وکیل کیفری تهران

وکیل کیفری تهران (1)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

وکیل کیفری تهران

وکیل کیفری در تهران

وکیل کیفری تهران

وکیل کیفری تهران کیست؟ وکیل کیفری تهران چه کارکردی دارد؟ چگونه می توانیم بهترین وکیل کیفری تهران را پیدا کنیم؟ وکیل کیفری تهران چه کمکی به ما می تواند داشته باشد؟ مهمترین ابزار کاری وکیل کیفری تهران چیست؟ مهمترین مفهوم کارکردی وکیل کیفری تهران چیست؟ از وکیل کیفری تهران چه انتظاراتی می توانیم داشته باشیم؟ وکیل کیفری تهران چه خصوصیاتی دارد؟ بهترین وکیل کیفری تهران کیست؟ بهترین وکیل کیفری تهران چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

وکیل کیفری تهران یکی از مهمترین انواع وکلا در دادگاه ها و مسیرهای قضایی محسوب می شود. در واقع وکیل کیفری تهران شامل دسته ای بزرگ از وکلا مانند وکیل شکایت از پزشک یا وکیل انواع جرایم مختلف می شود. همانطور که از نام و عنوان وکیل کیفری تهران مشخص است این است که این دسته از وکلا در حوزه کیفری فعالیت می کنند و در این مسیر رو به موکلین می توانند کمک کنند. اما حوزه کیفری چیست؟ شامل چه موارد قانونی می شود؟ در واقع می خواهیم بدانیم که از وکیل کیفری تهران چه انتظاراتی می توانیم داشته باشیم؟ برای پاسخ به این دست از سوالات باید بدانیم که وکیل کیست؟ کیفری چه حوزه ای از قانون است؟ وکیل کیفری چه ابزارهایی در اختیار دارد؟ و …

بنابراین اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم ما باید با زبان قانون آشنا شویم تا بتوانیم درک کنیم یک وکیل کیفری تهران چه کاربردهایی می تواند داشته باشد. علت این موضوع نیز ساده است. وکیل کیفری تهران و اجزای مربوط به آن مفاهیم قانونی هستند. از این رو برای درک این مفاهیم قانونی باید با زبان قانون آشنا شد و دانست که قانون بر اساس چه مفاهیمی ساخته شده است. به نوعی برای این که بتوانیم با زبان قانون کنار بیاییم باید بدانیم که قانون از چه الفبایی ساخته شده است. بنابراین شناخت الفبا و مفاهیم ابتدایی قانون اولین گام برای رسیدن به مفهوم و کارکرد وکیل کیفری تهران محسوب می شود. اما نکته ای که وجود دارد این است که اساسا در این مقاله فرصت و توان بررسی تمامی این الفبا نیست. از این رو تنها به برخی از الفبا می پردازیم که به صورت مستقیم با مفهوم وکیل کیفری تهران سروکار داشته باشد. توجه داشته باشید که شناخت این دست از مفاهیم می تواند به بخش مهمی از سوالات مطرح شده پاسخ دهد.

وکیل کیفری تهران به چه کسی می گویند؟

وکیل کیفری تهران به عنوان یک وکیل پایه یک دادگستری که سال های زیادی را در زمینه پرونده های مختلف مربوط به این حوزه فعالیت کرده است می تواند اقدامات اساسی و بسیار مهمی را در جهت پیشبرد اهداف موکلان خود در جریان پرونده انجام دهد. شاید شما هم تاکنون در مورد وکیل دادگاه کیفری یک چیزهای بسیار زیادی شنیده باشید و حتی در برخی از موارد نیز به او احتیاج داشته باشید اما نتوانید این فرد متخصص و حرفه ای را به راحتی پیدا کنید. در چنین شرایطی به شما توصیه می کنیم که از یک موسسه حقوقی معتبر و قانونی کمک بگیرید تا به شما کمک کند بهترین وکیل کیفری تهران را پیدا کنید و در جهت رفع مشکلات اساسی خود در جریان پرونده های مختلف از او استفاده کنید.

وکیل کیفری تهران بیشتر از آنچه که فکرش را کنید می تواند در جریان پرونده های مختلف حضور پررنگی داشته باشد و موثر باشد. وکیل دادگاه کیفری دو تا حد بسیار زیادی می تواند جریان دادرسی پرونده های مختلف را مورد تحلیل و بررسی قرار دهد تا بتواند از تجربیات خود در جهت جلوگیری از اطاله دادرسی و احقاق حقوق موکلان خود بهره مند شود. دقت داشته باشید که جریان داردی پرونده های حقوقی مختلف در جامعه ما دارای حساسیت های بسیار زیادی هستند و در برخی از موارد نیز شرایط بسیار حساسی در جریان انهااجیاد می شود و لازم است تا برای جلوگیری از اسیب های مالی و معنوی در آنها، وکیل کیفری تهران برای دفاع از موکل خود در دادگاه و دیگر مراحل قضایی حضور یابد.

آمار و ارقام بدست آمده در سال های اخیر این موضوع را به خوبی ثابت می کند که به دلیل عدم آگاهی بسیاری از افراد در مورد توانایی های وکیل کیفری تهران، میزان آسیبها و صدمات آن ها در جریان دادرسی این پرونده های بسیار زیاد است. اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که به وکیل کیفری تهران نیاز دارید و می خواهید از توانایی های او بهره مند شوید و از اطناب پرونده های خود جلوگیری کنید به شما توصیه می کنیم که به سراغ موسسه حقوقی پارسا بروید. موسسه حقوقی پارسا می تواند در مدت زمانی کوتاه بهترین وکیل کیفری تهران را به شما معرفی کنید تا بتوانید به راحتی جریان را مورد بررسی و پیگیری قرار دهید و از تضییع حقوق خود جلوگیری کنید. گروه حقوقی پارسا با تکیه بر تخصص ها و مهارت هایی که دارد می تواند به راحتی انواع وکلای متخصص و حرفه ای که نیاز دارید را همانند وکیل جنایی به شا معرفی کند تا زمانو هزینه شما در راستای پیدا کردن وکیل از دست نرود و بتوانید با آرامش خاطر بیشتری جریان دادرسی پرونده های خود را به دست یک فرد متخصص همانند وکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری و…. بسپارید. در حالت کلی بهترین وکیل کیفری تهران می تواند به عموم مردم کمک کند و از همان ابتدای پرونده تمامی اقدامات قانونی لازم را انجام دهد. 

وکیل کیفری تهران (4)
وکیل کیفری تهران (4)

وکیل کیفری تهران و مشاوره حقوقی با او

وکیل کیفری تهران می تواند خدمات مشاوره ای مختلفی را به موکلان خود ارائه دهد که بیاری از افراد نمی دانند چگونه می توانند از این خدمات بهره مند شوند. حقیقت آن است که وکیل کیفری تهران علاوه بر آنکه خدمات وکالتی را به متقاضیان ارائه می دهد، این توانایی را دارد تا خدمات مشاوره حقوقی را نیز به آنها ارائه دد. خدمات مشاوره حقوقی که توسط وکیل کیفری تهران ارائه می گردند به نحوی است که همه افراد می توانند از هر نقطه ای از کشور از آنها بهره مند شوند و به راحتی از آنها استفاده کنند.

شاید هنگامی که در مورد خدمات حقوقی مشاوره ای وکیل کیفری تهران صحبت می کنیم در ابتدا این تصور برای شما ایجاد شود که افراد تنها می توانند به صورت حضوری به دفتر وکالت وکیل کیفری تهران مراجعه کنند. مشاوره حقوقی حضوری معمولا در مواردی که جریان دادرسی پرونده دارای شرایط حساسی است و باید در دفتر وکالت بررسی شود مورد بحث و تحلیل توسط وکیل کیفری تهران قرار می گیرد اما حقیقت آن است که امروزه خدمات مشاوره غیر حضوری وکیل کیفری تهران نیز کار را بسیار ساده کرده است و باعث شده است تا همه افراد بدون هیچگونه محدودیت سنی به راحتی سوالات خود را از هر نقطه ای از کشور با وکیل کیفری تهران در میان بگذارند تا پاسخ آن را پیدا کنند.

توجه داشته باشید که مشاوره فوری که توسط وکیل کیفری تهران ارائه می گردد هیچگونه محدودیت زمانی و مکانی ندارد و باعث می شود تا بهترین نتایج برای کسانی که امکان مراجعه حضوری به دفتر وکالت وکیل کیفری تهران را ندارند ایجاد شود. گاهی افراد به دلیل انکه نمی توانند یک فرد متخصص را برای جریان پرونده های خود پیدا کنند دچار اشتباهات و اسیب های بسیار زیادی مش شوند و به دلایل متعددی حقوق آنها مورد تضییع قرار می گیرد. شما می توانید با کمک وکیل تلفنی در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ سوالات حقوقی را که باعث ایجاد چالش و آسیب به پرونده های شما شده اند را پیدا کنید و باید بدانید که برای استفاده از خدمات مشاوره غیر حضوری وکیل کیفری تهران نیازی به انعقاد قرارداد وکالت نیست. همه مردم حتی در مواردی که به دلایلی خاص نمی توانند به سراغ دفتر وکالت وکیل کیفری تهران بروند و موضوع را بیان کنند می توانند با استفاده از تلفن همراه خود از مشورت با یک فرد متخصص بهره مند شوند.

گروه وکلای پارسا بهترین وکیل کیفری تهران را در مدت زمانی کوتاه به تمامی افرادی که به او احتیاج دارند معرفی می کند تا عموم مردم بتوانند به راحتی از مشاوره حقوقی حضوری یا غیر حضوری بر اساس نیاز ها و شرایطی که دارند، بهره مند شوند.

وکیل کیفری تهران (7)
وکیل کیفری تهران (7)

وکیل کیفری تهران پیش از هر چیزی یک وکیل پایه یک دادگستری است!

وکیل کیفری تهران وکیلی است که در حوزه کیفری فعالیت می کند. بنابراین پیش از هر چیزی باید دقیقا بدانیم که وکیل در قانون کیست و چه کارکردی دارد. به نوعی تا زمانی که ندانیم یک وکیل در قانون چه کارکردی دارد نمی توانیم به طور عمیقی با مفهوم و کارکرد وکیل کیفری تهران آشنا شویم. این نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشیم.

به طور کلی وکیل در قانون مفهوم بسیار مهم و عمیقی دارد. برای بسیاری از ما وکیل به عنوان فردی معرفی شده است که می تواند در مسیرهای قانونی و قضایی در کنار ما قرار داشته باشد و به نوعی از موکل خود در این مسیرها دفاع کند. اما در کنار این مفهوم کارکرد دیگری نیز برای یک وکیل می توانیم در نظر داشته باشیم. به نوعی وکیل کیفری تهران یا یک وکیل خانواده کارکردی دیگر نیز می تواند داشته باشد.

بگذارید ساده تر بیان کنیم. قانون امروز به اندازه ای پیچیده و سخت تدوین شده است که اساسا نمی توان انتظار داشت که هر فرد در جامعه بتواند به سادگی با آن کنار بیاید. اما مسئله ای که وجود دارد این است که یک فرد در جامعه زمانی می تواند به خوبی زندگی کند که قوانین مربوط به آن جامعه را به خوبی بداند. در واقع این فرد باید بداند که در هر موقعیتی که حضور دارد چه حقوقی دارد و از چه قوانینی باید پیروی کند. بنابراین تناقض اصلی که در هر جامعه امروزی وجود دارد این است که اساسا هر فرد باید بر قوانین مسلط باشد اما این قوانین به اندازه سخت و مبهم است که حتی اجازه روخوانی را به بسیاری از مخاطبان عام خود نمی دهد. اینجاست که وکیل به عنوان یک مترجم قانون در جامعه شناخته می شود. در واقع وکلایی مانند وکیل کیفری تهران یا یک وکیل ملکی می توانند با گرفتن نقش مشاوره در جامعه عملا مانع از بروز تعارضات مختلف شود. همچنین وکلا می توانند مسیر قضایی و قانونی مراجعه کننده خود را ترسیم کند و بدین ترتیب امکان انتخاب بهتری حالت و بهترین مسیر را در اختیار او قرار می دهد. در واقع اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم ما از یک وکیل کیفری تهران به جز دفاع از حقوق ما در مسیر قضایی انتظار داریم که بتواند به عنوان یک مشاور حقوقی نیز در جامعه حضور داشته باشد، این انتظاری است که از وکلایی مانند وکیل طلاق و … داریم.

وکیل کیفری تهران (8)
وکیل کیفری تهران (8)

وکیل کیفری تهران و مفهومی تحت عنوان قانون کیفری

وکیل کیفری تهران وکیلی است که در حوزه کیفری فعالیت می کند. در این حوزه وکلای مختلفی مانند وکیل تصادفات ( در برخی مواقع )، وکیل قتل، وکیل سرقت و … فعالیت می کنند. همه انواع این وکلا از ساختار کیفری و چارچوب تعریف شده آن پیروی می کنند. بنابراین وکیل کیفری تهران می تواند یکی از انواع وکلای سرقت و جنایی و … باشد. اما مسئله ای که وجود دارد این است که این دسته از وکلا بر اساس ساختار کیفری فعالیت می کنند. بنابراین ما باید این ساختار را بشناسیم و بدانیم که اساسا یک وکیل کیفری بر اساس چه قوانین و چارچوب هایی کار می کند. در زبان ساده تر ما می خواهیم بدانیم که وکیل کیفری تهران چه تفاوت هایی از نظر کارکردی با یک وکیل حقوقی دارد.

به طور کلی اینگونه می توانیم بگوییم که ساخت کلی قانون ایران بر اساس دو زیرساخت کیفری و حقوقی است. در زبان ساده تر قانون ایران مانند آبی روان است که بر دو رودخانه حقوقی و کیفری جریان دارد. هر کدام از وکلا یا مفاهیم قانون و هر چیزی که به قانون مرتبط است تحت یکی از این دو گروه بزرگ قانونی معنی می شود.

قانون در بخش حقوقی به این سوال پاسخ می دهد که هر فرد در جامعه از چه حقوقی برخوردار است و چگونه می تواند به این حقوق در موقعیت های مختلف برسد. در واقع یک وکیل در این حوزه مانند وکیل تغییر نام می تواند به موکل خود نشان دهد که چه حقوقی دارد و چگونه می تواند از این حقوق استفاده کند. همچنین قانون در بخش کیفری مشخص می کند که هر فرد باید چه قوانین و چارچوب هایی را رعایت کند. این مهمترین کارکردی است که از قانون حقوقی می توانیم انتظار داشته باشیم.

اما وکیل کیفری تهران به خوبی می داند که قانون در بخش کیفری به مفهوم بسیار مهم جرم می پردازد. در واقع در این بخش از قانون مشخص می شود که اساسا چه افعالی جرم است؟ این جرایم چگونه اثبات می شود؟ بعد از اثبات جرم چه مجازاتی برای آن باید در نظر گرفته شود؟ و این مجازات چگونه باید اجرایی شود؟ به نوعی می توانیم بگوییم که وکیل کیفری تهران در بخش کیفری با مفهوم بسیار مهم جرم سر و کار دارد. این مهمترین چیزی است که شما باید از کارکرد وکیل کیفری تهران بدانید.

وکیل کیفری تهران (13)
وکیل کیفری تهران (13)

وکیل کیفری تهران و مفهوم مهم جرم

وکیل کیفری تهران بر اساس مفهوم جرم کارایی خودش را نشان می دهد. در واقع وکیل کیفری تهران باید بداند جرم چیست و چگونه اثبات می شود تا بر اساس آن بتواند از موکل خود در مسیر های قضایی و کیفری دفاع کند. در واقع وکیل کیفری تهران به عنوان یک وکیل با تجربه به خوبی می داند زمانی می تواند از موکل خود به خوبی دفاع کند که ابزارهای دفاع مناسبی داشته باشد. شناخت مفهوم جرم این ابزارها را به ما نشان می دهد.

به طور کلی برای بسیاری از ما جرم مفهومی ساده و مشخص دارد. جرم را ما هر اتفاق و فعل خلاف قانون می دانیم. اما این تعریف نه کاملا درست است و نه کامل. به نوعی اهمیت بخش کیفری اینجاست که قانون بر اساس اثبات جرم می تواند در زندگی و جان و مال افراد تاثیر گذار باشد. به طور مثال قانون کیفری این امکان را دارد که برای زنده ماندن یا نماندن افراد تصمیم گیری کند. این مسئله اهمیت کارکردی وکلای کیفری را می تواند نسبت به وکلای حقوقی مانند وکیل طلاق توافقی نشان دهد. از این رو می توان گفت که قانون این اجازه را نمی دهد که جرم به شکل ساده ای تعریف و اثبات شود. در واقع برای اثبات جرم سه رکن مادی، معنوی و قانونی باید به صورت همزمان اثبات شود. زمانی که این سه رکن به صورت همزمان اثبات شود عملا می توان گفت که جرم اثبات شده است.

پیش از آن که بخواهیم به این سه رکن مهم قانونی بپردازیم به این نکته نیز توجه داشته باشید که وکلای کیفری امکان شکایت و اعلام جرم کیفری را دارند. اما یک وکیل در حوزه حقوقی مانند وکیل تخلیه نمی تواند چنین کاری کند. در واقع اصلی ترین تفاوت عملکردی که میان وکیل کیفری تهران با یک وکیل در حوزه حقوقی دارد همین است که وکیل کیفری امکان شکایت دارد اما این کاری نیست که بتوان از یک وکیل حقوقی انتظار داشته باشیم برای ما انجام دهد. حال بر اساس اهمیت کاری وکیل کیفری تهران و بر اساس این که دانستیم جرم چه مفهوم بسیار مهمی در قانون کیفری محسوب می شود می خواهیم بدانیم که قانون چگونه جرم را اثبات می کند. یادتان باشد که سه رکن بیان شده به عنوان سه ابزار مهم و کاربردی برای وکیل کیفری تهران محسوب می شود.

وکیل کیفری تهران (9)
وکیل کیفری تهران (9)

وکیل کیفری تهران و سه ابزار مهمی که در اختیار دارد.

وکیل کیفری تهران بر اساس سه رکن مادی، معنوی و قانونی می تواند نسبت به اثبات یا رد جرم اقدام کند. در واقع این سه رکن درست مانند سه ابزار بسیار قدرتمند و دقیق برای وکیل کیفری تهران محسوب می شود. به نوعی می توان گفت که وکیل کیفری تهران یا شهرستان بر اساس این سه رکن و بازی با آن هاست که می تواند از موکل خود دفاع کند.

به طور کلی قانون در رکن مادی به این سوال می پردازد که آیا فعل صورت گرفته اثر منفی و قابل اثباتی دارد یا خیر. به طور مثال در جرم سرقت، اثرات منفی این فعل برای مالباخته است و مالباخته بر اساس همین اثر است که دست به شکایت می زند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر جرمی شرایط خاص خودش را دارد و به شکلی خاص این رکن و سایر ارکان برای آن مورد بررسی قرار می گیرد. در رکن مادی یک فعل نیز باید اثرات منفی قابل اثبات یا رویت باشد. این اثرات می تواند بر یک فرد یا جامعه باشد.

اما قانون در رکن معنوی به فاعل نگاه می کند. در واقع قانون در این بخش به این سوال می خواهد پاسخ دهد که آیا فاعل بر اساس دانش و آگاهی قبلی و بر اساس هدفی از پیش تعیین شده این کار را کرده است یا خیر. در واقع اگر مشخص شود که در وقوع فعل عمدی در کار بوده می توان گفت که این رکن اثبات می شود. یکی از مهمترین بخش هایی که وکلا با یک دیگر به مجادله می پردازند دقیقا در خصوص همین رکن است. در واقع برای اثبات این رکن بهترین ابزار همان اعتراف یا اقرار متهم است. در صورتی که این اعتراف وجود نداشته باشد وکلا از ابزارهای دیگری مانند مدارک ضمنی شروع به بررسی این موضوع می کنند.

همچنین قانون در رکن قانونی به این نکته می پردازد که آیا قانونگذار در خصوص فعل مذکور مصداقی معرفی کرده است یا خیر. در واقع اگر در قانون ماده ای مشخص و مصداقی قابل اتکا برای فعل وجود نداشته باشد بر اساس ماده دو قانون مجازات اسلامی نمی توان فعل را جرم تلقی کرد. بنابراین یکی از مهمترین کارکردهایی که برای وکیل کیفری تهران می توان در نظر گرفت این است که ظرف قانونی مناسب فعل را پیدا کند. اگر این ظرف پیدا شود عملا می توان گفت که جرم صورت گرفته و متهم به عنوان مجرم شناخته می شود. بر اساس همین رکن قانونی نیز برای او مجازاتی تعیین می شود.

وکیل کیفری تهران (10)
وکیل کیفری تهران (10)

وکیل کیفری تهران و نگاه به مفهوم مجازات

وکیل کیفری تهران در گام اول سعی می کند بر اساس نیاز موکل خود در خصوص اثبات یا رد جرم کارکردی خوبی داشته باشد. در واقع اولین بخش از کارکرد وکیل کیفری تهران مربوط به اثبات جرم است. همانطور که در بالاتر بیان کردیم یک وکیل کیفری تهران بر اساس سه رکن مادی، معنوی و قانونی می تواند نسبت به اثبات یا رد جرم اقدام کند. اگر جرم اثبات نشود عملا متهم تبرئه شده و به نوعی پرونده بسته می شود. اما اگر جرم اثبات شود بخش دیگری از کارکرد وکیل کیفری تهران شروع می شود. در واقع در بخش دوم کارکرد وکیل کیفری تهران نوبت به مفهوم مجازات و انواع آن می رسد.

در واقع بسیاری از ما می دانیم که مجازات مفهومی کاملا یکتا و مشخص است. در واقع مجازات به معنی تاوان گناه یا جرم است. اما آن چیزی که باید در خصوص مجازات در قانون ایران بدانید این است که مجازات در این قانون به دو دسته تقسیم بندی می شود. در واقع قانون ایران مجازات به دو دسته تعزیری و حدی تقسیم بندی می شود. علت این موضوع نیز ساده و مشخص است. پایه و اساس قوانین ایران بر اساس اسلام است و همین موضوع باعث بروز دو نوع مجازات در قانون کیفری ایران شده است.

به طور کلی بخش مهمی از قوانین ایران بر اساس قوانین شرعی و اسلامی تدوین شده است. از این رو کاملا طبیعی است که برخی از جرایم و مجازات مربوط به آن ها توسط اسلام تعیین شده باشد. این دست از مجازات ها را مجازات های حدی می گوییم. در واقع اگر بخواهیم ساده تر توضیح دهیم آن دسته از مجازات هایی که توسط اسلام تعیین شده است را مجازات حدی گفته می شود. ویژگی اصلی این دسته از مجازات ها این است که اساسا غیر قابل تغییر هستند. در واقع هیچ کسی نمی تواند این دسته از مجازات ها را بعد از صادر شدن تغییر دهد. بنابراین یک وکیل کیفری تهران نمی تواند از مفاهیمی مانند تخفیف در مجازات و … استفاده کند.

اما آن دسته از مجازات های تعیین شده توسط قانون گذار بر اساس کیفیت جرم، شرایط جرم، شرایط اجتماعی و سایر فاکتورهای تاثیرگذار را مجازات تعزیری می دانیم. مهمترین ویژگی این دسته از مجازات این است که بر اساس برخی شرایط قانونی امکان تغییر در آن وجود دارد. در واقع وکیل کیفری تهران می تواند در خصوص تخفیف یا تشدید مجازات اقدام کند. بنابراین می توان اینگونه گفت که وکیل کیفری تهران در خصوص مجازات تعزیری قدرت عمل بالاتری دارد.

وکیل کیفری تهران (11)
وکیل کیفری تهران (11)

وکیل کیفری تهران و سختی های کاری او

وکیل کیفری تهران در حوزه ای فعالیت می کند که تعارضات مهمی در آن ایجاد می شود. به نوعی می توان گفت که تعارضات و دعوا های مورد بررسی در پرونده های کیفری به نوعی است که به صورت مستقیم با جان یا مال افراد سر و کار دارد. همین مسئله یکی از مهمترین سختی های کار وکیل کیفری تهران محسوب می شود.

در واقع وکیل کیفری تهران با مسائلی سروکار دارد که کمترین آن ها ضرر مالی است. وقتی در دادگاه ها پای ضرر و زیان به میان می آید اساسا بررسی آن پرونده سخت می شود. یکی از علت های این موضوع را می توان جو حاکم بر دادگاه بدانیم. در واقع در چنین شرایطی طرف زیان دیده خود را به هر نحوی محق می داند و همین موضوع باعث می شود که نتواند احساسات خود را در دادگاه کنترل کند و به نوعی با نهایت خشم در دادگاه حضور داشته باشد. این مسئله در خصوص پرونده هایی که ضرر جانی دارند بسیار شدید تر است.

به طور مثال یک وکیل کیفری تهران که در حوزه قتل فعالیت می کند به خوبی می داند که جو دادگاه های بررسی این پرونده ها بسیار سنگین و سخت است. در این پرونده ها ظرف زیان دیده یا همان خانواده مقتول مملو از احساسات منفی است. این احساسات در دادگاه نیز جریان دارد و می تواند به نوعی وضعیت دادگاه را تحت تاثیر قرار دهد. مهمترین سختی کار یک وکیل کیفری تهران این است که بتواند این وضعیت را کنترل کند. به نوعی وکیل کیفری تهران به عنوان یک وکیل مجرب کسی است که بتواند از این احساسات استفاده کند و آن را در جهت دفاع از موکل خود به کار بگیرد.

به جز این قانون در بخش کیفری بسیار سختگیرانه تر عمل می کند. در واقع همانطور که گفتیم دادگاه به سادگی اجازه اثبات جرم را نمی دهد. این دادگاه ها شرایط سختگیرانه ای در بررسی جرائم، اعلام مجازات و … دارد. همچنین بر اساس نوع جرم دادگاه های مختلف کیفری تشکیل می شود. همه این موارد به خوبی نشان می دهد که یک وکیل کیفری تهران تا چه اندازه کارکرد مهم و سختی دارد. در برخی موارد وکیل کیفری تهران می تواند به عنوان ناجی یک فرد شناخته شود. در واقع در حالی که فردی به قتل متهم است یک وکیل کیفری تهران به عنوان یک وکیل باتجربه شاید بتواند باعث زنده ماندن این فرد شود. اینجاست که می فهمیم وکیل کیفری تهران تا چه اندازه در قانون نقش مهمی می تواند داشته باشد.

وکیل کیفری تهران (5)
وکیل کیفری تهران (5)

بهترین وکیل کیفری تهران

وکیل کیفری تهران از مهمترین وکلا در قانون ایران محسوب می شود. در واقع وکیل کیفری تهران با مفاهیمی سروکار دارد که می توان گفت به نوعی با جان یا مال افراد سر و کار دارد. همین حساسیت و اهمیت کاری انتخاب این وکیل را می تواند سقط کند. در واقع در خصوص مباحث کیفری باید در انتخاب وکیل کمی محتاطانه تر عمل کرد. چرا که این وکیل در صورتی که کارایی خوبی نداشته باشد می تواند باعث شود که موکل زیانی بیش از حد تصور متحمل شود. از این رو برای انتخاب وکیل کیفری تهران کمی باید دقت کرد.

نکته ای که وجود دارد این است که در اینجا نمی توانیم نامی از بهترین وکیل کیفری تهران ببریم. علت اصلی این موضوع نیز این است که وکیل کیفری تهران در حوزه های مختلف قانون کیفری فعالیت می کند. بنابراین شما باید در گام اول بدانید که دقیقا در چه حوزه ای خواهان استفاده از وکیل هستید تا بر اساس آن بتوانید بهترین وکیل کیفری تهران را پیدا کنید. در واقع مسئله ای که وجود دارد این  است که در گام اول شما باید اقدام به نیاز سنجی کنید. باید بدانید که برای چه پرونده ای به دنبال وکیل هستید و این وکیل را برای چه کارکردی می خواهید.

اما در گام بعدی شما باید به برخی از ویژگی های وکلا توجه داشته باشید. در واقع اولین ویژگی که وکیل کیفری تهران باید داشته باشد تخصص و دانش بالاست. در واقع یک وکیل کیفری تهران یا شهرستان باید بر قوانین مجازات اسلامی تسلط کامل داشته باشد. همچنین قانون آیین دادرسی کیفری نیز از مهمترین مباحثی است که این فرد باید به آن اشرافیت داشته باشد. اما هر وکیلی بر اساس نوع فعالیت و پرونده ای که در اختیار دارد بر قوانین مختلف دیگر باید مسلط باشد. به طور مثال یک وکیل سرقت در خصوص قوانین سرقت و شرایط مجازات آن باید آگاه باشد. اما فارغ از همه این ها وکیل کیفری تهران باید بر قوانین اسلامی و شرعی مربوط به جرایم نیز آگاه باشد. در واقع این دسته از قوانین شاید به صورت مستقیم به عنوان ماده و قانون شناخته نشود اما می تواند تاثیر گذاری خوبی در دادگاه داشته باشد.

اما در نظر داشته باشید که این توانایی و تخصص زمانی کارایی خودش را به طور کامل نشان می دهد که وکیل کیفری تهران از تجربه خوبی برخوردار باشد. در واقع این تجربه وکیل است که به او نشان می دهد در هر موقعیتی چگونه از دانش خود استفاده کند. این نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

وکیل کیفری تهران (12)
وکیل کیفری تهران (12)

وکیل کیفری تهران و نحوه بررسی جرایم در پایتخت

وکیل کیفری تهران با آن دسته از جرایم سروکار دارد که غالبا در تهران رخ می دهد. در واقع در آیین دادرسی کیفری بیان شده است که در بسیاری از موارد و پرونده ها دادگاه محل وقوع جرم به عنوان دادگاه صالح رسیدگی شناخته می شود. در خصوص پرونده های حساس تر نیز دادگاه های بالاتر مانند دادگاه انقلاب به عنوان مرجع شناخته شده است. از این رو می توان حدس زد غالب کارایی وکیل کیفری تهران بیشتر در خصوص پرونده ها و دعوی هایی است که در تهران ایجاد می شود. البته شما می توانید از یک وکیل کیفری تهران بخواهید که در خصوص دعوی های شهرستان ها نیز وارد کار شود اما به هر حال بهتر است عمده ترین کارایی این دسته از وکلا را مورد بررسی قرار دهیم. یعنی می خواهیم بدانیم وکیل کیفری تهران در تهران با چه جرایمی سر و کار دارد.

به طور کلی می توانیم اینگونه بیان کنیم که وکیل کیفری تهران با هر نوع جرمی که شما تصور کنید می تواند سر و کار داشته باشد. به نوعی باید اینگونه بیان کنیم که تهران شهر بزرگ و پر جمعیتی است. از طرف دیگر تهران به عنوان پایتخت ایران و مهمترین شهر این کشور شناخته می شود. بنابراین علاوه بر جمعیت بالا، اتفاقات زیادی نیز در این شهر در جریان است. از این رو می توانیم اینگونه بگوییم که در دل این همه جمعیت و خیل عظیمی از اتفاقاتی که رخ می دهد می توان انواع جرایم کیفری را پیدا کرد.

اما اگر بخواهیم به آمارها نگاه کنیم متوجه می شویم که درصد جرایمی مانند سرقت، کلاهبرداری و سایر جرایم مالی بیشتر از سایر موارد کیفری است. در زبان ساده تر جرایم مالی در تهران گسترده وسیع تری نسبت به سایر جرایم مانند قتل دارد. این مسئله عملا به ما نشان می دهد که عمده وکلای گروه کیفری در تهران عمدتا در حوزه مالی فعال هستند. البته این تنها یک آمار است. در واقع همچنان در این شهر قتل و سایر جرایم جانی مانند تجاوز و تعرض به عنف رخ می دهد.

نکته بعدی این است که تهران شهر بزرگی محسوب می شود که فرهنگ های مختلف در آن جمع شده است. این تداخل فرهنگی نیز خود عامل مهمی در بروز انواع تعارض های قانونی و ایجاد پرونده های کیفری می شود. بنابراین عملا تهران را می توان یکی از شهرهای بسیار مستعد در حوزه کیفری دانست و همین موضوع وکیل کیفری تهران را یکی از پرکاربردترین وکلا در عمل کرده است.

وکیل کیفری تهران (6)
وکیل کیفری تهران (6)

وکیل کیفری تهران و انواع دادگاه های کیفری

وکیل کیفری تهران وکیلی است که به صورت مستقیم با دادگاه های کیفری یا جزایی سر و کار دارد. بنابراین برای این که بتوانیم ساده و راحت تر مفهوم و اهمیت کارکرد وکیل کیفری تهران را درک کنیم باید با انواع دادگاه های کیفری آشنا شویم. اما پیش از آن باید به یک نکته مهم اشاره کنیم. بسیاری از عموم افراد جامعه اینگونه تصور می کنند که میان دادگاه های کیفری و جزایی تفاوتی وجود دارد. اما واقعیت امر این است که اساسا میان این دو نوع دادگاه هیچ تفاوتی وجود ندارد و هر دو آن ها از نظر قانونی یکی هستند. بنابراین اگر در جایی دیدید و یا شنیدید که به جای دادگاه کیفری از عنوان دادگاه جزایی استفاده می شود تعجب نکنید.

اولین مفهومی که در این خصوص باید به آن اشاره کنیم مفهوم دادسرا است. اگر دعوی یا پرونده کیفری داشته باشید احتمالا مفهوم دادسرا را متوجه شده اید. در واقع دادسرا یک گام جلوتر از دادگاه است. به نوعی زمانی که شما به عنوان خواهان اعلام شکایت می کنید و این شکایت را به صورت کیفری پیگیری می نمایید اولین مرجعی که پرونده شما را بررسی می کند دادسرای کیفری است. در واقع این دادسرا بر اساس پرونده و مدارک و شواهد مربوط به آن تصمیم میگیرد که دعوی را به چه دادگاهی ارجاع دهد.

به طور کلی در قانون کیفری 5 نوع دادگاه کیفری در نظر گرفته شده است. این دادگاه ها عبارتند از دادگاه کیفری 1، دادگاه کیفری دو، دادگاه انقلاب، دادگاه اطفال و نوجوانان و دادگاه نظامی. هر کدام از این دادگاه ها بر اساس نوع مجازات به جرایم خاصی می پردازند. به طور مثال دادگاه کیفری یک به جرایمی که مجازات آنها سلب حیات، حبس ابد، مجازات تعزیری درجه چهارم، مجازات قطع عضو می پردازد. نکته مهمی که وجود دارد این است که دادگاه کیفری 1 در مراکز استان تشکیل می شود اما دادگاه های کیفری دو در شهرستان ها نیز تشکیل می شود. دادگاه های انقلاب نیز به جرایمی می پردازد که به صورت مستقیم با امنیت عمومی سر و کار دارد. در واقع جنایات های صورت گرفته و یا توهین به اشخاص اول مملکت جزو جرایمی است که در این دادگاه ها مورد بررسی قرار می گیرد.

وکیل کیفری تهران (3)
وکیل کیفری تهران (3)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×