وکیل مجرب

وکیل مجرب (1)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

وکیل مجرب

وکیل مجرب در تهران

 وکیل مجرب در تهران را تا چه اندازه میشناسید؟ آیا تاکنون به دفتر وکالت وکیل مجرب تهران مراجعه کرده اید؟ به نظر شما چرا بیشتر افراد به دنبال وکیل مجرب تهران می گردند تا وکالت پرونده خود را به او بسپارند؟ وکیل مجرب تهران تا چه اندازه در جریان دادرسی پرونده های مختلف حقوقی تاثیر گذار است و می تواند به موکلان خود کمک کند؟

 وکیل مجرب در تهران یکی از بهترین وکلای است که می تواند در جهت احقاق حقوق موکلان خود قدم بردارد و به آنها کمک کند تا در جریان دادرسی پرونده های مختلف کمتر دچار اسیب شوند. وکیل مجرب در تهران باید دارای ویژگی های خاصی باشد تا بتوان به او اعتماد کرد و وکالت پرونده های مختلف را به او واگذار کرد.

 معمولا افرادی که دچار مشکلات حقوقی می شوند و درگیر دعاوی مختلف می شوند، ترجیح می دهند که در همان ابتدا به سراغ وکیل مجرب در تهران بروند و از خدمات حقوقی او استفاده کنند. به نظر شما دلیل این موضوع چه می باشد و چرا همه افراد دوست دارند تا یک وکیل مجرب در تهران امور مربوط به پرونده های حقوقی را بر عهده گیرد؟

به عنوان یک قاعده کلی از گذشته گفته اند که کار را باید به کاربرد آن کار سپرد. در رابطه با پرونده های حقوقی مختلف و مشکلات قانونی نیز باید به دنبال افراد متخصص رفت. وکیل متخصص در تهران یکی از متخصص ترین و حرفه ای ترین کسانی است که می تواند وکالت سخت ترین وپیچیده ترین پرونده ها را بر عهده گیرد و ان ها را در مدت زمان کوتاهی به نتیجه برساند.

 اگر شما نیز جزء آن دسته از کسانی هستید که به وکیل مجرب در تهران نیاز دارید و میخواهید وکالت پرونده خود را به او بسپارید به شما توصیه می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا تمامی اطلاعاتی را که شما برای شناخت وکیل مجرب در تهران به آنها نیاز دارید را به شما انتقال دهیم.

 وکیل مجرب در تهران به چه کسی گفته می شود؟

 وکیل مجرب در تهران به وکیل با تجربه و تخصصی گفته می شود که در شهر تهران مشغول فعالیت است و به شهروندان خدمت رسانی می کند. یکی از دلایلی که افراد ترجیح می دهند به سراغ وکیل مجرب در تهران بروند آن است که این وکیل با تکیه بر میزان تجربه بالایی که دارد به انها کمک می کند تا از تضییع حقوق آن جلوگیری شود. بسیاری از افرادی که در پرونده های حقوقی مختلف دچار شکست می شوند و به نتیجه نمی رسند، معمولا در شناخت و انتخاب وکیل مجرب در تهران اشتباه می کنند.

اگر بخواهیم دقیقا این موضوع را تحلیل کنیم که چرامعمولا افراد در انتخاب وکیل مجرب در تهران دچار اشتباه میشوند به این نتیجه میرسیم که این افراد دارای اطلاعات جامع و کاملی در مورد وکیل مجرب در تهران نیم باشند، همین موضوع باعث می شود که بدون داشتن آگاهی به سراغ انعقاد قرارداد وکالت بروند و در مدت زمان کوتاهی دچار آسیب و خسارت شوند.

 وکیل مجرب در تهران دارای پروانه وکالت معتبر است و دوره تحصیلات خود را در رشته حقوق گذرانده است. از طرفی دیگر نیز این وکیل حرفه ای سال های زیادی را برای وکالت پرونده های مختلف وقت می گذارد و در محاکم قضایی حاضر می شود تا جریان دادرسی آنها را تسریع بخشد، به همین دلیل نیز با محیط دادگاه و چگونگی ارائه ادله اثبات دعوا آشنایی دارد، داشتن این اطلاعات بیشتر از هرچیز دیگری در پیشبرد روند قضایی پرونده تاثیر دارد. وکیل مجرب در تهران یکی از بهترین گزینه های انتخابی برای عموم مردم کشور است. هیچ محدودیتی برای انتخاب وکیل مجرب در تهران وجود ندارد و در هر موقعیت زمانی و مکانی می توان به سراغ این وکیل پایه یک دادگستری رفت و وکالت پرونده خود را به او سپرد.

 وکیل مجرب در تهران باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

اولین و مهمترین پرسش ذهنی که برای افراد پیش می آید و آنها را درگیر می کند آن است که اصلا وکیل مجرب در تهران دقیقا چه خصوصیات اخلاقی و ویژگی هایی دارد که می توان به او اعتماد کرد و وکالت پرونده خود را به او واگذار کرد؟

اولین و مهم ترین ویژگی یک وکیل مجرب در تهران آن است که توانایی وکالت داشته باشد. منظور از داشتن توانایی وکالت آن است که وکیل پایه یک دادگستری دارای تخصص و مهارت باشد. در نگاه اول اینطور به نظر می آید که هر کسی که دارای پروانه وکالت باشد می تواند به عنوان وکیل به فعالیت بپردازد اما حقیقت آن است که تعداد فارغ التحصیلان رشته حقوق کم نسیت و همچنین تعداد افرادی که هر ساله پروانه وکالت خود را دریافت میکنند نیز زیاد است اما آمار و ارقام بدست آمده در سال های اخیر این موضوع را نشان می دهد که از هر ده وکیل پایه یک دادگستری تقریبا چهار نفر از آنها دارای تخصص کافی برای وکالت پرونده های مختلف در محاکم قضایی هستند. بنابراین نمی توان گفت که تمامی وکلای دادگستری به عنوان وکیل مجرب در تهران شناخته می شوند و می توان به آنها اطمینان کرد.

دومین ویژگی وکیل مجرب در تهران آن است که وکالت پرونده های مختلفی را با موفقیت پشت سر گذاشته است و میزان آسیب و خسارت های احتمالی که ممکن بود به موکلش وارد شود را به صورت قابل توجهی کم کرده است. وکیل مجرب در تهران بهترین خدمات حقوقی را به کسانی که به دفتر وکالت او مراجعه می کنند، ارائه می دهد.

سومین ویژگی وکیل مجرب در تهران که باید در مورد آن صحبت کنیم، میزان تجربه این وکیل است. وقتی که صفت مجرب بودن را به یک وکیل اختصاص می دهیم، منظور آن است که تعداد تجربه های این وکیل تا حدی زیاد است که باعث شده است این صفت را برای او انتخاب کنیم. صرف انکه یک وکیل دارای تجربیات محدودی در زمینه وکالت دعاوی گوناگون باشد به معنای آن نیست که وکیل مجرب است. وکیل مجرب در تهران به کسی گفته میشود که تعداد پرونده هایی که وکالت آن را انجام داده است بسیار زیاد باشد و این موضوع باعث شده باشد تا به عنوان وکیلی موفق و با سابقه در جامعه به فعالیت بپردازد.

 وکیل مجرب در تهران و خدمات حقوقی که ارائه می دهد.

 وکیل مجرب در تهران خدمات حقوقی مختلفی را به موکلان و حتی مراجعان خود ارائه می دهد. وکیل مجرب در تهران بهترین و حرفه ای ترین فردی است که می تواند از حقوق موکل خود در محاکم قضایی به دفاع بپردازد و اسناد و مدارکی مناسب در جهت جلوگیری از هرگونه آسیب و ضرر و زیان به او تهیه نماید.

 هنگامی که در مورد وکیل مجرب در تهران صحبت می کنیم این سوال به ذهن بسیاری از افراد می رسد که آیا این وکیل تنها به موکلان خود خدمات حقوقی ارائه می دهد یا انکه می تواند به تمامی مراجعان خود نیز این خدمات را ارائه دهد؟

در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم برای استفاده از خدمات حقوقی وکیل مجرب در تهران حتما لازم نیست که شما وکالت پرونده خود را به او سپرده باشید. شما می توانید از انواع خدماتی همچون لایحه نویسی و تنظیم درخواست های قانونی وکیل مجرب در تهران استفاده نمایید.

یکی از خدمات حقوقی مهمی که توسط وکیل مجرب در تهران ارائه می گردد، لایحه نویسی و تنظیم اسناد معتبر قانونی است. برای آغاز یک دعوای حقوقی و به جریان انداختن یک پرونده لازم است تا شما به عنوان خوانده پرونده درخواست و دادخواست خود را مبتنی بر رسیدگی قضایی به دادگاه ارائه دهید. وظیفه تهیه و تنظیم چنین دادخواستها و شکواییه هایی بر عهده وکیل مجرب در تهران است و در چنین شرایطی نیاز نیست تا حتما شما وکالت پرونده خود را به وکیل سپرده باشید تا از خدمات او استفاد نمایید.

افراد برای دفاع از حقوق خود نیز باید لایحه های قانونی را به عنوان دفاعیه در دادگاه ارائه دهند، در چچنین موارد یفرقی ندارد که شما خواهان پرونده باشید یا آنکه به عنوان خوانده در جریان پرونده قرار گرفته باشید در هر صورت باید در صورت نیاز لایحه دفاعیه را برای تکمیل روند دادرسیی به دادگاه ارائه دهید. وکیل مجرب در تهران بهترین لوایح و دفاعیه ها را در کوتاهترین زمان ممکن تهیه می کند.

در نهایت عموم مردم می توانند وکالت پرونده خود را به وکیل مجرب در تهران بسپارند تا بتوانند از تمامی این خدمات حقوقی به صورت کامل استفاده کنند و هیچ نگرانی بابت هیچ یک از جریانات پرونده حقوقی خود نداشته باشند.

از دیگر خدمات حقوقی که توسط وکیل مجرب در تهران ارائه می گردد، مشاوره حقوقی است. خدمات مشاوره حقوقی که توسط وکیل مجرب در تهران ارائه می گردد، مبحث گسترده ای است و دارای جزئیاتی است که باید شما با انها اشنایی داشته باشید و در ادامه مطلب در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

 وکیل مجرب در تهران و مشاوره حقوقی با او

 مشاوره حقوقی با وکیل مجرب در تهران جز دغدغه های بسیاری از مردم شده است. از آنجایی که قوانین کشور ما دارای پیچیدگی و گستردگی بسیار زیادی هستند به همین دلیل هم عموم مردم به دنبال یک فرد متخصص می گردند تا قوانین را برای آنها شرح دهد و به آنان کمک کند تا راه حلی مناسب برای حل مشکلات قانونی خود پیدا کنند.

 وکیل مجرب در تهران، جلسات مشاوره حقوقی برای مراجعان خود را با هدف پاسخ به پرسش های حقوقی آنان تشکیل می دهد. در جلسات مشاوره حقوقی با وکیل مجرب در تهران افراد می توانند تمامی سوالات حقوقی خود را بپرسند تا پاسخ ان را دریافت کنند و پرونده های خود را برای تحلیل و بررسی کامل به وکیل متخصص نشان دهند تا راه حل قانونی برای آنها پیدا کنند.

در حالت کلی جلسات مشاوره حقوقی با وکیل مجرب در تهران به صورت حضوری و غیر حضوری تشکیل می شود و افراد می توانند با توجه به نیازی که دارند، یکی از انواع مختلف این جلسات را انتخاب کنند. جلسات مشاوره حقوقی حضوری معمولا برای کسانی است که نیاز به مشورت بسیار دقیق و طولانی با وکیل مجرب در تهران دارند و باید پرونده آنها به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

مشاوره غیر حضوری با وکیل نیز بیشتر مختص کسانی است که نیاز دارند تا به صورت مختصر و مفید با وکیل پایه یک دادگستری صحبت کنند و سوالات نسبتا کوتاهی را از او بپرسند. وکیل مجرب در تهران در هر زمان آماده خدمت رسانی به عموم مردم جامعه است.

نیاز به وکیل مجرب در تهران

تهران به عنوان شلوغ ترین شهر ایران مسلما آبستن اتفاقات مختلفی است. در واقع تراکم نسبتا بالای تهران در کنار در هم آمیختگی فرهنگ های مختلف عملا ناخواسته می تواند باعث ایجاد انواع تعارضات مختلف بین انسان ها شود. از این روست که در تهران بیش از هر شهر یا منطقه ای دیگر در ایران شاهد مراجعات بالا به دستگاه قضایی هستیم. از طرف دیگر در هر جایی که تعداد جمعیت بالایی وجود داشته باشد عملا تعداد استفاده از دستگاه های خدماتی مانند همین دستگاه قضایی افزایش پیدا می کند. بنابراین کاملا طبیعی است که در شهری مانند تهران ما با تعداد بالای مراجعه کننده به مراجع قضایی رو به رو شویم.

این درصد بالای مراجعات به دستگاه قضایی عملا خود به خود نیاز به وکیل در تهران را افزایش می دهد. به عبارت ساده تر بر اساس قانون در برخی از مراجعات به دستگاه قضایی لازم است که فرد از یک وکیل استفاده کند. فارغ از این مسئله قانون و علم حقوق عملا مفهوم ساده ای نیست و نمی توان انتظار داشت که عموم افراد جامعه بتوانند آن را درک کنند. از این رو عملا در مراجعات افراد برای حل و فصل حقوقی نیاز به استفاده از وکیل وجود دارد. حال با توجه به نیاز بالا مسلما انتظار می رود که تعداد وکلایی که در تهران مشغول فعالیت هستند، رقم قابل توجهی باشد. بنابراین سوال اصلی این است که آیا می توان به همه این وکلا اعتماد کرد؟ پاسخ ساده است. مسلما خیر.

هر وکیل بر اساس تجربه و دانشی که دارد از ارزش و اعتبار خاصی برخوردار می باشد. با توجه به این که هر وکیل با وکیل دیگر از نظر دانش و تجربه شخصی متفاوت است عملا می توان به این نتیجه رسید که تمامی وکلای تهران در یک سطح قرار ندارند. حال سوال مهم تر این است که چگونه می توانیم بهترین وکیل مجرب در تهران را پیدا کرد؟ به هر حال بسیاری از ما دوست داریم دعوی حقوقی که درگیر  آن هستیم به بهترین شکل ممکن خاتمه پیدا کند. از طرف دیگر یکی از مهمترین معضلاتی که در مراجعه به مراجع قضایی وجود دارد این است که عملا امکان طولانی شدن مراحل دادرسی و رسیدگی وجود دارد. اما با استفاده از یک وکیل مجرب در تهران که راه و چاه دادرسی را به خوبی می داند، می توانیم این مسیر را ساده تر و سریع تر طی کنیم. در ادامه به فاکتورهای مختلف برای پیدا کردن بهترین وکیل مجرب در تهران خواهیم پرداخت.

شاخص های پیدا کردن وکیل مجرب در تهران

اما سوال مهم این است که برای پیدا کردن بهترین وکیل مجرب در تهران باید از چه شاخص ها و فاکتورهایی استفاده کرد؟ تا به اینجا متوجه شدیم که عملا نمی توانیم به همه وکلایی که در تهران یا شهرستان ها فعالیت می کنند اعتماد کرد و این یک مسئله کاملا عادی در تمامی مشاغل محسوب می شود.

اما در هر شغل و کسب و کاری فاکتورهایی برای کاربران و مشتریان وجود دارد که بتوانند بر اساس آن بهترین ارائه دهنده خدمات یا محصولات را پیدا کنند. حال این فاکتورها و شاخص های برای پیدا کردن وکیل مجرب در تهران چیست؟

اولین نکته ای که باید بدانید این است که اساسا در اولین قدم شما باید نیاز خودتان را بشناسید. در واقع باید بدانید که در چه حوزه ای به دنبال وکیل مجرب در تهران هستید. بگذارید کمی ساده تر توضیح دهیم. در قانون تنها از عنوان ” وکیل پایه یک ” استفاده شده است. بدین ترتیب هر وکیل دارای پروانه معتبر وکالت این حق را دارد که در تمامی دعاوی های حقوقی وارد شود و از موکل خود دفاع کند.

اما همانطور که احتمالا می دانید حقوق و قانون درست به اندازه بزرگی و پیچیدگی زندگی، گسترده است. هر جایی که انسانی وجود داشته باشد و هر حوزه ای که انسان ها در آن فعالیت کنند عملا قانون نیز وجود دارد. بنابراین حقوق و قانون حوزه های بسیار مختلف و گسترده ای دارند. این گستردگی عملا این اجازه را به هیچ وکیلی نمی دهد تا بتواند در تمامی این موارد به طور کامل و اختصاصی وارد شود. هر وکیل مجرب در تهران یا شهرستان ها تنها در حوزه ای خاص فعالیت می کند و بر اساس تجربه و دانشی که در این حوزه به دست می آورد شروع به وکالت می کند و این امری کاملا عادی در تمام دنیا محسوب می شود.

بنابراین شما از نظر قانونی این حق را دارید که از وکیل پایه یک حوزه خانواده در امور جنایی استفاده کنید. اما آیا واقعا این وکیل می تواند از شما در این امور دفاع مناسبی داشته باشد؟

بنابراین اولین قدم برای پیدا کردن بهترین وکیل مجرب در تهران این است که شما باید حوزه مورد نظر خودتان را بشناسید. در این مسیر شما می توانید از انواع مشاوره های حقوقی استفاده کنید. بر خلاف وکیل، مشاوره های حقوقی به صورت عمومی و کلی با تمامی جنبه های حقوقی آشنا هستند و مسیر کلی را به خوبی می دانند. از این رو این مشاوره ها می تواند به شما در شناخت نیاز و حوزه حقوقی مورد نظرتان کمک بزرگی کند. شما با استفاده از یک مشاوره حقوقی می توانید حوزه مورد نظر خودتان را پیدا کنید. این اولین قدم برای پیدا کردن وکیل مجرب در تهران محسوب می شود.

وکیل مجرب در تهران و دیگر شاخص ها

اما بعد از این که دانستید در چه حوزه ای به دنبال بهترین وکیل مجرب در تهران نوبت این است که شاخص های اساسی و فاکتورهای مهم دیگر را مورد بررسی قرار دهیم.

نکته مهم این است که اساسا شما باید سطح نیاز خودتان را نیز بشناسید. در واقع باید بدانید که پیچیدگی پرونده شما تا چه اندازه سخت و مهم است و رای کنونی دادگاه چه می تواند باشد. این شناخت نیاز و سطح آن می تواند شما را در انتخاب بهترین وکیل مجرب در تهران یاری کند.

بگذارید ساده تر بیان کنیم. شما قصد دارید گوشی خریداری کنید. در پیش روی شما دو انتخاب وجود دارد. انتخاب اول گوشی با سخت افزار فوق العاده قوی و گوشی دوم دارای سخت افزاری معمولی است. حال شما کدام یک را انتخاب می کنید. اگر بخواهیم مسئله مادی را کنار بگذاریم قطعا گزینه اول بهترین گزینه می تواند باشد، اما مسئله اصلی این است که همیشه پای اقتصاد و پول در میان است. از این رو این سوال مطرح می شود که کدام سخت افزار مناسب نیاز شماست.

در این جا نیز همچنین داستانی وجود دارد. اگر شما دعوی نسبتا سبکی را پشت سر می گذارید لازم نیست که سراغ وکیلی بروید که عملا شهرت به حل کرده سخت ترین و پیچیده ترین پرونده ها دارد. مسلما این وکیل هزینه بالاتری نیز درخواست می کند. بنابراین اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم وکیل مجرب در تهران وکیلی است که بتواند نیاز شما را به درستی حل کند. شما باید در انتخاب این وکیل مسئله اقتصادی و مالی را نیز در نظر داشته باشید. به هر حال هیچ کس به منبع نامحدودی از ثروت متصل نیست. بنابراین ایجاد تناسب میان نیاز و وکیل می تواند گزینه های مناسبی را پیش روی شما قرار دهد.

تجربه و دانش؛ مهمترین فاکتورهای وکیل مجرب در تهران

فارغ از موارد گفته شده تجربه و دانش از مهمترین ویژگی های وکیل مجرب در تهران محسوب می شود. به هر حال وکیل انتخاب شده توسط شما باید تواند مسائل حقوقی مربوط به حوزه مورد نیاز شما را به خوبی بداند و بر آن مسلط باشد. هر قدر این تسلط بیشتر باشد عملا امکان پیروزی شما نیز بیشتر خواهد بود.

اما در مسائل حقوقی و قضایی کفه تجربه کمی سنگین تر از کفه دانش است. در واقع اگر بخواهیم با دید کسب و کاری به وکالت نگاه کنیم، عملا وکالت نیز مانند بسیاری از کسب و کارها بر اساس یک سری فرمول ها و شیوه های خاص جلو می رود.

به عبارت ساده تر در وکالت نیز مسیر کلی مشخص است و کسانی در این مسیر می توانند سریع تر و ساده تر حرکت کنند که راه و چاه را بشناسند. اما مسئله ای که وجود دارد این است که این مسیر به شکل کاملا کلی آموزش داده می شود. مادامی که فرد خودش پا در میدان نگذارد و مسیر را طی نکند عملا نمی تواند سرعت و دقت مناسبی در طی آن داشته باشد. به عبارت ساده تر وکیل مجرب در تهران کسی است که تجربه نسبتا خوبی در حوزه مورد نیاز شما داشته باشد.

تجربه فاکتوری است که می تواند باعث شود مدت زمان رسیدگی به یک دعوی از چند ماه به چند هفته تقلیل پیدا کند. همچنین وکیل مجرب در تهران بر اساس تجربه شناخت خوبی نسبت به اعضای مرجع های مختلف قضایی دارند و می دانند که با هر کدام از این اعضا چگونه باید رفتار کرد. این ها مواردی است که نه تنها در دانشگاه بلکه در هیچ کتاب و فیلمی آموزش داده نمی شود. این ها مواردی است که تنها یک وکیل با تجربه می تواند با پوست و گوشت خود آن را به دست بیاورد و به خوبی درک کند.

حقوق و وظایف وکیل مجرب در تهران

بر اساس قانون کشور ما، وکیل مجرب در تهران نیز دارای حقوق  و وظایف مختلفی است و افراد باید در هنگام انعقاد قرارداد به این موارد توجه داشته باشند. به طور خلاصه با استناد به مواد 25 الی 29 قانون وکالت به وظایف و حقوق وکیل مجرب در تهران اشاره می کنیم تا با انها اشنا شوید:

وکلا مکلفند نظاماتی را که وزارت عدلیه برای آنها معین می‌نماید متابعت کنند. با احراز شرایط ذیل وکیل می‌تواند به درجه وکالت بالاتر نائل گردد: اشتغال به وکالت لااقل دو سال در درجه سوم و سه سال در درجه دوم، حسن انجام وظیفه در محاکم مربوط به حسن انجام معاضدت هایی که به او رجوع شده، ترقی علمی و عملی در امر وکالت.

ترتیب ترفیع وکلا را وزارت عدلیه بر طبق نظامنامه تعیین خواهد نمود.محکومیت انتظامی از درجه 3 به بالا یک سال بر مدت مقرره در مورد یک این قانون می‌افزاید. وکلا مکلفند در موقع محاکمه حاضر شوند مگر اینکه عذر موجهی از قبیل فوت یکی از اقرباء نسبی یا سببی تا درجه دوم از طبقه سوم‌و یا ابتلا به مرضی که مانع از حرکت و یا اینکه حرکت جهت او مضر تشخیص شود و همچنین در مواقعی که حوادث قهری از قبیل سیل و زلزله و غیره‌مانع از حرکت آنها باشد داشته باشند.

اطلاع وکیل به محکمه در باب عذری که برای عدم حضور او پیدا شده معتبر است مگر آنکه خلافش ثابت شود در این صورت وکیل به مجازات‌انتظامی درجه 4 محکوم خواهد شد. در صورتی که وکیل در دو یا چند محکمه احضار شده و جمع بین اوقات ممکن نباشد باید حضور در دیوان جزا و دیوان جنایی را مقدم‌بدارد و در سایر محاکم در محکمه که وقت آن زودتر ابلاغ شده حاضر شود در این صورت وکیل مکلف است نسخه ثانی اخطار اول یا تصدیق دفتر را به‌لایحه که برای اعتذار به محکمه بعدی می‌فرستد ضمیمه نماید والا غایب محسوب خواهد شد.

از وکلایی که حق وکالت در توکیل دارند هیچ عذری برای عدم حضور در جلسه مقرر پذیرفته نمی‌شود. هر گاه وکیلی در یک ساعت در دو محکمه دعوت شده باشد باید به یکی از دو محکمه که نسبت به دعوی مطروح در آنجا وکالت در توکیل دارد وکیل‌بفرستند و در دیگری خود حاضر شوند.

وکیل باید اسراری که به واسطه وکالت از طرف موکل مطلع شده و همچنین اسرار مربوط به حیثیت و شرافت و اعتبارات موکل را حفظ‌نماید. وکلاء باید وکالت انتخابی حقوقی و جزایی را که در حدود قوانین و نظامات به آنها ارجاع می‌شود قبول نمایند. مقصود از وکالت انتخابی وکالتی است که از طرف محکمه در موارد جزایی و از طرف کانون در امور حقوقی به آنها ارجاع می‌شود.

وکلاء باید با موکل خود قرارداد حق‌الوکاله تنظیم و مبادله نمایند و نسخه ثانی قرارداد را به ضمیمه وکالتنامه به دفتر محکمه تسلیم دارند‌قرارداد حق‌الوکاله و فهرست اسنادی که موکل به وکیل می‌سپارد و همچنین قبوض وجوهی که وکیل دریافت می‌دارد مطابق نمونه‌ای است که از طرف‌وزارت عدلیه معین خواهد شد.

در مورد حقوق و وظایف وکیل مجرب در تهران دقت داشته باشید که:

قرارداد حق‌الوکاله که به موجب نظامنامه وزارت عدلیه معین می‌شود باید به ترتیب تصاعد نسبت به مدعی‌به و نسبت به مراحل محاکمه‌بدایت و استیناف و تمیز معین شود. میزان خسارتی که محکوم‌له می‌تواند از محکوم‌علیه مطالبه نماید همچنین میزان مخارج مسافرت هایی که وکلای عدلیه برای امور وکالتی می‌نمایند نیز‌مطابق تعرفه‌ای است که وزارت عدلیه تنظیم می‌نماید.

دریافت هر وجه یا مالی از موکل یا گرفتن سند رسمی یا غیر رسمی از او علاوه بر میزان مقرره به عنوان حق‌الوکاله و علاوه بر مخارج‌لازمه به هر اسم و هر عنوان که باشد ولو به عنوان وجه التزام و نذر ممنوع است و مرتکب به مجازات انتظامی از درجه پنج به بالا محکوم می‌شود و‌چنین سند و التزام در محاکم و ادارات ثبت منشأ ترتیب اثر نخواهد بود – در صورتی که وکیل این عمل را به طور حیله انجام دهد مثل اینکه پول یا مال‌یا سندی در ظاهر به عنوان دیگر و در باطن راجع به عمل وکالت باشد و یا در ظاهر به اسم شخص دیگر و در باطن برای خود بگیرد کلاهبردار محسوب‌و مورد تعقیب جزایی واقع خواهد شد.

مخارج لازمه مذکور در ماده قبل عبارت است از مخارج عدلیه و خرج مسافرت و خرج تحقیقات و معاینه محلی و حق‌الزحمه مصدقین‌و خبره و حق‌الحکمیه و خرج تلگراف و پست و طبع اعلانات. در صورتی که وکیل بخواهد از وکالت استعفاء نماید باید قبلاً طوری به موکل و محکمه اطلاع دهد که موکل می تواند وکیل دیگری در موقع‌برای خود معین و به  محکمه معرفی کند.

وکلا نباید بعد از استعفاء از وکالت یا معزول شدن از طرف موکل یا انقضاء وکالت به جهتی از جهات وکالت طرف مقابل یا اشخاص ثالث‌را در آن موضوع بر علیه موکل سابق خود یا قائم‌مقام قانونی او قبول نمایند و محاکم وکالت او را نباید در این موارد بپذیرند. وکلا نباید به طور مستقیم یا غیر مستقیم برای رد قاضی یا حاکم یا وکیل مدافع طرف یا به منظور تطویل محاکمه به وسیله خدعه‌آمیزی‌متوسل شوند.

وکیل مجرب در تهران چه الزامات قانونی را باید رعایت کند؟

 وکیل مجرب در تهران باید دارای دفتر منظم بوده و مراسلات و مکاتباتی که راجع به امر وکالت است ثبت و ضبط نمایند – طرز تنظیم و نگهداری آن را‌دفتر بازرسی و تشکیلات وکلا معین خواهد نمود و حفظ دفتر و ته چک قبوض تا ده سال پس از تاریخ ختم آن اجباری است.

وکلاء باید پس از ابلاغ حکم و یا قرار و یا اخطاری که مستلزم انجام امر یا دادن خرجی از طرف موکل است به اسرع اوقات به موکل یا‌متصدی امور او کتباً اطلاع دهند به طوری که تفویت حقی از او نشود.

وکلا باید اثر قانونی عدم پیشرفت دعوی موکل را در امری که نسبت به آن قبول وکالت می‌نمایند اعم از حقوقی و جزایی مخصوصاً در‌اقامه دعوی جزایی و دعاوی جعل و اعسار قبل از تنظیم قرارداد حق‌الوکاله به موکل خاطر نشان نمایند.

وکلاء نمی‌توانند نسبت به موضوعی که قبلاً به واسطه سمت قضایی یا حکمیت در آن اظهار عقیده کتبی نموده‌اند قبول وکالت نمایند. در صورتی که خیانت وکیل نسبت به موکل ثابت شود از قبیل آنکه وکیل با طرف موکل ساخته و بالنتیجه حق موکل را تضییع نماید به‌محرومیت ابدی از شغل وکالت محکوم خواهد شد و موکل می‌تواند خسارات وارده بر خود را از او مطالبه نماید.

وکلا باید در مذاکرات شفاهی در محکمه و لوایح کتبی احترام و نزاکت را نسبت به محاکم و تمام مقامات اداری و نسبت به وکلاء و‌اصحاب دعوی مرعی دارند در صورت تخلف به مجازات انتظامی از درجه 4 به بالا محکوم خواهند شد مگر اینکه عمل مشمول یکی از عناوین‌جزایی باشد که در این صورت لااقل به حداکثر مجازات مقرر در قانون محکوم خواهند شد.

تعقیب و مجازات انتظامی در صورت تخلف وکیل مجرب در تهران

در صورتی که وکیل مجرب در تهران دچار تخلف شود، مرجع تحقیق و رسیدگی مقدماتی نسبت به شکایت واصله از وکلا و تخلفات آنان دفتر بازرسی و تشکیلات وکلاء عدلیه است و محاکمه‌انتظامی آنان در محکمه‌ای به عمل می‌آید مرکب از سه نفر عضو که وزیر عدلیه از بین مامورین قضایی یا اداری عدلیه یا وکلاء و یا به طور مختلط تعیین‌می‌کند.

‌طرز تحقیق و رسیدگی مقدماتی و تجدید نظر و مواعد محاکمه انتظامی وکلاء را وزارت عدلیه به موجب نظامنامه تعیین خواهد نمود – پارکه انتظامی‌وکلاء دفتر بازرسی و تشکیلات وکلاء عدلیه است.

وزیر عدلیه می‌تواند پس از آنکه به وسیله دفتر بازرسی و تشکیلات وکلا عدلیه یا به وسیله کانون وکلاء و یا به وسایل دیگر از سوء اعمال‌و رفتار و تخلفات وکیلی مطلع شد امر به تعقیب انتظامی او بدهد و در موردی که اشتغال وکیل مزبور به وکالت تا تعیین تکلیف قطعی او منافی با‌حیثیت وکلاء و یا موجب ضرر برخلاف حقی برای اشخاص باشد او را از شغل وکالت معلق دارد.

محکمه انتظامی وکلاء مکلف است پس از وصول اولین ادعانامه انتظامی یا به تقاضای وزیر عدلیه علاوه بر رسیدگی انتظامی از جهت‌تخلف به صلاحیت اخلاقی و لیاقت علمی و عملی وکیل مورد تعقیب نیز رسیدگی نماید جز در مورد وکلایی که دارای مدارک علمی یا پروانه درجه‌اول هستند که در این صورت رسیدگی به لیاقت علمی آنها لازم نیست. استرداد شکایت از وکیل و استعفای مشتکی‌عنه از شغل وکالت مانع تعقیب و رسیدگی انتظامی نیست لیکن استرداد شکایت موجب‌تخفیف مجازات است.

در صورتی که حضور وکیل برای رسیدگی مقدماتی انتظامی و یا محاکمه انتظامی لازم و احضار شده و بدون عذر موجه حاضر نگردیده یا‌در موعد مناسبی که برای او معین شده جواب کتبی استیضاح را ندهد وزارت عدلیه می‌تواند او را موقتاً تا خاتمه رسیدگی از وکالت معلق نماید. مجازاتهای انتظامی وکیل مجرب در تهران  به قرار ذیل است: توبیخ شفاهی، توبیخ کتبی با درج در پرونده، توبیخ با درج در مجله رسمی، ممنوعیت موقت از سه ماه الی یک دو سال، تنزل درجه، محرومیت دائم از شغل وکالت.

‌وزیر عدلیه می‌تواند در صورت احراز سوء اعمال و رفتار یا تخلفات وکیلی یکی از مجازاتهای انتظامی تا درجه 4 را درباره او مستقلاً اعمال نماید و رأی‌وزیر در این موضوع قابل شکایت نیست – در صورتی که حکم مجازات از طرف محکمه صادر شود تا درجه 3 نسبت به محکوم‌علیه قطعی است.

محکمه تجدید نظر تشکیل می‌شود از یک نفر از اعضاء محکمه بدوی که به حکم قرعه انتخاب می‌شود و دو نفر از مستخدمین قضایی‌که همه‌ساله به طور ثابت از طرف وزارت عدلیه معین می‌شود.

 وکیل مجرب در تهران را چگونه پیدا کنیم؟

 وکیل مجرب در تهران یکی از اون دسته افراد متخصص حقوقی است که پیدا کردن ان کار راحتی نمی باشد و نمی توان در هر زمان که می خواهیم به راحتی او را در میان جمعیت بسیار زیاد وکلای مختلفی که در پایتخت مشغول فعالیت هستند، پیدا کرد. شناسایی و پیدا کردن وکیل مجرب در تهران کار هر کسی نیست و همه افراد نمی توانند به راحتی چنین فرد حرفه ای و تخصصی را پیدا کنند.

برای پیدا کردن وکیل مجرب در تهران باید بسیار با دقت عمل کرد و به ملاک هایی که در مقاله به انها اشاره کردیم توجه داشت. امروزه یافتن وکیل مجرب در تهران و سپردن وکالت پرونده های مختلف به او تبدیل به یکی از اساسی ترین نیازهای مردم شده است. گروه حقوقی و متخصص وکلای پارسا با در نظر گرفتن این موضوع، شرایط بسیار مناسبی را به عنوان یک پل ارتباط بسیار قوی میان عموم مردم و وکیل مجرب در تهران بوجود آورده است. موسسه حقوقی وکلای پارسا دارای سالها سابقه در زمینه ارائه خدمات مختلف حقوقی به مردم جامعه می باشد و به همین علت نیز از کادر بسیار حرفه ای و آزموده ای تشکیل شده است.

اگر شما نیز جزء آن دسته از کسانی هستید که به دنبال وکیل مجرب در تهران هستید و نمی توانید او را پیدا کنید به شما توصیه می کنیم که هر چه سریعتر به گروه حقوقی وکلای پارسا مراجعه کنید. موسسه حقوقی وکلای پارسا بهترین وکیل مجرب در تهران را در کوتاه ترین زمان ممکن به شما معرفی می کند تا بتوانید میزان موفقیت پرونده خود را افزایش دهید.

مقالات مرتبط:

وکیل طلاق توافقی

وکیل کیفری

وکیل ملکی

وکیل حقوقی

وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×