وکیل تصادفات

وکیل تصادفات (3)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

وکیل تصادفات

وکیل تصادفات تهران

مسلما تاکنون برای شما و اطرافیانتان پیش امده است که تصادف کنید، حال ممکن است شما فرد آسیب دیده باشید و یا انکه فرد مرتکب باشید و باعث ایجاد آسیب و خسارت شده باشید. در حالت کلی اولین فردی که شما باید به آن رجوع کنید و از راهنمایی های او استفاده کنید، وکیل تصادفات است.

وکیل تصادفات به فردی گفته میشود که دارای تحصیلات حقوقی و مدرک وکالت است، وکیل تصادفات دارای تجربه و تخصص در زمینه وکالت پرونده های تصادفات می باشد.

همه ما به خوبی شاهد افزایش روز افزون تعداد وسایل نقلیه هستیم. افزایش تعداد وسایل نقلیه دارای پیامدهای مختلفی می باشد. شاید بتوان گفت که پیامدهای منفی افزایش تعداد وسایل نقلیه بیشتر از مزایای آن می باشد؛ برای مثال تصادفاتی که روزانه در سطح کشور اتفاق می افتد باعث فوت شدن تعداد زیادی انسان می شود اما حقیقت آن است که انسان ها نمی توانند بدون وسایل نقلیه زندگی کنند و کارهای روزمره خود را انجام دهند.

 راحت طلبی یکی از ویژگی های بارز انسان می باشد و دلیل اصلی اختراع بسیاری از لوازم مانند خودروها، راحت طلبی انسان بوده است. از همان ابتدا انسان ها به دنبال راه هایی برای راحتتر انجام دادن کارهای روزمره خود بوده اند. بنابراین امروزه دیگر نمی توان خودروها را از زندگی انسان ها جدا کرد. تنها راهی که می توان با استفاده از آن از تضییع حقوق آسیب دیدگان جلوگیری کرد، قانونگذاری است.

با توجه به اهمیت مسئله قانونگذاری در زمینه تصادفات، قانونگذار کشور ما نیز قوانین نسبتا سختگیرانه ای را در جهت احقاق حقوق آسیب دیدگان در جامعه بنیان گذاری کرده است. کاملا طبیعی است که تمامی مردم عادی که دچار سوانح رانندگی می شوند از این قوانین اطلاع نداشته باشند و دقیقا ندانند که در هنگام مواجه با مشکل باید چه کار کنند، در چنین شرایطی وکیل تصادفات با هدف ارائه خدمات حقوقی به مردم فعالیت می کند.

هنگامی که یک سانحه رانندگی رخ می دهد، طرفین حادثه و حتی مردم اطراف انان دچار شوک روحی نسبتا سختی می شوند و دقیقا نمی دانند که باید چه کاری انجام دهند. در چنین شرایطی وکیل تصادفات می تواند راهنمایی های لازم را در زمینه حادثه ای که رخ داده است، ارائه دهد.

مشاوره حقوقی با وکیل تصادفات

یکی از اصلی ترین وظایف وکیل تصادفات آن است که با تشکیل جلسات مشاوره حقوقی، تمامی جزییات پرونده های مختلف مربوط به تصادفات را بررسی می کند و اطلاعات حقوقی لازم را به موکلان خود ارائه می دهد. معمولا تصادفات دارای ظرایط خاصی می باشند و نمی توان گفت که همه انها دارای شرایط یکسانی هستند و روند دادرسی آنها یکسان است. بنابراین اگر شما جز آن دسته از کسانی هستید که فکر می کنید نیاز دارید تا با وکیل تصادفات در مورد پرونده خاصی مشاوره کنید، بهتر است در ابتدا شرایط تصادف و سانحه ای که اتفاق افتاده است را بابا جزییات کامل و روشن برای وکیل تصادفات به تصویر بکشید.

صادق بودن یکی از اصول مهمی است که باید میان وکیل و موکل او وجود داشته باشد. به خصوص در مواردی که یک سانحه مانند تصادف رخ داده است. همانطور که اشاره کردیم، جزییات مربوط به حوادث رانندگی دارای تاثیر مستقیمی در صدور حکم نهایی است. بنابراین هرگونه دروغ یا پنهان کردن حقیقت باعث ایجاد اختلال در روند دادرسی و وخیم تر شدن اوضاع می گردد. بهترین راهکار ممکن آن است که موکل تمام جزئیات سانحه را به دقت به وکیل تصادفات ارائه دهد و سپس مدارک و شواهد موجود را نیز معرفی کند.

در چنین حالتی، وکیل تصادفات بهتر از هرکس دیگری می تواند برای احقاق حقوق موکل خود اقدام کند. اکنون ممکن است این سوال بسیار مهم برای بسیاری از افراد پیش آید که وکیل تصادفات معمولا وکالت فرد آسیب دیده را می پذیرد یا فرد مرتکب؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که فرقی ندارد مراجعان به وکیل تصادفات جز افراد آسیب دیده در سانحه باشند و یا انکه فرد مرتکب باشند، در حالت کلی وکیل تصادفات، وکالت تمام پرونده های مربوط به سوانح رانندگی را می پذیرد و با توجه به شرایط موکل خود برای احقاق حقوق او اقدامات قانونی لازم را انجام می دهد.

برای مثال اگر وکیل تصادفات وکالت فرد مرتکب را پذیرفته باشد، با بررسی جزییات قانونی دقیق پرونده و استناد به مفاد قانونی، راهی را برای تقلیل مجازات فرد یا حتی تبرئه او پیدا می کند. این موضوع کاملا درست است که فرد مقصر در سوانح رانندگی باید مجازات شود اما توجه داشته باشید که با استناد به شرایط و مفاد قانونی، وکیل تصادفات می تواند به او کمک کند تا به حداقل ترین مجازات محکوم شود.

بررسی حقوقی مسئله تصادفات  

شاید از دید بسیاری از عموم تصادفات مسئله چندان پیچیده ای نیست که نیاز به قانون یا وکیل تصادفات داشته باشد. اما بگذارید با ذکر یک نمونه جالب از قوانین کشور آمریکا اهمیت این بخش از قانون را بیان کنیم.

از زمانی که برای اولین بار قوانین برای جامعه بشریت تعریف شدند و به نوعی سنگ بنای تمدن گذاشته شد انسان سعی کرد به یک قانون جامع و کامل برسد. اما این مهم تا به امروز به طور کامل رخ نداده است. علت اصلی این موضوع نیز مسئله ای به نام ” آینده ” است.

در واقع قانون گذار در نهایت می تواند برای وضعیت امروز جامعه و بر اساس شواهد موجود قانون تعریف کند، در حالی که این قانون قرار است در آینده مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین عملا قانونگذار به علت عدم پیش بینی آینده نمی تواند قوانین کامل و جامعی تعریف کند. قوانین الهی و ادیانی نیز به دو دلیل چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد. چرا که اولا قوانین دینی وابسته به پذیرفته شدن آن دین توسط جامعه است.

بنابراین زمانی قوانین یک دین در جامعه قابل اجرا است که تمامی افراد جامعه به آن دین معتقد باشند. این در حالی است که در هر جامعه ای مانند ایران، بخشی از اقشار جامعه به دین دیگر معتقد هستند و یا عملا هیچ دین و قانون الهی را قبول ندارند. از طرف دیگر این قوانین به زبان سخت و ابهام آمیزی بیان شده است. بنابراین همواره می توان بر اساس تفسیرهای مختلف، رفتار های مختلفی انجام داد.

حقوق دان ها برای حل این مشکل از دو روش کاملا متفاوت استفاده می کنند. در روش اول قانونگذار دست مجری قانون را تا حدی باز می گذارد تا بر اساس شرایط موجود و بر اساس قوانین تدوین شده بهترین شرایط را تعیین کند. این کاری است که عموما در ایران استفاده می شود. عیب بزرگ این راهکار این است که عملا همه چیز وابسته به نظر قاضی و مرجع قضایی دارد و این یعنی بالا رفتن احتمال بروز خطای انسانی در کار قضاوت.

اما در کشورهایی مانند آمریکا و به طور کلی بلوک غربی حقوق دان ها سعی کرده اند تا جایی که ممکن است همه شرایط را پیش بینی کنند و برای هر موقعیتی قانون خاصی تعریف کنند. این موضوع در مسئله قوانین تصادفات در این کشورها نیز صادق است.

به طور مثال گفته می شود که در مورد تصادف یک راکب موتور با عابر پیاده یک جلد قانون نوشته شده است. این که راکب در چه وضعیتی بوده و یا پیاده در چه حالتی قرار داشته شرایط مختلفی را تعریف می کند و بر اساس این شرایط قوانین مشخصی وضع شده است. اما با این حال عملا ما باز شاهد این هستیم که موقعیتی پیش می آید که عملا قانون آن را پیش بینی نکرده است. در این حالت قانون باید چه کار کند؟ وکیل تصادفات به این سوال پاسخ می دهد.

وکیل تصادفات را جدی بگیرید.

همانطور که مشخص است در هر دو حالت قانون همچنان خلا های مختلفی دارد و این خلا ها عملا باعث می شود که گاهی اوقات مجرم به کمک چند ماده و تبصره تبرئه شود و عملا عدالت به درستی اجرا نشود.

این مسئله در مورد قانون تصادفات به خصوص در ایران شایع تر است. چرا که به طور کلی بخش بزرگی از قوانین ایران در دهه های گذشته وضع شده است و این قوانین کمتر دستخوش تغییر و به روزرسانی شده است. از این رو کاملا طبیعی است که در عصر حاضر با مسائلی رو به رو شویم که عملا قانون به طور مشخص از آن صحبت نکرده است. در این حالت مراجع قضایی بسته به شرایط و نوع استنباطی که از آن دارند می توانند از قوانین مختلفی استفاده کنند. در این حالت حتی ممکن است قوانین رو در روی یکدیگر قرار بگیرند. به عبارت ساده تر ممکن است در مورد یک موضوع که قانون چندان صحبتی از آن نکرده قوانینی مطرح شود که در تضاد یکدیگر باشند.

در این حالت این وظیفه وکیل تصادفات است که بتواند بر اساس نیاز موکل خود از بهترین قوانین استفاده کند و سعی کند قاضی و مرجع قضایی را آن گونه که به نفع موکل خود است با شرایط آشنا کند.

فارغ از تمام موارد  قانونی گفته شده، اصلی ترین کارکرد وکیل تصادفات آن است که می تواند از خلا های قانونی به درستی استفاده کند و این اجازه را ندهد که این خلا ها به ضرر موکل او تمام شود.

اهمیت مراجعه به وکیل تصادفات

تجربه این موضوع را به همه ثابت کرده است که کارهای مختلف را باید به یک فرد متخصص و حرفه ای سپرد تا بتوان موفقیت های چشمگیری را در این زمینه بدست آورد. در رابطه با مسائل حقوقی ننیز این موضوع صدق می کند، به خصوص مسائلی که با جان انسان ها ارتباط دارد. وکیل تصادفات علاوه بر آنکه دارای تحصیلات حقوقی می باشد، دارای تجربه و تخصص کافی در زمینه حل و فصل پرونده های مربوط به سوانح رانندگی است و بهتر از هر شخص دیگری میتواند آنها را مورد بررسی قرار دهد.

در بسیاری از موارد دیده شده است که افرادی که دچار سانحه رانندگی شده اند، بدون کمک گرفتن از وکیل تصادفات روند دادرسی پرونده را طی می کنند با مشکلات مختلفی روبرو می شوند و موانع گوناگونی در راه آنان قرار می گیرد. چنین جریاناتی علاوه بر آنکه باعث اطناب روند دادرسی می شود، پیامد هایی همچون تضییع حقوق افراد را نیز به همراه دارند.

شاید اکنون با خود فکر کنید به چه دلیل ممکن است بدون کمک گرفتن از وکیل تصادفات، حقوق افراد مورد تضییع قرار گیرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که دلیل اصلی اینکه معمولا بدون حضور وکیل تصادفات،اکثر پرونده ها دچار اختلالات قانونی می شوند آن است که چنین وکیلی علاوه بر وکالت باعث روشن شدن بسیاری از حقایق و جزئیات در طول پرونده می شود.

 هنگامی حقایق و جزئیات یک پرونده تصادف یا سانحه رانندگی به خوبی بررسی شود و مورد تحلیل قرار گیرد، بسیاری از واقعیات و حقایق پرونده برای قاضی روشن می گردد. بنابراین وکیل تصادفات دارای نقش بسیار مهمی در تسریع روند پرونده های مربوط به سوانح رانندگی است.

از طرفی دیگر باید به این موضوع دقت داشته باشید که وکیل تصادفات دارای تجربه بسیار زیادی در پذیرفتن وکالت پرونده های مختلف تصادفات است؛ پس به خوبی با جریان دادرسی پرونده های تصادفات آشنایی دارد و به خوبی می داند که از چه طریقی می تواند به پیشبرد روند پرونده کمک کند.

 هزینه وکیل تصادفات

هنگامی که افراد دچار سانحه رانندگی می شوند و شرایط نامساعدی دارند و درگیر پرونده تصادف می شوند، ممکن است به وکیل تصادفات مراجعه نکنند و با وجود اینکه از مزایای مراجعه به وکیل تصادفات آگاهی دارند، ترجیح دهند که به تنهایی روند دادرسی پرونده را طی کنند. دلیل اصلی عدم مراجعه برخی از افراد به وکیل آن می باشد که انان فکر میکنند که توانایی پرداخت هزینه وکیل تصادفات را ندارند.

حقیقت آن است که هزینه وکیل تصادفات در مقایسه با خدمات حقوقی که ارائه می دهد بسیار مقرون به صرفه می باشد و معمولا این هزینه به گونه ای تعیین می گردد که به طور میانگین بیشتر مردم جامعه میتوانند ان را به راحتی پرداخت کنند. در حالت کلی شما باید بدانید که در صورت عدم مراجعه به وکیل تصادفات، روند دادرسی پرونده مربوط به تصادفات رانندگی بسیار طولانی و خسته کننده میشود، هر چقدر روند دادرسی پرونده بیشتر می شود هزینه های مربوط به مراحل مختلف دادرسی نیز افزایش می یابد و این در حالی می باشد که امکان موفقیت در پرونده و احقاق حقوق افراد مشخص نیست.

به این موضوع دقت داشته باشید که تصادفات معمولا دارای هزینه های بسیار زیادی می باشند و احکامی که برای آنان صادر می شود نیز معمولا دارای جرائم نقدی بسیار سنگینی می باشند. گاهی آسیب ها و خسارات مالی ناشی از تصادفات به حدی زیاد می باشد که افراد توانایی پرداخت آن را ندارند و این موضوع دارای پیامد های منفی  بسیار زیادی است.

همانطور که گفتیم هزینه وکیل تصادفات معمولا نرخ مشخصی ندارد و با توجه به نوع وکیل و میزن مهارت او، موضوع پرونده، شرایط پرونده، میزان آسیب ناشی از حادثه و…… میزان دستمزد وکیل تصادفات نیز متغیر است.

از مهم ترین دلایلی که باعث می شود تا هزینه وکیل تصادفات به نوعی مقرون به صرفه محسوب گردد آن می باشد که با کمک یک وکیل متخصص تصادفات می توان به طرفین پرونده در روند دادرسی آن کمک کرد تا حقوق مادی و معنوی آنان مورد تضییع واقع نگردد.

برای مثال اگر وکیل تصادفات وکالت فرد متهم را بر عهده داشته باشد از ادله استنباطی مختلف استفاده می کند  جزییات پرونده را با دقت مورد بررسی قرار می دهد تا از آنها در جهت حمایت از منافع موکل خود استفاده کند، در چنین حالتی می توان میزان مجازات های مالی و غیر مالی اححکام صادره را تا حد زیادی تقلیل داد.

نقش وکیل تصادفات در انواع دعاوی رانندگی

جالب است بدانید که تصادفات رانندگی دارای انواع مختلفی هستند و هر یک از این دعاوی دارای شرایط و مراحل قانونی خاصی هستند. وکیل تصادفات رانندگی به خوبی یا تمامی این موارد آشنایی دارد و میتواند به موکلان خود کمک کند تا در زمینه هر یک از این موضوعات دفاعیه هایی مناسب را در دادگاه مطرح نمایند.

اگر شما جز آسیب دیدگان سوانح رانندگی هستید به شما توصیه میکنیم که برای آغاز دعوا در محاکم قانونی به وکیل تصادفات مراجعه نمایید. اولین مرحله آغاز یک دعوا طرح دادخواست و تقدیم آن به مراجع قانونی است. تهیه دادخواست توسط وکیل تصادفات باعث میشود تا جریان دادرسی پرونده شما آغاز گردد. در حالت کلی می توان انواع دعاوی رانندگی را به موارد زیر تقسیم کرد:

دعوای مطالبه خسارت بدنی ناشی از تصادفات رانندگی:

 همه ما به خوبی می دانیم هنگامی که یک تصادف رانندگی اتفاق می افتد، علاوه بر آسیب دیدن ماشین، ممکن است افراد ساکن خودرو نیز دچار صدمه شوند. در چنین حالتی بر اساس قانون بیمه اجباری، خسارت وارد شده به اشخاص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسیله نقلیه دارای دیه یا ارش است که مبلغ آن نیز قابل مطالبه است. افراد می تواننند با کمک وکیل تصادفات، مدارک و اسناد مربوط به میزان آسیب دیدگی خود را ضمیمه پرونده کنند و آن را در پرونده تصادف رانندگی قرار دهند تا موضوع توسط مراجع ذیصلاح پیگیری گردد.

دعوای مطالبه خسارت مالی ناشی از تصادفات رانندگی:

 بر اساس قانون مجازات کشور ما،  مطالبه خسارت بدنی در تصادفات رانندگی و در نهایت وصول دیه یا ارش دارای دو جنبه کیفری و غیر کیفری که همان پرداخت خسارت است می باشد. توجه داشته باشید که برای آنکه بتوانید مطالبه خسارت بدنی را انجام دهید باید 3 مورد را به کمک وکیل تصادفات به اثبات برسانید:

وقوع حادثه رانندگی

ورود آسیب بدنی

وجود رابطه سببیت میان حادثه رانندگی و آسیب دیدگی بدنی

دقت داشته باشید که در صورت فقدان هر یک از این سه مورد، امکان شکست در دعوای مطالبه خسارت وجود دارد. برای آنکه بتوانید هر سه این موارد را به اثبات برسانید، از همان ابتدا باید به وکیل متخصص تصادفات مراجعه نمایید.

دعوای افت قیمت خودرو:

یکی دیگر از دعاوی شما باید در مورد تصادفات رانندگی آن را بشناسید، دعوای افت قیمت خودرو است. در این دعوا باید خودرویی که آسیب دیده است جز خودروهای نو باشد و کارکرده محسوب نشود. به عبارتی دیگر می توان گفت که اولین لازمه دعوی افت قیمت آن است که خودرو قبل از وقوع حادثه کاملا سالم و نو باشد.

در این دعوا شما باید با استفاده از وکیل تصادفات تقصیر خوانده پرونده را به اثبات برسانید. در چنین حالتی هرگونه قصور و کوتاهی، یا ایجاد آسیب و صدمه از قصد در پرونده افت قیمت خودرو، قابلیت رسیدگی و بررسی دارد.

مسئولیت مدنی در تصادفات رانندگی

هر کس بدون مجوز قانونی عمداً یا در نتیجه بی‌احتیاطی به جان یا سلامتی یا مال یا آزادی یا حیثیت یا شهرت تجارتی یا به هر حق دیگر‌ که به موجب قانون برای افراد ایجاد گردیده لطمه‌ای وارد نماید که موجب ضرر مادی یا معنوی دیگری شود مسئول جبران خسارت ناشی از عمل خود‌ میباشد.

در موردی که عمل وارد کننده زیان موجب خسارت مادی یا معنوی زیان ‌دیده شده باشد دادگاه پس از رسیدگی و ثبوت امر او را به جبران ‌خسارات مزبور محکوم مینماید و چنانچه عمل وارد کننده زیان فقط موجب یکی از خسارات مزبور باشد دادگاه او را به جبران همان نوع خساراتی که‌ وارد نموده محکوم خواهد نمود.

دادگاه میزان زیان و طریقه و کیفیت جبران آن را با توجه به اوضاع و احوال قضیه تعیین خواهد کرد جبران زیان را به صورت مستمری ‌نمیشود تعیین کرد مگر آنکه مدیون تامین مقتضی برای پرداخت آن بدهد یا آنکه قانون آن را تجویز نماید.

دادگاه میتواند میزان خسارت را در مورد زیر تخفیف دهد.

۱ – هرگاه پس از وقوع خسارت وارد کننده زیان به نحو موثری به زیان‌دیده کمک و مساعدت کرده باشد.

۲ – هرگاه وقوع خسارت ناشی از غفلتی بود که عرفاً قابل اغماض باشد و جبران آن نیز موجب عسرت و تنگدستی وارد کننده زیان شود.

۳ – وقتی که زیان‌دیده به نحوی از انحاء موجبات تسهیل ایجاد زیان را فراهم نموده یا به اضافه شدن آن کمک و یا وضعیت وارد کننده زیان را ‌تشدید کرده باشد.

چرا وکیل تصادفات؟

به طور کلی تصادفات در ایران به هر دلیل چند برابر بسیاری از کشورهای سطح اول دنیاست. این در حالی است که قوانین مدنی کشور ایران بیشتر بر پایه همین کشورها به خصوص فرانسه نوشته شده است.

بنابراین می توان حدس زد که تا چه اندازه قوانین ایران در این مسئله ناقص است. اما فارغ از این مسئله عملا تصادف اتفاقی است که به صورت مستقیم جان و مال افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین عمق یک تصادف می تواند بسیار بیشتر از چیزی باشد که تصور می کنیم.

یک تصادف حتی می تواند در نهایت منجر به صدور حکم اعدام برای مجرم شود و این اتفاقی است که بارها رخ داده. کار وکیل تصادفات این است که عملا نگذارد مسئله تصادف چندان پیچیده شود و سعی کند بر اساس قوانین موجود و خلا های گفته شده بهترین اتفاق ممکن را رقم بزند.

بنابراین اگر بخواهیم به صورت خلاصه مطالب گفته شده در این بخش را بیان کنیم می توانیم این گونه بگوییم که تصادف عملی است که به صورت مستقیم با جان و مال افراد در ارتباط است. بنابراین قانون حساسیت های خاصی نسبت به این موضوع دارد. این حساسیت را می توان به خوبی از محکومیت های در نظر گرفته شده متوجه شد. اما مسئله ای که وجود دارد این است که عملا تصادف عملی است که به شکل ها و حالت های مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد.

میزان این احتمالات به اندازه ای زیاد است که حتی از عهده قوانین آمریکا به عنوان یکی از کاملترین قوانین دنیا نیز خارج است. در این حالت این وظیفه وکیل تصادفات است که بتواند این حساسیت قوانین را درک کند و بر اساس گستردگی مسئله تصادفات استدلالی درست و مرتبط برای آن پیدا کند. استدلالی که بتواند قاضی را راضی کند و عملا به نفع موکل خود باشد.

قانون مجازات در مورد تصادفات رانندگی

اولین سوالی که در جلسات مشاوره با وکیل تصادفات برای افراد پیش می آید آن است که قانون مجازات در مورد تصادفات چه مفادی را تعیین کرده است؟ از ماده 714 الی 720 قانون مجازات در رابطه با تصادفات رانندگی است. با استناد به این مفاد قانونی می توان به طور خلاصه به موارد زیر اشاره کرد:

هر گاه بی‌احتیاطی یا بی‌مبالاتی یا عدم رعایت نظامات دولتی یا عدم مهارت راننده (‌اعم از وسائط نقلیه زمینی یا آبی یا هوایی) یا‌متصدی وسیله موتوری منتهی به قتل غیر عمدی شود مرتکب به شش ماه تا سه سال حبس و نیز به پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه اولیای دم‌محکوم می‌شود.

1-هرگاه تصادفات موجب مرض جسمی یا دماغی که غیر قابل علاج باشد و یا از بین رفتن یکی از حواس یا از کار افتادن عضوی از اعضاء بدن که یکی از وظایف ضروری زندگی انسان را انجام می‌دهد یا تغییر شکل دائمی عضو یا صورت شخص یا سقط جنین شود مرتکب به حبس از دو ماه تا یک سال و به پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه مصدوم محکوم می‌شود.

2-هر گاه بی احتیاطی و بی مبالاتی راننده موجب صدمه بدنی شود که باعث نقصان یا ضعف دائم یکی از منافع یا یکی از اعضای بدن‌ شود و یا باعث از بین رفتن قسمتی از عضو مصدوم گردد، بدون آن که عضو از کار بیافتد یا باعث وضع حمل زن قبل از موعد طبیعی شود مرتکب به‌حبس از دو ماه تا شش ماه و پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه مصدوم محکوم خواهد شد

3-هرگاه بی‌احتیاطی یا بی‌مبالاتی یا عدم رعایت نظامات دولتی یا عدم مهارت راننده (‌اعم از وسائط نقلیه زمینی یا آبی یا هوایی) یا‌متصدی وسیله موتوری منتهی به قتل غیر عمدی شود مرتکب به شش ماه تا سه سال حبس و نیز به پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه اولیای دم‌محکوم می‌شود.

4-هر گاه بی احتیاطی و بی مبالاتی راننده موجب صدمه بدنی شود مرتکب به حبس از یک تا پنج ماه و پرداخت دیه در صورت‌مطالبه از ناحیه مصدوم محکوم می‌شود.

مطالب مرتبط:

وکیل ملکی

وکیل طلاق

وکیل خانواده

وکیل مهریه

وکیل تغییر نام

وکیل سرقفلی

وکیل برای کلاهبرداری

وکیل حقوقی

وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری

وکیل کیفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×