وکیل زمین

وکیل زمین (1)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

 وکیل زمین

 وکیل زمین در تهران

 وکیل زمین یکی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری است که به تمامی مردم کمک می کند تا از تضییع حقوق خود جلوگیری کنند. آمار و ارقام بدست آمده در سال های اخیر به خوبی این موضوع را نشان می دهد که وکیل زمین نقش بسیار پر رنگی در دادگاه ها  و محاکم قضایی ایفا می کند. به نظر شما چگونه می توان بهترین وکیل زمین در تهران را پیدا کرد؟ بهترین وکیل زمین در تهران باید دارای چه ویژگی هایی باشد تا بتوان وکالت پرونده خود را به او سپرد؟ آیا شما یا اطرافیانتان به وکیل زمین احتیاج دارید؟

از آنجا که انتخاب وکیل زمین کار بسیار حساس و مهمی به حساب می آید، به همین خاطر نیز افراد باید برای انتخاب وکیل زمین اطلاعات نسبتا جامع و کاملی داشته باشنند تا بتوانند پرونده خود را بهه چنین وکیل متخصص و حرفه ای بسپارند. در ادامه مطلب سعی کرده ایم تا تمامی اطلاعات لازم در مورد وکیل زمین را به مخاطبان ارائه دهیم تا افراد بتوانند با دید روشن تری نسبت به این موضوع اقدام کنند و بهترین وکیل متخصص پایه یک دادگستری را برای وکالت پرونده خود پیدا کنند.

 وکیل زمین حرفه ای و با تجربه توانایی آن را دارد تا بهترین عملکرد را در رابطه با پرونده های ملکی داشته باشد و روند رسیدگی به جریان پرونده را تا حد زیادی تسریع بخشد. وکیل زمین باید علاوه بر داشتن تحصیلات حقوقی دارای تخصص ها و مهارت های دیگری باشد تا بتوان به او اعتماد کرد.

 وکیل زمین به چه کسی گفته می شود؟

هنگامی که در مورد وکیل زمین صحبت میکنیم، این سوال اساسی و بسیار مهم برای افراد پیش می آید که اصلا وکیل زمین کیست؟ وکیل زمین به چه کسی گفته می شود و چگونه می توان تفاوت این وکیل پایه یک دادگستری را از دیگر وکلا تشخیص داد؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که وکیل زمین به کسی گفته می شود که سالهای زیادی در رشته حقوق تحصیل کرده است و پروانه وکالت خود را نیز کسب کرده است. به بیانی دیگر باید گفت که هر کسی که دارای تحصیلات حقوقی باشد نمی تواند وکالت پرونده های مربوط به زمین و املاک مختلف را بر عهده گیرد.

شاید در ظاهر اینطور به نظر بیاید که تعداد وکیل زمین در تهران و دیگر شهرهای کشور بسیار زیاد است و به همین خاطر نیز می توان به راحتی وکالت پرونده های خود را به یک وکیل پایه یک دادگستری سپرد، اما حقیقت چیز دیگری است. هر وکیل پایه یک دادگستری که در کشور مشغول فعالیت است دارای تخصص و مهارت کافی برای وکالت پرونده های ملکی مختلف نیست. تنها وکیلی را می توان به عنوان وکیل زمین شناسایی کرد که دارای سابقه وکالت در این زمینه باشد و پرونده های ملکی مختلفی را به نتیجه نرسانده باشد.

از این تعریف به خوبی می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که وکیل زمین علاوه بر داشتن تحصیلات حقوقی،باید دارای مهارت و تخصص کافی هم باشد. یک وکیل زمین با تجربه بهتر از هرکس دیگری می تواند به موکل خود کمک کند؛ چرا که از تمامی جزییات پرونده های ملکی آگاهی دارد و به خوبی می داند که باید از چه راه های قانونی برای پیش بردن هوشمندانه روند قضایی پرونده ملکی استفاده کند.

 وکیل زمین و مشاوره حقوقی با او

 وکیل زمین خدمات نسبتا گسترده و متفاوتی را به موکلان خود ارائه می دهد. برخی از افراد با خود فکر می کنند که تنها مزیت مراجعه به وکیل زمین آن است که می توان وکالت پرونده خود را به او سپرد، اما پذیرفتن وکالت پرونده های ملکی توسط وکیل زمین تنها یکی از خدمات مهم حقوقی است که این وکیل پایه یک دادگستری ارائه می دهد.

برای مثال یکی از مهمترین خدمات حقوقی که وکیل زمین ارائه می دهد، برگزاری جلسات مشاوره حقوقی است. در جلسات مشاوره حقوقی معمولا افراد مراجعه کننده می توانند پاسخ تمامی سوالات خود را در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت کاملا تخصصی از وکیل دریافت کنند. وکیل زمین دارای اطلاعات کافی در زمینه پرونده های حقوقی مربوط به املاک است و این توانایی را دارد که موضوع پرونده های مربوط به زمین و املاک را به صورت کاملا حرفه ای تحلیل کند و آنها را با جزئیات کامل مورد بررسی قرار دهد و راه حل های قانونی آن ها را در اختیار مراجعان خود بگذارد.

برای استفاده از خدمات وکیل زمین و مشاوره حقوقی ملکی نیازی نیست تا شما حتما وکالت پرونده خود را نیز به وکیل مربوطه بسپارید، همه افراد می توانند از خدمات مشاوره ای استفاده کنند و این موضوع هیچ ربطی به جریان وکالت پرونده ندارد. پس به خوبی می توان این موضوع را دریافت کرد که حتی اگر وکیل پرونده شما شخص دیگری باشد، این اختیار قانونی برای شما وجود دارد که از خدمات مشاوره حقوقی وکیل زمین استفاده کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

یکی دیگر از راه هایی که باعث می شود تا افراد با دید روشنتری برای انتخاب وکیل زمین اقدام نمایند آن است که قبل از انعقاد قرارداد وکالت و پرداخت هزینه وکیل زمین، در ابتدا در یک جلسه مشاوره حقوقی با وکیل ملکی حاضر شوند و سوالات خود را از او بپرسند تا از میزان آگاهی و تسلط وکیل بر قوانین اطلاع یابند. گاهی دیده می شود که یک وکیل زمین ادعا دارد که تخصص کافی در زمینه حل و فصل پرونده های ملکی دارد اما نمی تواند عملکرد مناسبی در محاکم قضایی داشته باشد و بیشتر شهرت او نیز معمولا به دلیل تبلیغات گسترده ای است که در میان مردم و از طریق گونا گوناگون انجام داده است. در چنین شرایطی تا زمانی که متقاضیان در یک جلسه مشاوره حقوقی با او حاضر نشوند، نمی توانند از حقیقت جریان اطلاع پیدا کنند.

اگر از برخی از افرادی که پرونده های ملکی آنان با شکست مواجه می شود در رابطه با این موضوع سوال بپرسید، آنان به شما میگویند که با وجود انتخاب بهترین وکیل زمین و پرداخت دستمزد او نتوانسته اند در جریان پرونده از ضایع شدن حقوق خود جلوگیری کنند، ریشه اصلی این موضوع دقیقا آن است که بهترین وکیل زمین را باید در جلسه مشاوره حقوقی ملکی شناسایی کرد و نمی توان با تکیه بر تبلیغات گسترده ای که در این زمینه انجام می شود به سراغ انعقاد قرارداد وکالت رفت در غیر اینصورت احتمال شکست پرونده بسیار زیاد است.

مشاوره حقوقی ملکی با وکیل زمین به صورت حضوری یا غیر حضوری؟

وکیل زمین خدمات مشاوره ای حقوقی را به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می دهد. در سال های گذشته تمامی کسانی که قصد استفاده از خدمات مشاوره ای وکیل زمین را داشتند مجبور بودند که به صورت حضوری به دفتر کاری او مراجعه کنند و مسیر طولانی را برای رسیدن به دفتر حقوقی بپیمایند اما امروزه دیگر چنین نیست. با ورود اینترنت و پیشرفت تکنولوژی دیگر افراد بسیار راحتتتر گذشته می تواننند از خدمات مشاوره ای استفاده کنند.

خدمات غیر حضوری مشاوره حقوقی با وکیل زمین اینگونه است که شما رد هر زمان و مکانی که باشید به راحتی می توانی از طریق تلفن همراه هوشمند، تلفن، رایانه با وکیل پایه یک دادگستری متخصص ارتباط برقرار کنید و تمامی سوالات حقوقی خود را از او بپرسید. وکیل زمین نیز در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ تمامی سوالات شما را می دهد و در تمامی زمینه های لازم شما را راهنمایی می کند.

یکی از اساسی ترین مزیت های مشاوره غیر حضوری آن است که افراد می توانند در هر زمان و مکانی که می خواهند، بدون هیچگونه محدودیتی با وکیل زمین ارتباط برقرار کنند و دیگر نیازی نیست تا وقت قبلی داشته باشند تا بتوانند از خدمات مشاوره ای استفاده کنند. اما موضوعی که باید به آن دقت داشت ان است که همیشه مشاوره حقوقی غیر حضوری با وکیل زمین در تمامی موارد کارآمد نیست. برای مثال گاهی پرونده ملکی دارای پیچیدگی بسیار زیادی است و نیاز به بررسی دقیق آن می باشد، پس در چنین مواقعی باید موضوع حقوقی به صورت حضوری مورد تحلیل قرار گیرد. وکیل زمین می تواند این کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. برای تشخیص حضوری بودن یا غیر حضوری بودن مشاوره حقوقی بهتر است از خود وکیل زمین کمک بخواهید و با مشورت او نوع جلسه را تعیین کنید.

جالب است بدانید که از طریق مشاوره غیر حضوری و اینترنتی تمامی مردم از سراسر کشور می توانند با بهتریین وکیل زمین تهران ارتباط برقرار کنند و از مشورت های او بهره مند شوند تا بتوانند جریان قضایی پرونده خود را به بهتریین نحو ممکن پیش ببرند.

کارکرد وکیل زمین از نظر اقتصادی

از گذشته تا به امروز زمین برای مردمان معنای خاصی داشته و دارد. در گذشته زمین مهمترین اسباب کسب درآمد و روزی محسوب می شد و امروز با افزایش قیمت و تورم زمین به عنوان یک سرمایه ارزشمند شناخته می شود.

به عبارت ساده تر زمین از گذشته تا به امروز برای مردم ایران و برخی از کشورهای منطقه ارزش خاصی دارد. در گذشته نه چندان دور که کشاورزی یکی از قطب های اصلی اقتصاد ایران را تشکیل می داد، زمین های زراعی اهمیت بالایی داشتند. این زمین ها به عنوان منبع درآمد یک یا چند خانوار شناخته می شدند. از این رو بسیاری به دنبال به دست آوردن زمین زراعی بودند و یا می خواستند از زمین زراعی خود نگهداری کنند اما به هر حال در این بین ممکن بود تعارض هایی ایجاد شود. در گذشته معمولا سعی می شد به فرم کدخدا منشانه این تعارضات حل شود. اما رفته رفته با کاهش قدرت ریش سفیدان در محلات، عملا قانون تنها راه برای حل تعارضات شناخته می شود.

از طرف دیگر با توجه به افزایش قیمت زمین و ملک طی چند سال گذشته، عملا زمین و ملک به عنوان یک سرمایه بسیار بسیار ارزشمند شناخته می شود. بنابراین زمینی که تا دیروز کسی سراغ آن را نمی گرفت، امروز تبدیل به یک سرمایه نهفته ارزشمند شده است. همین ارزشمندی باعث شده است که افراد زیادی به عنوان مدعی شناخته شوند که مسلما این اتفاق در بسیاری از موارد به تعارض میان افراد منجر می شود.

بنابراین از نظر اقتصادی زمین به عنوان یک سرمایه و یک اسباب درآمد شناخته می شود. همین مسئله به انگیزه کافی برای ایجاد تعارضات ملکی و زمینی محسوب می شود. از طرف دیگر با  کمرنگ تر شدن نقش ریش سفیدان محلی و عملا ناکارآمد بودن آن ها، تنها راه برای حل این دست از تعارضات مراجعه به دادگاه و قانون است. در اینجاست که وکیل زمین کارایی خودش را نشان می دهد. یک وکیل زمین با توجه به تخصص و تجربه ای که دارد می تواند کمک بزرگی برای حل این تعارضات داشته باشد.

وکیل زمین و تعارض با دولت

مسئله مهم دیگری که وکیل زمین با آن دست و پنجه نرم می کند، تعارضاتی است که بین صاحب زمین و دولت ایجاد می شود. در واقع دولت بر اساس قانون این اجازه را دارد زمین هایی را که از آن ها استفاده نمی شود و یا کاربری خاصی برای آن تعریف نشده است را با عنوان منابع طبیعی تحت تملک خود در بیاورد. این زمین ها بعد ها در اختیار کشاورزان و صنعتگران  قرار می گیرد و یا این که دولت آن را تبدیل به پارک های طبیعی یا جنگلی می کند. نکته مهم اینجاست که برخی از این زمین ها دارای صاحب قانونی است و این افراد این حق را دارند که زمین خود را باز پس بگیرند. اما مسئله اینجاست که یک طرف این دعوی دولت قرار دارد و اصولا دعوی که یک طرف آن دولت باشد کار را برای قضاوت سخت می کند.

از این رو عملا کار وکیل زمین در این مسئله بسیار سخت و مهم است. به هر حال دولت دوست ندارد ملک یا زمینی را که به دست آورده از دست بدهد و در برابر آن دلایل و مستندات قوی ارائه می دهد اما از طرف دیگر صاحب ملک یا فردی که این ادعا را دارد سند خطی یا منقوله داری را برای اثبات ادعای خود به دادگاه ارائه می دهد. اینجا کار وکیل زمین است که ثابت کند این مدارک ارائه شده توسط صاحب زمین قابل استناد و کافی است.

نکته مهمی که در این وجود دارد این است که دولت معمولا سراغ زمین هایی می رود که برای آن ها به صورت رسمی سندی صادر نشده باشد. به عبارت ساده تر برخی از زمین ها – به خصوص  زمین های زراعی و کشاورزی – در ایران وجود دارد که صورت نسخ یا دست خط به فرد دیگری منتقل شده است و یا این که به صورت نسل به نسل به افراد رسیده است، از این رو برای آن ها سند منگوله دار یا رسمی وجود ندارد. در این حالت دولت می تواند با استناد به قوانین مختلف این زمین ها را برای خود کند. در این بین وکیل زمین باید بتواند بر اساس مدارک موجود ثابت کند که زمین همچنان برای موکل اوست و دولت حق گرفتن آن زمین ها را ندارد.

البته در این بین مسئله مهمی به نام زمان نیز مطرح می شود. همانطور که گفتیم تا سال های گذشته زمین و ملک ارزش اقتصادی چندان بالایی نداشتند. از این رو وراث یا صاحبان این زمین ها معمولا کاری به کار دولت نداشتند و اساسا برای آنها اهمیت نداشت که دولت این زمین ها را تحت عنوان منابع طبیعی از آن ها بگیرد. اما بعد از ارزشی که این زمین ها پیدا کرد عملا افراد بسیاری مدعی بازپس گیری زمین ها از دولت شده اند.

در این بین وکیل زمین باید بتواند اثر گذشت زمان را کم کند و همچنین ثابت کند که این اسناد با گذشت زمان اعتبار خود را از دست نداده است. با این وجود این تجربه و تبحر وکیل زمین است که بتواند با دولت دست و پنجه نرم کند و عملا زمین های گرفته شده را بازپس بگیرد.

وکیل زمین و ایرانیان خارج از کشور

همانطور که گفته شد یکی از تعارضات اصلی وکیل زمین با دولت است. جنبه دیگر این تعارض را می توان در برخورد دولت با زمین ها و ملک هایی دید که ظاهرا صاحبان یا وارثان آن ها در خارج از کشور به سر می برند. در این حالت دولت می تواند به هر دلیلی اقدام به مصادره این اموال کند.

احتمالا در اخبار شنیده باشید که دولت تصمیم گرفته بود خانه مربوط به یکی از خوانندگان ایرانی مقیم خارج را به فروش بگذارد، در حالی که این خانه دارای سند مالکیت رسمی است و همچنان به نام آن خواننده است. در این بین کار وکیل زمین و املاک است که بتواند بر اساس سند رسمی یا خطی که در دست دارد مانع از فروش زمین توسط دولت به دیگران شود. این مسئله طی چند سال گذشته به وفور رخ داده است.

به هر حال دولت تحت شرایط و قوانین مختلف این اجازه را پیدا می کند که سراغ املاک یا زمین های افراد خارج از ایران بروند. بسیاری از این املاک به صورت ورثه ای هستند و وراث آن در خارج از ایران به سر می برند. از این رو عملا هیچ انحصار وراثتی برای آن صورت نگرفته است. بنابراین این وراث هیچ سند رسمی مبنی بر مالکیت این ساختمان ها ندارند. در این موقعیت وکیل زمین باید ابتدا سعی کند بر اساس انحصار وراثت برای این زمین ها یا املاک سند رسمی تهیه کند و سپس بر اساس این سند سعی کند حق موکل یا موکلین خود را بازپس بگیرد.

وکیل زمین در مسئله ای به نام ارث

نکته مهم دیگری که در مورد وکیل زمین وجود دارد، مسئله ارث یا وراثت است. به هر حال یک ملک یا زمین بعد از مرگ صاحب آن بنابر شرایط و ضوابط مشخص به وراث می رسد. این که وراث این مرحوم چه کسانی هستند و قرار است به هر کدام چه مقدار از این ملک یا زمین برسد بحثی است که وکیل زمین به خوبی در جریان آن قرار دارد.

در واقع در این چنین مواردی همواره تعارضاتی میان وراث وجود دارد. وکیل زمین وظیفه دارد بر اساس قانون سعی کند این تعارضات را برطرف کند و بتواند بهترین موقعیت و رای را برای موکل خود از دادگاه بگیرد.

طی سال های گذشته این نوع تعارضات در دادگاه های قضایی و حقوقی بیشتر شده است. در واقع با ارزشمند تر شدن زمین و ملک وراث نسبت به تقسیم و استفاده از حق خود پافشاری می کنند. از طرف دیگر معمولا افراد اینگونه تصور می کنند که حق بیشتری نسبت به بقیه افراد دارند بنابراین در غالب موارد تعارض هایی ایجاد می شود. یک وکیل زمین باید بتواند این تعارضات را کنترل کند و بر اساس قانون آن را حل کند.

کار وکیل زمین سخت می شود!

نکته بسیار مهمی که در کار وکیل زمین وجود دارد که باعث می شود کار آن سخت تر و پیچیده تر شود، مبحثی تحت عنوان فروش است. در واقع یک زمین ممکن است توسط دولت یا فرد ثالثی به فروش رود، در حالی که مالک اصلی آن از این فروش اطلاعی ندارد و یا راضی به این کار نیست.

در این حالت دو سوال مطرح می شود. اول این که آیا مالک اصلی می تواند این فروش را باطل کند و زمین خود را پس بگیرد؟ تکلیف خریدار چیست؟

این دو سوال مهم و پاسخ به آن ها پیچیدگی های خاص خودش را دارد. به نحوی که عملا ممکن است دادگاه مربوط به این گونه دعاوی چند ماه به طور انجامد. حتی در برخی از موارد دیده شده است که دادگاه این دست از دعاوی چندین سال به طول انجامیده است.

مسئله ای که در این بین وجود دارد این است که صاحب اصلی ملک چه سندی را به دادگاه ارائه دهد. این سند باید بتواند دادگاه را مجاب کند تا این قرارداد فروش را باطل اعلام کند. از طرف دیگر در این بین خریدار هیچ اطلاعی از وجود صاحب اصلی ملک ندارد. از این رو دادگاه باید برای او نیز امتیاز ویژه ای قائل شود.

اما در کل باید توجه داشته باشید که این مسیر بازگرداندن زمین فروخته شده و یا مورد استفاده قرار گرفته کار چندان ساده ای نیست و می تواند سال ها به طول بیانجامد. در این مسیر استفاده از یک وکیل زمین مجرب و با تجربه می تواند کارایی بسیار خوبی داشته باشد. به عبارت ساده تر استفاده از یک وکیل زمین مجرب نه تنها یک امکان بلکه یک نیاز محسوب می شود.

کارکرد وکیل زمین در قرارداد ها

مسئله مهم و کارکرد دیگری که می توان برای وکیل زمین در نظر گرفت، مسئله قراردادها است. در واقع یک وکیل زمین یا ملک این حق و اجازه را می تواند داشته باشد تا به جای موکل خود در این قرارداد حضور داشته باشد و یا این که می تواند در فروش یا خرید یک زمین یا ملک به موکل خود راهنمایی های قانونی داشته باشد.

احتمالا تا به امروز بارها و بارها خبر کلاهبرداری های متعدد در قراردادهای خرید و فروش ملک یا زمین را شنیده اید. ذات قرارداد به گونه ای است که می تواند برای طرفین تعهد ایجاد کند. حال اگر شما قراردادی را امضا کنید که در آن بندی وجود داشته باشد که برای شما تعهدی خاص ایجاد کند، طرف مقابل می تواند بر اساس آن تعهد عملا شما را متضرر کند. نکته مهم این است که برخی از بندهای این قراردادها با زبان قانونی و حقوقی نوشته شده است و عملا درک آن برای افراد عادی چندان ساده نیست. بنابراین در این بین تنها یک وکیل زمین یا املاک است که می تواند گره گشا باشد. در واقع یک وکیل قانون به خوبی می داند که هر بند یا هر تعهد به چه معنی است و امضای یک قرارداد چه تبعاتی می تواند به همراه داشته باشد. از این رو در این گونه خرید و فروش ها استفاده از یک وکیل زمین می تواند کار را ساده و البته مطمئن کند.

از طرف دیگر توجه داشته باشید که هر قرارداد دارای شرایط فسخ خاصی است. این که یک قرارداد چگونه فسخ شود و طرفین چه تعهداتی در این مسیر نسبت به یک دیگر دارند نیز بحثی جداست. در واقع از وکیل زمین این انتظار می رود که یک قرارداد را به نوعی تنظیم کند که عملا احتمال فسخ آن پایین باشد و یا در صورت فسخ ضرر کمتری به موکل او وارد شود. این کارهایی است که از یک وکیل زمین انتظار می رود تا در عقد یا فسخ قرارداد به آن پایبند باشد.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که دادگاه توجه زیادی به قراردادهای رسمی یا غیر رسمی دارد. این قراردادها و بندهای ذکر شده در آن می تواند دلیل خوبی برای رای دادگاه محسوب شود. از این رو در بستن قرارداد و امضای آن حتما به این مسئله توجه داشته باشید که امضای یک قرارداد تعهد آور است و این تعهدی است که دادگاه اجرایی شدن آن را مگر در شرایط فسخ قرارداد لازم می داند.

وکیل زمین از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

اگر به هر دلیل به دنبال یک وکیل زمین هستیم، باید چه ویژگی هایی را برای این وکیل در نظر بگیریم؟ این مهم ترین سوالی است که کاربران در ذهن دارند.

مسئله مهمی که باید بدانید این است که از نظر قانونی هیچ تفاوتی بین وکلا وجود ندارد. در واقع از نظر قانونی هر کسی که دارای پروانه وکالت معتبر باشد اجازه وکالت در دادگاه و مجامع قضایی را دارد و می توان از آن به عنوان یک وکیل قانونی نام برد. بنابراین شما در مواردی مانند اختلافات ملکی می توانید از هر وکیل پایه یک دادگستری استفاده کنید. به عبارت ساده تر شما می توانید در این نوع دعاوی از وکیل خانواده، چک، جنایی یا …. استفاده کنید و از نظر قانونی هیچ ممانعتی در این زمینه وجود ندارد.

اما مسئله ای که وجود دارد این است که آیا عقلانی است که شما در مسئله ای مانند دعاوی ملکی یا زمین از یک وکیل خانواده یا وکیل چک استفاده کنید؟ در واقع دنیای حقوق و قانون بسیار گسترده است و از بخش های مختلفی تشکیل شده است. هر کدام از این بخش ها دارای قوانین و ضوابط خاصی هستند. گرچه هر کدام از وکلا به طور کلی با این بخش ها آشنا هستند و روند کلی آن را می دانند اما این بدین معنی نیست که آن ها تخصص لازم برای ورود به تمامی این مباحث را دارند. به عبارت ساده تر هر کدام از بخش های حقوق به اندازه ای گسترده و پیچیده است که هر وکیل تنها می تواند در یک حوزه به صورت تخصصی فعالیت داشته باشد. از این رو عملا کاملا منطقی است که شما برای حل دعاوی ملکی یا زمین سراغ وکیل زمین بروید.

اما مسئله دیگری که وجود دارد این است که وکلات درست مانند ده ها شغل دیگر نیاز به تجربه دارد. در واقع مسائلی که توسط تجربه آموخته می شود به هیچ عنوان در دانشگاه یا کتاب وجود ندارد. از این رو یک وکیل زمین مجرب عمدتا کسی است که از تجربه بالایی در این زمینه برخوردار است و می تواند کارایی خوبی برای شما داشته باشد. همچنین یک وکیل با تجربه به خوبی مسیر های قانونی را می داند. زیرا بارها و بارها از این مسیرها عبور کرده است و به راحتی می داند که در هر موقعیتی چه اتفاقی رخ می دهد.

از طرف دیگر به هر حال دادگاه یا مجامع قضایی محل کار وکلا محسوب می شود. از این رو آن ها در این موارد رفته رفته افرادی را می شناسند که می تواند در حل پرونده کمک کنند. از این رو یک وکیل با تجربه و مجرب دارای روابط خاصی در دادگاه ها و مجامع قضایی است. این روابط لزوما غیر قانونی نیست. بلکه این رابطه می تواند کار را سریع تر وراحت تر کند. به عبارت بهتر یک وکیل مجرب و کارکشته می تواند کاری کند که یک پرونده و دعوی حقوقی به جای چند سال در چند ماه یا چند هفته به نتیجه برسد.

قانون در مورد املاک و اراضی مختلف

 وکیل زمین با تکیه بر قوانین مختلفی که قانونگذار آنها را بنیان گذاری کرده است در دادگاه حاضر می شود و با استناد به آنها از حقوق موکل خود دفاع میکند. به چند مورد از موضوعات مورد اختلاف در جریان پرونده های ملکی که وکیل زمین نقش موثری در جریان دادرسی آنها دارد اشاره می کنیم تا با انها اشنا شوید:

در مورد انتقال تمام يا قسمتي از ملك ثبت شده و يا واگذاري حقي نسبت بعين آن ملك و همچنين در مورد عمري و رقبي و سكني و ‌معاملات راجع به انتقال منافع ملك براي مدتي بيش از سه سال به ترتيب ذيل عمل خواهد شد.

سند معامله در دفتر اسناد رسمي يا دفتر معاملات غير منقول ثبت و خلاصه آن در دفتر املاك ذيل صورت ثبت ملك قيد مي ‌شود و

كساني كه در مورد املاك وقف و حبس و ثلث باقي بايد تقاضاي ثبت بدهند و همچنين كساني كه نسبت به ثبت اين قبيل املاك بايد‌ عرض حال اعتراض داده و حقوق وقف و حبس و ثلث باقيرا حفظ كنند به موجب نظامنامه وزارت عدليه معين خواهد شد.

 هرگاه نسبت به اين قبيل املاك بعنوان مالكيت تقاضاي ثبت شده و متولي يا نماينده اوقافي كه به موجب نظامنامه مكلف بدادن‌ عرضحال اعتراض و تعقيب دعوي وحفظ حقوق وقف يا ثلث باقي است در اثر تباني به تکلیف خود عمل ننماید مجازات خیانت در امانت‌ محكوم خواهد شد.

در مواردي نيز كه تقاضاي ثبت ملك ديگري بدون ذكر حقوق ارتفاقي املاك وقف و حبس و ثلث باقي شده است هرگاه اشخاص مذكور در فوق در اثر ‌تباني به تکلیف خود عمل ننمايند بمجازات خائنين در امانت محكوم ميشوند.

مخارج راجع به ثبت املاك مذكور در فوق در صورتي كه ملك مورد تقاضا عايدات نداشته و براي امور خيريه تخصيص داده شده باشد و‌ همچنين مخارج محاكمه اعتراض از محل مبرات مطلقه و موقوفات مجهول ‌المصرف داده ميشود و در صورت عدم كفايت اين عايدات مخارج گرفته نخواهد شد.

 تقاضای ثبت نسبت به املاك دولت بر عهده ماليه محل و نسبت باملاك و مؤسسات بلدي و خیریه بر عهده رئيس مؤسسه و نسبت به ملاك شركت ها بر عهده مدير شركت و در مورد املاك محجورين بعهده ولي يا قيم انها است.

نکته:

نسبت به املاكي كه با شرط خيار يا به عنوان قطعي با شرط نذر خارج و يا به عنوان قطعي با شرط وكالت منتقل شده است و بطور كلي ‌نسبت به املاكي كه به عنوان صلح يا بهر عنوان ديگر با حق استرداد قبل از تاريخ اجراي اين قانون انتقال داده شده اعم از اينكه مدت خيار يا عمل بشرط و بطور كلي مدت حق استرداد منقضي شده يا نشده باشد و اعم از اينكه ملك در تصرف انتقال دهنده باشد يا در تصرف انتقال ‌گيرنده حق ‌تقاضاي ثبت با انتقال دهنده است.

 انتقال قهرﻯ حق استرداد به وراث بدهکار موجب تجزيه مورد معامله نخواهد بود. ‌هرگاه قبل از صدور اجرائيه يا قبل از خاتمه عمليات اجرائي كليه بدهي و خسارت قانوني و حق اجرا در صورت صدور اجرائيه از ناحيه احد از وراث‌ مديون در صندوق ثبت يا مرجع ديگرﻯ كه اداره ثبت تعيين نمايد توديع شود مال مورد معامله در وثيقه وراث مزبور قرار ميگيرد در اين مورد هرگاه هر‌ يك از وراث به نسبت سهم‌ الارث بدهي خود را بوراث مزبور بپردازد به همان نسبت از مورد وثیقه بنفع او آزاد خواهد شد. ‌ترتيب و نحوه وصول طلب وراث پرداخت‌ كننده دين از ساير وراث به موجب آئين‌ نامه وزارت دادگسترﻯ خواهد بود.

هر كس بخواهد سند خود را در اداره ثبت اسناد امانت بگذارد بايد آن را در پاكت و يا لفاف ديگري كه لاك و مهر شده باشد گذاشته و ‌شخصا روي پاكت تاريخ تسليم امانت را با تمام حروف در حضور مسئول دفتر قيد كند و در صورتي كه نتواند بنويسد بايد دو نفر شاهد تاريخ مزبور را‌ روي لفافه يا پاكت نوشته امضاء و مهر كنند.

 وکیل زمین چقدر دستمزد میگیرد؟

یکی از اساسی ترین چالش هایی که معمولا در هنگام مراجعه به وکیل زمین ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول میکند آن است که دستمزد وکیل زمین دقیقا چقدر است و برای وکالت پرونده های توسط چنین وکیل حرفه ای و متخصصی باید چقدر بپردازیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هزینه وکیل زمین معمولا به عوامل مختلفی بستگی دارد و به عنوان یک قاعده کلی نمی توان قیمت دقیقی برای آن مشخص کرد.

 وکیل زمین دارای نقش اساسی و تعیین کننده ای در جریان دادرسی پرونده های ملکی دارد و میتواند از بوجود آمدن بسیاری از آسیب ها و خسارات مالی جلوگیری کند، همین موضوع باعث می شود تا بگوییم که میزان دستمزد وکیل زمین در مقایسه با خدمات ارزنده ای که ارائه می دهد کاملا اقتصادی است و معمولا برای بسیاری از افراد به صرفه است.

اگر شما جز آن دسته از کسانی هستید که نیاز به وکیل زمین دارید و میخواهید وکالت پرونده ملکی خود را به چنین فرد حرفه ای و کارکشته ای بسپارید به شما توصیه می کنیم که به سراغ بهترین وکیل با تجربه در این زمینه بروید تا سیر دادرسیی پرونده شما رد کوتاهترین زمان ممکن طی شود. اکثر افرادی که در جریان پرونده ملکی خود از وکیل زمین استفاده نمی کنند؛ معمولا دچار ضرر و زیان های مالی بسیار زیادی می شوند و حقوق آنان نیز مورد تضییع قرار میگیرد.

اهمیت مراجعه به وکیل زمین

به نظر شما چرا امروزه تعداد مراجعان وکیل زمین بسیار زیاد است و هر روزه بر تعداد این موکلان نیز افزوده می شود؟ واقعیت ماجرا این است که املاک و زمین های اشخاص مختلف جز اساسی تریین دارایی های انان محسوب می شود. بسیاری از مردم برای سرمایه گذاری و جمع آوری سرمایه خود به سراغ خرید زمین می روند و یا انکه این املاک به صورت موروثی به آنها انتقال داده می شود. خطرات قانونی و حقوقی بسیار زیادی وجود دارد که مالکیت افراد بر زمین های مختلف را مورد تهدید قرار می دهد.

 برای دفاع از حقوق مالکان و یا دیگر اشخاص وابسته به آنها به فردی متخصص در این زمینه نیاز است تا بتواند در کوتاهترین زمان ممکن جریان پرونده را مورد پیگیری قرار دهد و از ادله اثبات و مدرک معتبری برای دفاع از افراد استفاده کنند. وکیل زمین تنها کسی است که می تواند در این راستا بهترین عملکرد را داشته باشد و با تکیه بر تجربیات و مهارتی که دارد به جریان دادرسی پرونده سرعت بخشد.

برای پیدا کردن بهترین وکیل زمین، گروه وکلای پارسا آماده خدمت رسانی به عموم مردم می باشد. اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به وکیل زمین نیاز دارید و نمی دانید که دقیقا باید به کجا مراجعه کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که این کار را به موسسه حقوقی وکلای پارسا بسپارید. گروه تخصصی و با تجربه وکلای پارسا از بهترین و متخصص ترین وکلای پایه یک دادگستری تشکیل شده است که دارای سابقه درخشانی در زمینه رسیدگی به انواع پرونده های حقوقی و ملکی می باشد.

مطالب حقوقی:

وکیل خانم برای طلاق

وکیل اثبات نسب

وکیل بانکی

مشاوره حقوقی آنلاین

وکیل اختلاس

وکیل علامت تجاری

وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی با وکیل

وکیل نفی نسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×