وکیل در الهیه

وکیل در الهیه (1)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

 وکیل در الهیه

 وکیل در فرشته

آیا برای شما نیز تاکنون پیش آمده است که به سراغ وکیل در الهیه بروید و از جلسات مشاوره حقوقی او استفاده کنید؟ وکیل در الهیه دارای نقش اساسی و بسیار مهمی در وکالت پرونده های حقوقی مختلف است. آیا شما نیز تاکنون احساس کرده اید که به جلسات مشاوره حقوقی با وکیل در الهیه نیاز دارید؟ چگونه می توان بهترین وکیل در الهیه را انتخاب کرد و وکالت پرونده خود را به او سپرد؟

حقیقت آن است انتخاب وکیل در الهیه دارای ملاک ها و معیارهایی است که باید قبل از انعقاد قرارداد وکالت به آنها توجه کرد. انتخاب نادرست وکیل برای وکالت پرونده های مختلف حقوقی باعث می شود تا حقوق افراد مورد تضییع قرار گیرد و روند دادرسی چنین پرونده هایی بسیار طولانی شود، به گونه ای که هزینه جلسات دادرسی نیز افزایش یابد و احقاق حقوق افراد صورت نگیرد.

 انواع وکیل الهیه دارای تخصص و مهارت های مختلفی هستند و نمی توان گفت که همه آنها در یک حوزه فعالیت می کنند؛ بنابراین اگر شما جز آن دسته کسانی هستید که قصد مراجعه به وکیل در الهیه را دارید به شما توصیه می کنیم که در ابتدا موضوع پرونده خود را مشخص کنید و به دنبال وکیلی مناسب با موضوع پرونده خود بروید.

 یک وکیل متخصص در الهیه معمولا بر اساس تجربه کاری که دارد، وکالت پرونده های مختلفی را می پذیرد. وکلای با تجربه معمولا با تکیه بر تخصص و مهارتی که دارند در جهت احقاق حقوق موکلان خود قدم بر میدارنند و تمامی راه های میانبر برای تسریع روند دادرسی پرونده اگاهی دارند.

ویژگی های بهترین وکیل در الهیه

یکی از اساسی ترین و مهم ترین سوالاتی که برای بسیاری از افراد ممکن است پیش آید آن می باشد که ویژگی های بهترین وکیل در الهیه چیست و چگونه می توان او را شناسایی کرد؟ در پاسخ به این سوال به چند مورد از اساسی ترین و مهم ترین ویژگی های وکیل در الهیه اشاره می کنیم تا با هر یک از آنها آشنا شوید و به راحتی بهترین وکیل در الهیه را پیدا کنید.

اولین و مهمترین ویژگی مهم یک وکیل در الهیه آن است که بر قوانین کشور تسلط داشته باشد. با وجود اینکه تعداد وکلایی که در ایران فعالیت میکنند بسیار زیاد است اما باید بگوییم که تعداد کمی از آنها دارای دانش حقوقی و تسلط کامل بر قوانین هستند. همین موضوع نیز باعث شده است تا متقاضیان نتوانند به راحتی وکیل مورد نظر خود را پیدا کنند و از او کمک بخواهند. بهترین راه حلی که می توان برای تشخیص میزان مهارت یک وکیل خوب از آن استفاده کرد آن است که قبل از آنکه بخواهیم وکالت پرونده مورد نظرمان را به او بسپاریم در یک جلسه مشاوره حقوقی تمامی سوالات مورد نظرمان را از او بپرسیم، در چنین مواردی معمولا میزان مهارت و تسلط وکیل در الهیه به طور کامل مشخص می گردد.

دومین ویژگی که می توان برای وکیل در الهیه به ان اشاره کرد، تجربیات او است. شاید اکنون با خود فکر کنید از چه طریقی باید متوجه شویم که میزان تجربه یک وکیل در الهیه چقدر است؟ در پاسخ به این سوال شما باید بگوییم که شما می توانید با کمی تحقیق و پرس و جو در مورد پرونده های قبلی که وکالت آنها به وکیل مورد نظر سپرده شده است از میزان تجربیات او اطلاع حاصل نمایید. معمولا وکلای با تجربه در پرونده هایی که در گذشته وکالت آنها را پذیرفته اند دارای موفقیت های بسیار زیادی می باشند.

از دیگر ویژگی های وکیل الهیه آن است که تعهدات خود را در مقابل موکل خود به طور کامل به جای می آورد. از لحاظ قانونی یک وکیل در مقابل موکل خود دارای تعهدات بسیار زیادی است که باید آنها را به جای آورد آل قرارداد وکالت پابرجا بماند. از آنجایی که وکالت یک نوع از قراردادهای قانونی به حساب می آید، به همین دلیل نیز باید طرفین منعقد کننده قرارداد تعهداتی را که بر عهده گرفته اند به جای آورند. در صورت عدم رعایت هر یک از این تعهدات، امکان فسخ قرارداد وکالت وجود دارد.

از دیگر ویژگی هایی که در رابطه با انتخاب وکیل در الهیه باید به آنها توجه داشته باشید:

برخی از افراد به اشتباه با خود فکر می کنند که بهترین وکیل در الهیه آن کسی است که دستمزد بسیار زیادی دریافت می کند، اما این تصور کاملا اشتباه است؛ چرا که بسیاری از وکلای حرفه ای و خبره دارای انصاف و عدالت بسیار زیادی هستند و دستمزدی مناسب را در مقابل خدمات حقوقی که ارائه می دهند، دریافت می کنند. بنابراین بهتر است به جای آنکه معیار قیمت را برای انتخاب وکیل الهیه قرار دهید، انصاف طرف مقابل خود را به عنوان مهم ترین ملاک انتخاب وکیل قرار دهید.

بهترین وکیل در الهیه آن کسی است که تمامی خدمات حقوقی لازم را به موکل خود ارائه دهد و از هیچ یک از وظایف خود نسبت به موکلش سرباز نزند. برای مثال ارائه مشاوره حقوقی و حضور به موقع در دادگاه از جمله ویژگی هایی است که بهترین وکیل در الهیه باید آنها را دارا باشد و در انجام هیچ یک از آنها کوتاهی نکند.

وکیل پایه یک دادگستری در الهیه معمولا با پرونده های بسیار زیادی سرو کار دارد و به خوبی می داند که باید از چه مدارک و اسنادی در جهت احقاق حقوق موکل خود استفاده کند و برای ارائه آنها در دادگاه از ادله ای مناسب کمک گیرد. برخی از وکلا به دلیل بی تجربگی و ناآگاهی که ه دارند دقیقا نمی دانند که باید از چه مدارک و اسنادی در جهت احقاق حقوق موکلان خود استفاده نمایند و برای اثبات آنها چگونه اقدام کنند.

البته فراموش نکنید در مواردی که پرونده شما نیاز به بررسی دقیق داشته باشد و وکیل در الهیه تشخیص دهد که موضوع باید در طی جلسه مشاوره حقوقی حضوری مورد پیگیری قرار گیرد، بهتر است دیگر به جای مشاوره حقوقی مجازی به سراغ مشاوره حضوری با وکیل در الهیه بروید.

مشاوره حقوقی با وکیل در الهیه

از انجایی که در قرن ارتباطات زندگی می کنیم و اینترنت و فضای مجازی نیز تا حد زیادی گسترده شده است، برای استفاده از مزایای مشاوره حقوقی با وکیل در الهیه می توان به جز جلسات مشاوره حضوری از جلسات مشاوره حقوقی غیر حضوری نیز استفاده کرد. مشاوره حقوقی اینترنتی با وکیل الهیه بسیار راحت است و نیازی به طی کردن مسافتی طولانی ندارد.

شما می توانید در هر زمان و مکانی که هستید از مزایای جلسات مشاوره حقوقی غیرحضوری استفاده کنید. تنها امکاناتی که شما به آن نیاز دارید، یک وسیله هوشمند مانند تلفن همراه و رایانه است، بعلاوه اینترنت که اصلی ترین عامل ارتباطات به حساب می آید.

انواع وکیل در الهیه

 وکیل در الهیه به چند نوع تقسیم می شود و هر یک از آنها چه وظایفی را بر عهده دارند؟ همانطور که اشاره کردیم، افراد باید قبل از مراجعه به وکیل در الهیه در ابتدا موضوع پرونده هود را مشخص کنند و به سراغ وکیلی بروند که بتواند در آن زمینه فعالیت کند. پس به طور خلاصه به انواع وکیل در الهیه اشاره می کنیم تا آنها را بشناسید و نوع فعالیت هر یک برایتان مشخص شود، در چنین حالتی شما می توانید بر اساس موضوع پرونده ای که در دست دارید، نوع وکیل متخصص را برگزینید:

وکیل ملکی:

همه ما به خوبی می دانیم یکی از راه های اقتصادی بسیار عاقلانه آن است که سرمایه خود را برای خرید ملک و املاک به کار گیریم، به همین دلیل نیز وکیل ملکی در الهیه به خوبی می تواند تمامی اطلاعات حقوقی لازم را در این زمینه ارائه دهد. وکیل ملکی توانایی آنرا دارد که پرونده های حقوقی را که دعوای اصلی آنان به مواد ملکی مربوط است را مورد بررسی و پیگیری قرار دهد و از ضایع شدن حقوق موکل خود جلوگیری کند.

همانطور که میدانید املاک از لحاظ مادی دارای ارزش بسیار زیادی هستند و برای افراد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند، بنابراین در صورت عدم مراجعه به وکیل حرفه ای، این امکان وجود دارد که ذی حق در چنین پرونده هایی دچار آسیب، ضررو زیان مادی بسیار زیادی شود. پس به شما توصیه می کنیم که اگر درگیر یک پرونده ملکی هستید، حتما به سراغ یک وکیل ملکی متخصص در الهیه بروید.

وکیل خانواده

 وکیل در الهیه در جریان پرونده های خانواده نقش اساسی و بسیار مهمی دارد. بر اساس آمار و اطلاعات بدست آمده در سال های اخیر می توان گفت که یکی از رایج ترین دعاوی که در دادگاه ها مطرح است، دعاوی خانوادگی است. از آنجایی که یکی از عناصر مهم اجتماعی در هر کشوری، نهاد خانواده است، قانونگذار کشور های مختلف به این موضوع اهمیت بسیار زیادی می دهند و در کشور ما نیز قوانین نسبتا سختگیرانه برای دعاوی خانوادگی و روند دادرسی آنان در نظر گرفته شده است. همین موضوع نیز باعث شده تا در جریان چنین پرونده هایی، اطاله دادرسی و اطناب روند قضایی دعاوی به شدت مشاهده شود.

تنها راهی که در چنین مواردی می تواند به افراد کمک کند تا روند دادرسی پرونده تسریع پیدا کند، مراجعه به وکیل خانواده در الهیه است. وکیل خانواده در الهیه با پرونده های مختلفی در رابطه با این موضوع برخورد کرده است و توانایی آن را دارد که وکالت پرونده های خانوادگی را بپذیرد.

وکیل انحصار وراثت:

هر فردی که فوت می کند دارای حقوق و تکالیفی است که باید از لحاظ قانونی تسویه شوند. بنابراین بر اساس قانون کشور ما بعد از مرگ افراد، تمامی دارایی ها و دیون فرد فوت شده مورد بررسی قرار می گیرد. در چنین مواقعی معمولا دیون افراد از دارایی انها کم می شود و بدهی فرد به طلبکاران او پرداخت می شود. از طرفی دیگر هر آنچه که از فرد باقی بماند به وارثان او به عنوان ارثیه پرداخت می گردد. اما گهی پیچیدگی مسائل وراثتی تا حدی می شود که پرونده ها و دعاوی مختلف در رابطه با این موضوعات بوجود می آید.

 وکیل انحصار وراثت در الهیه دارای تخصص لازم در زمینه حل و فصل پرونده های وراثتی است. اگر شما جز آن دسته از کسانی هستید که درگیر پرونده های انحصار وراثت شده اید، بهتر است از همان ابتدا به یک وکیل در الهیه مراجعه کنید که در این زمینه دارای تجربه است.

وکیل مالیاتی:

مالیات یکی از راه های کسب درآمد دولت است و به همین علت بیشتر مشاغل و سازمان هایی که مشغول درآمدزایی می باشند باید سهم مالیاتی خود را به دولت بپردازند. پس کاملا طبیعی است که در این بین، مشکل مالیاتی نیز بوجود آید. وکیل مالیاتی در الهیه، موضوع را مورد بررسی قرار می دهد و در نهایت نیز پرونده های مالیاتی را مورد بررسی و پیگیری قانونی قرار می دهد تا حق موکل مورد تضییع قرار نگیرد.

وکیل اداری

در سال های گذشته تعداد تخلفات اداری که توسط کارمندان انجام می شود تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است و این مسئله به هیچ عنوان موضوع قابل گذشتی نیست و قوانین نسبتا پیچیده ای در رابطه با آن وجود دارد. وکیل اداری در الهیه در جهت دفاع از حقوق طبیعی افراد اقدامات قانونی لازم را انجام می دهد.

وکیل اداری در الهیه، وکالت پرونده های بسیار زیادی را که موضوع آن به تخلفات اداری وابسته است را بر عهده گرفته است و آنان را مورد حل و فصل قرار داده است. تخلفات اداری یکی از آفت های بسیار خطرناکی است که در میان کارمندان سازمانی و اداری ریشه انداخته است و به همین دلیل نیز باید پرونده های مربوط به آنها را بسیار جدی گرفت؛ چراکه در برخی از موارد نیز مشاهده شده است که تهمتی ناروا نسبت به یک نفر وارد می گردد و این موضوع باعث می شود تا یک کارمند به ناحق از شغل خود برکنار شود و مجازات های سختی  را تجربه کند.

وکیل کیفری

وکیل کیفری در الهیه کسی است که با قانون مجازات به خوبی دارد و به خوبی میداند که احکام جزایی به چه نحو می باشند. وکیل کیفری با تکیه بر مهارت و تجربه ای که دارد در مسیر کاهش مجازات فرد متهم قدم بر می دارد و در صورتی که موکل او فرد زیان دیده باشد نیز سعی می کند تا حقوق ضایع شده او توسط متهم را به او برگرداند.

وکیل حقوقی

 همانطور که از نام وکیل حقوقی در الهیه مشخص است، این وکیل دارای مهارت و تخصصی است که می تواند به کمک آن تمامی پرونده های حقوقی را پیگیری کند. موضوعات حقوقی معمولا به آن دسته از موضوعاتی گفته می شود که در قانون مدنی به آن پرداخته شده است و جر قوانین کیفری نمی باشد. در صورت شکست رد جریان پرونده های حقوقی معمولا افراد دچار آسیب های مالی بسیار زیادی می شوند، به همین دلیل نیز بهتر است تا روند دادرسی پرونده های حقوقی را به وکیل متخصص در الهیه سپرد.

نکات قانونی وکیل در الهیه و دیگر مناطق کشور

قانون وکلا تمامی حقوقی را که یک وکیل به آنها نیاز دارد را مشخص کرده است و در مفاد 25 الی 32 به آنها می پردازد. یک وکیل در الهیه نیز همچون سایر وکلا می تواند از این حقوق قانونی بهره مند شود. به طور خلاصه به این حقوق اشاره می کنیم تا با آنها آشنا شوید:

  وکلا مکلفند نظاماتی را که وزارت عدلیه برای آنها معین می‌نماید متابعت کنند.

 وکلا مکلفند در موقع محاکمه حاضر شوند مگر اینکه عذر موجهی از قبیل فوت یکی از اقرباء نسبی یا سببی تا درجه دوم از طبقه سوم‌و یا ابتلا به مرضی که مانع از حرکت و یا اینکه حرکت جهت او مضر تشخیص شود و همچنین در مواقعی که حوادث قهری از قبیل سیل و زلزله و غیره‌مانع از حرکت آنها باشد داشته باشند.

اطلاع وکیل به محکمه در باب عذری که برای عدم حضور او پیدا شده معتبر است مگر آنکه خلافش ثابت شود در این صورت وکیل به مجازات‌انتظامی درجه 4 محکوم خواهد شد.

در صورتی که وکیل در دو یا چند محکمه احضار شده و جمع بین اوقات ممکن نباشد باید حضور در دیوان جزا و دیوان جنایی را مقدم‌بدارد و در سایر محاکم در محکمه که وقت آن زودتر ابلاغ شده حاضر شود در این صورت وکیل مکلف است نسخه ثانی

اخطار اول یا تصدیق دفتر را به‌لایحه که برای اعتذار به محکمه بعدی می‌فرستد ضمیمه نمایید والا غایب محسوب خواهد شد.

از وکلایی که حق وکالت در توکیل دارند هیچ عذری برای عدم حضور در جلسه مقرر پذیرفته نمی‌شود.

هر گاه وکیلی در یک ساعت در دو محکمه دعوت شده باشد باید به یکی از دو محکمه که نسبت به دعوی مطروح در آنجا وکالت در توکیل دارد وکیل‌بفرستند و در دیگری خود حاضر شوند.

وکیل باید اسراری که به واسطه وکالت از طرف موکل مطلع شده و همچنین اسرار مربوط به حیثیت و شرافت و اعتبارات موکل را حفظ‌نماید.

وکلاء باید وکالت انتخابی حقوقی و جزایی را که در حدود قوانین و نظامات به آنها ارجاع می‌شود قبول نمایند. مقصود از وکالت انتخابی وکالتی است که از طرف محکمه در موارد جزایی و از طرف کانون در امور حقوقی به آنها ارجاع می‌شود.

وکلاء باید با موکل خود قرارداد حق‌الوکاله تنظیم و مبادله نمایند و نسخه ثانی قرارداد را به ضمیمه وکالتنامه به دفتر محکمه تسلیم دارند‌قرارداد حق‌الوکاله و فهرست اسنادی که موکل به وکیل می‌سپارد و همچنین قبوض وجوهی که وکیل دریافت می‌دارد مطابق نمونه‌ای است که از طرف‌وزارت عدلیه معین خواهد شد.

قرارداد حق‌الوکاله که به موجب نظامنامه وزارت عدلیه معین می‌شود باید به ترتیب تصاعد نسبت به مدعی‌به و نسبت به مراحل محاکمه‌بدایت و استیناف و تمیز معین شود.

میزان خسارتی که محکوم‌له می‌تواند از محکوم‌علیه مطالبه نماید همچنین میزان مخارج مسافرت هایی که وکلای عدلیه برای امور وکالتی می‌نمایند نیز‌مطابق تعرفه‌ای است که وزارت عدلیه تنظیم می‌نماید.

وظایف وکیل در الهیه بر اساس قانون چیست؟

 وکیل در الهیه نیز همچون دیگر وکلا دارای وظایف قانونی می باشد. این وظایف را می توان در دسته بندی زیر گنجاند:

دریافت هر وجه یا مالی از موکل یا گرفتن سند رسمی یا غیر رسمی از او علاوه بر میزان مقرره به عنوان حق‌الوکاله و علاوه بر مخارج‌لازمه به هر اسم و هر عنوان که باشد ولو به عنوان وجه التزام و نذر ممنوع است و مرتکب به مجازات انتظامی از درجه پنج به بالا محکوم می‌شود و‌چنین سند و التزام در محاکم و ادارات ثبت منشأ ترتیب اثر نخواهد بود – در صورتی که وکیل این عمل را به طور حیله انجام دهد مثل اینکه پول یا مال‌یا سندی در ظاهر به عنوان دیگر و در باطن راجع به عمل وکالت باشد و یا در ظاهر به اسم شخص دیگر و در باطن برای خود بگیرد کلاهبردار محسوب‌و مورد تعقیب جزایی واقع خواهد شد.

مخارج لازمه مذکور در ماده قبل عبارت است از مخارج عدلیه و خرج مسافرت و خرج تحقیقات و معاینه محلی و حق‌الزحمه مصدقین‌و خبره و حق‌الحکمیه و خرج تلگراف و پست و طبع اعلانات.

در صورتی که وکیل بخواهد از وکالت استعفاء نماید باید قبلاً طوری به موکل و محکمه اطلاع دهد که موکل می تواند وکیل دیگری در موقع‌برای خود معین و به محکمه معرفی کند.

وکلا نباید بعد از استعفاء از وکالت یا معزول شدن از طرف موکل یا انقضاء وکالت به جهتی از جهات وکالت طرف مقابل یا اشخاص ثالث‌را در آن موضوع بر علیه موکل سابق خود یا قائم‌مقام قانونی او قبول نمایند و محاکم وکالت او را نباید در این موارد بپذیرند.

وکلاء نمی‌توانند نسبت به موضوعی که قبلاً به واسطه سمت قضایی یا حکمیت در آن اظهار عقیده کتبی نموده‌اند قبول وکالت نمایند.

در صورتی که خیانت وکیل نسبت به موکل ثابت شود از قبیل آنکه وکیل با طرف موکل ساخته و بالنتیجه حق موکل را تضییع نماید به‌محرومیت ابدی از شغل وکالت محکوم خواهد شد و موکل می‌تواند خسارات وارده بر خود را از او مطالبه نماید.

وکلا باید در مذاکرات شفاهی در محکمه و لوایح کتبی احترام و نزاکت را نسبت به محاکم و تمام مقامات اداری و نسبت به وکلاء و‌اصحاب دعوی مرعی دارند در صورت تخلف به مجازات انتظامی از درجه 4 به بالا محکوم خواهند شد مگر اینکه عمل

مشمول یکی از عناوین‌جزایی باشد که در این صورت لااقل به حداکثر مجازات مقرر در قانون محکوم خواهند شد.

وکلاء باید دارای دفتر منظم بوده و مراسلات و مکاتبات که راجع به امر وکالت است ثبت و ضبط نمایند – طرز تنظیم و نگهداری آن را‌دفتر بازرسی و تشکیلات وکلا معین خواهد نمود و حفظ دفتر و ته چک قبوض تا ده سال پس از تاریخ ختم آن اجباری است.

وکلاء باید پس از ابلاغ حکم و یا قرار و یا اخطاری که مستلزم انجام امر یا دادن خرجی از طرف موکل است به اسرع اوقات به موکل یا‌متصدی امور او کتباً اطلاع دهند به طوری که تفویت حقی از او نشود.

وکلا باید اثر قانونی عدم پیشرفت دعوی موکل را در امری که نسبت به آن قبول وکالت می‌نمایند اعم از حقوقی و جزایی مخصوصاً در‌اقامه دعوی جزایی و دعاوی جعل و اعسار قبل از تنظیم قرارداد حق‌الوکاله به موکل خاطر نشان نمایند.

شکایت از وکیل الهیه

از آنجایی که الهیه و منطقه فرشته یکی از مهم ترین و شاخص ترین مناطق شمال تهران به حساب می آیند، کاملا طبیعی است که تعداد زیادی از ساکنان شمال تهران به وکیل در الهیه مراجعه نمایند تا از خدمات حقوقی آنان استفاده نمایند، پس طبیعی است که تعداد زیادی از وکلای پایه یک دادگستری نیز در این منطقه فعالیت نمایند. اما حقیقت آن است که برخی از وکلا ممکن است دچار خطا انتظامی شوند وعلاوه بر خطا در شغل خود، نتوانند به تعهدات خود عمل کنند. در چنین حالتی موکل چگونه باید موضوع را پیگیری کند و شکایت خود را راجع به وکیل در الهیه مطرح نماید؟ با استناد به مفاد 46 الی 52 قانون وکلا، راجع به موضوع در تعقیب و مجازات انتظامی وکلا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مرجع تحقیق و رسیدگی مقدماتی نسبت به شکایت واصله از وکلا و تخلفات آنان دفتر بازرسی و تشکیلات وکلاء عدلیه است و محاکمه‌انتظامی آنان در محکمه‌ای به عمل می‌آید مرکب از سه نفر عضو که وزیر عدلیه از بین مامورین قضایی یا اداری عدلیه یا وکلاء و یا به طور مختلط تعیین‌می‌کند.

طرز تحقیق و رسیدگی مقدماتی و تجدید نظر و مواعد محاکمه انتظامی وکلاء را وزارت عدلیه به موجب نظامنامه تعیین خواهد نمود گروه انتظامی‌وکلاء دفتر بازرسی و تشکیلات وکلاء عدلیه است.

  محکمه انتظامی وکلاء مکلف است پس از وصول اولین ادعانامه انتظامی یا به تقاضای وزیر عدلیه علاوه بر رسیدگی انتظامی از جهت‌تخلف به صلاحیت اخلاقی و لیاقت علمی و عملی وکیل مورد تعقیب نیز رسیدگی نماید جز در مورد وکلایی که دارای مدارک علمی یا پروانه درجه‌اول هستند که در این صورت رسیدگی به لیاقت علمی آنها لازم نیست.

استرداد شکایت از وکیل و استعفای مشتکی‌عنه از شغل وکالت مانع تعقیب و رسیدگی انتظامی نیست لیکن استرداد شکایت موجب‌تخفیف مجازات است. در صورتی که حضور وکیل برای رسیدگی مقدماتی انتظامی و یا محاکمه انتظامی لازم و احضار شده و بدون عذر موجه حاضر نگردیده یا‌در موعد مناسبی که برای او معین شده جواب کتبی استیضاح را ندهد وزارت عدلیه می‌تواند او را موقتاً تا خاتمه رسیدگی از وکالت معلق نماید.

مجازات انتظامی وکیل متخلف پایه یک دادگستری

 مجازاتهای انتظامی به قرار ذیل است:

1-توبیخ شفاهی

2-توبیخ کتبی با درج در پرونده

3-توبیخ با درج در مجله رسمی

4-ممنوعیت موقت از سه ماه الی یک دو سال

5- تنزل درجه

6-محرومیت دائم از شغل وکالت.

 مرور زمان نسبت به تعقیب انتظامی وکلاء دو سال از تاریخ وقوع امر مستوجب تعقیب است در صورتی که وکیل تعقیب شده باشد دو‌سال از تاریخ آخرین اقدام انتظامی است.

وکلای معلق و اشخاص ممنوع‌الوکاله و به طور کلی هر شخصی که دارای پروانه وکالت نباشد از هر گونه تظاهر و مداخله در عمل وکالت‌ممنوع است اعم از اینکه عناوین تدلیس از قبیل مشاور حقوقی و غیره اختیار کند یا اینکه به وسیله شرکت و سایر عقود یا عضویت در مؤسسات خود‌را اصیل در دعوی قلمداد نماید متخلف از یک الی شش ماه حبس تأدیبی محکوم خواهد شد.

هر گاه محاکم و مدعیان عمومی در اجراء مواد این قانون بی‌نظمی یا مسامحه مشاهده کرده یا متوجه شوند وکیلی از عهده انجام وظیفه‌وکالتی بر نمی‌آید و همچنین هر گاه از سوء اخلاق و اعمال وکیلی مطلع گردند مکلفند بدون تأخیر مراتب را به وزیر عدلیه گزارش دهند – در صورت‌تخلف به مجازات انتظامی تا درجه چهار محکوم خواهند شد.

وکیل در الهیه را بشناسید.

وکیل در الهیه بهتر از هر شخص دیگری میتواند در جهت احقاق حقوق افراد به آنها کمک کند. هنگامی که در مورد وظایف و تعهدات وکیل در الهیه صحبت می کنیم، این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید که بهترین وکیل الهیه را چگونه و از چه طریقی پیدا کنیم تا با او ارتباط بگیریم؟

در پاسخ ما می توانیم به شما پیشنهاد دهیم که به گروه حقوقی پارسا که از بهترین وکلا تشکیل شده است مراجعه کنید. انواع مختلف وکیل در الهیه که در این گروه فعالیت دارند. شما به راحتی می توانید بدون هیچگونه خسارت و اسیبی به گروه پارسا مراجعه کنید و بر اساس پرونده حقوقی که در درست دارید، بهترین وکیل در الهیه را پیدا کنید که در زمینه پرونده حقوقی شما فعالیت دارد.

مقالات حقوقی:

وکیل طلاق توافقی

وکیل در الهیه

وکیل دیوان عدالت اداری

وکیل تعزیرات

وکیل مهریه

وکیل تصادفات

وکیل انحصار وراثت

وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری

وکیل در شمال تهران

وکیل طلاق

وکیل مواد مخدر

وکیل خانواده

وکیل جرایم اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×