وکیل مواد مخدر

وکیل مواد مخدر (1)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

وکیل مواد مخدر

 وکیل مواد مخدر چگونه به متهمان کمک می کند؟ آیا وکیل مواد مخدر می تواند به تخفیف یا تشدید مجازات متهمان درگیر پرونده های مواد مخدر کمک کند؟ وکیل مواد مخدر باید دارای چه ویژگی های اساسی باشد؟ در هنگام انتخاب وکیل مواد مخدر باید به چه ملاک هایی توجه داشته باشیم؟

بر اساس آمار و اطلاعات بدست آمده در سال های اخیر به خوبی می توانیم متوجه این موضوع شویم که یکی از مهم ترین موضوعات پرونده های قضایی، مواد مخدر است. متاسفانه امروزه مواد مخدر افراد بسیار زیادی را به خود درگیر کرده است. اگر بخواهیم به طور دقیق این موضوع را بررسی کنیم باید بگوییم که جوانان و نوجوانان بیشتر از دیگر افراد درگیر مواد مخدر شده اند و جرائم آنان تنها به مصرف این مواد آسیب زا محدود نمی شود، حمل و پخش مواد مخدر نیز دارای مجازات نسبتا سنگینی است که بر اساس مقدار ماده مخدر، شدت مجازات نیز تعیین می گردد.

جوانان و نوجوانان جز مهم ترین اقشار هر جامعه ای محسوب می شوند و می توانند آینده نسبتا خوبی را برای یک کشور رقم بزنند اما در مواردی که معضلاتی همچون مصرف مواد مخدر در جامعه اشاعه می یابد، قشر جوان و نوجوان بیشتر از هر گروه دیگری مورد آسیب و صدمه قرار می گیرند و همین باعث می شود تا بجای آنکه جامعه دچار پیشرفت شود، دچار پسرفت ها و مشکلات بسیار زیادی شود. شاید اکنون با خود فکر کنید که چرا آسیب های جوانان و نوجوانان باعث به خطر افتادن سلامت کل یک جامعه می شود؟

حقیقت آن است که اصلی ترین و سازنده ترین عنصر هر جامعه ای، جوانان و نوجوانان آن می باشد. به همین علت نیز هرگونه رفتاری از جانب انان دارای اثرات نسبتا عمیقی رد کل جامعه است. به همین علت نیز سیاست ها و قوانین کشور های مختلف به گونه ای تنظیم می شوند که تا حد ممکن سلامت فکری و جسمی این گروه از مردم تا حد زیادی تامیین شود؛ بنابراین کاملا طبیعی است که قانون با متجاوزان به این امر با شدت زیادی برخورد کند. 

 وکیل مواد مخدر و مشاوره حقوقی با او

 وکیل مواد مخدر وظیفه دارد تا به مراجعان خود، مشاوره حقوقی ارائه دهد. اگر به جریان پرونده های مواد مخدر دقت کنید، متوجه این موضوع می شوید که بسیاری از متهمان و افرادی که محکوم به مجازات شده اند، اطلاعات دقیق و کاملی از جریان قانونی ان نداشته اند و همین موضوع باعث شده است تا مرتکب جرم شوند. از بهترین راه های کسب اطلاعات در مورد مواد مخدر و مجازات های مربوط به آن، مراجعه به وکیل مواد مخدر است.

 وکیل مواد مخدر توانایی آن را دارد تا موکل خود را از جریان دادرسی پرونده آگاه کند و به او کمک کند تا کمترین آسیب را از لحاظ حقوقی متحمل شود.

وکیل متخصص مواد مخدر در مقایسه با دیگر وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه بیشتری در زمینه حل و فصل پرونده های مواد مخدر است و از تمامی جزئیات و راه حل های حقوقی مربوط به ان اشنایی دارد.

وکیل مواد مخدر کسی است که می تواند بهتر از هر کس دیگری حقایق پیرامون پرونده های مواد مخدر را کشف کند و در جهت احقاق حقوق موکلان خود، اقدامات لازم را انجام دهد. بنابراین اگر شما جز آن دسته از کسانی هستید که تمایل دارید تا پرونده خود را با موفقیت روبرو کنید به شما توصیه می کنیم که در انتخاب وکیل مواد مخدر دقت نمایید. اکنون ممکن است برخی از افراد با خود فکر کنند که چگونه میتوانند میزان مهارت یک وکیل مواد مخدر را بسنجند تا وکالت پرونده خود را به او واگذار کنند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهترین راه برای سنجیدن میزان مهارت وکیل مواد مخدر آن است که در جلسه مشاوره حقوقی شرکت کنید. مشاوره حقوقی با وکیل مواد مخدر این امکان را به شما می دهد تا پاسخ تمامی سوالات خود را در رابطه با پرونده و موضوعی که درگیر آن هستید را دریافت کنید، از طرفی دیگر نیز شما می توانید با استفاده از این راه میزان تسلط وکیل را نیز بسنجید.

مشاوره حقوقی با وکیل مواد مخدر به صورت حضوری یا غیر حضوری؟

هنگامی که در مورد مشاوره حقوقی با وکیل مواد مخدر صحبت می کنیم، معمولا باید در مورد راه های مختلف استفاده از خدمات مشاوره ای نیز اطلااعاتی را بدست اوریم تا با دید روشنی اقدام به استفاده از این خدمات کنیم. امروزه با گسترش تکنولوژی و اینترنت دیگر بسیاری از کارهای مردم به صورت غیر حضوری انجام می شود و ارتباطات مجازی و اینترنتی بیشتر از ارتباطات حضوری طرفدار دارد، مسلما برای ارتباط با وکیل مواد مخدر نیز می توان از طریق راه های غیر حضوری اقدام کرد.

از جمله مزایایی که می توان برای مشاوره حقوقی اینترنتی با وکیل مواد مخدر به آن اشاره کرد آن است که دیگر نیازی نیست تا افراد مسافت طولانی را برای ارتباط با وکیل مواد مخدر طی کنند. از طرفی دیگر نیز کسانی که درگیر مسائل شغلی هستند و دغدغه های زندگی آنان بسیار زیاد است و فرصت مراجعه به دفتر وکالت وکیل مواد مخدر را ندارند، این امکان را دارند تا به صورت اینترنتی و غیر حضوری از مشاوره حقوقی استفاده کنند.

موضوع مهمی که باید به آن توجه نمایید آن است که در تمامی موارد نمی توان از مشاوره حقوقی اینترنتی استفاده کرد، چرا که برخی از پرونده های مواد مخدر ان چنان پیچیده هستند و دارای جزییات قانونی مهمی می باشند که نمی توان به صورت غیر حضوری آنها را بیان کرد و آن را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار داد. در چنین مواردی وکیل مواد مخدر باید پرونده را به صورت حضوری مورد بررسی و تحلیل قرار دهد تا بتواند بهترین راه حل را برای جلوگیری از تضییع موکل خود پیدا کند.

در نتیجه به شما توصیه می کنیم که برای انتخاب نوع مشاوره حقوقی به وکیل خود اعتماد کنید و این اختیار را به وکیل بدهید که با توجه به موضوع پرونده حقوقی شما، نوع جلسات مشاوره ای را تعیین کند.

به نظر شما بهترین وکیل مواد مخدر چه کسی است و باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا بتوانیم به او اعتماد کنیم و وکالت پرونده خود را به او بسپاریم؟ در پاسخ به این سوال به چند مورد از اساسی ترین ویژگی های وکیل مواد مخدر اشاره می کنیم تا با انها اشنا شوید.

 وکیل مواد مخدر باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

اولین و مهم ترین ویژگی که می توان در مورد وکیل مواد مخدر به ان اشاره کرد، میزان تخصص و مهارت او می باشد. هنگامی که در مورد میزان تخصص و مهارت یک وکیل صحبت می کنیم، صرفا منظورمان ان نیست که هر وکیلی که دارای تحصیلات حقوقی باشد این توانایی را دارد که در جریان دادرسی عملکرد خوبی داشته باشد. وکیلی دارای مهارت و تخصص است که با روند دادرسی پرونده های مواد مخدر آشنا باشد و از راه های میانبر آن آگاهی داشته باشد.

 وکیل مواد مخدر باید بتواند از استنادات قانونی و مدارک معتبر در جهت احقاق حقوق موکل خود و کاهش میزان مجازات او استفاده کند. جالب است بدانید که بهترین وکیل مواد مخدر حتی می تواند در شرایطی خاص، حکم برائت متهم را نیز از دادگاه اخذ کند، اما برای این کار نیاز است تا از ادله ای مناسب و معتبر استفاده کند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که می توان برای وکیل مواد مخدر به ان اشاره کرد، احساس مسئولیت پذیری او است. وکیلی که دارای احساس مسئولیت پذیری باشد در جلسات دادرسی به موقع حضور می یابد و پرونده ای را که وکالت آن را بر عهده گرفته است را به بهترین نحو ممکن مورد بررسی قرار می دهد و از هیچ گونه اقدامی در جهت موفقیت پرونده دست بر نمی دارد.

در حالت کلی شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که قوانین مربوط به مواد مخدر از جانب قانونگذار کشور ما به طور سختگیرانه ای طراحی شده اند و همین موضوع نیز باعث شده است تا مجازات محکومین مواد مخدر معمولا بسیار سنگین باشد، تنها راه تعدیل چنین مجازات هایی کمک گرفتن از یک وکیل خبره مواد مخدر است.

لزوم استفاده از وکیل مواد مخدر

مواد مخدر به هر شکل و حالتی یکی از بیماری های اجتماعی محسوب می شود که می تواند به سادگی جامعه را فلج کند و نیروی انسانی آن جامعه را از جنبه های مختلف مورد هدف قرار دهد. اگر به آمار و اطلاعات توجه داشته باشید به سادگی متوجه خواهید شد که سن شروع استفاده از مواد مخدر در سال های گذشته بسیار کاهش پیدا کرده و حتی وارد محدوده سنی نوجوانی شده است. این در حالی است که تا چند دهه گذشته مواد مخدر محدود به سنین میانسالی و پیری بود و کمتر جوانان یا نوجوانان به این بیماری دچار می شدند.

این مسئله به خوبی نشان می دهد که عملا مواد مخدر طی سال های اخیر نیروی انسانی آینده ایران را هدف قرار داده است. از این رو می توان گفت که عملا ایران طی سال های آتی که نیاز به نیروی کار جدید و تازه نفس دارد با مشکل جدی روبرو خواهد شد. این مسئله در کنار کند شدن روند افزایش جمعیت ایران عملا کشور را از نظر نیروی انسانی دچار مشکل خواهد کرد و این مسئله ای است که نمی توان به سادگی از آن گذشت.

از طرف دیگر مواد مخدر ماده ای است که می تواند به سادگی روح، عقل و جسم فرد را درگیر کند و این بدین معنی است که فرد از نظر روانی و جسمانی دچار مشکلات فراوانی خواهد شد. این مشکلات می تواند بار اجتماعی و مالی فردی و گروهی بسیاری داشته باشد. از این رو قانونگذار سعی کرده قوانین سخت و نسبتا پیچیده ای برای مواد مخدر در نظر بگیرد. این قوانین حتی دست مجری قانون و قاضی را در برخی از جرائم مربوط به مواد مخدر برای اشد مجازات ( اعدام ) باز گذاشته است. بنابراین کاملا مشخص است که یک وکیل مواد مخدر تا چه اندازه می تواند مهم و کارآمد باشد.

موارد جرم مربوط به مواد مخدر

به طور کلی به جز مصرف شخصی مواد مخدر، تمامی حالت های دیگر مربوط به این نوع مواد از نظر قانون جرم محسوب می شود. در واقع کشت یا ساخت مواد مخدر، نگهداری، توزیع یا فروش و البته حمل این مواد به شکلی که میزان آن خارج از مصرف شخصی باشد از نظر قانون جرم محسوب می شود.

بر این اساس مصرف کننده مواد مخدر یا به عبارتی معتاد مجرم نیست. این مسئله ای است که قانونگذار، مجری قانون و وکیل مواد مخدر به خوبی می دانند، اما گاها دیده شده است که ماموران قانونی بدون توجه به این مسئله اقدام به دستگیری فردی به جرم مصرف مواد مخدر می کنند. در این حالت وکیل مواد مخدر می تواند به راحتی ثابت کند که بر اساس قانون مصرف مواد مخدر به تنهای جرم محسوب نمی شود.

حال اگر این فرد بر اثر مصرف مواد مخدر اقدام به آسیب مالی یا جانی به خود یا دیگران کند به عنوان مجرم شناخته می شود. در این حالت حوزه جرم این فرد خارج از حیطه مواد مخدر خواهد بود.

بنابراین می توان به صورت کلی گفت که حیطه کار وکیل مواد مخدر بیشتر دفاع از کسانی است که در یکی از زمینه های کشت، ساخت، توزیع یا حمل و نگهداری خارج از عرف مواد مخدر دخیل بوده اند. در برخی از موارد افراد ناخواسته درگیر یکی از این موارد می شوند و حتی ممکن است تا چوبه اعدام نیز بروند.

به طور مثال طی سال های گذشته سفر به خارج از کشور تبدیل به یک آرزو برای بسیاری از اقشار جامعه شده است. این مسئله باعث شد که وعده سفر ارزان یا رایگان به خارج از کشور تبدیل به یکی از اغوا کننده ترین پیشنهادها شود. در این جا تنها کاری که شما باید بکنید این است که یک ساک یا چمدان را با خود حمل کنید!

این اتفاقی است که برای بسیاری از هموطنان ما رخ داده است. این افراد به طمع سفر خارجی رایگان چمدان یا ساکی را حمل می کردند که در آن مواد مخدر جاسازی شده بود. بنابراین این افراد بدون آن که بدانند به عنوان حامل یا قاچاقچی مواد در حال ارتکاب جرم بودند. بنابراین عملا جرم و مجرم از نظر قانون مشخص و احراز شده است. در این داستان معمولا عاملان اصلی ردپایی از خود به جای نمی گذارند و افراد فریب خورده عملا قادر به اثبات حرف خود نخواهند بود. در این موقعیت افراد ممکن است به سبب حمل مقدار قابل توجهی مواد مخدر و اقدام به قاچاق محکوم به اعدام شوند. در این چنین موقعیت هایی است که وکیل مواد مخدر می تواند کارساز باشد و از طریق راه های قانونی سعی در اثبات بی گناهی یا تقلیل گناه موکل خود داشته باشد.

وکیل مواد مخدر از نگاه بین المللی

نکته مهم دیگری که در مورد این افیون و به طور وکیل مواد مخدر وجود دارد این است که به طور کلی از نظر اجتماعی و قانونی مواد مخدر یک جرم جهانی و بین المللی محسوب می شود و در غالب کشورهای دنیا به عنوان یک جرم شناخته شده است.

از طرف دیگر مواد مخدر معمولا محدود به یک کشور یا منطقه خاص نیست و به شکل قاچاق از یک منطقه به مناطق دیگر جهان برده می شود، بنابراین عملا پای قوانین بین المللی و قوانین سایر کشورها در مورد مواد مخدر به میان می آید. از این رو از وکیل مواد مخدر این انتظار می رود که علاوه بر تسلط در قوانین داخلی ایران، قوانین بین المللی مربوط به مواد مخدر را به خوبی بداند و بر آن تسلط کامل داشته باشد.

نکته مهم دیگر این است که مواد مخدر از مهمترین و بحث برانگیز ترین جرائم در ایران و جهان است. از این رو قوانین مربوط به آن معمولا در فواصل زمانی کوتاه به روز رسانی می شود. از این رو یک وکیل مواد مخدر مجرب باید بتواند خودش را همیشه به روز نگه دارد و بر اساس آخرین تغییرات قوانین داخلی یا خارجی اقدامات لازم را انجام دهد.

وکیل مواد مخدر از دید فرهنگی

اصولا ما تا زمانی که درگیر دادگاه و موارد قضایی نشویم، عملا به ذهنمان هم خطور نمی کند که یک وکیل یا یک مشاور حقوقی در جامعه وجود دارد! این در حالی است که در بسیاری از کشورهای تراز اول دنیا معمولا وکیل نقش یک عامل پیشگیری از وقوع جرم یا بزه را برعهده دارد. در حالی که در ایران معمولا وکیل را تنها با دادگاه و جنگ و دعوای قضایی می شناسیم!

این موضوع در کنار تاثیر مواد مخدر در بعد اجتماعی به خوبی نشان می دهد که ما به درستی از وکیل مواد مخدر و مشاوره حقوقی در این زمینه استفاده نکرده و نمی کنیم. همانطور که گفته شد بسیاری از افرادی که به عنوان مجرم شناسایی و دستگیر می شوند حتی نمی دانند جرم آن ها دقیقا چیست و چگونه مرتکب این جرم شده اند. این عدم آگاهی و در نتیجه سوء استفاده عاملان اصلی عملا باعث شده است که همیشه عده اصلی پشت پرده باقی بمانند و مدام بزرگ و بزرگتر شوند. این در حالی است که یک وکیل مواد مخدر می تواند با ایجاد آگاهی و ارائه مسیرهای قانونی پیش از وقوع جرم، عملا این پرده ها را کنار بزند.

به هر حال هزینه پیشگیری همواره کمتر از درمان است. هزینه ای که یک معتاد برای جامعه از نظر مالی و روان بسیار زیاد است. یک معتاد نه تنها خودش را به عنوان یک نیروی انسانی از جامعه کنار گذاشته، بلکه در بسیاری از موارد موجب افزایش بزه به شکل های مختلف در جامعه می شود. این مسئله ای است که انتظار می رود وکیل مواد مخدر در کنار دستگاه های قضایی و اجرایی به آن بپردازند و عملا سعی کنند که قبل از وقوع جرم جلوی آن را بگیرند.

وکیل مواد مخدر را بشناسید.

از آنجایی که انتخاب وکیل مواد مخدر کار راحتی نیست و موضوع پرونده ههای مربوط به مواد ممخدر نیز بسیار مهم است، لازم است تا افراد در مورد خدمات حقوقی که یک وکیل مواد مخدر می تواند به آنها ارائه دهد، اطلاعات کافی بدست آورند. شما باید قبل از مراجعه به دفتر وکالت باید تمامی اطلاعات لازم را بدست آورده باشید تا انتظارات شما از وکیل مواد مخدر با حقیقت امر تناسب داشته باشد.

گاهی افرادی که به وکیل مراجعه می کنند انتظار دارند که وکیل مذکور به طور کامل حکم برائت آنان را دریافت کند اما بهتر است این تصورات اشتباه را کنار بگذارید. برخی از جرائم جز پرونده هایی هستند که از لحاظ قانونی دارای مجازات بسیار سنگینی می باشند، پرونده های مواد مخدر نیز به انواع مختلف خرد و کلان تقسیم می شوند و تنها کاری که یک وکیل متخصص مواد مخدر می تواند در این زمینه انجام دهد آن است که مجازات متهم را تا حد زیادی کاهش دهد.

وکیل مواد مخدر چه خدمات حقوقی را به مراجعان خود ارائه می دهد؟

 به طور خلاصه به اصلی ترین خدمات حقوقی وکیل مواد مخدر را می توان به موارد زیر تقسیم کرد:

اثبات بی گناهی فرد: معمولا در مواردی وکیل مواد مخدر می تواند بی گناهی افراد را ثابت کند که فرد متهم بدون سابقه باشد. در مواردی که متهم برای چندمین بار مرتکب جرم شده باشد، نمی توان انتظار داشت که در دادگاه بی گناه شناخته شود.

تخفیف مجازات: وکیل مواد مخدر این توانایی را دارد که از ادله و مدارکی استفاده کند که مجازات فرد متهم را تا حد زیادی کاهش دهد.

کاهش مجازات حبس:  وکیل با استفاده از ادله قانونی و ارائه دادخواست حقوقی می تواند مجازات حبس فرد متهم را کاهش دهد.

تبدیل مجازات متهم به جزای نقدی: در برخی از موارد وکیل می تواند به جای حکم حبس فرد، مجازات آن را به جزای مالی تبدیل کند تا متهم مجبور نباشد به زندان برود.

اخذ حکم تعلیق مجازات و تعلیق اجرای حکم: یکی از مهم ترین خدمات وکیل مواد مخدر اخذ حکم تعلیق مجازات و تعلیق اجرای حکم است.

اثبات جرم مشمول مرور زمان:  جرایمی که مشمول مرور زمان می شوند معمولا دارای مجازات کمتری هستند، به بیانی دیگر می توان گفت که چنین جرائمی مجازات عامشان منتفی می گردد و شامل مجازات جزیی تری می شوند. البته اثبات چنین مسئله ای بدون کمک وکیل مواد مخدر بسیار سخت است.

تبرئه متهم در مرحله تجدید نظر (دیوان عالی کشور): در مرحله تجدید نظر یا همان دیوان عالی کشور، وکیل مواد مخدر این اختیار قانونی را دارد تا از جانب موکل خود اقدامات لازم را در جهت بازبینی پرونده و اخذ حکم تبرئه انجام دهد.

قبولی در دیوان عالی کشور در مرحله اعاده دادرسی: در مرحله اعاده دادرسی نیز وکیل می تواند از ادله و مدارک قانونی برای قبولی درخواست تجدید نظر در دیوان عالی کشور استفاده کند.

تبرئه متهم در مرحله فرجام خواهی: امکان تبرئه متهم در مرحله فرجام خواهی وجود دارد. وکیل باید بتواند از اسناد مناسبی در این زمینه استفاده کند.

حکم آزادی مشروط: آزادی مشروط نیز یکی دیگر از موارد قانونی است که به نفع متهمان مواد مخدر است. این حکم به معنای آن است که متهم مواد مخدر می تواند از زندان آزاد شود اما باید شرایط و مسائلی را رعایت کند تا دوباره به زندان بازنگردد.

عفو مقام رهبری: هر ساله عفو مقام رهبری نیز شامل حال برخی از متهمان پرونده مواد مخدر می گردد.

متهمان مواد مخدر

اولین و مهمترین موضوع که در جلسه مشاوره حقوقی با وکیل مواد مخدر مورد بررسی قرار می گیرد آن است که چه اعمالی دقیقا شامل مجازات مواد مخدر می گردند؟ برای پاسخ به این سوال به قانون مبارزه با مواد مخدر استناد می کنیم. بر اساس ماده 1 این قانون باید گفت: اعمال زیر جرم است و مرتکب به مجازاتهای مقرر در این قانون محکوم می شود:

۱ ـ کشت خشخاش و کوکا مطلقا و کشت شاهدانه به منظور تولید مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی.

۲ ـ وارد کردن، ارسال، صادر کردن و تولید و ساخت انواع مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی.

۳ ـ نگهداری، حمل، خرید، توزیع، اخفا، ترانزیت ، عرضه و فروش مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی.

۴ ـ دایر کردن یا اداره کردن مکان برای استعمال مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی.

۵ ـ استعمال مواد مخدر  یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی به هر شکل و طریق مگر در مواردی که قانون مستثنی کرده باشد.

۶ ـ تولید، ساخت، خرید، فروش، نگهداری آلات و ادوات و ابزار مربوط به ساخت و استعمال مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی.

۷ ـ فرار دادن یا پناه دادن متهمین، محکومین مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی که تحت تعقیب اند و یا دستگیر شده اند.

۸ ـ امحا یا اخفا ادله جرم مجرمان.

۹ ـ قرار دادن مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی یا آلات و ادوات استعمال در محلی به قصد متهم کردن دیگری.

مجازات متهمان مواد مخدر

همانطور که اشاره کردیم، وکیل مواد مخدر نقش اساسی و بسیار مهمی در کاهش مجازات متهمان دارد. مجازات متهمان را بر اساس قانون مبارزه با مواد مخدر شرح می دهیم:

هر کس مبادرت به کشت خشخاش یا کوکا کند و یا برای تولید مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی به کشت شاهدانه بپردازد علاوه بر امحای کشت، بر حسب میزان کشت به شرح زیر مجازات خواهد شد:

۱ ـ بار اول، ده تا صد میلیون ریال جریمه نقدی.

۲ ـ بار دوم، پنجاه تا پانصد میلیون ریال جریمه نقدی و سی تا هفتاد ضربه شلاق.

۳ ـ بار سوم، صد میلیون تا یک میلیارد ریال جریمه نقدی و یک تا هفتاد ضربه شلاق و دو تا پنج سال حبس.

۴ ـ بار چهارم، اعدام.

هر گاه ثابت شود کشت خشخاش یا کوکا یا شاهدانه به دستور مالک و یا مستاجر ملک و یا قائم مقام قانونی آنها صورت گرفته است ، شخص دستور دهنده که سبب بوده است به شرط آن که اقوی از مباشر باشد، به مجازاتهای مقرر در این ماده محکوم می شود مباشر که متصدی کشت بوده است ، به ۱۰ تا ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی و پانزده تا چهل ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

هر کس بذر یا گرز خشخاش یا بذر یا برگ کوکا و یا بذر شاهدانه را نگهداری ،مخفی و یا حمل کند به یک میلیون تا ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی و یک تا هفتاد ضربه شلاق محکوم خواهد شد، در مورد بذر شاهدانه قصد تولید مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی از آنها باید احراز شود.

هر کس بنگ، چرس، گراس، تریاک، شیره، سوخته، تفاله تریاک و یا دیگر مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی که فهرست آنها به تصویب مجلس شورای اسلامی می‌رسد را به هر نحوی به کشور وارد و یا به هر طریقی صادر یا ارسال نماید یا مبادرت به تولید، ساخت، توزیع یا فروش کند یا در معرض فروش قرار دهد با رعایت تناسب و با توجه به مقدار مواد مذکور به مجازاتهای زیر محکوم می‌شود:

چه زمانی باید به وکیل مواد مخدر مراجعه کنیم؟

معمولا به تمام افراد توصیه می شود که از همان ابتدا که درگیر پرونده مواد مخدر می شوند به وکیل متخصص مراجعه کنند تا موضوع پرونده آنان مورد بررسی قرار گیرد و راه حل قانونی مناسبی برای ان ارائه شود. هنگامی که افراد به وکیل مواد مخدر مراجعه می کنند از تمامی مراحل دادرسی پرونده ای که درگیر آن هستند اطلاع می یابند و متوجه این موضوع می شوند که تا چه حد امکان عفو یا کاهش مجازات آنان وجود دارد.

یکی از دلایل مهمی که باعث می شود به عموم متهمان پرونده مواد مخدر توصیه شود که بدون اتلاف وقت از همان ابتدا به وکیل مواد مخدر مراجعه کنند آن است که در صورت صدور حکم اولیه به ضرر متهم، دیگر امکان تغییر حکم و تجدیدنظرخواهی سخت است و دارای مراحل دادرسی نسبتا طولانی می باشد.

هزینه وکیل مواد مخدر

هنگامی که در مورد وکیل مواد مخدر صحبت می کنیم برخی از افراد از مراجعه به چنین وکیل متخصصی ممانعت می کنند و تنها دلیل آنان، هزینه وکیل مواد مخدر است. چنین افرادی به اشتباه با خود فکر می کنند که هزینه وکیل مواد مخدر بسیار زیاد است و توانایی پرداخت آن را ندارند اما این تصور کاملا اشتباه است، چرا که برخی از وکلا به صورت رایگان به ارائه خدمات حقوقی می پردازند. وکیل رایگان مواد مخدر معمولا به افرادی که دارای بضاعت مالی نمی باشند، خدمات حقوقی ارائه می دهد. از طرفی دیگر نیز باید به این موضوع اشاره کنیم که هزینه وکیل مواد مخدر در مقابل خدماتی که ارائه می دهد و باعث کاهش مجازات و حتی تبرئه متهم می شود، بسیار مقرون به صرفه است.

در نهایت باید گفت که دستمزد وکیل مواد مخدر بر اساس موضوعات مختلفی تعیین می شود و نمی توان مبلغ معینی را برای آن در نظر گرفت. این دستمزد معمولا به عواملی همچون: موضوع پرونده، میزان تجربه وکیل، اتهام وارده و…….. بستگی دارد.

 وکیل مواد مخدر را کجا پیدا کنیم؟

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال یک وکیل مواد مخدر حرفه ای می گردید و دقیقا نمی دانید باید به کجا مراجعه کنید، به شما پیشنهاد می دهیم که از گزوه حقوقی متخصص وکلای عدالت نویسان کمک بگیرید. موسسه حقوقی وکلای عدالت نویسان از مجموعه افراد متخصص و حرفه ای تشکیل شده است که دارای سابقه طولانی مدت در وکالت پرونده های مواد مخدر هستند و می توانند شما را در این زمینه یاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×