وکیل فروش مال غیر

وکیل فروش مال غیر (1)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

وکیل فروش مال غیر

وکیل فروش مال غیر

 وکیل فروش مال غیر را تا چه اندازه می شناسید؟ آیا تاکنون به دفتر وکالت وکیل فروش مال غیر مراجعه کرده اید و از شرایط و نحوه وکاالت این پرونده ها اطلاع پیدا کرده اید؟ چگونه می توانیم بهترین وکیل فروش مال غیر را را پیدا کنیم و جریان دادرسی پرونده های خود را به او بسپاریم؟ وکیل فروش مال غیر دارای چه تخصص ها و مهارت هایی است؟

 وکیل فروش مال غیر یکی از متخصص ترین وکلایی است که امروزه در جامعه ما وکالت پرونده هایی را که مربوط به فروش مال غیر است را برعهده می گیرد. ممکن است برای شما یا اطرافیانتان پیش آمده باشد که مال ارزشمندی داشته باشید و فرقی ندارد که منقول یا غیر منقول منقول باشد، این مال توسط فرد دیگری به تصاحب درآید و حتی به فروش هم برسد در چنین شرایطی می گوییم که وکیل فروش مال غیر اتفاق افتاده است.

 فروش مال غیر یکی از مهمترین جرایمی است که در چند سال اخیر افراد بسیار زیادی را به خود درگیر کرده است و باعث بوجود آمدن مشکلات بسیار زیادی برای آنها شده است. وکیل فروش مال غیر با هدف کاهش چنین جرایمی در جامعه به فعالیت میپردازد و به افراد کمک می کند تا حق خود را در مدت زمانی کوتاه بازپس گیرند.

 وکیل فروش مال غیر می تواند مانع از بوجود آمدن مشکلات و معضلات مختلفی شود  و اجازه ندهد تا مالی توسط شخصی بجز صاحب اصلی آن فروخته شود. اگر شما به دنبال وکیل فروش مال غیر می گردید و نمی دانید که چگونه باید این فرد حرفه ای و متخصص را پیدا کنید تا جریان پرونده های خود را به او بسپارید به شما توصیه می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید. ما در این مطلب سعی کرده ایم تا تمامی نکاتی را که لازم است در مورد وکیل فروش مال غیر بدانید را به شما معرفی کنیم.

 وکیل فروش مال غیر و مشاوره حقوقی با او

 وکیل فروش مال غیر یکی از وکلای بسیار متخصص و متعهدی است که می تواند به تمامی افراد در جریان پرونده های مربوط به فروش مال غیر کمک کند تا در کوتاهترین زمان ممکن نتایج نسبتا خوبی را بدست آورند. وکیل فروش مال غیر بر اساس تجربیاتی که دارد می تواند عملکرد نسبتا خوبی در پرونده های قانونی مختلف داشته باشد و نقش موثری را ایفا کند.

یکی از عمده ترین مسائلی که باعث شده است در سال های اخیر بسیاری از پرونده ها با مشکلات متعددی روبرو شوند و افراد نتوانند نتیجه خوبی را رد جریان پرونده های مربوط به فروش مال غیر بدست آوردن آن است که انسان دچار نا آگاهی های بسیار زیادی شده اند و اطلاعات خوبی در مورد مفاهیم حقوقی مختلف ندارند. در چنین شرایطی به چنین افرادی توصیه می شود که از وکیل فروش مال غیر کمک بگیرند تا بتوانند اطلاعات جامع و کاملی را در مورد مفاهیم حقوقی مختلف بدست آورند.

 وکیل فروش مال غیر معمولا از طریق جلسات مشاوره حقوقی که برگزار می کند، تمامی اطلاعات لازم را به افراد در مورد مسئله فروش مال غیر ارائه می دهد و به آنان کمک می کند تا بتوانند اگاهی نسبتا خوبی در مورد این مسئله قانونی بدست آورند.

 وکیل فروش مال غیراز طریق راه ها یمختلفی می تواند جلسات مشاوره حقوقی را برگزار کند، یکی از اصلی ترین راه های استفاده از مزایای مشاوره حقوقی با وکیل فروش مال غیر آن است که افراد به صورت حضوری به دفتر وکالت وکیل فروش مال غیر مراجعه کنند. اما مسئله ای که وجود دارد آن است که امروزه بسیاری از افراد به دلیل محدودیت زمانی و مکانی که دارند نمی توانند به صورت حضوری به سراغ وقت گرفتن از دفتر کار وکیل بروند. بنابراین وکیل فروش مال غیر راه دیگری را نیز برای چنین متقاضیانی در نظر گرفته است.

راه دوم و نسبتا نوینی که برای استفاده از مشاوره حقوقی وکیل فروش مال غیر وجود دارد آن است که افراد به صورت اینترنتی و تلفنی با وکیل فروش مال غیر تماس بگیرند و ارتباط برقرار کنند. در چنین مواردی دیگر هیچ نگرانی برای افراد وجود ندارد چرا که آنان می توانند در هر زمان و مکانی که هستند به راحتی با وکیل فروش مال غیر تماس بگیرند و سوالات حقوقی خود را از او بپرسند. چنین راه مشاوره ای با وکیل فروش مال غیر باعث می شود تا از بوجود آمدن بسیاری از مشکلات و چالش های قانونی جلوگیری شود و دیگر هیچ نگرانی بابت مسئله فروش مال غیر وجود نداشته باشد.

 هزینه وکیل فروش مال غیر

یکی از نگرانی های افراد در مورد وکیل فروش مال غیر آن است که اصلا چگونه می توانند هزینه و دستمزد این وکیل متخصص را بپردازند. برخی از افراد به دلیل ناآگاهی و عدم اطلاعاتی که در مورد دستمزد وکیل فروش مال غیر دارند متاسفانه به سراغ این وکیل با تجربه نمی روند و همین موضوع باعث میشود تا در جریان پرونده حقوقی آنان شکست رخ دهد و آنان دیگر نتوانند نتیجه خوبی را بدست آورند.

در حالت کلی شما باید این موضوع را بدانید که مهارت ها و تخصص های وکیل فروش مال غیر بسیار زیاد است و به همین خاطر این وکیل می تواند از بوجود آمدن آسیب ها و خسارات بسیار زیادی جلوگیری کند. در نتیجه باید بگوییم که برای پیشگیری از بوجود آمدن آسیب ها و خسارات های بسیار زیادی بهتر است از همان ابتدای پرونده های مختلف به سراغ وکیل فروش مال غیر رفت و از او کمک گرفت.

بهتر است نگرانی خود را در مورد دستمزد وکیل فروش مال غیر کنار بگذارید چرا که هزینه این وکیل بسیار اکمتار از آسیب ها و خسارات هایی است که ممکن است در جریان پرونده ها ی فروش مال غیر برای شما بوجود آید. ب

 دستمزد وکیل فروش مال غیر به موارد متعددی بستگی دارد و با توجه به موضوع پرونده های مختلف، این هزینه و دستمزد نیز متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه وکیل فروش مال غیر شما می توانید به راحتی با گروه وکلای پارسا تماس بگیرید و تمامی سوالات خود را از این موسسه حقوقی معتبر و با تجربه بپرسید.

 بهترین وکیل فروش مال غیر

 بهترین وکیل فروش مال غیر باید دارای ویژگی ها و توانایی های مختلفی باشد. یکی از ویژگی ها و مهم ترین معیار های انتخاب وکیل فروش مال غیر ان است که بتوانید به راحتی در جلسات مشاوره حقوقی با این وکیل متخصص شرکت کنید و وکیل فروش مال غیر نیز با صبر و حوصله فراوان پرونده شما را از جوانب حقوقی مختلف مورد بررسی قرار دهید و نتیجه آن را در کوتاه ترین زمان ممکن به شما اطلاع داد و راه های حقوقی مختلف برای به نتیجه رسیدن جریان پرونده را به شما معرفی کند.

از دیگر ویژگی های وکیل فروش مال غیر آن است که این فرد متخصص علاوه بر داشتن تحصیلات حقوقی، تجربه نسبتا زیادی در مورد پرونده های فروش مال غیر داشته باشد و رد جریان این پرونده ها موفقیت های بسیار زیادی را کسب کرده باشد.

بهترین وکیل فروش مال غیر را می توانید از طریق گروه وکلای پارسا پیدا کنید. موسسه حقوقی وکلای پارسا دارای کادری حرفه ای و متخصص از وکلای تحصیلکرده و با تجربه است و می تواند بهترین وکیل فروش مال غیر را به تمامی مراجعان خود معرفی کند تا افراد از مزایای خدمات حقوقی این وکیل حرفه ای بهره مند شوند.

فروش مال غیر به چه معنی است؟

برای درک کارکرد وکیل فروش مال غیر و اهمیت آن ابتدا باید بدانیم فروش مال غیر از نظر قانون چه نوع فعلی محسوب می شود و قانون چه دیدگاهی نسبت به آن دارد. به بیان ساده تر ابتدا باید فروشم مال غیر را بشناسیم.

همانطور که از عنوان ” فروش مال غیر ” مشخص است، فروش مال غیر به معنی  فروختن مالی است که متعلق به فرد نمی باشد و فرد نسبت به این موضوع آگاهی دارد، همچنین در این معامله مالک اصلی بی اطلاع است و وکالت نامه ای مبنی بر اجازه فروش به فروشنده نداده است. در این چنین شرایطی فروش مال غیر تعریف می شود. بنابراین کاملا مشخص است که فروش مال غیر جرم و به نوعی کلاهبرداری محسوب می شود.

فرض کنیم شما ملکی داشته باشید و این ملک به هر ترتیب توسط شخصی غیر از شما و بدون اطلاع شما فروخته شود. در این صورت آیا شما شاکی نخواهید بود؟  پس کاملا قابل درک است که چرا فروش مال غیر یک جرم تلقی شده است. اما این کافی نیست. ما باید از دید حقوقی و قانونی به این موضوع نگاه کنیم. یعنی بدانیم که قانون بر اساس چه استدلال هایی این عمل را جرم تلقی کرده است. همچنین در این بین سوالاتی مطرح می شود. از جمله این که وضعیت خریدار چه خواهد بود؟ آیا با اثبات فروش مال غیر این خریدار است که ضرر می کند؟ همه این سوالات و موارد گفته شده به خوبی نشان می دهد که تا وکیل فروش مال غیر تا چه اندازه کارایی و اهمیت دارد. اما با این حال بیایید کمی بیشتر در مورد جرم فروش مال غیر بدانیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ارکان اثبات جرم فروش مال غیر

به طور کلی قانون در بسیاری از موارد سه رکن اصلی برای اثبات جرم در نظر گرفته است. برای این که یک فعل جرم محسوب شود باید این سه رکن را به صورت همزمان داشته باشد. این سه رکن عبارتند از رکن مادی، رکن معنوی و رکن قانونی.

رکن مادی همان ضرر یا زیان مادی است که به واسطه آن فعل اتفاق افتاده است. در واقع اولین گام برای اثبات جرم یک فعل خاص این است که باید ضرر و زیان های آن مشخص شود. در صورتی که فعلی ضرر یا زیان مادی نداشته باشد و به صورت عینی این زیان قابل مشاهده نباشد در بسیاری از موارد از دسته جرائم خارج می شود.

رکن معنوی نیز به دنبال پیدا کردن علت جرم است. در واقع داشتن سوء نیت یا قصد انجام آن فعل از ارکان جرم است. این که فردی سهوا دست به فعلی زده باشد که زیان مادی داشته باشد و از نظر قانونی نیز جرم شناخته شده باشد، به عنوان مجرم شناخته نمی شود. زیرا قصد یا نیت قبلی در کار نبوده. اما اگر مشخص شود متهم انگیزه لازم برای این کار را داشته عملا می توان گفت که وی مجرم است. توجه داشته باشید که نوع انگیزه اهمیتی ندارد. این که فردی بر اثر فقر جرمی مرتکب شده باشد نمی تواند مجرم بودن او را زیر سوال ببرد.

در رکن قانونی نیز آن فعل باید در چارچوب چیزی باشد که قانون تعریف کرده است. درست مانند این که قانون یک ظرف است و فعل باید درون آن جای بگیرد. قانون معمولا از جرائم تعریف دقیق و مصداق وار دارد. از این رو در صورتی فعلی جرم محسوب میشود که مصداق آن در قانون وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که اگر فعلی در قانون بیان نشده باشد و قانون گذار در مورد آن صحبت نکرده باشد عملا انجام دادن یا ترک آن جرم محسوب نمی شود.

بر اساس همین سه رکن است که می توانیم فروش مال غیر را جرم بدانیم. در واقع از مهمترین ابزارهای وکیل فروش مال غیر این است که بر اساس این موارد جرم فروش مال  غیر را اثبات یا رد کند.

همگام با وکیل فروش مال غیر

بیایید همانند یک وکیل فروش مال غیر، ای جرم را از نظر سه رکن اصلی بررسی کنیم. همانطور که گفتیم وکلا معمولا با استفاده از همین سه رکن به اهداف خود می رسند. در واقع مادامی که در دادگاه این سه رکن ثابت نشود عملا قاضی متهم را مجرم نمی داند و این همان چیزی است که وکیل متهم به دنبال آن است. در مقابل نیز وکیل خواهان به دنبال اثبات همین سه رکن است.

در رکن اول همانطور که بیان کردیم باید ضرر یا زیان مادی و قابل مشاهده ای اتفاق افتاده باشد. این رکن در مورد فروش مال به غیر تقریبا واضح و روشن است. در واقع خواهان بر اساس همین ضرر و زیان است که به دادگاه شکایت کرده است. در فروش مال به غیر اموال منقول یا غیر منقول مالک به فروش می رود و در این بین مالک و خریدار متضرر هستند. پس از نظر  این رکن فروش مال به غیر جرم محسوب می شود.

اما در اثبات رکن دوم کار کمی مشکل تر است. در واقع در صورتی که متهم جرایم خود را انکار کند و بیان کند که در این کار عمدی وجود نداشته کار را برای اثبات جرم سخت تر می کند. در این حالت وکلا و قاضی باید به دنبال مدارک ضمنی بگردند تا ثابت کند این فرد دروغ می گوید و به دنبال این کار بوده است. شرایط زندگی و سایر مدارک می تواند در این مسیر به قاضی در ادامه پرونده کمک کند. غالبا بر اساس همین رکن است وکیل فروش مال غیر متهم سعی می کند عمدی بودن اتفاق را زیر سوال ببرد. البته این چیزی نیست که بتوان روی آن چندان حساب کرد. به هر حال فروش مال غیر به شکلی نیست که به صورت سهوی اتفاق افتاده باشد. در این مسیر حتی اگر خریدار از وضعیت اصلی ملک آگاه باشد به عنوان مجرم شناخته می شود و به عنوان معاون جرم در دادگاه حضور پیدا می کند. بنابراین نمی توان انتظار داشت وکیل فروش مال غیر متهم بتواند در این رکن کار خاصی از پیش ببرد. تنها می تواند کمی داستان را پیچیده تر کند و به نوعی برای متهم خود یا برای پیدا کردن مدارک بیشتر زمان بخرد.

در رکن سوم باید دید قانون در مورد فروش مال به غیر چه می گوید. قانون گذار بخش جداگانه ای برای فروش مال غیر در نظر گرفته است که آن را ” قانون مجازات راجع به انتقال مال غیر ” نامیده است. این قانون دارای مواد و مصداق های مختلف است. بنابراین قانون گذار سعی کرده است حالت های مختلف این جرم را بیان کند و به نوعی ظروف مختلفی برای آن ایجاد کند تا عملا وکیل فروش مال غیر متهم نتواند بر اساس این رکن کاری از پیش ببرد! با این حال این بستگی به وکلا دارد که داستان فعل را از چه زاویه بیان کنند تا آن فعل در ظرف قانون جای نگیرد.

‌قانون مجازات راجع به انتقال مال غیر چه می گوید؟

یکی از سوالات اساسی و بسیاری مهمی که معمولا از وکیل فروش مال غیر  پرسیده می شود آن است که قانون مجازات در مورد انتقال مال غیر چه نظری دارد و مجازات این جرم چه می باشد؟ بر اساس قانون مجازات راجع به انتقال مال غیر به این موضوع پاسخ می دهیم:

‌کسی که مال غیر را با علم به اینکه مال غیر است به نحوی از انحاء عیناً یا منفعتاً بدون مجوز قانونی به دیگری منتقل کند کلاهبردار‌محسوب و مطابق ماده 238 قانون عمومی محکوم می‌شود. و همچنین است انتقال‌گیرنده که در حین معامله عالم به عدم مالکیت انتقال دهنده باشد.

‌اگر مالک از وقوع معامله مطلع شده و تا یک ماه پس از حصول اطلاع اظهاریه برای ابلاغ به انتقال گیرنده و مطلع کردن او از مالکیت خود به اداره ثبت‌اسناد یا دفتر بدایت یا صلحیه یا یکی از دوائر دیگر دولتی تسلیم ننماید معاون جرم محسوب خواهد شد.

هر یک از دوائر و دفاتر فوق مکلفند در‌مقابل اظهاریه مالک رسید داده آن را بدون فوت وقت به طرف برسانند.

نسبت به انتقالاتی که به طریق فوق قبل از اجرای این قانون واقع شده است هر یک از انتقال دهنده – انتقال‌گیرنده یا مالک باید به ترتیب‌ذیل عمل نمایند. انتقال دهنده مکلف است در ظرف سه ماه از تاریخ اجرای این قانون یا مالک را وادار به تنفیذ انتقال نموده و یا خسارات وارده بر انتقال‌گیرنده و مالک را‌جبران کند. انتقال‌گیرنده‌ای که در حین وقوع انتقال عالم به عدم مالکیت انتقال دهنده بوده

مکلف است در ظرف سه ماه مذکور خسارات وارده بر مالک را جبران‌نماید.

‌مالکی که از انتقال مال خود مطلع بوده یا بشود مکلف است در ظرف سه ماه از تاریخ اجرای این قانون در صورتی که قبل از این قانون مطلع شده باشد و‌از تاریخ حصول اطلاع در صورتی که بعد از اجرای این قانون مطلع شود انتقال‌گیرنده یا قائم‌مقام قانونی او را به طریق مذکور در ماده فوق از مالکیت‌خود مستحضر نماید.

توجه:

متخلف از مقررات اگر انتقال دهنده یا انتقال گیرنده باشد کلاهبردار و اگر مالک باشد معاون مجرم محسوب و مطابق مقررات‌قانون مجازات عمومی محکوم خواهد شد. وکیل فروش مال غیر در اینن زمینه می تواند تمامی جزییات را بررسی کند.

نسبت به انتقالاتی که قبل از این قانون واقع شده هرگاه قبل از شروع به تعقیب جزایی حق دعوی حقوقی مالک یا انتقال‌گیرنده به‌واسطه مرور زمان یا صدور سند رسمی مالکیت ساقط شده باشد مقررات این قانون مجرا نخواهد بود.

کسانی که معاملات تقلبی مذکوره در مواد فوق را به وسیله اسناد رسمی نموده یا بنمایند جاعل در اسناد رسمی محسوب و مطابق‌قوانین مربوط به این موضوع مجازات خواهند شد.

هرکس از راه حیله و تقلب مردم را به وجود شرکتها یا تجارتخانه‌ها یا کارخانه‌ها یا موسسات موهوم یا به داشتن اموال و اختیارات واهی‌فریب دهد یا به امور غیر واقع امیدوار نماید یا از حوادث و پیشامدهای غیر واقع بترساند و یا اسم و یا عنوان مجعول اختیار کند و به یکی از وسایل‌مذکور و یا وسایل تقلبی دیگر وجوه و یا اموال یا اسناد و حوالجات یا قبوض یا مفاصاحساب و امثال آنها تحصیل کرده و از این راه مال دیگری را ببرد،‌کلاهبردار محسوب و علاوه بر رد مال به صاحبش، به حبس از یک تا هفت سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم‌می‌شود. در صورتی که شخص مرتکب بر خلاف واقع عنوان یا سمت ماموریت از طرف سازمانها یا موسسات دولتی یا وابسته به دولت یا شرکتهای دولتی یا‌شهرداریها یا نهادهای انقلابی و بطور کلی قوای سه گانه و همچنین نیروهای مسلح و نهادها و مؤسسات مأمور به خدمت عمومی اتخاذ کرده یا اینکه‌جرم با استفاده از تبلیغ عامه از طریق وسایل ارتباط جمعی از قبیل رادیو، تلویزیون، روزنامه و مجله یا نطق در مجامع و یا انتشار آگهی چاپی یا خطی‌صورت گرفته باشد یا مرتکب از کارکنان دولت یا مؤسسات و سازمانهای دولتی یا وابسته به دولت یا شهرداریها یا نهادهای انقلابی و یا بطور کلی از‌قوای سه گانه و همچنین نیروهای مسلح و مامورین به خدمت عمومی باشد، علاوه بر رد اصل مال به صاحبش، از دو تا ده سال و انفصال ابد از خدمات‌دولتی و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم می‌شود.

مقالات حقوقی:

وکیل مهریه

وکیل طلاق

وکیل انحصار وراثت

وکیل در شمال تهران

وکیل خانواده

وکیل حقوقی

وکیل ملکی

وکیل کیفری

وکیل در الهیه

مشاوره وکیل تلفنی

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل مشارکت در ساخت

وکیل دعاوی پیمانکاری

وکیل نفقه

وکیل شهرداری

وکیل ثبتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×