وکیل زنا

وکیل زنا (7)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

 وکیل زنا

 وکیل زنا تهران

 وکیل زنا دارای چه وظایفی است و چگونه از حقوق موکلان خود دفاع می کند؟ آیا تاکنون به وکیل زنا مراجعه کرده اید و از خدمات مشاوره ای او بهره مند شده اید؟ به نظر شما بهترین وکیل زنا باید دارای چه ویژگی هایی باشد تا بتوان وکالت پرونده خود را به او سپرد؟ برای پاسخ به تمامی این سوالات و شناخت بیشتر وکیل زنا به شما توصیه می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 وکیل زنا دارای ویژگی های خاصی است و باید توانایی های منحصر به فردی داشته باشد تا بتوانند وکالت پرونده های تخصصی در زمینه روابط نامشروع را قبول کند و برای دفاع از حقوق موکل خود در دادگاه حاضر شود.  اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که به وکیل زنا و خدمات حقوقی ارائه شده توسط او نیاز دارید، بهتر است در ابتدا آگاهی های خود را در مورد نحوه انتخاب چنین وکیل متخصصی افزایش دهید.

 وکیل زنا یکی از بهترین وکلایی است که در عرصه حقوق خانواده فعالیت می کند و وکالت پرونده های حقوقی را بر عهده می گیرد. در سال های اخیر تعداد زیادی از وکلای پایه یک دادگستری مشغول فعالیت شدند و تعداد پرونده های حقوقی نیز متقابلا بسیار افزایش یافته است اما با وجود بالا رفتن آمار تعداد وکلای پایه یک دادگستری، میتوان ادعا کرد که موکلان انان دارای رضایت از آنها هستند. اگر بخواهیم این موضوع را به طور کاملا دقیق موشکافی کنیم باید بگوییم که دلیل عمده عدم رضایت بسیاری از افراد از موکل خود آن است که وکیل دارای تخصص کافی در زمینه موضوع پرونده نیست.

به همین خاطر به تامی افراد پیشنهاد می شود که برای گرفتن نتیجه بهتر در جریان پرونده خود به وکیلی متخصص در این زمینه مراجعه کنند. در رابطه با موضوع پرونده های زنا نیز بهترین راه حل آن است که از همان ابتدای پرونده به وکیل زنا مراجعه کرد وکالت پرونده مربوطه را به او سپرد.

 وکیل زنا به چه کسی گفته می شود؟

 وکیل زنا به چه کسی گفته می شود و داشتن چه ویژگی هایی در اینن فرد باعث می شود تا او را وکیل زنا بنامیم؟ اولین و مهمترین مسئله ای که باید به طور دقیق آن را مورد بررسی قرار دهیم آن است که اصلا وکیل زنا دقیقا کیست و چگونه باید او را شناسایی کنیم؟

 وکیل زنا به کسی گفته میشود که دارای تخصص و دانش حقوقی است و می تواند با استفاده از پروانه وکالت خود در دادگاه ها و محاکم قضای حاضر شود و وکالت پرونده های مختلف اعم از پرونده های مربوط به زنا را بر عهده گیرد. یکی دیگر از اساسی ترین موضوعاتی که در مورد وکیل زنا مطرح می گردد آن است که این وکیل باید دارای تجربه های موفقیت آمیز در زمینه پرونده های زنا باشد.

 از آنجایی که پرونده های زنا دارای پیچیدگی های خاصی هستند و مجازات آنها بسیار سنگین و به سلامت جسم انسان ها مرتبط است، داشتن یک وکیل کارکشته در این زمینه می تواند بسیار کار آمد باشد و برای افراد مفید واقع شود.

 وکیل زنا و مشاوره حقوقی با او

اگر به دفتر وکالت وکیل زنا مراجعه کنید در همان ابتدا متوجه این نکته خواهید شد که یکی از پرکاربردترین خدماتی که توسط وکیل زنا ارائه می گردد و دارای طرفداران بسیار زیادی در میان مردم می باشد،  مشاوره حقوقی است. مشاوره حقوقی با وکیل زنا دارای انواع مختلفی است و هر کس با توجه به شرایطی که دارد می تواند از یکی از این خدمات استفاده کند.

مشاوره حقوقی با وکیل زنا برای تمامی مردم کارایی دارد و فرقی ندارد که شما در چه سن و سالی باشید یا انکه چه جنسیتی داشته باشید، در هر صورت شما می توانید از مشاوره حقوقی وکیل زنا استفاده کنید. برخی از مردم در چنین مواردی می پرسند که آیا تنها کسانی که با وکیل زنا عقد وکالت منعقد کرده اند می توانند از خدمات مشاوره حقوقی استفاده کنند و در چنین جلسات تخصصی حاضر شوند؟ در پاسخ باید بگوییم که همه افراد حتی کسانی که وکالت پرونده خود را به وکیل زنان واگذار نکرده اند میتوانند از خدمات تخصصی مشاوره ای او استفاده کنند.

بنابراین به عنوان یک قاعده کلی باید گفت که ارائه خدمات مشاوره ای توسط وکیل زنا با هدف اطلاع رسانی به مردم و افزایش سطح آگاهی آنان است و به همین خاطر نیز هیچگونه محدودیت برای مراجعان و متقاضیان مشاوره حقوقی با وکیل زنا وجود ندارد.

در سال های اخیر، تحقیقات بسیار زیادی مبنا بر کاهش جرم و پیشگیری از بسیاری از پرونده ها انجام شد و از نتایج تمامی این آمار و ارقام بدست آمده اینگونه نتیجه گیری شد که بیش از نیمی از جرایم ارتکابی معمولا به دلیل عدم آگاهی  مردم از قانون و قواعد حقوقی اتفاق می افتند، به همین علت وکیل زنا تمامی اگاهی های لازم را در جلسات مشاوره حقوقی به افراد ارائه می دهد تا به نوعی از وقوع بسیاری از جرائم پیشگیری شده باشد و از طرفی دیگر افراد یکه رهگیری پرونده های مربوط به آن هستند، راه حل های قانونی آن را برای احقاق حقوق خود پیدا کنند.

انواع مشاوره حقوقی با وکیل زنا

یکی دیگ از مباحثی که در مورد وکیل زنا وجود دارد و باید آن را به طور دقیق و موشکافانه ای مورد بررسی قرار دهیم آن است که انواع مشاوره حقوقی به چه مواردی تقسیم میشوند؟  در حالت کلی باید بگوییم که مشاوره حقوقی با وکیل زنا به دو نوع حضوری و غیر حضوری تقسیم می شود. هر فرد می تواند با توجه به شرایطی که دارد یکی از این مشاوره ها را برای کسب آگاهی بیشتر استفاده کند و از طریق آن تمامی سوالات حقوقی خود را بپرسد.

اولین و رایج ترین نوع مشاوره که از زمان های گذشته تاکنون بسیار رایج بوده است و افراد بسیار زیادی از آن استفاده میکنند، مشاوره حضوری است. در جلسات مشاوره حضوری معمولا فرد باید مسیری را طی کند تا به صورت حضوری به دفتر وکالت وکیل مورد نظر خود برسد و پرونده او مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.

دومین نوع مشاوره حقوقی که در اصطلاح عامیانه به آن مشاوره حقوقی آنلاین یا مجازی نیز گفته می شود، متقاضی بدون آنکه مجبور باشد راهی طولانی را برای رسیدن  به دفتر وکالت وکیل زنا بپیماید با او ارتباط می گیرد و از مشورت های حقوقی ائ استفاده می کند. این روش مشاوره ای نسبتا جدیدتر و نوین تر از روش های دیگر است و به همین خاطر نیز توانسته است در مدت زمان کوتاهی میان مردم محبوبیت بسیار زیادی پیدا کند. مشاوره انلاین با وکیل زنا دارای مزیت های مختلفی است و کاربرد های بسیار زیادی دارد. یکی از اصلی ترین مزایای مشاوره آنلاین وکیل زنا آن است که افراد می توانند بدون محدودیت زمانی و مکانی با وکیل مورد نظر خود ارتباط برقرار کنند و اطلاعات حقوقی لازم را در کوتاهترین زمان ممکن بدست آورند.

هنگامی که در مورد انواع روش های مختلف مشاوره با وکیل زنا صحبت می کنیم، این سوال بسیار مهم برای بسیاری از مردم پیش می آید که اصلا کدام یک از روش های ذکر شده دارای مزایای بیشتری است و بهتر است از کدام راه ارتباطی برای مشورت با وکیل زنا استفاده کنیم؟

برای آنکه بتوانید پاسخ این سوال را پیدا کنید، بهتر است در ابتدا باید مشخص کنید که شما دقیقا برای چه کاری می خواهید به وکیل زنا مراجعه کنید. هنگامی که هدف شما از مراجعه به وکیل زنا مشخص شود می توانید این نکته را دریابید که دقیقا کدام یک از روش های مشاوره حقوقی برای شما مناسب تر است.

ملاک تعیین نوع جلسه مشاوره حقوقی با وکیل زنا

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که می خواهید از خدمات مشاوره ای وکیل زن استفاده کنید تا پرونده شما مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد و راه حلی مناسب برای مراحل دادرسی آن پیدا کنید و یا آنکه قصد دارید تا وکالت پرونده خود را به وکیل زنا بسپارید، بهترین کار آن است که از جلسات مشاوره حقوقی حضوری استفاده کنید. در چنین موارد حساسی بهترین راه حل آن است که به صورت حضوری با وکیل پایه یک دادگستری صحبت کنید.

اما اگر شما هنوز درگیر پرونده نشده اید و تنها نیاز دارید تا به صورت فوری سوالات خود را از وکیل زنا بپرسید و موضوع را مورد بررسی و تحلیل قرار دهید، بهترین کار آن است که در جلسات مشاوره آنلاین وکیل زن ها شرکت داشته باشید. در چنین مواردی هزینه جلسه مشاوره شما بسیار کمتر است و دیگر نیاز نیست تا برای بدست آوردن پاسخ کوچکترین پرسش ها و ابهامات حقوقی خود مسیری طولانی را بپیمایید و هزینه نسبتا زیادی بپردازید تا رد جلسه مشاوره حقوقی حضوری وکیل زنا حاضر شوید.

 وکیل زنا باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 وکیل زنا باید دارای ویژگی های متعددی باشد تا بتوان به او اعتماد کرد و وکالت پرونده خود را به او سپرد. کسانی که ویژگی های بهترین وکیل زنا را می شناسند می توانند اقدام به انتخاب وکیلی مناسب در جریان پرونده های حقوقی خود کنند و با کمک او از تضییع حقوق خود جلوگیری کنند.

حقیقت آن است که تمامی افرادی که خود را به عنوان وکیل زنا معرفی می کننند دارای تخصص لازم نمی باشند و نمی توانند وظایف خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهند، نکته قابل توجه دیگر آن است که تعداد این افراد در سراسر جامعه ما بسیار زیاد است و تشخیص بهترین وکیل زناکار نسبتا سختی به حساب می آید، بنابراین به تمامی افرادی که قصد مراجعه به وکیل زنا را دارند توصیه می شود که قبل از انعقاد هرگونه قرارداد وکالت، حتما ویژگی های وکیل مورد نظر را مورد بررسی قرار دهند.

اولین و مهم ترین ویژگی وکیل زنا ان است که بر تمامی قوانین مربوط به زنا و مجازات این عمل نامشروع آگاهی داشته باشد. بدون داشتن اطلاعات کافی و بروز نمی توان انتظار داشت که وکیل دادگستری عملکرد مناسبی برای دفاع از حقوق موکلان خود در دادگاه داشته باشند. یک وکیل زنا متخصص یا تکیه بر تمامی اطلاعات حقوقی که دارد از حقوق موکل خود دفاع می کند.

دومین ویژگی که می توان برای وکیل زنا در نظر گرفت، داشتن پروانه وکالت است. وکیل زنا باید پروانه وکالت خود را کسب کرده باشد تا مجاز به انعقاد قرار داد حقوقی با موکلان خودد باشد. گاهی نیز پیش می آید که وکیل متخصص زنا دارای پروانه وکالت است اما اعتبار پروانه اوو ه اتمام رسیده است. در چنین مواردی وکیل باید برای تمدید مدت اعتبار پروانه وکالت خود اقدام کرده باشد.

یکی دیگر از ویژگی های وکیل زنا حرفه ای آن است که دارای تجربه باشد و چندین پرونده زنا را به طور موفقیت آمیز پشت سر گذاشته باشد. اصلی ترین و مهم ترین عاملی که باعث تمایز وکیل زنا با دیگر وکلای دادگستری می شود آن است که وکیل زنا به طور تخصصی سال ها در زمینه پرونده های مربوط به زنا فعالیت کرده است و با تمامی مراحل دادرسی مربوط به آنها به طور کامل آشنایی دارد.

 وکیل زنا و مزایای مراجعه به او

 وکیل زنا معمولا در جریان پرونده های مربوط ب زنا کاملا حرفه ای و تخصصی عمل می کند، به همین علت هم بسیاری از افرادی که وکیل تخصصی زنا مراجعه می کنند از مزایای خدمات حقوقی که ارائه می دهد دارای رضایت هستند و به افراد دیگر نیز پیشنهاد می دهند تا به این وکیل پایه یک دادگستری مجرب مراجعه کنند.

شاید اکنون با خود فکر کنید که مراجعه به وکیل زنا دارای چه مزیت هایی است که افراد زیادی به دنبال استفاده از آنها هستند؟ به طور خلاصه به چند مورد از اساسی ترین و مهم ترین مزیت های مراجعه به وکیل زنا اشاره می کنیم تا اطلاعات جامع و کاملی در مورد ان بدست اورید و با دید نسبتا روشن تری برای انعقاد قرارداد وکالت اقدام کنید.

تسریع جریان پرونده:

از آنجایی که وکیل زنا با تمامی مراحل مختلف پرونده های مربوط به زنا آشنایی دارد، با تکیه بر تجربیات و مهارتی که دارد می تواند به تسریع جریان پرونده کمک کند و مراحل دادرسی آن را در کوتاهترین زمان ممکن به بهترین نحو پیش ببرد.

صرفه جویی در زمان و هزینه:

 هنگامی که وکیل زنا جریان دادرسی پرونده را سرعت میبخشد و از بوجود آمدن مشکلات مختلفی که باعث اطاله دادرسی می شوند، جلوگیری می کند، صرفه جویی در زمان و هزینه اتفاق می افتد و همین موضوع باعث می شود تا افراد بتوانند از به هدر رفتن پول و وقت خود جلوگیری کنند.

کاهش مجازات مجرمین:

 از آنجایی که وکیل زنا بر تمامی قوانین حقوقی به طور کامل تسلط دارد، به خوبی می داند که باید از چه مدارک و استناداتی استفاده کند تا مجازات مجرمین تا حد زیادی کاهش یابد و به کمترین حالت ممکن برسد.

استفاده از بهترین اسناد و مدارک در جریان پرونده:

یک وکیل متخصص زنا تمامی مدارک معتبری را که می تواند به نفع موکل خود در جریان دادرسی پرونده استفاده کند با ریز بینی کامل تهیه میکند و آنها را در راستای حمایت از موکل خود به کار می گیرد.

ارائه مشاوره حقوقی به تمامی مراجعان:

همانطور که اشاره کردیم از مزیت های اساسی و مهم مراجعه به وکیل با تجربه زنا ان است که خدمات مشاوره ای ارائه می گردد. هنگامی که خدمات مشاوره حقوقی به متقاضیان ارائه می شود، احساس اضطراب و نگرانی تا حد زیادی در وجود آنها از بین خواهد رفت و این موضوع یکی از مزیت های مهم مراجعه به وکیل زنا است.

جه کسانی می توانند به وکیل زنا مراجعه کنند؟

 وکیل زنا آماده خدمت رسانی به عموم مردم جامعه است و هیچ گونه محدودیتی در رابطه با این موضوع وجود ندارد. اعم مردم جامععه، زن یا مرد در هر سن وسالی که باشند می توانند در هر زمان که میخواهند به وکیل زنا مراجعه کنند و از خدمات مشاوره ای یا وکالت او استفاده کنند.

بهترین زمان مراجعه به وکیل زنا دقیقا همان ابتدای آغاز جریان یک پرونده است. هنگامی که افراد بدون داشتن آگاهی و مشورت با وکیل زنا رد گیر چنین پرونده هایی می شوند، احتمال شکست و خطای آنها بسیار زیاد است و ممکن است دچار آسیب ها و خسارات های مالبی بسیار شدید می شوند. در چنین مواردی به افراد توصیه می شود که قبل از بوجود آمدن آسیب و خسارت ها از همان ابتدا به سراغ وکیل زنا بروند و از راهنمایی های او استفاده کنند.

ناگفته نماند که منظور از این تعاریف آن نیست که افراد دیگر نمی توانند رد اواسط جریان دادرسی پرونده های مربوط به زنا یا رد انتهای آنها از خدمات حقوقی وکیل زنا کمک بگیرند. هر زمان که طرفین یک پرونده مربوط به جرم زنا بتوانند به وکیل زنا مراجعه کنند، در واقع جلوی آسیب و خسارت بیشتر را گرفته اند.

 وکیل زنا و وظایف مختلف او

 وکیل زنا دارای وظایف متعددی است. در برخی از موارد مشاهده می شود که برخی از وکلا در انجام وظایف خود در قبال موکل انسان دچار کوتاهی می شوند و نمی توانند تمامی تعهدات خود را عملی کنند. در چنین مواردی موکل حق دارد که از حقوق قانونی خود دفاع کند و خواستار تکمیل وظایف وکیل شود اما از آنجایی که بسیاری از مردم نمی دانند که دقیقا وکیل زنا دارا چه وظایفی است، نمی توانند به خوبی از حقوق خود استفاده کنند. ما در ادامه مطلب سعی کرده ایم تا به چندین مورد از وظایف وکیل زنا اشاره کنیم تا شما آنها را بشناسید و از تضییع حقوق خود جلوگیری کنید:

تهیه دادخواست برای اقامه دعوی: اولین و مهم ترین وظیفه ای که بر عهده وکیل زنا است، تهیه دادخواست حقوقی مبنی بر اقامه دعوی و تشکیل پرونده است. دادخواست حقوقی باید در چارچوب های قانونی تهیه شود و توسط وکیل به دادگاه مربوطه ارائه شود.

تهیه دفاعیه: در صورتی که وکیل زنا وظیفه ی دفاع از فرد متهم را بر عهده داشته باشد، باید این توانایی را داشته باشد تا دفاعیه حقوقی قوی را برای جلوگیری از تضییع حقوق متهم ارائه دهد. در صورت تهیه دفاعیه ای مناسب وکیل زنا می تواند مجازات فرد متهم را به حداقل برساند.

ارائه اسناد و مدارک معتبر: یک وکیل زنا حرفه ای این توانایی را دارد تا مدارک قابل استناد و معتبری را در جهت روشن شدن حقایق پرونده ارائه دهد و با استناد بر مفاد قانون مجازات از حقوق موکلان خود دفاع کند.

ارائه مشاوره حقوقی به موکلان: یکی از مهمترین وظایفی که بر عهده وکیل زنا است، ارائه مشاوره حقوقی به موکلان است. وکیل زنا باید با صبر و حوصله فراوان تمامی جزئیات مربوط به پرونده های مختلف را در جلسه مشاوره حقوقی بررسی کند و تمامی سوالات و ابهامات ذهنی موکلان را نیز برطرف کند. این موضوع باعث ایجاد نوعی احساس آرامش خاطر در موکلان وکیل زنا می گردد و از سردرگمی نجات می یابند.

بررسی قانونی مجازات در مورد جرم زنا

افراد یکه به وکیل زنا مراجعه می کنند معمولا می خواهند بدانند که دقیقا مجازات ارتکاب به زنا در قانون ما چیست؟ در پاسخ به این سوال معمولا وکیل زنا با استناد به مفاد 221 الی 228 قانون مجازات، موضوع را بررسی می کند. بر اساس این مفاد قانونی می توان گفت:

زنا عبارت است از جماع مرد و زنی که علقه زوجیت بین آنها نبوده و از موارد وطی به شبهه نیز نباشد.جماع با دخول اندام تناسلی مرد به اندازه ختنه گاه در قُبُل یا دُبُر زن محقق می شود. هرگاه طرفین یا یکی از آنها نابالغ باشد، زنا محقق است لکن نابالغ مجازات نمی شود و حسب مورد به اقدامات تامینی و تربیتی مقرر در کتاب اول این قانون محکوم می گردد.

جماع با میت، زنا است مگر جماع زوج با زوجه متوفای خود که زنا نیست لکن موجب سی و یک تا هفتاد و چهار ضربه شلاق تعزیری درجه شش می شود.هرگاه متهم به زنا، مدعی زوجیت یا وطی به شبهه باشد، ادعای وی بدون بینه یا سوگند پذیرفته می شود مگر آنکه خلاف آن با حجت شرعی لازم ثابت شود.

حد زنا در موارد ی همچون: زنا با محارم نسبی ، زنا با زن پدر، زنای مرد غیر مسلمان با زن مسلمان، زنای به عنف یا اکراه از سوی زانی اعدام می باشد.

هرگاه کسی با زنی که راضی به زنای با او نباشد در حال بیهوشی، خواب یا مستی زنا کند رفتار او در حکم زنای به عنف است. در زنا از طریق اغفال و فریب دادن دختر نابالغ یا از طریق ربایش، تهدید و ترساندن زن اگرچه موجب تسلیم شدن او شود نیز حکم فوق جاری است.

حد زنا برای زانی محصن و زانیه محصنه رجم است. در صورت عدم امکان اجرای رجم با پیشنهاد دادگاه صادرکننده حکم قطعی و موافقت رئیس قوه قضاییه چنانچه جرم با بینه ثابت شده باشد، موجب اعدام زانی محصن و زانیه محصنه است و در غیر این  صورت موجب صد ضربه شلاق برای هر یک می باشد.

اموری از قبیل مسافرت، حبس، حیض، نفاس، بیماری مانع از مقاربت یا بیماریی که موجب خطر برای طرف مقابل می گردد مانند ایدز و سفلیس، زوجین را از احصان خارج می کند.احصان در هریک از مرد و زن به نحو زیر محقق می شود:

الف ـ احصان مرد عبارت است از آنکه دارای همسر دائمی و بالغ باشد و در حالی که بالغ و عاقل بوده از طریق قُبُل با وی در حال بلوغ جماع کرده باشد و هر وقت بخواهد امکان جماع از طریق قُبُل را با وی داشته باشد.

ب ـ احصان زن عبارت است از آنکه دارای همسر دائمی و بالغ باشد و در حالی که بالغ و عاقل بوده، با او از طریق قُبُل جماع کرده باشد و امکان جماع از طریق قُبُل را با شوهر داشته باشد.

نکات قانونی که باید در مورد مجازات زنا بدانید:

در زنا با محارم نسبی و زنای محصنه، چنانچه زانیه بالغ و زانی نابالغ باشد مجازات زانیه فقط صد ضربه شلاق است. مردی که همسر دائم دارد، هرگاه قبل از دخول، مرتکب زنا شود حد وی صد ضربه شلاق، تراشیدن موی سر و تبعید به مدت یک سال قمری است.

حد زنا در مواردی که مرتکب غیر محصن باشد، صد ضربه شلاق است.در موارد زنای به عنف و در حکم آن، در صورتی که زن باکره باشد مرتکب علاوه بر مجازات مقرر به پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل نیز محکوم میشود و درصورتی که باکره نباشد، فقط به مجازات و پرداخت مهرالمثل محکوم می گردد.

هرگاه مرد یا زنی کمتر از چهار بار اقرار به زنا نماید به سی و یک تا هفتاد و چهار ضربه شلاق تعزیری درجه شش محکوم می شود. حکم این ماده در مورد لواط، تفخیذ و مساحقه نیز جاری است.

نقش وکیل زنا در جرائم لواط، تفخیذ و مساحقه

 وکیل زنا علاوه بر آنکه پرونده های مربوط به زنا را بر عهده می گیرد، توانایی آن را دارد تا در پرونده هایی با موضوع جرائم لواط، تفخیذ و مساحقه نیز بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. بر اساس قانون کشور ما:

لواط عبارت از دخول اندام تناسلی مرد به اندازه ختنه گاه در دبر انسان مذکر است.حد لواط برای فاعل، در صورت عنف، اکراه یا دارا بودن شرایط احصان، اعدام و در غیر این صورت صد ضربه شلاق است. حد لواط برای مفعول در هر صورت (وجود یا عدم احصان) اعدام است.

در صورتی که فاعل غیر مسلمان و مفعول، مسلمان باشد، حد فاعل اعدام است.احصان عبارت است از آنکه مرد همسر دائمی و بالغ داشته باشد و در حالی که بالغ و عاقل بوده از طریق قبل با همان همسر در حال بلوغ وی جماع کرده باشد و هر وقت بخواهد امکان جماع از همان طریق را با وی داشته باشد.

تفخیذ عبارت از قرار دادن اندام تناسلی مرد بین ران ها یا نشیمنگاه انسان مذکر است.دخول کمتر از ختنه گاه در حکم تفخیذ است. در تفخیذ، حد فاعل و مفعول صد ضربه شلاق است و از این جهت فرقی میان محصن و غیرمحصن و عنف و غیرعنف نیست. در صورتی که فاعل غیرمسلمان و مفعول، مسلمان باشد، حد فاعل اعدام است.

همجنس گرایی انسان مذکر در غیر از لواط و تفخیذ از قبیل تقبیل و ملامسه از روی شهوت، موجب سی و یک تا هفتاد و چهار ضربه شلاق تعزیری درجه شش است.حکم این ماده در مورد انسان مونث نیز جاری است.

مساحقه عبارت است از اینکه انسان مؤنث، اندام تناسلی خود را بر اندام تناسلی همجنس خود قرار دهد.حد مساحقه، صد ضربه شلاق است.در حد مساحقه، فرقی بین فاعل و مفعول و مسلمان و غیرمسلمان و محصن و غیرمحصن و عنف و غیرعنف نیست.

در صورت نبود ادله اثبات قانونی بر وقوع جرائم منافی عفت و انکار متهم هرگونه تحقیق و بازجویی جهت کشف امور پنهان و مستور از انظار ممنوع است. موارد احتمال ارتکاب با عنف، اکراه، آزار، ربایش یا اغفال یا مواردی که به موجب این قانون در حکم ارتکاب به عنف است از شمول این حکم مستثنی است.

حضور وکیل زنا در جریان پرونده های قوادی

 وکیل زنا معمولا وکالت افراد در جریان پرونده های مربوط به قوادی را نیز بر عهده میگیرد و بهترین عملکرد را در جریان آن از خود نشان می دهد. افراد یکه ردگیر پرونده های مربوط به قوادی می شوند بهتر است از همان ابتدا به وکیل زنا مراجعه کنند. بر اساس قانون مجازات کشور ما در مورد قوادی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قوادی عبارت از به هم رساندن دو یا چند نفر برای زنا یا لواط است.حد قوادی منوط به تحقق زنا یا لواط است.در قوادی، تکرار عمل شرط تحقق جرم نیست. حد قوادی برای مرد هفتاد و پنج ضربه شلاق است و برای بار دوم علاوه بر هفتاد و پنج ضربه شلاق به عنوان حد، به تبعید تا یک سال نیز محکوم می شود که مدت آن را قاضی مشخص می کند و برای زن فقط هفتاد و پنج ضربه شلاق است. کسی که دو یا چند نابالغ را برای زنا یا لواط به هم برساند مستوجب حد نیست لکن به سی و یک تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و حبس تعزیری درجه شش محکوم می شود.

عملکرد وکیل زنا در دعاوی مربوط به قذف

 وکیل زنا در پرونده های مربوط به قذف طبق قانون مجازات عمل می کند. واژه قذف برای بسیاری از افراد نا آشنا است و اکثر مردم با آن آشنایی دارند. با استناد به مفاد 245 الی 250 قانون مجازات به توضیحات قانونی این جرم می پردازیم:

قذف عبارت است از نسبت دادن زنا یا لواط به شخص دیگر هر چند مرده باشد.قذف باید روشن و بدون ابهام بوده، نسبت دهنده به معنای لفظ آگاه و قصد انتساب داشته باشد گرچه مقذوف یا مخاطب در حین قذف از مفاد آن آگاه نباشد.

قذف علاوه بر لفظ با نوشتن، هرچند به شیوه الکترونیکی نیز محقق می شود.هرگاه کسی به فرزند مشروع خود بگوید «تو فرزند من نیستی» و یا به فرزند مشروع دیگری بگوید «تو فرزند پدرت نیستی»، قذف مادر وی محسوب می شود.

هرگاه قرینه ای در بین باشد که مشخص گردد منظور قذف نبوده است، حد ثابت نمی شود.هرگاه کسی به دیگری بگوید «تو با فلان زن زنا یا با فلان مرد لواط کرده ای» فقط نسبت به مخاطب، قاذف محسوب می شود. حد قذف، هشتاد ضربه شلاق است.

قذف در صورتی موجب حد می شود که قذف شونده در هنگام قذف، بالغ، عاقل، مسلمان، معین و غیر متظاهر به زنا یا لواط باشد. هرگاه قذف شونده، نابالغ، مجنون، غیرمسلمان یا غیرمعین باشد قذف کننده به سی و یک تا هفتاد و چهار ضربه شلاق تعزیری درجه شش محکوم می شود لکن قذف متظاهر به زنا یا لواط، مجازات ندارد.قذف کسی که متظاهر به زنا یا لواط است نسبت به آنچه متظاهر به آن نیست موجب حد است مثل نسبت دادن لواط به کسی که متظاهر به زنا است.

کسی که به قصد نسبت دادن زنا یا لواط به دیگری، الفاظی غیر از زنا یا لواط به کار ببرد که صریح در انتساب زنا یا لواط به افرادی از قبیل همسر، پدر، مادر، خواهر یا برادر مخاطب باشد، نسبت به کسی که زنا یا لواط را به او نسبت داده است، محکوم به حد قذف و درباره مخاطب اگر به علت این انتساب اذیت شده باشد، به مجازات توهین محکوم می گردد.

هرگاه کسی زنا یا لواطی که موجب حد نیست مانند زنا یا لواط در حال اکران یا عدم بلوغ را به دیگری نسبت دهد به سی و یک تا هفتاد و چهار ضربه شلاق تعزیری درجه شش محکوم می شود.

توجه:

نسبت دادن زنا یا لواط به کسی که به خاطر همان زنا یا لواط محکوم به حد شده است، قبل از توبه مقذوف، مجازات ندارد.حد قذف حق الناس است و تعقیب و اجرای مجازات منوط به مطالبه مقذوف است. در صورت گذشت مقذوف در هر مرحله می تواند به کمک وکیل زنا، حسب مورد تعقیب، رسیدگی و اجرای مجازات موقوف می شود. کسی که چند نفر را به طور جداگانه قذف کند خواه همه آنها با هم، خواهر جداگانه شکایت کنند، در برابر قذف هر یک، حد مستقلی بر او جاری می شود.

کسی که چند نفر را به یک لفظ قذف نماید هر کدام از قذف شوندگان میتواند جداگانه شکایت نماید و در صورت صدور حکم محکومیت، اجرای آن را مطالبه کند. چنانچه قذف شوندگان یکجا شکایت نمایند بیش از یک حد جاری نمی شود.

کسی که دیگری را به یک یا چند سبب، یک بار یا بیشتر قبل از اجرای حد،  قذف نماید فقط به یک حد محکوم می شود، لکن اگر پس از اجرای حد، قذف را تکرار نماید حد نیز تکرار می شود و اگر بگوید آنچه گفتهام حق بود به سی و یک تا هفتاد و چهار ضربه شلاق تعزیری درجه شش محکوم می گردد.

حد قذف اگر اجراء نشده و مقذوف نیز گذشت نکرده باشد به همه ورثه به غیر از همسر منتقل میگردد و هریک از ورثه میتواند تعقیب و اجرای آن را مطالبه کند هر چند دیگران گذشت کرده باشند. در صورتی که قاذف، پدر یا جد پدری وارث باشد، وارث نمی تواند تعقیب متهم یا اجرای حد را مطالبه کند.

توبه مجرم در جریان پرونده های مربوط به زنا و دیگر جرایم جنسی

یکی از سوالات بسیار مهمی که معمولا از وکیل زنا پرسیده می شود آن است که آیا توبه مجرم می تواند باعث بخشایش متهم شود یا در جریان پرونده اوو تاثیری داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوال با توجه به قانون مجازات می توان گفت:

در جرائم موجب حد به استثنای قذف و محاربه هرگاه متهم قبل از اثبات جرم، توبه کند و ندامت و اصلاح او برای قاضی محرز شود، حد از او ساقط می گردد. همچنین اگر جرائم فوق غیر از قذف با اقرار ثابت شده باشد، در صورت توبه مرتکب حتی پس از اثبات جرم، دادگاه می تواند عفو مجرم را توسط رئیس قوه قضاییه از مقام رهبری درخواست نماید. توبه محارب قبل از دستگیری یا تسلط بر او موجب سقوط حد است.

در زنا و لواط هرگاه جرم به عنف، اکراه و یا با اغفال بزه دیده انجام گیرد، مرتکب در صورت توبه و سقوط مجازات به شرح مندرج در این ماده به حبس یا شلاق تعزیری درجه شش یا هر دوی آنها محکوم می شود.در جرائم تعزیری درجه شش، هفت و هشت چنانچه مرتکب توبه نماید و ندامت و اصلاح او برای قاضی محرز شود، مجازات ساقط می شود. در سایر جرائم موجب تعزیر دادگاه می تواند مقررات راجع به تخفیف مجازات را اعمال نماید.

در جرائم موجب تعزیر هرگاه رفتار واحد، دارای عناوین مجرمانه متعدد باشد، مرتکب به مجازات اشد محکوم می شود. در جرائم موجب حد، تعدد جرم، موجب تعدد مجازات است مگر در مواردی که جرائم ارتکابی و نیز مجازات آنها یکسان باشد.

چرا وکیل زنا؟

با توجه به گسترش جرایم جنسی در جامعه می توان گفت که اکثر مردم به فرد متخصصی در این زمینه نیاز دارند تا بتوانند ابعاد حقوقی و قانونی این پرونده ها را با دقت مورد بررسی قرار دهند و از آن اطلاع پیدا کنند. بسیاری از افراد به دلیل عدم دسترسی به وکیل زنا و عدم اطلاع از خدمات حقوقی چنین وکیل تخصصی، دچار آسیب و ضرر و زیان می گردند و حقوق انان پایمال می شود.

گروه وکلای پارسا با در نظر گرفتن چنین نیازی در جامعه، بهترین و متخصص ترین وکلا را در اختیار عموم مردم قرار داده است. همه افراد می توانند به راحتی از طریق گروه وکلای پارسا با بهترین وکیل زنا آشنا شوند و از تمامی خدمات حقوقی ارزشمند او بهره مند شوند. وکیل زنا بهتر از هر شخص دیگری می تواند رد جریان پرونده های جنسی بهترین عملکرد را از خود نشان دهد و جریان پرونده را به بهترین نحو ممکن پیش ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×