وکیل کیفری در رشت

وکیل کیفری در رشت (6)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

وکیل کیفری در رشت

وکیل کیفری در رشت

وکیل کیفری در رشت می تواند به تمامی کسانی که در این ناحیه زندگی می کنند و به راهنمایی و مشورت نیاز دارند کمک کند تا نتیجه نسبتا خوبی را در جریان پرونده هیا خود بدست آورند. همانطور که میدانید پرونده های کیفری دارای شرایط نسبتا حساسی هستند و در صورت بوجود آمدن هرگونه خطا و اشتباه در این پرونده ها ممکن است شرایط قضایی و قانونی فرد دچار چالش های نسبتا زیادی شود و این چالش ها به نحوی باشند که دیگر امکان تغییر شرایط قانونی پرونده وجود نداشته باشد.

رشت یکی از شهرهای کشور است که دارای جمعیت نسبتا زیادی است و همه ما به خوبی می دانیم که امکان بوجود آمدن مشکلات و چالش های قانونی در هر جامعه ای وجود و دارد و در شهرهای پر جمعیت میزان این مشکلات و چالش ها تا حد زیادی افزایش پیدا میکند و امکان به خطر افتادن جان متهم نیز متقابلا بیشتر می شود.

برای انکه بتوان وکیل کیفری در رشت را پیدا کرد و جریان قانونی پرونده های خود را به او واگذار کرد به افراد توصیه می شود که در سریعترین زمان ممکن اطلاعات خود را در این حوزه افزایش دهند تا بتوانند یک وکیل حرفه ای و متخصص را در این زمینه پیدا کنند و از او کمک بگیرند.

وکیل کیفری در رشت باید دارای ویژگی ها و خصوصیات مختلفی باشد و گاهی بسیاری از افراد از این خصوصیات و ویژگی ها آشنایی دارند و همین موضوع باعث میشود تا شرایط پرونده آنها با سرعت و کیفیت خوبی پیش نرود. وکیل کیفری در رشت دارای وظایف و توانایی های متعددی است که افراد باید آنها را جدی بگیرند تا بتوانند عملکرد نسبتا خوبی در این زمینه داشته باشند و در جهت احقاق حقوق خود قدم بردارند.

اگر شما جز کسانی هستید که می خواهید در مورد وکیل کیفری در رشت اطلاعات دقیق و مناسبی پیدا کنید به شما توصیه می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید. ما در این مقاله سعی کرده ایم تا تمامی مسائلی را که شما باید در مورد وکیل کیفری در رشت بدانید را به طور صریح و آشکار برای شما بیان کنیم و تمامی نکات قانونی را که باید در مورد آن بدانید را نیز به محوی صحیح تفسیر کنیم. وکیل کیفری در رشت می تواند به افراد کمک کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن جریان دادرسی پرونده هاییی که درگیر آن هستند را با بهترین راه حل ممکن حل کنند.

وکیل کیفری در رشت کیست؟

وکیل کیفری در رشت به کسی گفته می شود که دوره کارشناسی خود را در رشته حقوق سپری کرده است و از قوانین و مسائل حقوقی مربوط به این حوزه کاملا اطلاع دارد. وکیل کیفری در رشت باید دارای پروانه وکالت باشد تا بتواند در دادگاه ها و مراکز متعدد قضایی حضور یابد. توجه داشته باشید وکیل کیفری که دارای مدرک پایه یک دادگستری نباشد به هیچ عنوان نمی تواند برای دفاع از موکل خود در دادگاه حضور یابد و قرارداد وکالت او نیز کاملا غیر قانونی است و فاقد اعتبار است.

جالب است بدانید که برخی از وکلا نیز شاید دارای مدرک وکالت باشند و پروانه آن را هم داشته باشند اما مسئله ای که وجود دارد آن است که این مدرک معتبر قانونی شاید دارای مدت اعتبار باشند و به صورت عرفی تاریخ انقضای آن گذشته باشد. در این حالت دیگر نباید پرونده خود را به چنین وکیلی واگذار کنید در غیر این صورت نمی توانید جریان دادرسی را طی کنید و از مزایای داشتن یک وکیل کیفری در رشت بهره مند شوید.

وکیل کیفری در رشت علاوه بر آنکه دارای مدارک مربوط به کارشناسی حقوق و پروانه وکالت است دارای تجربه کاری بسیار خوبی است و سال های زیادی از دوره کاری خود در زمینه وکالت پرونده های حقوقی مختلف را به پرونده های کیفری اختصاص داده است و از طریق کسب تجربیات متعدد در جریان این پرونده توانسته است از تمامی راه های فرعی و اصلی حل مشکلات حقوقی پرونده های مختلف اطلاع پیدا کند.

اگر شما جز کسانی هستید که می خواهید اطلاعات دقیق و جامع و کاملی در مورد وکیل کیفری در رشت پیدا کنید به شما توصیه میکنیم که به سراغ افراد متخصص در این زمینه بروید و از این افراد برای حل مشکلات پرونده ها ی خود کمک بگیرید. فراموش نکنید کسانی که دارای تجربیات حقوقی متعدد در زمینه پرونده های کیفری هستند بهتر از دیگر افراد متخصص در این زمینه می توانند جریان دادرسی این پرونده ها را پیش ببرند و شرایط مناسبی برای احقاق حقوق موکلان خود ایجاد کنند.

وکیل کیفری در رشت با دیگر وکلایی که در زمینه پرونده های دیگر فعالیت می کنند تفاوت دارد و دارای ویژگی های مختلفی سات. بنابراین کاملا طبیعیی است که راه حل های حقوقی این وکلا بسیار بهتر و کارامد تر از دیگر افراد غیر متخصص باشد.

وکیل کیفری در رشت بهترین و متخصص ترین کسی است که می تواند به کسانی که در گجیر پرونده های کیفری شده اند کمک کند تا شرایط نسبتا خوبی را در جریان پرونده هایی که با ان درگیر هستند بوجود آورد. وکیل کیفری در رشت دارای ویژگی ها و مهارت های مختلفی است که در ادامه مطلب با آنها به ترتیب آشنا خواهیم شد.

بهترین وکیل کیفری در رشت کیست؟

بهترین وکیل کیفری در رشت کسی است که دارای ویژگی های مختلفی باشد. اکنون ممکن است با خود فکر کنید که ویژگی ها و خصوصیاتی که باعث بهترین بودن یک وکیل پایه یک دادگستری می شود دقیقا به چه موارد یتقسیم می شوند و چگونه می توان این ویژگی ها را شناسایی کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که به طور خلاصه ویژگی های بهترین وکیل کیفری در رشت به موارد زیر تقسیم می شوند:

متخصص بودن: وکیل کیفری در رشت باید دارای تخصص و مهارت کافی باشد تا بتواند جریان پرونده های مختلف را با دید روشن و دانش کامل مورد بررسی قرار دهد و در جریان دادرسی به آنها رسیدگی کند. وکیل کیفری در رشت یکی از بهترین کسانی است که به دلیل فعالیت ها و پژوهش هایی که کرده است توانسته است به عنوان یک فرد متخصص در زمینه پرونده های مختلف به فعالیت بپردازد و این پرونده ها را به بهترین نحو ممکن به نتیجه برساند.

مجرب بودن: وکیل کیفری در رشت باید دارای تجربه کاری باشد و سال های زیادی را در جریان پرونده های مختلف به فعالیت پرداخته باشد. وکیل کیفری در رشت دارای چند نمونه پرونده موفق است که همه آنان را به تنهایی به نتیجه رسانده است و سعی کرده است در جریان این پرونده ها شرایط نسبتا خوبی را ایجاد کند. وکیل کیفری در رشت می تواند در جریان پرونده های کیفری بهترین راهکار های قانونی را شناسایی کند و با استفاده از آنها به موکل خود کمک کند.

ارائه ادله اثبات مناسب: با کمک بهترین وکیل کیفری در رشد افراد می توانند در جریان پرونده های از ادله مناسبی برای پیش بردن شرایط پرونده استفاده کنند و با استفاده از این ادله اثبات رفع اتهام کنند یا مجازات خود را تا حد زیادی کاهش دهند. ارائه ادله مناسب و قابل استناد کار سختی است و هر کسی نمی تواند از عهده آن بر آید به همین دلیل هم وکیل کیفری در رشت با تکیه بر تجربیاتی که دارد می تواند بهترین راهکارهای حقوقی را برای موکلان خود پیدا کند.

تنظیم انواع اسناد حقوقی: اسناد حقوقی مختلف همچون انواع دادخواست ها ، شکواییه ها و لایحه ها دارای چهارچوب های خاصی هستند و بر اساس قوانین خاصی تنظیم می شوند که معمولا تنها افراد متخصص از انها اگاه دارند و می توانند این چارچوب ها را رعایت کنند. در جریان پرونده های کیفری شرایط سخت تر است و تنها کسانی که می توانند این اسناد قانونی را تهیه و تنظیم کنند، وکیل کیفری در رشت است.

وکیل کیفری در رشت و اهمیت کمک گرفتن از او

یکی از سوالات اساسی و بسیار مهمی که ممکن است برای بسیاری از افراد بوجود آید به دنبال پاسخ آن بگردند آن است که اصلا وکیل کیفری در رشت دارای چه اهمیتی است و چگونه می تواند جریان پرونده های مختلف را به بهترین نحو ممکن مورد بررسی پییری قرار دهد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای انجام هر کاری به بهترین نحو ممکن بهترین راهکار آن است که از افراد متخصص و حرفه ای در آن حوزه کمک بگیریم. در مورد پرونده های کیفری نیز این موضوع صدق می کند و تمامی کسانی که درگیر پرونده های کیفری می شوند بهتر است از همان ابتدا به سراغ وکیل کیفری در رشت بروند و از او کمک بگیرند.

هنگامی که جریان یک پرونده را افراد متخصص بر عهده می گیرند شرایط آن به بهترین نحو ممکن پیش خواهد رفت و دیگر زمان و هزینه افراد به هدر نخواهد رفت. گاهی ممکن است برخی از افراد با خود فکر کنند که به تنهایی می توانند جریان پرونده های کیفری را بر عهده گیرند و این پرونده ها را به نتیجه رساندن اما حقیقت آن است که جریان دارد پرونده های مختلف و حل فصل کردن آنها کار نسبتا پیچیده ای است و هر کسی نمی تواند به راحتی در مدت زمانی کوتاه حل و فصل کنند. همین موضوع باعث می شود تا نیاز ما به وکیل کیفری در رشت، چندین برابر بیشتر باشد.

عموم مردم می توانند به سراغ وکیل کیفری در رشت بروند و از او کمک بگیرند اما شما باید دقت داشته باشید که برخی از موسسات حقوقی متخصص و حرفه ای بهتر از هر شخص دیگری می توانند به شما کمک کنند تا یک وکیل متخصص را در زمینه پرونده خود پیدا کنید و از او کمک بگجیرید.

وکیل کیفری در رشت را چگونه پیدا کنیم؟

وکیل کیفری در رشت باید توسط افراد متخصص و با سابقه در این زمینه پیدا کرد تا در کوتاهترین زمان ممکن بتوان او را پیدا کرد و جریان دادرسی پرونده های خود را به او واگذار کرد. اگر شما جز آن دسته از کسانی هستید که درگیر پرونده های کیفری شده اید و نمی دانید که وکیل کیفری در رشت را چگونه پیدا کنید و از او کمک بگیرید به شما توصیه می کنیم که به سراغ گروه وکلای پارسا بروید.

گروه وکلای پاسا یکی از بهترین و متخصص ترین گروه های حقوقی است که می تواند در زمینه پرونده های کیفری به افراد کمک کند تا بهترین موکل را در این زمینه پیدا کنند و خدمات مختلفی را به موکلان خود ارائه دهد. وکیل کیفری در رشت دارای شرایط نسبتا خوبی برای وکالت پرونده های مربوط به حوزه کیفری است که با کمک گروه وکلای پارسا می توان به او دسترسی پیدا کرد.

وکیل کیفری در رشت و قوانینی که باید بدانید

هرگاه مرتکب جرم پیش از صدور حکم قطعی مبتلا به جنون شود، تا زمان افاقه، تعقیب و دادرسی متوقف می‌شود. مگر آنکه ادله اثبات جرم به نحوی باشد که فرد در حالت افاقه نیز نمی‌توانست از خود رفع اتهام کند. در این صورت به ولی یا قیم وی ابلاغ می‌شود که ظرف مهلت پنج روز نسبت به معرفی وکیل اقدام نماید. درصورت عدم معرفی، صرف نظر از نوع جرم ارتکابی و میزان مجازات آن وفق مقررات برای وی وکیل تسخیری با وکیل کیفری در رشت تعیین می‌شود و تعقیب و دادرسی ادامه می‌یابد.

 شروع تحت نظر قرار گرفتن، متهم میتواند تقاضای حضور وکیل نماید. وکیل باید با رعایت و توجه به محرمانه بودن تحقیقات و مذاکرات، با شخص تحت نظر ملاقات نماید و وکیل می‌تواند در پایان ملاقات با متهم که نباید بیش از یک ساعت باشد ملاحظات کتبی خود را برای درج در پرونده ارائه دهد.

 شاکی یا مدعی خصوصی میتواند شخصاً یا توسط وکیل شکایت کند. در شکواییه وکیل کیفری در رشت، موارد زیر باید قید شود:

  نام و نام خانوادگی، نام پدر، سن، شغل، میزان تحصیلات، وضعیت تاهل، تابعیت، مذهب، شماره شناسنامه، شماره ملی، نشانی دقیق و درصورت امکان نشانی پیام نگار (ایمیل)، شماره تلفن ثابت و همراه و کد پستی شاکی، موضوع شکایت، تاریخ و محل وقوع جرم، ضرر و زیان وارده به مدعی و مورد مطالبه وی، ادله وقوع جرم، اسامی، مشخصات و نشانی شهود و مطلعان در صورت امکان، مشخصات و نشانی مشتکی عنه یا مظنون در صورت امکان

قوه‌قضائیه مکلف است اوراق متحدالشکل مشتمل بر موارد فوق را تهیه کند و در اختیار مراجعان قرار دهد تا در تنظیم شکوائیه مورد استفاده قرار گیرد. عدم استفاده از اوراق مزبور مانع استماع شکایت نیست.

دادستان مکلف است شکایت کتبی و شفاهی را همه وقت قبول کند. شکایت شفاهی در صورت‌مجلس قید و به امضاء یا اثر انگشت شاکی میرسد. هرگاه شاکی سواد نداشته باشد، مراتب در صورتمجلس قید و انطباق شکایت با مندرجات صورتمجلس تصدیق می‏شود.

 در صورت انکار یا سکوت متهم یا وجود تردید در صحت اقرار، دادگاه شروع به تحقیقات از متهم میکند و اظهارات شهود، کارشناس و اهل خبره‏ای که دادستان یا شاکی، مدعی خصوصی، متهم و یا وکیل آنان معرفی می‏کنند، استماع می‌نماید.

کارکردهای وکیل کیفری در رشت بر اساس آیین دادرسی

با استناد به قانون آیین دادرسی کیفری میتوان کارکرد های وکیل کیفری در رشت را به موارد زیر تقسیم کرد:

هرگاه متهم، نوشته، اسناد، مدارک، اسباب و ادله مؤثر در کشف جرم مربوط را به وکیل کیفری در رشت یا شخص دیگری بسپارد، بازپرس میتواند آنها را حسب مورد، در حضور وکیل یا آن شخص بررسی کند. در صورت استنکاف اشخاص مذکور از ارائه آنها، مستنکف به مجازات مقرر برای خلاصی متهم از محاکمه محکوم میشود، اما در صورتیکه این اشخاص عذر موجه داشته باشند، ادله خود را به مقام قضائی رسیدگی‌کننده ارائه میدهند. نوشته، اسناد و مدارک غیر مرتبط با جرم نباید مطالبه و مورد بررسی قرار گیرد.

تهم میتواند در مرحله تحقیقات مقدماتی، یک نفر وکیل دادگستری همراه خود داشته باشد. این حق باید پیش از شروع تحقیق توسط بازپرس به متهم ابلاغ و تفهیم شود. چنانچه متهم احضار شود این حق در برگه احضاریه قید و به او ابلاغ می‌شود. وکیل متهم میتواند با کسب اطلاع از اتهام و دلایل آن، مطالبی را که برای کشف حقیقت و دفاع از متهم یا اجرای قانون لازم بداند، اظهار کند. اظهارات وکیل در صورتمجلس نوشته می‌شود.

چنانچه بازپرس، مطالعه یا دسترسی به تمام یا برخی از اوراق، اسناد یا مدارک پرونده را با ضرورت کشف حقیقت منافی بداند، یا موضوع از جرایم علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور باشد با ذکر دلیل، قرار عدم دسترسی به آنها را صادر میکند. این قرار، حضوری به متهم یا وکیل وی ابلاغ می‌شود و ظرف سه روز قابل اعتراض در دادگاه صالح است. دادگاه مکلف است در وقت فوق‌العاده به اعتراض رسیدگی و تصمیم‌گیری کند.

بازپرس پس از پایان تحقیقات و در صورت وجود دلیل کافی بر وقوع جرم، به متهم یا وکیل وی اعلام میکند که برای برائت یا کشف حقیقت هر اظهاری دارد به عنوان آخرین دفاع بیان کند. هرگاه متهم یا وکیل کیفری در رشت در آخرین دفاع، مطلبی اظهار کند یا مدرکی ابراز نماید که در کشف حقیقت یا برائت مؤثر باشد، بازپرس مکلف به رسیدگی است.

در صورتی که متهم یا وکیل وی برای اخذ آخرین دفاع احضار شود و هیچیک از آنان بدون اعلام عذر موجه، حضور نیابد، بدون أخذ آخرین دفاع، اتخاذ تصمیم میشود.

 تقاضای سوگند قابل توکیل است و وکیل در دعوی میتواند در صورتی که در وکالتنامه تصریح شده باشد، طرف را سوگند بدهد، اما سوگند یاد کردن قابل توکیل نیست و وکیل نمیتواند به جای موکل سوگند یاد کند. در تمام امور کیفری، طرفین می توانند وکیل یا وکلای مدافع خود را معرفی کنند. در صورت تعدد وکیل، حضور یکی از آنان برای تشکیل دادگاه و رسیدگی کافی است.

در مورد وکیل کیفری در رشت دقت کنید:

هرگاه وکیل کیفری در رشت بدون عذر موجه از حضور در دادرسی امتناع کند، دادگاه مراتب را به مرجع صالح به منظور تعقیب وکیل متخلف اعلام میدارد.

هرگاه پس از تعیین وکیل تسخیری، متهم، وکیل تعیینی به دادگاه معرفی کند، وکالت تسخیری منتفی میشود. تقاضای تغییر وکیل تسخیری از سوی متهم فقط برای یکبار قابل پذیرش است.

وجود یکی از جهات رد دادرس بین وکیل تسخیری با طرف مقابل، شرکا و معاونان جرم یا وکلای آنان موجب ممنوعیت از انجام وکالت در آن پرونده است.

قبل از ختم دادرسی، چنانچه شاکی یا مدعی خصوصی راجع به موضوع شکایت، مطلب جدیدی داشته باشد، استماع میشود و دادستان یا نماینده وی نیز میتواند عقیده خود را اظهار کند. دادگاه مکلف است پیش از اعلام ختم دادرسی، به متهم یا وکیل او اجازه دهد که آخرین دفاع خود را بیان کند. هرگاه متهم یا وکیل وی در آخرین دفاع مطلبی اظهار کند که در کشف حقیقت مؤثر باشد، دادگاه مکلف به رسیدگی است.

 دادنامه به طرفین یا وکیل آنان و دادستان ابلاغ می‌شود و در صورتی که رای دادگاه حضوری به طرفین ابلاغ شود، دادن نسخه‌ای از رأی یا تصویر مصدق آن به طرفین الزامی است. در اینصورت، ابلاغ مجدد ضرورت ندارد. هر یک از طرفین میتواند حداکثر سه وکیل کیفری در رشت به دادگاه معرفی کند. استعفای وکیل تعیینی یا عزل وکیل پس از تشکیل جلسه رسیدگی پذیرفته نمیشود.

 متهم می‌تواند تا پایان اولین جلسه رسیدگی از دادگاه تقاضا کند وکیلی برای او تعیین شود. دادگاه در صورت احراز عدم تمکن متقاضی، از بین وکلای حوزه قضائی و در صورت عدم امکان از نزدیکترین حوزه قضایی، برای متهم، وکیل تعیین می نماید. در صورتی که وکیل درخواست حق‌‏الوکاله کند، دادگاه حق‌‏الوکاله او را متناسب با اقدامات انجام شده، تعیین میکند که در هر حال میزان حق‏الوکاله نباید از تعرفه قانونی تجاوز کند. حق‌‏الوکاله از محل اعتبارات قوه قضائیه پرداخت میشود.

چنانچه متهم و شاکی حاضر باشند یا متهم حاضر و شاکی وجود نداشته یا گذشت کرده باشد و تحقیقات مقدماتی هم کامل باشد، دادستان میتواند رأساً یا به درخواست بازپرس، با اعزام متهم به دادگاه و در صورت حضور شاکی به همراه او، دعوای کیفری را بلافاصله بدون صدور کیفرخواست به‌صورت شفاهی مطرح کند. در این مورد، دادگاه بدون تاخیر تشکیل جلسه میدهد و به متهم تفهیم میکند که حق دارد برای تعیین وکیل و تدارک دفاع مهلت بخواهد که در صورت درخواست متهم، حداقل سه روز به او مهلت داده می‌شود. تفهیم این موضوع و پاسخ متهم باید در صورت مجلس دادگاه قید شود. هرگاه متهم از این حق استفاده نکند، دادگاه در همان جلسه، رسیدگی و رای صادر میکند و اگر ضمن رسیدگی انجام تحقیقاتی را لازم بداند، آنها را انجام و یا دستور تکمیل تحقیقات را به دادستان یا ضابطان دادگستری میدهد. أخذ تأمین متناسب از متهم با دادگاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×