وکیل کیفری

وکیل کیفری (1)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

وکیل کیفری

بهترین وکیل کیفری

وکیل کیفری به وکیلی گفته می شود که در مسائل و موضوعات کیفری تخصص دارد و بتواند نسبت به هر امور کیفری که مورد بحث قرار می گیرد دفاعیات تخصصی مورد نیاز را انجام دهد و به همه موضوعات کیفری اعم از قواعد و مقررات و ماهیت آن تجربه و آگاهی داشته باشد. این وکیل بر خلاف دیگر وکلای حقوقی نمی تواند در همه ی پرونده های کیفری حاضر شود مانند پرونده های که در دیوان عالی مورد بحث قرار می گیرند چون این نوع پرونده ها تنها توسط وکلای پایه یک مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد.

وکیل کیفری تهران کسی است که با توجه به تخصص و علاقه ی خود در زمینه موضوعات:

کیفری و جزایی

تسلط نسبی بر قواعد و مقررات در تمام دعاوی کیفری از جمله:

 کلاهبرداری ،  خیانت در امانت ،  قتل ،  فروش مال غیر ،  فوت در تصادفات رانندگی ،  سرقت ،  نزاع ، دیه ، جعل و استفاده از سند مجعول ،  توهین ،  تهدید ،  آدم ربایی ، تجاوز به عنف ،  مزاحمت تلفنی و…  شکایت نامه مطرح می کند.

وکیل کیفری تهران

همه ی ما می دانیم که پرونده های کیفری خاص دارای حساسیت و اهمیت زیادی هستند پس حضور یک وکیل کاردان و خوب در روند و جریان پرونده یکی از واجبات می باشد. چون امور پرونده ها به گونه ای می باشد که احتمال دارد طرفین دعوا را دچار خسارت ها و زیان های غیرقابل جبران کند. حق داشتن یک وکیل کیفری خوب یکی از حائز اهمیت ترین و مهمترین پشتوانه ها و حامیان حقوقی و دفاعی متهم می باشد. در پرونده های کیفری تهران بهترین وکیل کیفری تهران می تواند با توجه به تخصصی بودن پرونده تاثیر زیادی در روند پرونده داشته باشد. در جریان پرونده هر دو طرف دعوا نیاز به مشاوره و راهنمایی وکیل کیفری دارند و بر اساس ماده ۳۵ قانون اساسی در تمام دادگاه ها طرفین دعوی این حق را دارند که برای خود یک وکیل انتخاب کنند و اگر خود توانایی این کار را نداشته باشند باید برای آنها امکاناتی فراهم شود که بتوانند وکیل داشته باشند.

بهترین و کارآزموده ترین وکیل کیفری تهران وکلایی هستند که علاوه بر احاطه و تسلط بر موضوعات مربوطه در زمینه فعالیت خود، در پرونده های کیفری با مسائل و امور مختلف تجربه کافی را دارند. این وکلای کار آزموده با قوانین جزایی مانند قانون مبارزه با مواد مخدر، مجازات قانون اسلامی، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، آیین دادرسی کیفری و سایر قوانین مرتبط دیگر که در این حوزه وجود دارد، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه و همچنین دکترین حقوقی، آراء وحدت رویه در امور کیفری به خوبی آشنای داشته باشند.

همچنین یک وکیل کیفری حرفه ای و خوب باید علاوه بر داشتن تجربه و مهارت کافی در پرونده های کیفری در شاخه های قضایی مانند مفاد و حقوق اداری و مبانی نیز تخصص داشته باشد.

اهمیت وکیل کیفری

وکیل کیفری از آن جهت اهمیت دارد که در واقع ضامن آبرو و حیثیت هر دو طرف می باشد او باید دقت کند که آیا واقعا جرمی اتفاق افتاده است یا خیر و بعد از بررسی کامل اتهام به قضاوت در مورد آن بپردازد. همانطور که می دانیم مسائل و امور دعاوی کیفری بر خلاف دعاوی مدنی که اکثرا مالی می باشد با جان افراد سروکار دارد و ممکن است کوچکترین خطا و اشتباه در دفاع باعث ضربه شدید یا نابود شدن و از بین رفتن دارایی اشخاص شود که در واقع همان جان انسان ها است.

ویژگی های بهترین وکیل کیفری

بهترین وکیل کیفری باید دارای ویژگی های زیر باشد:

وقت شناسی

اکثرا در پرونده های حقوقی، زمان دارای اهمیت زیادی است. به همین خاطر بهتر است برای این کار بهترین وکیل کیفری تهران را انتخاب کنید چون وکیل در امور کیفری باید بسیار وقت شناس باشد تا بتواند در وقت لازم بهترین عمل را انجام دهد چون اگر وقت شناس نباشد ممکن است برای موکل خود مسائل و مشکلات زیادی را به وجود بیاورد.

عادل بودن

یکی دیگر از ویژگی های خوب وکیل کیفری عادل بودن است. برای اینکه حق هیچ کدام از طرفین دعوی ضایع نشود لازم است که وکیل کیفری به طور کامل عدالت را رعایت کند.

سلطه بر روانشناسی افراد

از دیگر ویژگی های مهم وکیل کیفری سلطه بر روانشناسی افراد است. غلبه و چیرگی لازم بر امور، از اهمیت زیادی برخوردار است به همین خاطر نیاز است که یک وکیل کیفری خوب بتواند با استفاده از علم روانشناسی تسلط لازم برای دیگر امور را به دست بیاورد و از ابعاد مختلف توانایی حل آنها را داشته باشد.

پزشک قانونی

اکثرا در امور کیفری به پزشک قانونی نیاز است. به همین خاطر یکی از ویژگی های مهم وکیل کیفری داشتن اطلاعاتی در مورد پزشک قانونی است تا در صورت بروز ایرادات و یا خطای بتواند آنها را به خوبی اصلاح کند.

آگاهی علمی عملی

از بین موضوعات گوناگونی که در حوزه آگاهی علمی عملی مطرح می شود، کشف جعل و اثر انگشت در موارد کیفری بسیار چشمگیرتر می باشند. پس یک وکیل متخصص کیفری خوب می تواند با تشخیص به جا و درست کشف جعل کند و در این زمینه به موکل خود کمک زیادی کرده باشد.

افزایش اطلاعات

یکی دیگر از ویژگی های خوب وکیل متخصص کیفری به روز بودن و اطلاع از تمام موضوعات روز جامعه است. او باید انواع روزنامه ها، مجلات و کتب گوناگون را در حوزه پلیس جنایی مطالعه کند تا همیشه به روز باشد و از رقیبان خود و سایر وکلا عقب نماند.

چشم انداز کار وکیل کیفری

همانطور که می دانیم قانون کیفری رویکرد و تاکتیک رو به رشد است. با زیاد شدن نرخ جرم و همچنین قوانین کیفری، تعداد کسانی که محکوم به زندان شده اند نیز افزایش یافته است. با افزایش نرخ جرم و زیاد شدن تعداد زندانیان و تدوین قوانین جدید کیفری، برای دفاع از متهم نیز نیاز به وکیل کیفری افزایش می یابد.

وکیل متخصص کیفری در خلال محاکمه و در صورت نیاز در حین محاکمه در خارج و داخل دادگاه به طور خستگی ناپذیر به نمایندگی از موکلان خود کار می کنند. داشتن یک وکیل متخصص کیفری خوب نیازمند یک مجموعه چشمگیر از مهارت ها و توانایی ها می باشد که بسیار فراتر از یک وکیل محاکمه عادی است. وکلای کیفری باید محققان، مشاوران اجتماعی و مذاکره کنندگان خوبی باشند. ممکن است وکیل کیفری سنگ صبور موکل خود باشد، پس وکلای کیفری باید آماده باشند تا با همه ی موارد استرس زا در زندگی موکل خود در آن لحظه، نه تنها جرایم متهم، به خوبی مقابله کنند.

وکیل متخصص کیفری

نمونه های از رسیدگی جرم و جنایات انجام شده توسط دادستان، وکیل کیفری و مدافعان عمومی عبارتند از:

جنایات علیه مردم

جنایات علیه مردم عبارتند از: سوء استفاده از کودک، قتل، حمله، سوء استفاده از زناشویی و جنایات مختلف دیگر است. مدافعان عمومی، دادستان ها و وکلای مدافع کیفری با متخصصان حوزه پزشکی در مواردی اعم از تجزیه و تحلیل بالستیک، تجزیه و تحلیل DNA و همچنین با پزشک معالج یا مربی کار می کنند. به طور کلی می توان گفت، جنایات علیه شهروندان و مردم در سطح گوناگون صورت می گیرد.

جنایات مواد مخدر

در حال حاضر دولت اولویت های مواد مخدر را هموار کرده است و مجازات های بسیار سنگینی را برای کسانی که متهم به واردات، فروش و همچنین توزیع مواد مخدر هستند در نظر گرفته است. تعداد زیادی از پرونده های مواد مخدر در حال حاضر مورد پیگرد قانونی قرار گرفته است و این پرونده ها به میزان چشمگیری از پرونده های مورد رسیدگی وکلای مدافع کیفری خصوصی و مدافعان عمومی به حساب می آیند.

جرایم سازمان یافته

جرایم سازمان یافته اکثرا توسط تلویزیون و فیلم ها به خوبی ترسیم شده اند و قربانیان آن ها نیز غیر از افرادی نیستند که با خانواده های جنایتکار در ارتباط هستند. با این حال، به خاطر پیامدهای گسترده و رو به رشد اقتصادی شهروندان قربانی آن جرایم سازمان یافته می شوند. زمانی که این جرایم سازمان یافته با دادن وعده کسب و کار و درخواست پرداخت هزینه ها، اتحادیه های کارگری و هزینه های مشروع را از بین می برند پس هزینه ها نیز تا حدودی افزایش می یابد و تاثیر این موضوع بر نهادهای دولتی و مصرف کنندگان نیز اثر می گذارد.

جرایم اقتصادی

در تلاش مداوم برای بدست آوردن چیزی برای بدست آوردن یک مورد مهمتر، مجرمان مرتکب انواع متعددی از جرایم اقتصادی مانند استفاده از اسناد و اوراق جعلی برای گرفتن وام، مشارکت در تقلب و گرفتن کارت اعتباری و انواع دیگری از کلاهبرداری های تجاری می شوند. این مجرمان یا متهمان همچنین ممکن است مرتکب جرائم مالیاتی نیز شوند مانند ارائه بازپرداخت های دروغین و عدم تایید مالیات صورت نگرفته است. اکثر متهمان در این مواقع وکلای مدافع خصوصی را که دارای تجارب چنین موارد تقلبی و همچنین موارد فرار مالیاتی را دارند به استخدام خود در می آورند تا از آنها دفاع کنند.

فساد عمومی

زمانی که مقامات رسمی مانند مقامات منتخب یا افسران پلیس مشکوک به نظر برسند (از قبیل گرفتن رشوه، استخدام و خدمات و…) داستان اتهاماتی را علیه این افراد تحمیل می کند. همچین تحقیقاتی معمولا پیچیده و طولانی است پس آنها نیاز به تلاش و هماهنگی های پیچیده بین محققان و دادستان ها و تلاش های زیاد متخصص دفاعی را از سمت وکلای مدافع کیفری تهران دارند.

نقش وکیل متخصص کیفری

وکیل متخصص کیفری در زمینه های مختلفی مانند فروش مال غیر، کلاهبرداری، سرقت، جعل، ضرب، جرح، جرم تهدید، مزاحم تلفنی و…می تواند به خوب نقش آفرینی کند. نقش وکیل کیفری تهران در هر کدام از موارد ذکر شده به شرح زیر است:

نقش وکیل کیفری در پرونده های کلاهبرداری

در واقع کلاهبردار فردی است که با نیرنگ و فریب افراد به شکار مال و دارایی آنها می پردازد و برای فریب دادن آنها از مکر و حیله استفاده می کند و همین مساله باعث می شود که شخص با رضایت خود اموال خود را در اختیار فرد کلاهبردار قرار بدهد. افراد بعد از متوجه شدن کلاهبرداری به دادگاه مراجعه کرده و طرح شکایت می کنند ولی اگر شکایت کلاهبرداری توسط وکیل کیفری انجام شود دارای مزایای زیر است:

مدت زمان ثابت کردن جرم کلاهبرداری کاهش می یابد.

به حضور شاکی در دادگاه نیازی نیست.

در صورت شناسایی اموال و دارایی وکیل می تواند در اسرع وقت آنها را توقیف کند.

وکیل متخصص کیفری این توانایی را دارد که پس از محکوم شدن کلاهبردار به رد مال، برای استرداد یا پس گرفتن مال اقدام کند.

نقش وکیل متخصص کیفری در فروش مال غیر

فروش مال غیر همانگونه که از اسم آن پیداست فروختن مالی است (منقول و غیرمنقول) که متعلق به فرد دیگری می باشد. افراد سودجو با توجه به موقعیت های که برای آنها پیش می آید دارایی و مال دیگران را به فرد دیگری منتقل می کنند و یا آن را می فروشند. اگر شخص خریدار زمان انجام معامله بداند که مالی که در حال معامله آن است متعلق به فرد دیگری می باشد، او هم مجرم شناخته می شود و مجازات می شود.

شکایت فروش مال غیر توسط وکیل کیفری دارای مزایای زیر است:

مدت زمان ثابت کردن فروش مال غیر کمتر می شود.

به حضور شاکی در دادگاه نیازی نیست.

وکیل این توانایی را دارد که رضایت و یا عدم رضایت شاکی پرونده را اعلام کند و دیگر نیازی به حضور شاکی در دادگاه برای اعلام رضایت نیست. (رضایت شاکی تنها باعث تخفیف و یا کم شدن مجازات کلاهبردار می شود و مجازات او کلا از بین نخواهد رفت).

در صورتی که فروش مال غیر توسط دلال انجام شده باشد وکیل می تواند اموال دلال را نیز توقیف کند.

نقش وکیل کیفری در پرونده های قتل

در واقع قتل نوعی رفتار خشن و جنایی است و به انگیزه آدم کشی عمدی و ارادی اشاره دارد که موجب می شود شخصی، شخص دیگری را بکشد. این جرم یکی از جرائم خشونت آمیز به حساب می آید که در آن صدمه وارد کردن و آسیب رساندن با هدف تباه ساختن، نابودی جسمانی و از بین بردن شخص انجام می شود.

وکیل متخصص کیفری به وکالت از طرف موکلین خود (اولیای دم مقتول) در دادسرای محل وقوع جرم شکایت و دعوا را مطرح می کند بازپرس نیز پس از انجام بررسی ها و تحقیقات مورد نیاز و تعقیب فرد متهم پرونده را به جریان می اندازد. بعد از طی این مراحل پرونده قتل به دادگاه ارجاع داده می شود و بعد از انجام بررسی های مورد نیاز در صورتی که شخص متهم محکوم به جرم قتل شود مجازات کیفری برای او تعیین می شود.

نقش وکیل متخصص کیفری در پرونده های سرقت

دزدی یا سرقت یک عمل غیرقانونی و مجرمانه می باشد که در اصل ۲۶۲ قانون مجازات اسلامی به خوبی تعریف شده است. در این ماده اینگونه آمده است که سرقت یا دزدی عبارت از ربودن اموال متعلق به غیر می باشد و کسی که این عمل را انجام می دهد سارق است. افراد می توانند بعد از مطمئن شدن از ربوده شدن مال خود با یک وکیل کیفری مشورت کنند و پرونده را از طریق او به جریان بیندازند تا بتوانند مال خود را پس بگیرند.

نقش وکیل کیفری در پرونده های ضرب و جرح

ضرب و جرح ناشی از درگیری عمدی یا هر نوع اقدام دیگری است که باعث خسارت و زیان بدنی به دیگران شود، بر مبنای شرع و قانون سبب جبران خسارت از طرف عامل جرح می شود و بر اساس قانون با پرداخت دیه یا قصاص، این خسارت یا زیان وارد شده حق الناس است و باید جبران شود.

طرح شکایت ضرب و جرح اگر از طرف وکیل کیفری تهران انجام شود دارای مزیت های زیر است:

مدت زمان اثبات جرم کاهش می یابد و نیازی به حضور شاکی در دادگاه نیست.

پس از مشخص شدن اندازه ضرب و جرح، وکیل می تواند دیه را مطالبه کند.

اگر در جریان ضرب و جرح نقص عضو صورت گرفته باشد وکیل می تواند تقاضای قصاص عضو را مطرح نماید.

برای اعلام رضایت و یا عدم رضایت نیازی و به حضور شاکی نیست و وکیل می تواند آن را انجام دهد.

نقش وکیل کیفری تهران در پرونده های جعل

در واقع جعل به زبان عامیانه و ساده یعنی اینکه شخصی امضا و یا نوشته ای را تغییر دهد و یا به وجود بیاورد، به روشی که امضا و نوشته جدید بر خلاف حقیقت باشد؛ یعنی شخص جاعل قصد دارد به جای حقیقت از دروغ استفاده کند و شخص را فریب دهد. جعل مدرک تحصیلی، جعل اسناد، جعل اسکناس و جعل امضا نمونه های از جعل هستند.

طرح شکایت جعل توسط وکیل کیفری دارای مزایای زیر است:

نیازی به حضور شاکی در دادگاه نیست.

زمان اثبات جرم کاهش می یابد.

وکیل می تواند به جای موکل تقاضای خط نگاری و کارشناسی دهد.

وکیل می تواند برای جبران خسارت و ضرر موکل خود و محکومیت فرد جاعل اقدام کند.

نقش وکیل متخصص کیفری در پرونده های مزاحم تلفنی

مزاحم تلفنی با استفاده از گوشی و دیگر وسایل مخابراتی، بدون دلیل، بجز اشغال خط تلفنی که به افراد حقیقی یا حقوقی تعلق دارد باعث آزار و اذیت و همچنین سلب آسایش و آرامش طرف دیگر می شود. این مزاحمت ها محدود به ایجاد مشکلات برای خانواده ها نمی شود بلکه موسسات تاکسی تلفنی، آتش نشانی، ۱۱۸ و پلیس ۱۱۰ را نیز شامل می شود و این کار نیازمند مجازات های سنگین تر است.

اگر به خاطر مزاحم تلفنی فردی متحمل ضرر شود در این صورت وکیل کیفری بر اساس قانون می تواند شکواییه ای مبنی بر مزاحمت تلفنی به دادسرا ارائه دهد و در آن دلایلی را که مبنی بر ضرر و زیان موکل خود است بیان کند و مزاحم تلفنی را به پای میز محاکمه بکشاند و اگر دادگاه متهم را یک مجرم تلقی کند موظف است که بجز حکم جزایی در مورد مطالبه خسارت مدعی خصوصی نیز حکم صادر کند ولی اگر به تحقیق و بررسی بیشتری در مورد ضرر و زیان مدعی خصوصی نیاز باشد، بعد از انجام رسیدگی های مورد نیاز بر اساس ماده ۱۲ قانون آیین دادرسی کیفری نسبت به صادر شدن حکم اقدام می شود.

نقش وکیل کیفری در پرونده های تهدید

جرم تهدید در واقع به معنای بیم دادن و ترساندن بوده و عبارت است از مجبور کردن یا واداشتن فردی به ارتکاب جرم یا گرفتن اموال او. در این صورت شخص می تواند توسط وکیل کیفری از فرد تهدید کننده شکایت کند و وکیل کیفری نیز ضمن شکایت صداهای ضبط شده فرد تهدید کننده و مدارک مورد نیاز را به دادگاه ارائه دهد.

 اصلی ترین وظایف وکیل کیفری

تنظیم و تهیه دعوی یکی از مهمترین و اصلی ترین وظایف وکیل کیفری است. زمانی که یک وکیل متعهد می شود که وکالت خود را به عنوان وکیل شاکی انجام دهد، موظف است که تمام مطالبات و حق و حقوق موکل خود را در قالب شکوائیه ای تنظیم و آن را به دادگاه ارائه دهد. از دیگر وظایف وکیل متخصص کیفری تهیه دفاعیه می باشد.

کسانی که به عنوان یک وکیل کیفری انجام وظیفه می کنند می توانند پرونده افرادی را که متهم به ارتکاب جرم هستند را به عهده بگیرند؛ مثلا یک وکیل کیفری می تواند پرونده شخصی را که متهم به قتل عمد می باشد را مورد بررسی قرار دهد و تمام جزئیات و نکات قانونی آن را در نظر بگیرد. بررسی های لازم و دفاعیه او از پرونده می تواند تاثیر بسیار خوبی در حکم نهایی دادگاه داشته باشد.

همچنین وکلای کیفری می توانند زمان بازجویی و دادرسی متهم نقش بسیار فعالی در روند پرونده داشته باشند. وکیل کیفری می تواند حتی در جدی ترین جنایت ها نیز دلایل و مسائلی را که سبب کم شدن مجازات متهم می شود را به همراه مدارک و شواهد به دادگاه ارائه دهد. البته باید این نکته را ذکر کرد که موضوعات مورد بحث تنها به اتهامات قتل محدود نمی شود. آنها می توانند در موضوعات دیگری مانند زورگویی و غارت، سرقت و…در دادگاه های کیفری برای تعقیب کیفری و یا دفاع حضور داشته باشند.

نحوه طرح شکایت توسط وکیل کیفری

هرچند که امروزه طرح شکایت از طریق دفاتر خدمات قضایی ثبت می شود ولی این روش مانع از آن نمی شود که افراد از طریق مراجعه به کلانتری یا دادسرا شکایت خود را به صورت شفاهی یا کتبی انجام ندهند. ولی بهترین کار این است که این شکواییه توسط یک وکیل کیفری که دارای تخصص و تجربه زیادی است تنظیم شود. در هر صورت بعد از ثبت شکایت از طریق هر کدام از روش های ذکر شده پرونده به دادسرا فرستاده می شود.

در دادسرای محل وقوع جرم شکایت پیگیری می شود و اگر فردی چند جرم را مرتکب شده باشد، دادسرای محلی صالح رسیدگی به پرونده است که مهمترین جرم در آن منطقه یا محل اتفاق افتاده است.

بعد از ارجاع شکوائیه در دادسرا، اگر اتفاق افتادن جرم در دادسرا مشخص شود پس قرار کیفرخواست برای فرد صادر می شود و اگر برای اثبات وقوع جرم دلایل و مدارک کافی وجود نداشته باشد قرار منع تعقیب صادر می شود که در هر دو صورت فردی که به خاطر قرار منع تعقیب متضرر شده است حق اعتراض دارد. در همچین شرایطی پرونده را به دادگاه ارسال می کنند. اگر بعد از ارسال شکوائیه از دادسرا، قاضی دادگاه شکایت شاکی و قرار کیفر خواست را بپذیرد، مجازات متناسب با جرم ارتکابی را صادر می کند.

بعد از صدور حکم از طرف قاضی متهم می تواند در مورد رای صادر شده درخواست تجدید نظر بدهد و اگر قاضی اعتراض یا قرار منع تعقیب متهم در مورد کیفر خواست را قبول کند، حکم برائت را صادر می کند که این حکم نیز دوباره توسط وکیل کیفری شاکی قابل تجدید نظر می باشد.

هزینه وکیل کیفری تهران مطابق تعرفه به چه میزان است؟

یکی از مهمترین معیارهایی که هزینه وکیل کیفری و یا حق الوکاله او را تعیین می کند عرف می باشد. به عنوان مثال هزینه وکیل متخصص کیفری در تهران تقریبا ده درصد از میزان خواسته شده است که با توجه به میزان آن، هرچه مقدار مبلغ خواسته زیادتر باشد، درصد هزینه وکیل کیفری کاهش می یابد و احتمال دارد که در بعضی پرونده ها به سه یا چهار درصد نیز برسد.

بر اساس آیین نامه تعرفه هزینه وکیل متخصص کیفری در دعاوی مالی شش درصد (برای مطالبات مالی بیشتر از ده میلیون تومان)، چهار درصد (برای مطالبات ده میلیون تومان تا صد میلیون تومان)، سه درصد (برای مطالبات صد میلیون تومان تا پانصد میلیون تومان)، دو درصد (برای مطالبات بیشتر از پانصد میلیون تومان) می باشد.

دستمزد وکیل کیفری تهران بر مبنای نوع پرونده، میزان پیچیدگی آن و همچنین اندازه تجربه و سابقه وکیل میتواند بسیار متفاوت باشد که برای این موضوع، اغلب مشاوره های قبل از انتخاب پرونده کیفری صورت می گیرد و تمام شرایط برای موکل توضیح داده می شود. در کل در بسیاری از پرونده های کیفری بدست آوردن نتیجه مطلوب و رضایت بخش اهمیت خیلی بیشتری نسبت به پرونده های مالی دارد. پس بهتر است در این نوع پرونده ها اشخاص با یک وکیل کیفری خوب به توافق برسند و به همراه وی در دادگاه مربوطه حاضر شوند.

نکته قابل ذکر این است که حتما قبل از بستن قرارداد با وکیل کیفری، در مورد سابقه وکالت او و شهرت و پرونده های پیشین او به خوبی تحقیق کنید و میزان تحصیلات و شایستگی و صحت مدارک او را بررسی کنید. در ضمن قبل از شروع روند دادرسی اقدام به مشورت کردن و جانشین نمودن وکیل کیفری کنید، چون اکثر اشخاص بعد از اینکه مراحل دادرسی و همچنین دادگاه های اولیه با اظهارات غلط عدم آگاهی آنها نتیجه ی مطلوبی به دست نمی آورند دنبال پیدا کردن یک وکیل کیفری خوب می افتند و در این مواقع چون مبنای پرونده به شیوه ی نادرستی شکل گرفته و احتمال حل و فصل کردن آن بسیار کم است پس کمتر وکیلی حاضر می شود که وکالت آنها را قبول کند.

مزایای بهره مندی از وکیل کیفری

استفاده کردن از تیم کیفری و یا وکیل کیفری در مورد پرونده های کیفری نه تنها از اهمیت زیادی برخوردار است بلکه موجب می شود بهترین دفاع نیز حاصل گردد و یک نتیجه رضایت بخش از پرونده به دست بیاید. چون چگونگی طرح شکایت و نوع آن و همچنین زمان مطرح کردن آن و تنظیم کردن اوراق و اسناد مرتبط مانند شکوائیه، اظهارنامه و دفاعیه به چه صورتی باید تنظیم شوند خیلی سرنوشت ساز می باشد.

نکته ای که بسیار مهم و حائز اهمیت خواهد بود این می باشد که چون هر دعوا را تنها یک بار می توان مطرح کرد و مطرح کردن دوباره آن امکان ندارد پس اگر یک دعوا به اشتباه مطرح شود موجب از دست رفتن حق و حقوق فرد می شود و همچنین ضررو زیان های که قبلا به وجود آمده است حل نمی شود و فرد متحمل ضررهای جدید ناشی از زمان از دست رفته و هزینه دادرسی می شود. ولی وکیل متخصص کیفری موجب می شود دعاوی کیفری با کمترین هزینه و بهترین شکل ممکن صورت پذیرد. در ضمن در پرونده های کیفری که برای فرد مطرح شده است او می تواند با استفاده از وکیل کیفری بهترین و موثرترین دفاع را انجام دهد تا از عواقب بد کیفری ناشی از شکایت پیشگیری شود چون معمولا استفاده نکردن از حق دفاع به منزله قبول کردن اتهام می باشد.

تفاوت وکیل کیفری با وکیل کیفری رایگان (وکیل تسخیری)

در تمام دعاوی کیفری طرفین حق دارند که برای خود وکیل کیفری را انتخاب و او را به دادگاه معرفی نمایند، زمان دادرسی به شاکی، متهم وکلای مدافع و مدعی خصوصی ابلاغ می شود. اگر در هر پرونده کیفری فرد از وکلای متعدد استفاده کند هنگام تشکیل جلسه دادگاه تنها حضور یکی از آنها برای رسیدگی کافی است.

ذکر این نکته لازم است که در جرایم کیفری فرد می تواند دو وکیل را به دادگاه معرفی کندو در دعاوی جزایی مانند اعدام، قصاص نفس، حبس ابد، جرایم مطبوعاتی و سیاسی، قطع عضو و …بر اساس ماده ۳۸۵ قانون آیین دادرسی کیفری حداکثر سه وکیل انتخاب نمایند و در مرحله تحقیقات مقدماتی فقط یک وکیل را به دادگاه معرفی کنند.

در امور کیفری که مجازات آن حبس ابد یا سلب حیات است، اگر متهم در دادسرا وکیلی را معرفی نکند و یا برای گرفتن وکیل شرایط مالی نداشته باشد بر اساس ماده ۳۵ قانون جمهوری اسلامی ایران چون هر فرد حق استفاده از وکیل را دارد دادگاه برای او وکیل کیفری رایگان یا همان وکیل تسخیری اخذ می کند.

البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که بر اساس اصل صد و بیست و هشت قانون آیین کیفری در بعضی مواقع حتی حضور یک وکیل نیز منوط به اجازه دادگاه می باشد. این نکته برای زمانی است که پرونده های کیفری محرمانه می باشند.

مهارت وکیل کیفری تهران

وکیل کیفری تهران همچنین به عنوان وکلای مدافعان عمومی و مدافع کیفری شناخته می شوند که از اشخاص و سازمان هایی که مجرم بوده اند به خوبی دفاع می کنند. در واقع وکلای جنایی بخش گسترده ای از پرونده های کیفری را در برمیگیرد مانند جنایات جنسی، جنایات خشونت خانگی، جنایت های مواد مخدر در حین رانندگی، جنایات خشونت آمیز، تقلب، اختلاس و سرقت.

وکلای کیفری باید برای دفاع از متهم مهارت و تخصص بالا برای قانع کردن هیئت داوران و قاضی داشته باشند. همچنین برای یک وکیل کیفری خوب مهارت تحقیقاتی در روند پرونده متهم و یک دفاع خوب بسیار مهم است. در ضمن این وکلا باید دارای مهارت های تحلیلی و تفکر خلاق بسیار قوی برای تجزیه و تحلیل پرونده های قضایی و ایجاد یک استراتژی قانونی برای رسیدگی به دعاوی کیفری پیچیده باشند.

همچنین وکلای کیفری باید درک درست و عمیقی از قوانین محلی، قوانین اثبات شده، قضات محلی و پرونده های دادرسی داشته باشند تا بتوانند به صورت صالحه و موثر سیستم عدالت کیفری را حرکت دهند. در ضمن وکیل کیفری باید دارای مهارت ارتباط قوی باشد تا بتواند با موکل خود به خوبی ارتباط برقرار کند.

نحوه عملکرد وکیل کیفری

در مورد وکیل کیفری سوالاتی در ذهن اکثر ما وجود دارد که این سوالات عبارتند از:

نقش وکیل متخصص کیفری در دادگاه چیست؟

باید حتما وکیل کیفری داشته باشیم و آیا خود شخصا نمی توانیم پرونده را پیگیری کنیم؟

اگر وکیل کیفری نداشته باشیم ضرر می کنیم؟

ولی واضح است که در پرونده های کیفری داشتن وکیل کیفری خوب قابل شمارش و احصا نمی باشد. وکیل کیفری تمام عبارات تخصصی و مفاهیم قانونی را برای فرد توضیح می دهد و او را گام به گام از چگونگی روند پرونده آگاه می سازد تا در جریان پرونده باشد. او همه ی نکات مورد نیاز را به موکل خود گوشزد می کند که باید براساس قانون در دادگاه چه چیزی را بیان کند. وکیل کیفری خوب این توانایی را دارد که هرگونه ابهامی را در ذهن موکل خود از بین ببرد و او را از آشفتگی برهاند.

تفاوت سرقت حدی با سرقت تعزیری از دیدگاه وکیل کیفری

از دیدگاه وکیل متخصص کیفری در راستای طرح شکایت سرقت حدی شروط زیر لازم و ضروری می باشند:

سرقتی که مجازات کردن لازمه آن است.

از دیگر شروط لازم و ضروری در رابطه با سرقت حد، خارج کردن مال از محل سکونت صاحبش آن هم با احترامی و پایمال کردن شخصیت و حرمت وی است.

سرقت در زمان و شرایط غیر از قحطی انجام شده باشد.

وکیل متخصص کیفری و اثبات جرم خیانت در امانت

در مورد اینکه به چه صورت می توان با اخذ وکیل کیفری جرم خیانت در امانت را برای دادگاه ثابت کرد و اینکه نحوه احراز قاضی برای تعیین مجازات آن چگونه است باید در این جرم چند دلیل یا عنصر خاص مد نظر قرار بگیرد که این عناصر عبارتند از:

عنصر معنوی: سوء نیت یا قصد انجام عمل تصاحب به صورت عمدی، تلف یا مفقود کردن مال مورد امانت و استعمال است. همچنین اراده و قصد  رساندن زیان و خسارت به سایرین است. به همین خاطر تفریط یا تعدی مال امانی همراه با قصد و نیت قبلی باعث مسئولیت کیفری است.

عنصر مادی: اگر اتلاف مال یا تصاحب و استعمال آن بدون داشتن مجوز باشد با توجه به شرایط ذکر شده خیانت در امانت صورت می گیرد.

شرایط تحقق جرم: از شرایط تحقق جرم سپردن مال است. بدین معنی است که مال به فرد دیگری سپرده شود.

 استفاده از وکیل کیفری در شکایت از شهادت کذب چه مزایایی دارد؟

 مساله شکایت از شهادت کذب زمانی پیش می آید که بر اساس چنین شهادت دروغین، حقی از کسی سلب شده و یا اتهامی به فردی نسبت داده شود.  یا حتی شاکی بتواند حق را بر ذمه شخص دیگری ثابت کند. پس در این شرایط پیگیری و رسیدگی جدی لازم است. اینجا است که استفاده از وکیل کیفری ضرورت پیدا می کند. وکیل متخصص کیفری می تواند با طرح یک شکایت مناسب پیگیر مسئله شود و با توجه به مهارت استدلال و تبحری که در این زمینه دارد می تواند حق موکل خود را به بهترین شکل بگیرد.

برای اثبات شرب خمر از نظر وکیل کیفری چه راههای وجود دارد؟

شرب خمر به سه روش با اخذ وکیل کیفری تهران قابل اثبات است که این سه روش عبارتند از:

اقرار ، شهادت ، علم قاضی.

اقرار: البته باید به این نکته توجه کرد که مصرف کننده شرب خمر باید قاصد، مختار و بالغ باشد و همچنین به حکم و مساله مصرف مشروبات الکلی جاهل نباشد وگرنه مجازات حد برای او در نظر گرفته نمی شود. در جهل مساله ای ، حتی اگر شخصی که مرتکب جرم شده است به حکم مسئله آگاه باشد ولی احتمال دارد نداند عملی که انجام داده است چه  مجازاتی شامل آن می شود. ادعای جهل، هنگامی مورد قبول واقع می شود که خلاف آن موضوع به اثبات نرسیده باشد.

بر اساس ماده صدوشصت و چهار قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ اینگونه بیان شده است، اقرار به معنی (اخبار فردی به مرتکب شدن جرمی از جانب خودش می باشد) همچنین باید اقرار با نوشتن یا لفظ باشد و در هر صورت باید بدون ابهام و روشن باشد. بر مبنای اصل ۱۶۷ قانون ذکر شده اقرار حتما باید منجز باشد و بر اساس اصل ۱۶۸ قانون مذکور اقرار کننده باید بالغ، مختار و عاقل باشد و اقرار تحت شکنجه، اکراه و یا آزار و اذیت جسمی یا روحی، فاقد هر گونه ارزش و اعتباری می باشد.

وکیل کیفری تضمینی

در مورد وکیل کیفری تضمینی در تهران سوالات سوالات متداول زیادی وجود دارد اما باید بدانید که هرچند که در نگاه اول استخدام وکیل کیفری تضمینی بسیار خوشایند است و باعث امیدوار شدن شما در رسیدن به هدف مطلوب و رضایت بخش در پرونده می شود اما قبول وکالت کیفری به شیوه ی تضمین به نتیجه، تخلف است و از سوی کانون وکلای دادگستری سراسر کشور و دادستان انتظامی، قابل تعقیب می باشد و عمدتا در صورت ثابت شدن موضوع، وکیل کیفری متخلف با مجازات های بسیار سنگین و گاهی مجازات های کیفری روبرو خواهد شد.

وکیل متخصص کیفری دادگستری فقط می تواند برای موکل خود تضمین کند که از درست ترین و مطمئن ترین روش برای دفاع از موکل خود و احقاق حق او استفاده کند و از هیچ گونه تلاشی برای تنظیم درست لوایح حقوقی، سعی در ایجاد صلح و سازش و پاسخگویی مناسب و به موقع در پرونده های کیفری دریغ نمی کند.

ولی تضمین اخذ رای مطلوب یا نتیجه مثبت دادگاه به نفع متهم یا شاکی، در واقع به خاطر اینکه در پرونده های قضایی تصمیم گیرنده صرفا قاضی دادگاه است و وکیل کیفری بجز دفاع قانونی از موکل خود امکان هیچ گونه دخل و تصرفی ندارد پس جرم و تخلف انتظامی است.

مطالب مرتبط:

وکیل شکایت از پزشک

وکیل متخصص امور شرکت ها

وکیل برای ارث و میراث

لایحه تقاضای اعمال ماده 447

وکیل ماده 477

تنظیم دادخواست توسط وکیل

نوشتن لایحه ماده 477

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×