وکیل شناسنامه

وکیل شناسنامه (4)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

وکیل شناسنامه

وکیل شناسنامه

وکیل شناسنامه به کسی گفته می شود که دارای توانایی رسیدگی به مشکلات قانونی مربوط به حوزه ثبت اسناد و احوال به خصوص در مورد شناسنامه است. وکیل شناسنامه دارای توانایی ههای متعددی است و می تواند از صفر تا صد پرونده هایی را که مرتبط به مسائل مربوط به شناسنامه هستند را به صورت دقیق مورد بررسی و پیگیری قرار دهد. وکیل شناسنامه باید دارای خصوصیات و ویژگی های متعددی باشد تا بتوان به او اطمینان کرد و جریان دادرسی پرونده های خود را به او سپرد. اگر شما فکر می کنید که نمی توانید از وکیل شناسنامه کمک بگیرید و در مورد آن اطلاعات کافی ندارید به شما توصیه می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا تمامی مسائلی را که باید در مورد وکیل شناسنامه بدانید را به طور کامل و به صورت دقیق به شما معرفی کنیم.

وکیل شناسنامه از جمله افراد متخصصی است که می تواند در کوتاهترین زمان ممکن جریان پرونده های مختلف را به نتیجه برساند و انها را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهد تا افراد بتوانند بهترین نتایج را بدست آورند. از آنجایی که مسائل مربوط به ثبت احوال و صدور شناسنامه جز آن دسته از مبانی حقوقی نسبتا مهم و حساس به حساب می آید به همه افراد توصیه می کنیم که جریان این پرونده ها را به یک فرد متخصص بسپارند تا کمتر دچار آسیب و خسارت شوند و شرایط آنها دچار خطرات مختلف شود.

وکیل شناسنامه و اهمیت حضور او در جامعه

وکیل شناسنامه در هر جامعه باید حضور داشته باشد تا بتواند مسائل مهم و قانونی مختلف را به بهترین نحو ممکن مورد بررسی قرار دهد و انها را رد جریان دادرسی پیگیری کند. وکیل شناسنامه به دلیل تحصیلات حقوقی که دارد و تخصص های مختلفی که دارد در سال های اخیر تجربیات بسیار زیادی در مورد پرونده های مختلف ثبت احوال بدست آورده است و همین موضوع باعث شده ایت تا به عنوان یک فرد حرفه ای بتواند بهترین خدمات را در جریان پرونده های مختلف حقوقی مربوط به شناسنامه و دیگر اسناد ثبتی ارائه دهد.

وکیل شناسنامه به عموم کسانی که با مشکل شناسنامه دست و پنجه نرم میکنند کمک میکند تا در مدت زمانی کوتاه جریان به نتیجه برسند. وکیل شناسنامه در جامعه به فعالیت های مختلفی می پردازد که باید این فعالیت ها موردشناسایی قرار گیرند.

وکیل شناسنامه می تواند بهترین خدمات را به بهترین نحو ممکن ارائه دهد و تمامی قوانین را به صورت دقیق و با زبانی ساده برای افراد توضیح دهید نتا آنان نیز اطلاعات لازم را بدست آورند و بتوانند با استفاده از این قوانین حقوقی مسائل مختلف مربوط به پرونده های مختلف را بررسی کنید و آنان را به نتیجه ای مناسب برسانند.

مشاوره با وکیل شناسنامه

وکیل شناسنامه می تواند خدمات مختلفی را ارائه دهد تا افراد به راحتی از این خدمات استفاده کنند. یکی از اساسی ترین و بهترین خدمات وکیل شناسنامه ارائه خدمات مشاوره ای است. خدمات مشاوره ای دارای ابعاد  گسترده ای هستند و همه افراد نمی توانند به راحتی از خدمات حضوری استفاده کنند. همه این مسائل باعث شده است تا در سال های اخیر بسیاری از افراد به دنبال استفاده از خدمات غیر حضوری وکیل شناسنامه باشند تا بتوانند مشکلات و چالش های مربوط به پرونده هایی که با ان درگیر هستند را به راحتی توسط وکیل شناسنامه مورد پیگیری قرار دهند و راه حلی مناسب برای آن پیدا کنند.

اگر شما جز کسانی هستید که نمی دانید چگونه باید وکیل شناسنامه را پیدا کنید تا جریان پرونده های خود را به او بسپارید و از او کمک بگیرید به شما توصیه می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به تمامی این موارد اشتاره کنیم و به طور کامل در مورد آنها توضیح دهیم تا بتوانید اطلاعات دقیق و صحیحی داشته باشید. 

مشاوره حضوری که همه ما با آن آشنایی داریم از زمان ها یگذشته تاکنون دارای طرفداران بسیار زیادی بوده است و تعداد کسانی که با این نوع روش مشاوره با وکیل شناسنامه آشنایی دارند نسبتا بیشتر از دیگر روش های مشاوره ای است؛ چرا که این روش مشورت با وکیل شناسنامه دارای قدمت نسبتا زیادی است و افراد بسیاری از آن استفاده کرده اند و همین موضوع باعث شده ایت تا شناخته شده تر باشد.

یکی از روش های نوین مشاوره با وکیل شناسنامه که در میان مردم تازه شناخته شده است و افراد مختلف به تازگی با آن آشنا شده اند، مشاوره اینترنتی و تلفنی است. از آنجایی که در زمان های گذشته اینترنت مبحث نسبتا گنگی بود و هنوز به عنوان یک روش مشاوره ای از آن استفاده نشده بود، افراد نسبتا کمی با انش آشنایی داشتند و از آن استفاده می کردند اما امروزه دیگر چنین مسئله ای وجود ندارد و تعداد کسانی که با روش مشاوره اینترنتی و تلفنی آشنایی دارند بسیار زیاد است و روز و به روز هم در حال افزایش است و همین موضوع باعث شده است که آخرین آمار و اطلاعات بدست آمده این موضوع را نشان دهد که تعداد طرفداران مشاوره اینترنتی با وکیل شناسنامه بسیار بیشتر از دیگر انواع مشاوره حقوقی باشد.

شناسنامه و امکاناتی که در جامعه وجود دارد.

شناسنامه از مهمترین و پایه ای ترین اسناد رسمی محسوب می شود که هر فرد عضو جامعه باید آن را دارا باشد. در واقع شناسنامه سندی رسمی است که سایر اسناد رسمی مهم مانند کارت ملی، گواهینامه و … بر اساس آن صادر می شود. بنابراین نداشتن شناسنامه به منزله عدم توانایی بهره مندی از امکانات جامعه در تمامی ابعاد آن محسوب می شود.

در واقع از همان ابتدای زندگی یک فرد اگر به ماجرا نگاه کنیم متوجه می شویم که فردی که شناسنامه نداشته باشد عملا از امکان آموزش و تحصیل دور می شود و این فرد نمی تواند بعد از رسیدن به سن قانونی برای گرفتن مدارکی مانند کارت ملی و گواهینامه اقدام کند. همچنین این فرد امکان افتتاح حساب بانکی که به منزله تبادل مالی است را از دست می دهد. بنابراین عملا نداشتن شناسنامه به منزله از دست دادن تمامی امکاناتی است که در جامعه به شکل عمومی وجود دارد. اینجاست که یک وکیل شناسنامه می تواند کارایی خودش را نشان دهد.

یکی از مهمترین کارهایی که می توان از وکیل شناسنامه انتظار داشت بتواند از عهده انجام آن بر بیاید این است که این وکیل باید بتواند به هر ترتیبی که می تواند امکان گرفتن شناسنامه برای موکل خود را فراهم بیاورد. امروز در کشور و در جامعه بسیاری از افراد به هر دلیل شناسنامه ندارند. این افراد از دید جامعه متاسفانه افراد مرده محسوب می شوند. از این وکیل شناسنامه باید بتواند بر اساس مدارک و شواهد و بر اساس مواد قانونی مشخص امکان دریافت شناسنامه برای این افراد را فراهم بیاورد.

چالش های کاری وکیل شناسنامه

نکته ای که باید بدانید این است که شناسنامه در جامعه هویت افراد را مشخص می کند. یعنی مشخص می کند مادر و پدر این فرد چه کسی است. بنابراین برای دریافت شناسنامه، وکیل شناسنامه تنها باید از قانون اثبات نسب بهره ببرد و سعی کند رابطه ی میان فرد و پدر و مادر او را به هر شکلی که وجود دارد اثبات کند. در غیر این صورت دادگاه اجازه صدور شناسنامه را صادر نمی کند.

بنابراین یکی از سختی های کار وکیل شناسنامه این است که باید از قوانین متعددی مانند قانون اثبات نسب و … بهره بگیرد. از این رو جمع آوری مدارک و شواهد و مستدل سازی آن ها دیگر مرحله سختی است که وکیل شناسنامه باید آن را طی کند. در واقع باید دادگاه قانع شود که این اثبات نسب حقیقی است و سایر مدارک نیز می تواند این اثبات نسب را تایید کند.

در مواردی آزمایش DNA می تواند کارآمد باشد اما در برخی موارد که عملا هویت پدر و مادر مجهول است و یا این افراد دار فانی را وداع گفته باشند، عملا امکان اثبات بسیار سخت می شود. اما نا امید نباشید همچنان راهکارهای بسیاری برای این موضوع وجود دارد. راهکارهایی که یک وکیل شناسنامه به خوبی به آن ها واقف است و می تواند بر اساس این راهکارهای هر چند سخت امکان دریافت شناسنامه را برای موکل خود فراهم بیاورد.

مزایای مراجعه به وکیل شناسنامه

وکیل شناسنامه کسی است که می تواند به تمامی مراجعان خود کمک کند تا اطلاعات و دانش حقوقی لازم در مورد مسائل مختلف و پرونده هایی که با ان درگیر هستند را بدست آورند و با استفاده از این دانش به حل و فصل مسائل مختلف بپردازند.به طور خلاصه به چند مورد از اساسی ترین مزایای مراجعه به وکیل شناسنامه اشاره می کنیم تا با انها اشنا شوید:

یکی از اساسی ترین مزیت های مراجعه به وکیل شناسنامه آن است که دیگر نیازی نیست تا افراد به صورت حضوری و شخصی جریان و مسائل حقوقی مربوط به شناسنامه را پیگیری کنند تا آنها را به نتیجه برسند. معمولا وکیل شناسنامه خود به تنهایی این وظایف را برعهده میگیرد و موضوع پرونده را پیگیری می کند و با داشتن وکالتنامه ای که از جانب موکل خود دارد به راحتی می تواند پرونده های آنها رسیدگی کند. با استفاده از این روش دیگر هزینه و زمان افراد به در نمی رود و آنان می توانند به راحتی نتایج مطلوبی را رد جریان دادرسی پرونده های خود بدست آورند.

دومین مزیت مراجعه به وکیل شناسنامه آن است که این وکیل حرفه ای دارای تجربیات کاری متعددی است و پرونده های بسیار زیادی را به نتیجه رسانده است و همین موضوع باعث می شود تا با روند دادرسی آشنا باشد و نتواند پرونده را بدون اتلاف وقت مدیریت کند و به گونه ای آن را پیگیری کند که موکل او کمتر دچار آسیب و خسارت شود.

از دیگر مزیت های کمک گرفتن از وکیل شناسنامه آن است که این وکیل خود به تنهایی می تواند تمامی پرونده های مختلف را به نتجه برساند و شرایط نسبتا مطلوبی را برای موکلان خود ایجاد کنید تا آنها به راحتی بتوانند در هر مرحله از دادگاه تمامی مدارک و اسناد را در اختیار دادگاه و مراجع قضایی قرار دهند و هرچه سریعتر موضوع پرونده مربوطه را بدون تضییع حقوق به نتیجه برسند.

وکیل شناسنامه این توانایی را دارد تا در جلسات مشاوره حقوقی به تمامی پرسش ها و سوالات ذهنی متقاضیان پاسخ دهد تا باعث شود آرامش ذهنی برای انسان بوجود آید. کسانی که از جریان دادرسی پرونده خود اطلاعی ندارند و به صورت ناگهانی با ان روبرو می شوند ممکن است از لحاظ روحی برای آنان شرایط نامساعدی بوجود آید و تنها کسی که می تواند به عنوان یک متخصص به انسان کمک کند و فرد قابل اطمینانی باشد، وکیل شناسنامه است.

قانون تخلفات ، جرائم و مجازاتهای مربوط به اسنادسجلی وشناسنامه

وکیل شناسنامه از تمامی مجازات ها و جرائم مربوط به شناسنامه آگاهی دارد و می تواند مسائل پرونده های مختلف را مورد تجزیه قرار ده و از قانون استفاده کند. به چند مورد از قوانین مربوط به مجازاتها و جرایم شناسنامه ای اشاره می کنیم تا آنها را بشناسید:

به منظور التزام افراد به حفظ اسناد سجلی و شناسنامه ، هزینه صدور شناسنامه المثنی و یا گواهی موقت ناشی از فقدان شناسنامه برای بار اول تعیین می گردد. صدور المثنی موکول به پرداخت هزینه های فوق می باشد.

دریافت کنندگان شناسنامه المثنی مکلفند در صورت پیدا شدن شناسنامه اصلی ظرف ده روز نسبت به تحویل شناسنامه المثنی به اداره ثبت احوال مربوطه اقدام نمایند. متخلف به مجازات استفاده کننده از شناسنامه مکرر محکوم می شود.

چنانچه به تشخیص اداره ثبت احوال ، فقدان شناسنامه بر اثر امور غیر مترقبه و خارج از حیطه اختیار باشد برای صدور المثنی فقط هزینه مقرر در آیین نامه اجرائی ماده 35 قانون ثبت احوال اصلاحی سال 1363 دریافت خواهد شد.

اشخاص زیر به حبس از 91 روز تا یک سال و یا به پرداخت جزای نقدی و یا به هر دو مجازات محکوم می شوند.

الف – اشخاصی که در اعلام ولادت یا وفات یا هویت برخلاف واقع اظهاری نمایند.

ب- اشخاصی که عالماً عامداً پس از رسیدن به سن 18 سال تمام از شناسنامه مکرر استفاده نموده یا به دریافت شناسنامه مکرر برای خود یا مولی علیه و یا به دریافت شناسنامه موهوم مبادرت کنند و یا از شناسنامه دیگری خواه صاحب آن زنده و یا مرده باشد به نام هویت خود استفاده نمایند. افرادی که شناسنامه خود را در اختیار استفاده کنندگان قرار دهند و به همان مجازات محکوم می شوند.

ج- ماما یا پزشکی که در مورد ولادت یا وفات گواهی خلاف واقع صادر کند.

د- اشخاصی که در مورد ولادت یا وفات شهادت دروغ بدهند و شهادت آنان در تنظیم دفتر ثبت کل وقایع و یا وفات موثر واقع شود. در کلیه موارد مذکور در فوق ، مرتکب در صورت تکرار به حداکثر مجازات مقرر محکوم  خواهد شد.

توجه:

اشخاصی که از وظایف مقرر در قانون ثبت احوال خودداری کنند علاوه بر الزام به انجام تکالیف قانونی ، به پرداخت جزای نقدی محکوم می شوند و در صورت تکرار به حداکثر مجازات مذکور در این ماده محکوم خواهند شد. اشخاصی که با داشتن شناسنامه اقدام به اخذ المثنی نمایند به پرداخت جزای نقدی محکوم می شوند و در صورت تکرار دادگاه مکلف به تعیین حداکثر مجازات می باشند. هر کس به مهر کردن غیرمجاز شناسنامه های معتبر اقدام نماید به پرداخت جزای نقدی و در صورت تکرار ، به پرداخت جزای نقدی محکوم می شود مجازات تکرار بیش از دوبار ، علاوه بر جزای نقدی ، حبس از 91 روز تا یکسال خواهد بود.

هر یک از کارکنان دولت اعم از لشکری و کشوری و همچنین کارکنان مؤسسات عمومی و شرکت های دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و بانکها و نهادهای قانونی به مهر کردن غیرمجاز شناسنامه های معتبر اقدام نماید علاوه بر مجازات های اداری و جبران خسارت وارده بر حسب مورد به مجازات های مقرر در ماده 5 این قانون محکوم خواهد شد .

وکیل شناسنامه و قوانینی که باید بدانید

وکیل شناسنامه می تواند مامی راهنمایی های ممکن را به افراد ارائه دهد. هریک از کارمندان و مسئولین دولتی اعم از لشکری و کشوری و همچنین کارکنان موسسات دولتی و عمومی بانکها و شرکتهای دولتی و نهادهای قانونی و دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق در ارتباط با انجام وظایف قانونی خود شناسنامه هایی را که فاقد اعتبار اعلام شده و ملاک انجام کار قرار دهد علاوه بر مجازاتهای اداری و انتظامی و جبران خسارت وارده به پرداخت جزای نقدی محکوم می شود در صورت تکرار دادگاه مکلف به تعیین حداکثر مجازات می باشد. دارندگان اسناد سجلی فاقد اعتبار در صورت استفاده از آنها علاوه بر الزام به تعویض ، به پرداخت جزای نقدی محکوم می شوند.

هر کس برای فرار از تعقیب یا اجرای مجازات قانونی و یا به قصد اقدام به خروج غیرمجاز از کشور مبادرت به استفاده از شناسنامه دیگری به نام هویت خود نمایند ، علاوه بر تحمل مجازات اصلی به حبس از یک سال تا سه سال و پرداخت جریمه محکوم می شود .

هرکس در شناسنامه یا اسناد سجلی خود یا دیگری هرگونه خدشه ( از قبیل خراشیدن یا تراشیدن یا قلم بردن یا الحاق یا محو یا اثبات یا سیاه کردن ) وارد نماید به پرداخت جزای نقدی محکوم خواهد شد. در صورتی که اقدامات مذکوره  به قصد متقلبانه انجام یافته باشد ، مرتکب به مجازات جعل در اسناد رسمی به کیفیت مقرر در قوانین جزایی محکوم می شود. در صورت تکرار دادگاه مکلف به تعیین حداکثر مجازات می باشد.

هر غیر ایرانی که قبل از تحصیل تابعیت ایرانی با ایرانی قلمداد کردن خود موجب تنظیم اسناد سجلی یا دریافت شناسنامه شود به حبس از یک سال تا سه سال و پرداخت جزای نقدی محکوم می شود.

هر غیر ایرانی که شناسنامه افراد ایرانی را چه صاحب آن زنده یا مرده باشد به هر طریق به دست آورده و از آن برای ایرانی قلمداد کردن هویت خود استفاده نماید ، علاوه بر محکومیت به حبس از دو سال تا پنج سال و به پرداخت جزای نقدی محکوم می شود. در صورتی که اعمال ارتکابی فوق توام با جعل یا استفاده از سند سجلی مجعول باشد ، مرتکب به حداکثر هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

هر کس اقدام به چاپ غیر مجاز اوراق و اسناد سجلی و یا ساخت و تهیه غیر مجاز مهرهای سجلی و یا سرقت آن نماید به حبس از دو سال تا پنج سال و پرداخت جزای نقدی محکوم می شود و در صورت تکرار باشد هر دو مجازات محکوم خواهد شد. هر کس از اوراق چاپی مذکور در ماده فوق با علم و آگاهی استفاده نماید به حبس از یک سال تا سه سال و به پرداخت جریمه محکوم می شود.

در مورد قوانین شناسنامه توجه داشته باشید

 کسانی که برای ارتکاب جرایم مندرج در این قانون به تشکیل باند و شبکه اقدام نمایند هر یک به حبس از پنج سال تا پانزده سال و پرداخت جزای نقدی محکوم می شوند.برای اطلاعات بیشتر بهتر است با وکیل شناسنامه مشاوره کنید.

ماموریتی که عالماً در وقوع جرایم مذکور در این قانون به هر نحوی از انحا کمک نمایند یا گواهی های خلاف را ملاک اجرای وظایف قانونی خود قرار دهند به مجازات مرتکب اصلی محکوم خواهند شد.

هر یک از کارکنان سازمان ثبت احوال در تهران و شهرستانها مکلفند به محض اطلاع از وقوع هر یک از جرایم موضوع این قانون مراتب را فوراً از طریق رؤسای واحدهای مربوطه جهت رسیدگی و تعقیب متهمین به مراجع ذیصلاح قضایی اعلام نمایند. اعمال مجازاتهای این قانون مانع از وصول هزینه های قانون ثبت احوال نخواهد بود.

قوانینی که مغایر با مقررات این قانون نباشد به قوت و اعتبار خود باقی است. در کلیه جرایم موضوع این قانون چنانچه از اقدام مرتکب خساراتی متوجه دولت یا اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی گردد حق مطالبه خسارات برای زیاندیده محفوظ می باشد.

در صورتی که مرتکبین جرایم مذکور در این قانون از افراد غیرایرانی باشند از تحمل مجازات ،‌ دادگاه می تواند آنها را از کشور اخراج نماید .

 کلیه وجوه حاصل از اجرای این قانون به حساب درآمد عمومی منظور می شود موضوع تخلفات ، جرایم و مجازاتهای مربوط به اسناد سجلی و شناسنامه در اجرای بند هشتم اصل یکصدودهم قانون اساسی در جلسات متعدد مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی و قانون فوق مشتمل بر بیست و سه ماده و سه تبصره در تاریخ دهم مرداد ماه یک هزارو سیصدو هفتاد به تصویب نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید.

خرید و فروش شناسنامه و اسناد سجلی جرم محسوب و هر یک از مرتکبین به پرداخت جزای نقدی محکوم می شوند و در صورت تکرار به اشد مجازات محکوم ، و در صورت تبدیل به حرفه علاوه بر محکومیت به حداکثر جزای نقدی فوق به حبس از سه سال تا ده سال محکوم خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×