وکیل سفته

وکیل سفته (3)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

وکیل سفته

وکیل سفته در تهران

وکیل سفته در جامعه چگونه نقش مهم خود را ایفا می کند؟ دقیقا چه افرادی در جامعه ما به وکیل سفته احتیاج دارند و می توانند به او مراجعه کنند؟ آیا وکیل سفته می تواند مشکلات حقوقی مربوط به اسناد تجاری را رد محاکم قضایی به طور کل مورد حل و فصل قرار دهد و به آنها رسیدگی کند؟

 وکیل سفته در جامعه ما نقش اساسی و بسیار پر رنگی را ایفا می کند. وکیل سفته کسی است که می تواند در مراحل دادرسی و در دادگاه از حقوق موکل خود دفاع کند و در مدت زمان بسیار کوتاهی پرونده را به نتیجه  برساند. اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به وکیل سفته نیاز دارید اما اطلاعات دقیق و کاملی در مورد نحوه عملکرد این وکیل متخصص و حرفه ای در دست ندارید به شما توصیه می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با تمامی نکات حقوقی و قانونی که لازم است در مورد وکیل سفته بدانید شما را آشنا کنیم.

 وکیل سفته به چه کسی گفته میشود؟

قبل از آنکه بخواهیم نکات حقوقی مربوط به سفته را به طور دقیق مورد بحث و بررسی قرار دهیم در ابتدا بهتر است با تعریف حقوقی وکیل سفته و کاربرد آن در اصطلاح عامیانه آشنا شویم. به نظر شما دقیقا وکیل سفته به چه کسی گفته می شود و این وکیل باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ مسلما وکیل سفته با دیگر وکلای پایه یک دادگستری دارای تفاوت هایی است و نمی توان انتظار داشت که این وکیل حرفه ای با دیگر وکلایی که در دادگاه ها و محاکم قضایی حاضر می شوندف هیچ تفاوتی نداشته باشد.

حقیقت آن است که وکیل سفته در اولین قدم توانسته است مانند دیگر وکلای پایه یک دادگستری تحصیلات اولیه و تکمیلی خود را در رشته حقوق به اتمام برساند و پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری دریافت کند. اما تفاوت وکیل سفته با دیگر وکلای دادگستری در تخصص او می باشد. وکیل سفته یکی از متخصص ترین و متبحر ترین افرادی است که در زمینه رسیدگی به پرونده های اسناد تجاری به خصوص سفته دارای تخصص است و تحصیلات تکمیلی خود را نیز در گرایش حقوق تجارت گذرانده است.

پس با این اوصاف این موضوع کاملا مسلم است که وکیل سفته در قانون تجارت و آیین دادرسی به خوبی تسلط داشته باشد و بتواند وکالت این پرونده ها را به نحو احسن بر عهده گیرد و آنها را در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برساند. وکیل سفته از تمامی قوانین جدید و بروز شده اطلاع دارد و میتواند  وکالت آنها را برعهده گیرد.

همه افراد دوست دارند که پرونده حقوقی آنان در کوتاه ترین زمان ممکن و به بهترین نحو ممکن به نتیجه برسد. برای اینکه این آرزو خواسته قلبی آنان عملی شود باید این توانایی را داشته باشند که وکیل متخصص با موضوع پرونده خود را پیدا کنند و وکالت پرونده را به او واگذار کنند.

بنابراین اگر شما قصد دارید که به دنبال وکیل سفته بروید، بهترین راهکار ممکن آن است که در ابتدا تشخیص دهید که آیا موضوع اصلی پرونده شما سفته است یا خیر، گاهی این موضوع دیده می شود که جریان پرونده در مورد مسئله دیگری است و جریان سفته فقط یک جز آن به حساب می آید، در چنین مواقعی افراد بدون اینکه به این مسئله دقت کنند به سراف وکیل سفته می روند و انتظار دارند تا این وکیل به جریان پرونده رسیدگی کند. وکیل سفته تنها می تواند به جریان پرونده هایی رسیدگی کند که موضوع اصلی آنان در مورد سفته و اسناد تجاری وابسته به آن می باشد.

 وکیل سفته باید  دارای چه توانایی هایی باشد؟

هنگامی که در مورد وکیل سفته صحبت می کنیم، اولین سوال و نکته ای که به ذهن افراد میرسد آن است که این وکیل دقیقا باید دارای چه ویژگی ها و توانایی هایی باشد تا بتوانیم به راحتی و بدون نگرانی وکالت پرونده خود را به او بسپاریم؟

وکیل سفته باید توانایی تالیف انواع مدارک و اسناد حقوقی را داشته باشد. جالب است بدانید که تنها راه شما برای ارتباط با دادگاه و محاکمه قضایی، استفاده از اسناد قانونی است. اسناد قانونی و حقوقی باید طبق قوانین و چارچوب های خاصی تنظیم شوند. تمامی افراد در حالت عادی با این قوانین و قواعد آشنایی ندارند و نمیتوانند این اسناد قانونی را به نحوی تنظیم کنند که مورد قبول دادگاه و روند دادرسی باشد. معمولا در مواقعی که اسناد تجاری و حقوقی تنظیم شده دارای اختلال وو مشکل هستند و به نحو صحیحی تنظیم نمی شوند، جریان دادرسی پرونده دچار تعویق می شود و در نهایت افراد مجبور می شوند که هزینه جلسات دادرسی و ارائه لایحه و دفاعیه را مجددا بپردازند.

 وکیل سفته تنها کسی است که می تواند به صورت کاملا حرفه ای و صحیح اسناد  و مدارم معتبر حقوقی مانند دادخواست، لایحه، دفاعیه و… را تنظیم کند و از پرداخت مجدد هزینه جلسات دادرسی و مرجوع شدن دادخواست جلوگیری کند.

یکی دیگر از توانایی هایی که وکیل سفته دارد آن است که می تواند رد کوتاه ترین زمان ممکن اسناد و مدارک معتبری را برای احقاق حقوق موکل خود آماده کند. وکیل سفته کسی است که از تضییع حقوق موکلان خود جلوگیری می کند و مانع به هدر رفتن هزینه های آنان می شود؛ به همین خاطر در تمامی جلسات دادگاه حضور می یابد تا علاوه بر ارائه لایحه دفاعیه یا دادخواست، به صورت شفاهی و با استفاده از فنون مذاکره و ادله اثبات نیز به دفاع از حقوق آنان بپردازد.

 وکیل سفته و مشاوره حقوقی با او

سفته یکی از اسناد تجاری بسیار مهمی محسوب می شود که معمولا افراد زیادی از حساسیت آن اطلاع ندارند. همین موضوع باعث می شود تا وقتی به آمار و ارقام نگاه کنیم متوجه این نکته لبشویم که تعداد متهمان و آسیب دیدگان از جریان سفته بسیار بیشتر از دیگر جرایم می باشد. وقتی این موضوع را به طور دقی ریشه یابی می کنیم به این نتیجه میرسیم که یکی از دلایل اصلی چنین جریانی، عدم اطلاع و عدم آگاهی این افراد از قانون و قواعد حقوقی است. وکیل سفته این توانایی را دارد تا در جلسات مشاوره حقوقی تمامی اطلاعات لازم و جزییات حقوقی که افراد باید بدانند را به آنها ارائه دهد.

 وکیل سفته در جلسات مشاوره حقوقی با متقاضیان خود در ابتدا سعی می کند تا مفاهیم و اصطلاحات حقوقی که افراد باید بدانند را برای آنها به طور دقیق شرح دهد. سپس تمامی سوالات انان توسط وکیل سفته به طور کامل پاسخ داده می شود. وکیل سفته با هدف از بین بردن ابهامات و چالش های ذهنی افراد این اقدامات را انجام می دهد.

برای آنکه بتوانید از مزایا و فواید وکیل سفته و مشاوره حقوقی با او استفاده کنید، نیا نیست تا حتما شما جز موکلان او باشید یا وکالت پرونده خود را وکیل سفته سپرده باشید. تمامی کسانی که به دفتر وکالت وکیل سفته مراجعه می کنند به راحتی می توانند از خدمات منحصر بفرد این وکیل کارکشته و حرفه ای استفاده نمایند و مشکلات حقوقی خود را تا حد زیادی به کمک وکیل سفته حل کنند.

بهترین وکیل سفته در تهران

شاید هنگامی که در مورد وکیل سفته صحبت می کنیم، افراد زیادی را بتوانید در جامعه مشاهده کنید که خود را به عنوان وکیل سفته معرفی می کنند اما حقیقت آن است که تعداد وکلای با سابقه و حرفه ای در بین آنها بسیار کم است و برای شناسایی بهترین وکیل سفته شما نیاز به یک معرف خوب دارید. بهترین وکیل سفته معمولا دارای ویژگی ها و خصلت های مختلفی است که به برخی از آنها اشاره کردیم؛ اما واقعا چگونه می توان بهترین وکیل سفته را پیدا کرد؟ چه کسی می تواند بهترین وکیل سفته را بما معرفی کند؟

در حالت کلی باید بگوییم که برخی از موسسات حقوقی می توانند به شما کمک کنند که وکیل سفته را پیدا کنید اما معتبر ترین و مجرب ترین موسسه حقوقی که می تواند به شما در این زمینه کمک کند، موسسه حقوقی وکلای پارسا است.

گروه حقوقی و حرفه ای وکلای پارسا یا داشتن سال ها سابقه کاری و موفقیت در زمینه پرونده های گوناگوون، امروزه توانسته است تا شرایط بسیار مطلوبی را برای آشنایی عموم مردم با بهترین وکیل سفته در تهران ایجاد کند.

اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی  هستید که به وکیل سفته احتیاج دارید به شما توصیه می کنیم که در اسرع وقت به موسسه حقوقی وکلای پارسا مراجعه کنید تا بتوانید از خدمات تخصصی و حرفه ای این گروه مجرب حقوقی بهره مند شوید.

سفته در قانون تجارت

 وکیل سفته به خوبی با تمامی قوانین مختلف در مورد اسناد تجاری همچون سفته آشنایی دارد و میتواند این اطلاعات حقوقی مهم را به موکلان خود نیز ارائه دهد. به چند مورد از اساسی ترین نکاتی که باید در مورد سفته بدانید با استناد به قانون تجارت کشورمان اشاره می کنیم:

 فته ‌طلب ( در قانون تجارت به سفته، فته طلب نیز گفته می شود.) سندي است كه بموجب آن امضاء كننده تعهد مي كند مبلغي در موعد معين يا عندالمطالبه در وجه حامل يا شخص معين و يا ‌بحواله‌كرد آن شخص كار سازي نمائيد.

دعاوي راجع به برات و فته‌ طلب و چك كه از طرف تجار يا براي امور تجاري صادر شده پس از انقضاي پنج سال از تاريخ صدور‌ اعتراض نامه و يا آخرين تعقيب قضايي در محاكم مسموع نخواهد بود مگر اينكه در ظرف اين مدت رسماً اقرار به دين واقع شده باشد كه در اين صورت مبداءِ ‌مرور زمان از تاريخ اقرار محسوب است. در صورت عدم اعتراض مدت مرور زمان از تاريخ انقضاءِ مهلت اعتراض شروع ميشود.

اگر وجه برات يا فته‌طلب يا چك را نتوان به واسطه حصول مرور زمان پنج سال مطالبه كرد دارنده برات يا فته‌طلب يا چك مي‌تواند تا‌حصول مرور زمان اموال منقوله وجه آن را از كسي كه ضرر و استفاده بلاجهت كرده است مطالبه نمايد.

دارنده هر سند در وجه حامل مالك و براي مطالبه وجه آن محق محسوب ميشود مگر در صورت ثبوت خلاف. معذلك اگر مقامات ‌صلاحيتدار قضائي يا پليس تأديه وجه آن سند را منع كند تأديه وجه بحامل مديون را نسبت بشخص ثالثي كه ممكن است سند متعلق باو باشد‌ بري نخواهد كرد.

جز در مورد كه حكم بطلان سند صادر شده مدیون سند در وجه حامل مكلف به تأديه نيست مگر در مقابل اخذ سند. در صورت گم شدن سند در وجه حامل كه داراي ورقه‌هاي كوپن يا داراي ضميمة براي تجديد اوراق كوپن باشد و همچنين در صورت‌ گم شدن سند در وجه حامل كه خود سند به دارنده آن حق ميدهد ربح يا منفعتي را مرتباً دريافت كند براي اصدار حکم بطلان مطابق ذیل عمل خواهد ‌شد. مدعي بايد در محكمه محل اقامت مديون معلوم نمايد سند در تصرف او بوده و فعلاً گم شده است.

توجه داشته باشید:

  وکیل سفته در تمامی دعاوی مربوط به سفته در دادگاه حضور می یابد و از حقوق موکل خود دفاع می کند. اگر محكمه ادعاي مدعي را بنا بر اوضاع و احوال قابل اعتماد دانست بايد به وسيله اعلان در جراید بدارنده مجهول سند ( سفته مجهول باشد) اخطار كند -‌ هرگاه از تاريخ انتشار اولين اعلان تا سه سال سند را ابراز نمود حكم بطلان آن صادر خواهد شد – محكمه مي تواند لدي‌الاقتضاء مدتي بيش از سه‌ سال تعيين كند.تقاضاي مدعي محكمه مي تواند به مدیون قدغن كند كه وجه سند را بكسي نپردازد مگر پس از گرفتن ضامن يتاميني كه محكوم ‌تصويب نمايد.

 هرگاه تاجر ورشکسته فته ‌طلبي داده يا براتي صادر كرده كه قبول نشده يا براتي را قبولي نوشته ساير اشخاصي كه مسئول تأديه وجه ‌فته ‌طلب يا برات مي باشد بايد با رعایت تخفیفات مقتضیه نسبت بمدت وجه آن را نقداً بپردازند يا تأديه آن را در سر وعده تامين نمايند.

تاجر ورشکسته از تاریخ صدور حکم از مداخله در تمام اموال خود حتي آنچه كه ممكن است در مدت ورشكستگي عايد او گردد‌ ممنوع است و نمی تواند سفته صادر کند. در كليه اختيارات و حقوق مالي ورشكسته كه استفاده از آن مؤثر در تأديه ديون او باشد مدير تصفيه قائم‌ مقام قانوني ورشكسته بوده و حق ‌دارد بجاي او از اختيارات و حقوق مزبوره استفاده كند. فته ‌طلب یا همان سفته علاوه بر امضاء يا مهر بايد داراي تاريخ ويتضمن مراتب ذيل باشد:

مبلغي كه بايد تأديه شود با تمام حروف.

گيرنده وجه.

تاريخ پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×