وکیل حضانت فرزند

وکیل حضانت فرزند (4)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

وکیل حضانت فرزند

وکیل حضانت از فرزند

وکیل حضانت فرزند را تا چه حد می شناسید و با آن آشنایی دارید؟ وکیل حضانت فرزند دارای سال های زیادی تجربه در زمینه وکالت کردن پرونده های مختلف مربوط به حضانت و حوزه خانواده می باشد. وکیل حضانت فرزند بیشتر از آنچه که فکرش می کید در جامعه ما دارای اهمیت می باشد و افراد زیادی به او نیاز دارند. وکیل حضانت فرزند یکی از حرفه ای ترین و متخصص ترین افرادی است که می تواند تمامی اطلاعات حقوقی لازم در حوزه خانواده را به شما ارائه دهد تا بتوانید عملکرد مناسبی در جریان چنین پرونده هایی داشته باشید.

 وکیل حضانت فرزند علاوه بر آنکه می تواند عملکرد خوبی در جریان پرونده های خانواده داشته باشد، معمولا بهتری و کوتاه ترین راهکار های دادرسی پرونده ها را می شناسد و می تواند به تمامی افرادی که درگیر پرونده های مربوط به طلاق و حضانت شده اند کند تا در مدت زمان کوتاهی نتایج مورد نظر خود را در جریان دادرسی پرونده بدست آورند.

 شاید اینطور به نظر آید که همه وکلایی که در اطراف شما هستند به راحتی می توانند وکالت پرونده های مربوط به حضانت فرزندان را بر عهده گیرند اما حقیقت چیز دیگری است. حضانت فرزند مسئله بسیار مهمی در جامعه است و نمی توان نسبت به آن بی توجه بود به همین دلیل نیز بهترین راه آن است که قبل از انتخاب وکیل حضانت فرزند در ابتدا تمامی ابهامات ذهنی خود را در مورد او حل کنید و اطلاعات دقیق و کاملی را بدست آورید و سپس برای واگذاری وکالت پرونده خود اقدام کنید.

فرزندان در هر کجای دنیا دارای اهمیت بسیار زیادی برای والدین و اطرافیان خود می باشند و بسیاری از زوجینی ک تصمیم به جدایی می گیرند معمولا ترجیح می دهند که فرزندشان را در کنار خود نگهداری کنند و فکر می کنند که خودشان در مقایسه با طرف مقابل خود دارای شرایط بسیار مطلوبتری برای نگهداری از فرزندان می باشند. همین موضوع باعث شده است تا این افراد به دنبال یک وکیل حضانت فرزند حرفه ای و با تجربه بگردند تا وکالت پرونده خود را به او بسپارند.

 وکیل حضانت فرزند چه کسی است؟

 وکیل حضانت فرزند به کسی گفته می شود که دارای تحصیلات حقوقی است و پروانه وکالت خود را دریافت کرده است و به صورت تخصصی می تواند در جریان دادرسی پرونده های مربوط به حضانت فرزندان وارد شود. وکیل حضانت فرزند بهتر از هر شخص دیگری میتواند به والدین کمک کند تا حضانت فرزند آنها به فردی منتقل شود که دارای صلاحیت بیشتری برای نگهداری و تربیت آنان می باشد. وکیل حضانت از فرزند معمولا سال های زیادی از دوره وکالت خود را در حوزه خانواده گذرانده است و به همین دلیل با مراجع قانونی خانواده اشنایی دارد و می تواند عملکرد نسبتا مناسبی را از خود نشان دهد.

 کسانی که نگران پرونده های مربوط به حضانت فرزند خود هستند می توانند بدون هیچگونه نگرانی به سراغ وکیل حضانت فرزند بروند و از او کمک بگیرند و شرعا حق الوکاله و را بپردازند تا بتوانند نتیجه دلخواه خود را بدست آورند. حق الوکاله وکیل حضانت در مقابل زحماتی که در پرونده حقوقی می کشد و تاثیرات بسیار زیادی که رد جریان پرونده دارد بسیار مقرون به صرفه و مناسب است. بنابراین تمامی افرادی که به وکیل حضانت نیاز دارند بهتر است بدون در نظر گرفتن موضوع هزینه این وکیل متخصص و بدون داشتن هیچگونه نگرانی جریان دادرسی پرونده خود را به وکیل بسپارند.

 وکیل حضانت باعث تسریع جریان دادرسی پرونده های مربوط به حضانت می شود و دارای تاثیر بسیار مثبتی است، به همین دلیل هم دیگر نیازی نیست تا فرد اقدام کننده در جریان پرونده و در هر مرحله از دادرسی هزینه های بسیار زیادی را بپردازد؛ چرا که جریان پرونده بسیار بهتر پیش خواهد رفت.

 وکیل حضانت فرزند و ویژگی های او

شاید هنگامی که در مورد وکیل حضانت صحبت می کنیم، این سوال برای شما پیش آید که اصلا وکیل حضانت باید دارای چه ویژگی هایی باشد تا بتوان وکالت پرونده را به او سپرد؟ اصلا یک وکیل حضانت مورد اعتماد دقیقا باید دارای چه خصلت هایی باشد تا بتوان به عنوان یک وکیل حرفه ای به او نگاه کرد؟

اولین و مهم ترین ویژگی یک وکیل متخصص در زمینه خانواده و حضانت آن است که دارای مهارت باشد. مهارت های یک وکیل حضانت دارای ابعاد مختلفی است و نمیتوان آن را نادیده گرفت. شاید در ظاهر همه وکلای دادگستری بتوانند وکالت پرونده های حوزه خانواده را بپذیرند اما نمی توان این موضوع را ضمانت کرد که همه این وکلا دارای تخصص و مهارت در حوزه خانواده هستند. وکیل حضانت کسی است که سالهای زیادی در زمینه پرونده های مربوط به حضانت فرزندان فعالیت کرده است و به همین دلیل می تواند تمامی جریانات مربوط به چنین پرونده هایی را به خوبی مدیریت کند و در جهت احقاق حقوق موکل خود قدم بردارد.

دومین ویژگی یک وکیل حضانت آن است که دارای تجربه باشد. با تجربه بودن وکیل حضانت باعث می شود تا تسلط کاملی بر جریان پرونده داشته باشد و جریان پرونده را به خوبی پیش ببرد. وکیل حضانت با تجربه بسیار حرفه ای تر از دیگر وکلا در جریان پرونده های مربوط به حضانت عمل می کند. همانطور که میدانید پیدا کردن یک وکیل حضانت متخصص و باتجربه کار آسانی نیست و نمی توان انتظار داشت که همه افراد بتوانند او را به راحتی پیدا کنند.

سومین و اساسی ترین ویژگی وکیل حضانت که شاید به ظاهر بسیار مشخص نباشد، متعهد و صادق بودن او می باشد. یک وکیل حضانت باید با موکل خود به طور صادقانه ای رفتار کند و او را از جریانات پرونده مطلع کندو برای دلخوشی او از مسائل غیر واقعی استفاده نکند. از طرفی دیگر متعهد بودن یک وکیل حضانت باعث می شود تا تمامی اقدامات لازم را برای جلوگیری از تضییع حقوق موکل خود انجام دهد و او را در تمامی مراحل دادرسی همراهی کند تا امکان خطا و شکست تا حد زیادی کاهش یابد.

وکیل حضانت فرزند و اهمیت حضور او در جامعه

همه ما به خوبی می دانیم که مهمترین نقطه امنی که کودکان در جامعه دارند، خانواده و محیط امن مربوط به آن است. همین موضوع باعث می شود تا بتوان خانواده را به عنوان اولین جامعه ای که یک انسان در آن متولد می شود، معرفی کرد. وکیل حضانت در جهت حفظ این جامعه اجتماعی کوچک و جلوگیری از آسیب دیدن کودکان قدم بر می دارد. فراموش نکنید که کودکان امروز قرار است جامعه ی فردا ما را بسازند و اجتماع انسانی را مدیریت کنند، پس هرگونه خطا و اشتباه در راستای تربیت فرزندان و اموزش انها باعث بوجود آمدن مشکلات بسیار زیادی در اجتماع می شود.

هنگامی ک پدر و مادری از هم جدا می شوند، اسیب های بسیار سنگینی به کودک وارد می شود اما نباید فراموش کرد که گاهی بهتر است میان بد و بدتر گزینه بد را انتخاب کرد. در برخی از مواقع دیده می شود که شرایط خانوادگی برخی از کودکان تا حدی دچار مشکل است که کودک هم به همراه پدر و مادر خود دچار صدمات معنوی و حتی فیزیکی بسیار شدید و نامناسبی می شود. بنابراین در چنین مواقعی طلاق و جدایی بهترین گزینه ای است که پیش روی زوجین قرار دارد. اما شرایط اینده ی کاین کودکان چه می شود؟ چگونه می توان از میزان آسیبی که به کودکان طلاق وارد می شود کاست؟

قانونگذار کشور ما اهمیت بسیار زیادی به این موضوع داده است و سعی کرده است تا قوانین را به گونه ای تنظیم کند تا احتمال آسیب دیدن و دچار مشکل شدن کودکا تا حد زیادی کاهش یابد. به همین علت نیز جریان حضانت فرزندان پیش می آید. حضانت به معنای نگهداری از کودکان می باشد و در چنین مواقعی باید فردی که حضانت را بر عهده دارد از تمامی اسیب ها و صدمات احتمالی که ممکن است به کودک وارد شود، جلوگیری کند.

 وکیل حضانت فرزند کسی است که در جریان دادرسی پرونده های مربوط به نگهداری کودکان سعی می کند تا با روشن کردن حقایق به دادگاه و ارائه اسناد و مدارک معتبر در این راستا، حکم حضانت کودک را از دادگاه بگیرد. در صورتی که قاضی بر اساس اسناد و مدرک اشتباه و غیر واقعی رای حضانت را به کسی بسپارد که دارای شرایط مطلوبی برای نگهداری کودک نمی باشد، وکیل حضانت فرزند می تواند به این رای اعتراض کند و با استفاده از ادله اثبات مناسب در این راستا، حضانت فرزند را تغییر دهد.

 وکیل حضانت فرزند و قانون مدنی

 وکیل حضانت فرزند از تمامی شرایط و مفاد مهم مربوط به قانون مدنی آشنایی دارد. تسلط بر قوانین و قواعد حقوقی مربوط به حضانت فرزندان در قانون مدنی باعث می شود تا این وکیل حضانت بتواند عملکرد مناسبی در دادگاه داشته باشد. شما در جلسات مشاوره حقوقی با وکیل حضانت می توانید از تمامی نکات حقوقی اطلاع یابید. با استناد به مفاد قانون مدنی به چند مورد از مهمترین قوانین مربوط به حضانت فرزندان اشاره می کنیم:

 برای حضانت و نگهداری طفلی که ابوین او جدا از یکدیگر زندگی می کنند، مادر تا سن هفت سالگی اولویت دارد و پس از آن با پدر است. بعد از هفت سالگی در صورت حدوث اختلاف، حضانت طفل با رعایت مصلحت کودک به تشخیص دادگاه می باشد.

 اگر مادر در مدتی که حضانت طفل با او است مبتلا به جنون شود یا با دیگری شوهر کند حق حضانت با پدر خواهد بود. در صورت فوت یکی از ابوین حضانت طفل با آن که زنده است خواهد بود هر چند متوفی پدر طفل بوده و برای او قیم معین کرده‌ باشد.

هیچیک از ابوین حق ندارند در مدتی که حضانت طفل بر عهده آن‌ها است از نگاهداری او امتناع کند در صورت امتناع یکی از ابوین‌ حاکم باید تقاضای دیگری یا به تقاضای قیم یا یکی از قرباء و یا به تقاضای مدعی‌العموم نگاهداری طفل را بهر یک از ابوین که حضانت به عهده او‌ست الزام کند و در صورتی که الزام ممکن یا موثر نباشد حضانت را خرج پدر و هرگاه پدر فوت شده باشد بخرج مادر تامین کند.

هرگاه در اثر عدم مواظبت یا انحطاط اخلاقی پدر یا مادری که طفل تحت حضانت اوست، صحت جسمانی و یا تربیت اخلاقی طفل در معرض خطر باشد، محکمه می تواند به تقاضای اقربای طفل یا به تقاضای قیم او یا به تقاضای رئیس حوزه قضائی هر تصمیمی را که برای حضانت طفل مقتضی بداند، اتخاذ کند.

در صورتیکه بعلت طلاق یا بهر علت دیگر ابوین طفل در یک منزل سکونت نداشته باشند هر یک از ابوین که طفل تحت‌ حضانت او نمی باشد حق ملاقات طفل خود را دارد تعیین زمان و مکان ملاقات و سایر جزئیات مربوطه بان در صورت اختلاف بین ابوین با محکمه ‌است.

موارد ذیل از مصادیق عدم مواظبت و یا انحطاط اخلاقی هر یک از والدین است:

۱ – اعتیاد زیان آور به الکل، مواد مخدر و قمار.

۲ – اشتهار به فساد اخلاق و فحشاء.

۳ – ابتلا به بیماریهای روانی با تشخیص پزشکی قانونی.

۴ – سوء استفاده از طفل یا اجبار او به ورود در مشاغل ضد اخلاقی مانند فساد و فحشاء، تکدی گری و قاچاق.

۵ – تکرار ضرب و جرح خارج از حد متعارف.

 وکیل حضانت را جدی بگیرید!

اگر شما جز آن دسته از کسانی هستید که به وکیل حضانت نیاز دارید و دقیقا نمی دانید که چگونه باید این وکیل متخصص را پیدا کنید به شما توصیه می کنیم که از گروه وکلای پارسا کمک بگیرید. گروه وکلای پارسا دارای سال ها تجربه و سابقه کاری در این زمینه می باشد  به شما کمک می کند تا در کوتاهترین زمان ممکن بهترین وکیل حضانت در تهران را پیدا کنید. وکیل حضانت خوب باید دارای ویژگی های مختلفی باشد.

 وکیل حضانت با عملکرد تخصصی و حرفه ای که دارد می تواند به والدین و کودکان آنان کمک کند تا شرایط محیطی مطلوبی برای فرزندان مهیا گردد. نگهداری و حمایت از کودکان دارای مولفه های مختلفی است که در این مقاله سعی کردیم به طور کامل به انها اشاره کنیم. وکیل حضانت می تواند با عملکرد مناسب خود در جریان پرونده های مختلف، آینده کوکان را به طور کل تغییر دهند. پس بهتر است برای انعقاد قرارداد وکالت با وکیل حضانت دقت کامل داشته باشید و بدون عجله برای انتخاب این وکیل پایه یک دادگستری اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×