وکیل اثبات زوجیت

وکیل اثبات زوجیت (1)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

وکیل اثبات زوجیت

وکیل اثبات زوجیت

وکیل اثبات زوجیت را تا چه اندازه می شناسید؟ وکیل اثبات زوجیت دارای چه ویژگی هایی است که می تواند در جریان دادرسی پرونده های متعدد موثر باشد؟ آیا تاکنون به دفتر وکالت بهترین وکیل اثبات زوجیت مراجعه کرده اید؟ وکیل اثبات زوجیت چگونه می تواند جریان دادرسی پرونده های مختلف را به جریان بیندازد و شرایط نسبتا مساعدی را برای موکلان خود بوجود آورد؟ وکیل اثبات زوجیت را می توان از طریق چه راه های موردشناسایی قرار داد؟

وکیل اثبات زوجیت یکی از با تجربه ترین وکلایی است که در سال های اخیر توانسته است وکالت پرونده های خانواده را بر عهده گیرد. اثبات زوجیت جزو آن دسته از خدمات حقوقی است که هرکسی نمی تواند آن را به درستی انجام دهد و برای انکه چنین پرونده هایی به نتیجه برسد لازم است تا از افراد متخصص و باتجربه در این زمینه کمک گرفت.

وکیل اثبات زوجیت بهترین و متخصص ترین کسی است که می تواند به عموم مردم کمک کند تا نتایج نسبتا خوبی را رد جریان پرونده های مختلف در کوتاه ترین زمان ممکن بدست آورند. وکیل اثبات زوجیت یکی از وکلای پایه یک دادگستری به حساب می آید که می تواند در مدت زمانی کوتاه جریان پرونده هایی را که بسیاری از افراد در مورد آنها هیچ اطلاعی ندارند را مورد بررسی قرار دهد و آنها را به صورت کاملا جزیی و تحلیلی بررسی کند تا راه حل مناسبی برای آنها پیدا کند و موکل کمتر دچار آسیب و خسارت شود.

آمار و ارقام بدست آمده در سال های اخیر این موضوع را ثابت کرده است که بیش از نیمی از کسانی که درگیر پرونده های اثبات زوجیت می شوند و نمی توانند نتایج نسبتا خوبی را بدست آورند و همین موضوع باعث می شود تا آسیب ها و خسارات بسیار زیادی به آنها وارد شود. اما حقیقتا کسانی که به سراغ یک وکیل اثبات زوجیت حرفه ای می روند می توانند نتایج نسبتا منطقی تری را در جریان پرونده های خود بدست اورند و کمتر دچار آسیب و خسارات مالی و غیرمالی می گردند.

برای اینکه بتوانید بهترین وکیل اثبات زوجیت را بشناسید و با او آشنا شوید به شما توصیه می کنیم که رد ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به طور دقیق به تمامی این موارد اشاره کنیم و اطلاعات دقیق مهمی را در مورد مسائل مربوط به زوجیت به شما ارائه دهیم.

وکیل اثبات زوجیت را بشناسید.

وکیل اثبات زوجیت باید به طور کامل بشناسید تا بتوانید جریان پرونده های خود را به او واگذار کنید و از راهنمایی های او در جریان پرونده های خود بهره مند شوید. شاید در نگاه اول اینطور به نظر بیاید که وکیل اثبات زوجیت با دیگر وکلای پایه یک دادگستری تفاوتی ندارد اما حقیقتا این وکیل دادگستری دارای ویژگی ها و تخصص هایی است که بسیاری از وکلای پایه یک دادگستری از آنها بی بهره هستند و این مسئله چیز عجیبی نیست؛ چرا که هر یک از وکلا متخصص دارای توانایی ها و ویژگی های خاصی هستند که باعث می شود در جریان پرونده های خاصی تخصص داشته باشند و عملکرد حرفه ای را از خود به نمایش بگذارند.

وکیل اثبات زوجیت علاوه بر آنکه دارای دانش حقوقی است و اطلاعات کاملی در مورد قوانین مختلف دارد، تخصص و استعداد نسبتا خوبی رد زمنیه پرونده های مربوط به حوزه خانواده به ویژه اثبات زوجیت است و همین موضوع باعث می شود تا بتواند مسائل مربوط به چنین پرونده هایی را در مدت زمانی کوتاه مورد حل و فصل قرار دهد.

به این موضوع دقت داشته باشید که امروزه مسائل مربوط به حوزه حقوق و جلسات قضایی به نحوی می باشند که هر کسی نمی تواند آنها را به نتیجه برساند و باید یک فرد متخصص و حرفه ای در این زمینه جریان پرونده را بر عهده گیرد. امروزه تمامی مشاغل در حال تخصصی شدن می باشند؛ چراکه تخصصی شدن کارها  مشاغل این امکانم را به هر کسی می دهد که با افراد با سابقه و با تجربه اقدامات لازم را انجام دهند. از آنجایی که افراد با سابقه و حرفه ای بهتر از هر کس دیگری می توانند جریان پرونده های مختلف را بر عهده بگیرند و انها را به نتیجه برسند به همین علت می توانند پرونده های حقوقی را که در حوزه تخصص آنها می باشد را هم در مدت زمانی کوتاه و به بهترین نحو ممکن به نتیجه برسند.

وکیل اثبات زوجیت کسی است که می تواند پرونده های مربوط به این حوزه را از صفر تا صد مورد بررسی قرار دهید تا افراد کمتر دچار آسیب و مشکل شوند. با مراجعه به وکیل اثبات زوجیت می توان از نگرانی ها و فشارهای روانی که به افراد وارد می شود تا حد بسیار زیادی کم کرد.

اگر شما جز کسانی هستید که می خواهید با وکیل اثبات زوجیت آشنا شوید و اطلاعات کاملی در مورد این و کمیل به دست آورید به شما توصیه می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا تمامی نکاتی را که باید در مورد انتخاب بهترین وکیل اثبات زوجیت بدانید را به شما معرفی کنیم و به طور کلی این مطالب را توضیح دهیم.

وکیل اثبات زوجیت (7)
وکیل اثبات زوجیت (7)

وکیل اثبات زوجیت و مشورت با او

وکیل اثبات زوجیت می تواند از طریق راه های مختلفی به ارائه مشاوره حقوقی بپردازد و تمامی نکات قانونی که افراد باید بدانند را به آنها معرفی کند. امروزه بسیاری از افراد با خود فکر می کنند که پیدا کردن بهترین وکیل اثبات زوجیت در تهران کار سختی است و نمی توان این فرد متخصص و حرفه ای را به راحتی پیدا کرد.

چنین تصوری تا حد بسیار زیادی درست است و تا حدی نیز اشتباه می باشد. از آنجایی که تعداد وکلای پایه یک دادگستری روز به روز در حال افزایش است و متخصصان حقوقی که به ارائه خدمات مشاوره ای می پردازند بسیار زیاد هستند به همین دلیل هم عموم افرادی که قصد مراجعه به دفتر وکالتت را دارند دقیقا نمی دانند که باید چگونه بهترین وکیل اثبات زوجیت را بشناسند. از آنجایی که مراحل تحقیق و پیدا کردن بهترین وکیل اثبات زوجیت کار سختی است به همین علت لازم است تا افراد با دانش حقوقی و اطلاعات کافی این کار را انجام دهند.

 اما مسئله بسیار مهمی که باعث شده است در سال های اخیر کار افراد برای پیدا کردن وکیل اثبات زوجیت بسیار راحت شود آن است که برخی از موسسات حقوقی معتبر و قابل اطمینان دارای کادری مجرب و حرفه ای از وکلای پایه یک دادگستری هستند و شما می توانید به راحتی بهترین وکلای متخصص را در این گروه های حقوقی پیدا کنید. مسئله ای که در این بین وجود دارد آن است که شما باید بتوانید یک موسسه حقوقی معتبر و مورد تایید را پیدا کنید تا زمان و هزینه شما از دست نرود.

وکیل اثبات زوجیت را می توان در گروه پارسا پیدا کرد. گروه پارسا یکی از بهترین و معتبر ترین موسسات حقوقی است که سالهای زیادی است در زمینه پرونده های گوناگون به فعالیت میپردازد و دارای بهترین وکیل اثبات زوجیت است و عموم مردم می توانند از طریق گروه پارسا با وکیل اثبات زوجیت ارتباط برقرار کنند و سوالات خود را از او بپرسند.

وکیل اثبات زوجیت در گروه پارسا می تواند از طریق راه های مختلفی به ارائه خدمات مشاوره ای بپردازد. یکی از راحت ترین و رایج ترین راه هایی که وکیل اثبات زوجیت به ارائه خدمات مشاوره ای می پردازد آن است که افراد به دفتر وکالت او مراجعه می کنند و سوالات خود را از او می پرسند اما حقیقت آن است که از طریق راه های راحت تری مانند مشاوره غیر حضوری نیز می توان سوالات خود را از وکیل اثبات زوجیت پرسید تا راه حل های مختلف قانونی را برای احقاق حقوق خود به کمک این فرد متخصص پیدا کرد. برای آشنایی بیشتر با وکیل اثبات زوجیت در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با تمامی این موارد آشنا شویم.

وکیل اثبات زوجیت (4)
وکیل اثبات زوجیت (4)

وکیل اثبات زوجیت و مشاوره غیر حضوری

وکیل اثبات زوجیت در گروه پارسا از طریق مشاوره غیر حضوری به ارائه خدمات مشاوره ای می پردازد و می تواند از طریق راه های غیر حضوری به موکلان خود کمک کند. امروزه وکیل اثبات زوجیت می تواند بهترین و تخصصی ترین مشاوره های حقوقی را به افراد یکه با او تماس می گیرند یا به صورت اینترنتی با این فرد متخصص ارتباط برقرار می کنند، ارائه دهد.

وکیل اثبات زوجیت توانایی های متعددی دارد و از آنجایی که دارای تخصص کافی و دانش حقوقی است به راحتی می تواند حتی از پشت تلفن یا از طریق اینترنت و برنامه های مجازی به سوالات افراد پاسخ دهد و چالش های ذهنی آنها را به طور کلی برطرف کند. وکیل اثبات زوجیت از تمامی تجربیاتی که دارد در جهت بهبود مشکلات مردم استفاده می کند و از آنجایی که اثبات زوجیت مسئله نسبتا پیچیده ای است و افراد بسیاری از آن اطلاع ندارند به همین علت لازم است تا یک فرد متخصص به عموم مردم در این راستا کمک کند و در دسترس آنها باشد.

اگر بخواهیم دلیل اصلی و عامل مشکلات مردم برای عدم مراجعه به وکیل اثبات زوجیت را مورد پیگیری قرار دهیم باید بگوییم که مردم دارای زمان و هزینه کافی برای مراجعه به وکیل اثبات زوجیت نیستند و نمی توانند مسیری طولانی را بپیمایند و هزینه نسبتا زیادی را در مسیر خرج کنند تا به مقصد خود برسند. بنابراین لازم است تا یک راه ساده برای ارتباط با وکیل اثبات زوجیت پیدا کنند و سوالات خود را از این فرد متخصص پیدا کنند به نحوی که زمان و هزینه آنها از دست نرود.

یکی از ساده ترین و راحتترین راه های که امروزه افراد بسیار زیادی از ان استفاده می کنند تا با وکیل اثبات زوجیت ارتباط برقرار کنند و دارای هیچگونه محدودیت زمانی و مکانی در این راستا نیستند آن است که با این فرد متخصص تماس بگیرند. به بسانی بهتر افراد در هر سن و سال و با هر جنسیتی می توانند با وکیل اثبات زوجیت تماس بگیرند و مسائل حقوقی مختلفی که با ان روبرو هستند را بیان کنند تا راه حل قانونی مناسبی توسط وکیل اثبات زوجیت به آنها پیشنهاد گردد.

از دیگر راه های ساده ای که همه ما می توانیم به صورت فوری به سراغشان برویم، مشاوره اینترنتی از طریق برنامه هایی همچون تلگرام و واتساپ و چت آنلاین است. وکیل اثبات زوجیت می تواند به راحتی پاسخ افراد را از طریق این پلتفرم های اینترنتی آماده کند و به آنها ارائه دهد تا راه حلی مناسب به آنها پیشنهاد دهید و از میزان هزینه های جانبی آنها کاسته شود.

وکیل اثبات زوجیت (8)
وکیل اثبات زوجیت (8)

وکیل اثبات زوجیت و کارکرد آن از دید اسلام

وکیل اثبات زوجیت یکی از انواع وکلایی محسوب می شود که در یکی از مهمترین حوزه های حقوقی یعنی قانون خانواده فعالیت می کند. در واقع می توان اینگونه گفت که وکیل اثبات زوجیت کسی است که باید بتواند بر اساس قوانین خانواده رابطه ای را اثبات کند که به موجب آن مشخص می شود آیا دیگر قوانین خانواده مانند نفقه، مهریه و … و همچنین قوانینی مانند ارث در این رابطه وجود دارد یا خیر.

نکته ای که وجود دارد این است که قوانین خانواده مبتنی بر قوانین فقهی و شرعی است. از این رو بسیاری از قوانینی که امروز تحت قانون خانواده می شناسیم بر اساس همان قوانین اسلامی و شرعی تدوین شده است. از این رو منطقی ترین کار برای یافتن کارکرد وکیل اثبات زوجیت نگاه به بنیاد این قوانین، یعنی اسلام است. در واقع می خواهیم بدانیم که اسلام چه دیدگاهی نسبت به این مسئله داشته و دارد. این موضوع می تواند حیطه کاری وکیل اثبات زوجیت و اهمیت آن را تا حدود زیادی روشن کند.

بسیاری اسلام را دین اجتماعی می دانند. یعنی بر این باور هستند که اسلام دینی است که قصد دارد یک جامعه یا اجتماع بر اساس پایه و اصول مشخصی بنیاد کند. یکی از تفاوت هایی که بین دین اسلام و سایر ادیان می توان دانست در همین نقطه است. در واقع سایر ادیان عمدتا در خصوص باورهای فردی و اعتقادات درونی صحبت می کنند اما اسلام به صراحت از حاکمیت و روابط اجتماعی سخن می گوید.

از این رو برای این که اسلام بتواند این حاکمیت و جامعه را بسازد و آن را به جریان بیندازد باید یک سری اصول و پایه معرفی کند. در واقع باید نشان دهد که جامعه مد نظر او از چه اصول و پایه هایی تشکیل شده است. یکی از مهمترین این پایه ها که اسلام توجه بسیاری به آن داشته و دارد، خانواده است. در واقع از دید اسلام و البته از دید جامعه شناختی خانواده مهمترین عنصر یک جامعه محسوب می شود.

وکیل اثبات زوجیت (6)
وکیل اثبات زوجیت (6)

وکیل اثبات زوجیت و مفهوم خانواده

همانطور که در بالا مشخص شد به گفته وکیل اثبات زوجیت که یک وکیل در حوزه خانواده محسوب می شود، خانواده عنصری است که نیروی انسانی مورد نیاز جامعه را در همان سمت و سویی که می خواهد پرورش می دهد. در واقع خانواده از دو جهت برای جامعه می تواند اهمیت داشته باشد. اول این که خانواده به عنوان یک زایشگاه محسوب می شود. یعنی نیروی انسانی در آن متولد می شود. به بیان ساده تر خانواده نیروی انسانی مورد نظر جامعه را تولید می کند. جنبه دوم که بسیار مهم تر است این است که خانواده باید به عنوان یک پرورشگاه هم برای جامعه کارکرد داشته باشد. یعنی آموزه ها و جهت گیری های هم سوی جامعه را به این افراد تازه متولد شده القا کند. بنابراین خانواده مانند یک کارخانه آدم سازی برای جامعه محسوب می شود.

حال بر اساس این تعریفی که از مفهوم خانواده داشتیم می توانیم اینگونه بیان کنیم که اسلام به عنوان یک دینی که به دنبال ساخت جامعه و حاکمیت است به عنوان یکی از اصلی ترین عنصر ها باید به خانواده نگاه کند. از این رو اسلام بر خلاف بسیاری دیگر از ادیان، قوانین خاص با نگاه عمیق تر به جزئیات برای خانواده تدوین کرده است.

این قوانین از همان لحظه ایجاد خانواده شروع می شود و تا به انتها همراه آن حضور دارد. به بیان ساده تر با اثبات اصالت یک خانواده سایر قوانین در این بخش برای این خانواده جریان پیدا می کند. اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم زمانی قوانین خانواده مانند مهریه، نفقه، روابط فرزندی و … معنا پیدا می کند که در ابتدا ثابت شود اساسا این خانواده از نظر قانونی و شرعی وجود دارد.

به وکیل اثبات زوجیت زمانی که می گوییم یک خانواده از نظر قانونی و شرعی وجود داشته باشد بدین معنی است که قانون و شرع این خانواده را به رسمیت بشناسد. در واقع از دید شرع و قانون خانواده در اولین حالت خود متشکل از یک زن و یک مرد است. بنابراین باید رابطه میان این دو در ابتدای امر اثبات شود تا بتوانیم آن ها را یک خانواده قلمداد کنیم. از این رو می توانیم به طور کاملا مشخص بیان کنیم که وکیل اثبات زوجیت کار بسیاری دارد. چرا که این فرد نشان می دهد یک مرد و یک زن دارای رابطه زناشویی شرعی و قانونی هستند و عملا می توانیم آن ها را یک خانواده قلمداد کنیم. با اثبات این رابطه سایر قوانین وابسته به حوزه خانواده برای آن ها اجرایی می شود. یعنی فرزندی که از آن ها به دنیا آمده به عنوان یک فرزند قانونی و شرعی شناخته می شود و می تواند صاحب شناسنامه و … باشد. این نکته بسیار مهمی است که باید در خصوص کارکرد وکیل اثبات زوجیت به آن توجه داشته باشیم.

وکیل اثبات زوجیت (5)
وکیل اثبات زوجیت (5)

وکیل اثبات زوجیت یک وکیل حقوقی

برای این که بخواهیم بهتر با کارکرد وکیل اثبات زوجیت آشنا شویم باید آن را از منظر قانونی نگاه کنیم. این موضوع ما را به این نکته می رساند که به بستر قانونی کارکرد این وکیل نگاهی ویژه داشته باشیم. در واقع وکیل اثبات زوجیت را یک وکیل حقوقی می دانیم. اما چرا؟

بگذارید ساده تر توضیح دهیم. قانون از دو بخش مهم حقوقی و کیفری تشکیل شده است. به بیان بهتر هر چیزی که شما در قانون می بینید یا می خوانید بر اساس یکی از این دو بخش تعریف شده است. بنابراین ما باید ببینیم که یک وکیل اثبات زوجیت و قوانینی که در این حیطه قرار دارد تحت عنوان بخش از قانون است.

حقوقی به آن بخش از قانون اطلاق می شود که اساسا به دنبال تعریف حقوق هر فرد در جامعه است. در واقع ما در بخش حقوقی با مواردی از قانون آشنا می شویم که در آن مشخص میشود هر کسی که در این جامعه حضور دارد از چه حقوقی برخوردار است و چگونه می تواند به این حقوق دسترسی داشته باشد. در این بخش از قانون تنها می توان از تخلف و جریمه صحبت کرد.

اما در مورد کیفری بودن قوانین بحث دیگری وجود دارد. در قوانین کیفری مهمترین عنوانی که وجود دارد جرم است. در واقع بر اساس همین عنوان است که مجرم، مجازات، جانی و جنایت مطرح می شود. اگر بخواهیم ساده تر به این موضوع نگاه کنیم می توانیم اینگونه بیان کنیم که اساسا در بخش کیفری به جرم شناسی و جرم انگاری افعال نگاه می شود. اگر در این بخش از قانون مشخص شود که جرمی صورت گرفته، فاعل را مجرم و برای او مجازاتی در نظر گرفته می شود.

حال به وکیل اثبات زوجیت بازگردیم. زمانی که می گوییم این وکیل در حوزه حقوقی فعالیت می کند بدین معنی است که امکان شکایت یا طرح جرم برای این وکیل وجود ندارد. این وکیل در حوزه قوانینی است که تنها برای احقاق حق افراد تعریف شده است. این نکته بسیار مهم در خصوص کارکرد وکیل اثبات زوجیت محسوب می شود.

وکیل اثبات زوجیت (3)
وکیل اثبات زوجیت (3)

وکیل اثبات زوجیت و قرارداد ازدواج

یکی دیگر از جنبه هایی که نشان می دهند وکیل اثبات زوجیت چه کارکردی دارد و در چه حوزه هایی فعالیت می کند، نگاه به قانون ازدواج است. ازدواج از دید عمومی شاید یک مفهوم احساسی و درونی باشد. اما قانون متاسفانه توانایی درک مفهوم احساسی را ندارد. از این رو باید سعی کنیم ازدواج را تحت یک مفهوم منطقی توضیح دهیم.

قانون ازدواج را مانند یک قرارداد می بیند. به بیان ساده تر ازدواج یک قرارداد میان دو انسان است که بر اساس آن دو طرف نسبت به یک دیگر تعهداتی را قبول می کنند. بعد از امضای این قرارداد این تعهدات لازم الاجرا خواهد بود. همچنین اگر یکی از طرفین نسبت به اجرای این تعهدات کوتاهی کند، اجازه فسخ یا همان طلاق برای طرف مقابل صادر می شود. در واقع ازدواج یک نوع قرارداد برای زندگی است که بخش های مختلفی از زندگی فردی را تحت تاثیر قرار می دهد.

بنابراین وقتی گفته می شود وکیل اثبات زوجیت باید بتواند رابطه ازدواج میان دو نفر را ثابت کند بدین معنی است که این وکیل باید قراردادی را که میان این دو وجود دارد را ثابت کند. قرارداد ازدواج معمولا یک قرارداد رسمی محسوب می شود. در این حالت اثبات رابطه ازدواج کار ساده ای است. زیرا این سند رسمی است و بر اساس قانون یک سند رسمی اعتبار بسیار بالایی دارد. مشکل از آنجایی شروع می شود که این سند وجود نداشته باشد و یا این قرارداد در جایی ثبت نشده باشد. از این رو باید به دنبال ارائه دلایلی برای اثبات این رابطه بود. با توجه به این که خانواده برای اسلام مقوله بسیار مهمی است و این اهمیت به قانون ایران نیز رسوخ کرده به نظر نمی رسد که اثبات یک رابطه ازدواج کار ساده ای باشد. از این روست که معمولا گفته می شود بهتر است در چنین شرایطی از یک وکیل اثبات زوجیت کمک گرفت.

وکیل اثبات زوجیت (9)
وکیل اثبات زوجیت (9)

وکیل اثبات زوجیت و ارائه درخواست دعوی

دعوای اثبات زوجیت نیز همانند بسیاری از دعاوی حقوقی با ارائه دادخواست توسط وکیل اثبات زوجیت آغاز می گردد. مسئله مهمی که وجود دارد آن است که برخی از افراد با خود فکر میکنند که خود به تنهایی می توانند دادخواست اثبات زوجیت را تهیه و به دادگاه های حقوقی ارائه دهند اما این افراد باید توجه داشته باشند که چنین مسئله ای حقیقت ندارد و نمی توان انتظار داشته که چنینی درخواست هایی مورد پذیرش قانون قرار گیرند بنابراین کاملا طبیعی است که وکیل اثبات زوجیت بتواند بهتر از هرکس دیگری دادخواست های قانونی را تنظیم کند و آماده ارائه به محاکم قضایی کند.

مهم ترین مرجع قانونی برای دعاوی حقوقی مانند اثبات زوجیت به فعالیت میپردازد و جریان این پرونده ها را مورد بررسی قرار می دهد، دادگاه حقوقی خانواده است. دادگاه خانواده با اخذ دادخواست از جانب فردی که مدعی نفی زوجیت است جریان دادرسی به پرونده را اغاز می کند و. در صورتی که متن این دادخواست حقوقی به خوبی تنظیم نشده باشد جریان پرونده دچار اطاله دادرسی می شود و با هر بار برگشت دادخواست ماجرای پرونده پیچیده تر خواهد شد و هزینه دادرسی باید مجددا پرداخت شود. بنابراین بهترین و عاقلانه ترین راهکاری که می توان در چنین مواردی پیشنهاد داد آن است که از همان ابتدای پرونده برای جلوگیری از هرگونه آسیب و ضرر و زیان، دادرسی را به وکیل اثبات زوجیت واگذار کرد تا به بهترین نحو ممکن مورد پیگیری قرار گیرد.

خواهان پرونده برای آغاز دعوای حقوقی اقدام می کند اما کسی که وظیفه دفاع از خود را دارد، خوانده پرونده است. در جریان پرونده های نفی رابطه زوجیت، خوانده وظیفه دارد تا با ارائه دلایل کافی به اثبات زوجیت بپردازد و تنها کسی که می تواند این کار را به خوبی انجام دهد، وکیل اثبات زوجیت است.

وکیل اثبات زوجیت در تمامی مراحل دادرس در کنار موکل خود است و می تواند موضوع پرونده را به خوبی مورد بررسی قرار دهید و به دفاع از حقوق موکل خود بپردازد. کسانی که برای انعقاد قرارداد وکالت با وکیل اثبات زوجیت اقدام می کنند به راحتی می توانند تمامی روند پرونده را به این فرد حرفه ای و متخصص واگذار کرده و خیالشان راحت باشد که موضوع پرونده به بهترین نحو ممکن در حال بررسی است.

وکیل اثبات زوجیت و اهمیت مراجعه به او

وکیل اثبات زوجیت در جریان پرونده های اثبات زوجیت نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و می تواند به نحوی صحیح شرایط پرونده را مورد پیگیری قرار داد تا کمترین آسیب و ضرر و زیان به موکل وارد شود. یکی از دلایل عمده ای که چنین پرونده هایی در مراجع قضایی مطرح می گردند و توسط وکیل اثبات زوجیت مورد پیگیری قرار می گیرند آن است که زوجیت از منظر شرع و دین اسلام دارای آثار حقوقی متعددی است که با نفی آن ممکن است این آثار نیز به طور عمده ای از بین بروند. پس کسی که به اثبات زوجیت می پردازد در واقع از حقوق خود دفاع می کند و از تضییع آنها جلوگیری می کند. در ادامه متن با ما همراه باشید تا به طور کلی به تمامی نکات مربوط آثار اثبات زوجیت اشاره کنیم و آنها را معرفی کنیم.

وکیل اثبات زوجیت و مسئله ارث و میراث

یکی از اساسی ترین آثار اثبات زوجیت، مسئله ارث و میراث است. وکیل اثبات زوجیت می تواند با رسیدگی به جریان این پرونده ها مسائل ارث و میراث را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهد و آنها را از طریق قانونی به نتیجه برساند. به چند مورد از اساسی ترین و مهم ترین مسائل قانونی اثبات زوجیت و ارث میراث اشاره می کنیم تا با انها اشنا شوید:

زوجین که زوجیت آن‌ها دائمی بوده و ممنوع از ارث نباشند از یکدیگر ارث میبرند.  در صورت تعدد زوجات ربع یا ثمن ترکه که تعلق به زوجه دارد بین همه آنان بالسویه تقسیم می‌شود.

اگر شوهر زن خود را به طلاق رجعی مطلقه کند هر یک از آن‌ها که قبل از انقضاء عده بمیرد دیگری از او ارث میبرد لیکن اگر فوت یکی ‌از آن‌ها بعد از انقضاء عده بوده و یا طلاق بائن باشد از یکدیگر ارث میبرند.

اگر شوهر در حال مرض زن خود را طلاق دهد و در ظرف یکسال از تاریخ طلاق بهمان مرض بمیرد زوجه او ارث میبرد اگرچه ‌طلاق بائن باشد مشروط بر اینکه زن شوهر نکرده باشد.

اگر مردی در حال مرض زنی را عقد کند و در همان مرض قبل از دخول بمیرد زن از او ارث نمیبرد لیکن اگر بعد از دخول یا بعد از صحت یافتن از آن مرض بمیرد زن از او ارث میبرد.

زوج از تمام اموال زوجه ارث می برد و زوجه در صورت فرزند دار بودن زوج یک هشتم از عین اموال منقول و یک هشتم از قیمت اموال غیرمنقول اعم از عرصه و اعیان ارث می برد در صورتی که زوج هیچ فرزندی نداشته باشد سهم زوجه یک چهارم از کلیه اموال به ترتیب فوق می باشد.

مفاد این ماده در خصوص وراث متوفایی که قبل از تصویب آن فوت کرده ولی هنوز ترکه او تقسیم نشده‌است نیز لازم‌الاجرا است. هرگاه ورثه از اداء قیمت امتناع کنند زن می تواند حق خود را از عین اموال استیفاء کند.

بررسی قانونی موضوع نکاح توسط وکیل اثبات زوجیت

یکی دیگر از آثار اثبات زوجیت مربوط به موارد نکاح است. وکیل اثبات زوجیت می تواند جریان چنین پرونده هایی را در رابطه با موضوع نکاح به نحو احسن مورد پیگیری قرار دهد. به چند مورد از اساسی ترین موضوعات مربوط به نکاح و زوجیت در قانون مدنی کشور اشاره می کنیم:

 وعده ازدواج ایجاد علقه زوجیت نمی‌ کند اگرچه تمام یا قسمتی از مهریه که بین طرفین برای موقع ازدواج مقرر گردیده پرداخته شده ‌باشد بنابراین هر یک از زن و مرد مادام که عقد نکاح جاری نشده می ‌تواند از وصلت امتناع کند و طرف دیگر نمی ‌تواند بهیچوجه او را مجبور به ازدواج کرده یا از جهت صرف امتناع از وصلت مطالبه خسارتی نماید.

هر یک از نامزدها می ‌تواند در صورت بهم خوردن وصلت منظور هدایائی را که بطرف دیگر یا ابوین او برای وصلت منظور داده ‌است مطالبه کند اگر عین هدایا موجود نباشد مستحق قیمت هدایائی خواهد بود که عادتا نگاهداشته می‌شود مگر اینکه آن هدایا بدون تقصیر طرف دیگر تلف شده‌ باشد

هر یک از طرفین می‌ تواند برای انجام وصلت منظور از طرف مقابل تقاضا کند که تصدیق طبیب بصحت از امراض مسریه مهم از ‌قبیل سیفلیس و سوزاک و سل ارائه دهد عقد نکاح دختر قبل از رسیدن به سن ۱۳ سال تمام شمسی و پسر قبل از رسیدن به سن ۱۵ سال تمام شمسی منوط است به اذن ولی به شرط رعایت مصلحت با تشخیص دادگاه صالح.

نکاح دختر باکره اگرچه به سن بلوغ رسیده باشد موقوف به اجازه پدر یا جد پدر او است و هرگاه پدر یا جد پدری بدون علت موجه از دادن اجازه مضایقه کند اجازه او ساقط و در این صورت دختر می تواند با معرفی کامل مردی که می خواهد با او ازدواج نماید و شرایط نکاح و مهری که بین آن‌ها قرار داده شده پس از اخذ اجازه از دادگاه مدنی خاص به دفتر ازدواج مراجعه و نسبت به ثبت ازدواج اقدام نماید. در صورتی که پدر یا جد پدری در محل حاضر نباشند و استیذان از آن‌ها نیز عادتاً غیر ممکن بوده و دختر نیز احتیاج به ازدواج داشته باشد، وی می تواند اقدام به ازدواج نماید.

 هرکس زن شوهردار را با علم به وجود علقه زوجیت و حرمت نکاح و یا زنی را که در عده طلاق و یا در عده وفات است با علم بعده ‌و حرمت نکاح برای خود عقد کند عقد باطل و آن زن مطلقا بر آن شخص حرام موبد می‌شود

حکم مذکور در ماده فوق در موردی نیز جاری است که عقد از روی جهل به تمام یا یکی از امور مذکوره فوق بوده و نزدیکی هم واقع ‌شده باشد.در صورت جهل و عدم وقوع نزدیکی عقد باطل ولی حرمت ابدی حاصل نمی‌شود.

زنی که سه مرتبه متوالی زوج یک نفر بوده و مطلقه شده بر آن مرد حرام می‌شود مگر اینکه بعقد دائم به زوجیت مردی دیگری ‌درآمده و پس از وقوع نزدیکی با او به واسطه طلاق یا فسخ یا فوت فراق حاصل شده باشد.

وکیل اثبات زوجیت و حقوق و تکالیف زوجین نسبت به یکدیگر

شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که با ایجاد علقه زوجیت میان زن و شوهر، میان آنها وظایفی شکل می گیرد که انسان باید نسبت به یکدیگر آنها را رعایت کنند و در صورتی که این موارد رعایت شوند از لحاظ قانونی می توان موضوع را پیگیری کرد. وکیل اثبات زوجیت کسی است که می تواند در صورت ادعای نفی زوجیت، وجود چنین وظایف و تعهداتی را که با انعقاد قرارداد زوجیت ایجاد شده اند را ثابت کند و از ادله و مدارک کافی در این زمینه بهره می گیرد. از آنجایی که موضوع اثبات زوجیت و وظایف و تعهدات زن و شوهر در قبال یکدیگر بسیار برای قانونگذار کشور ما مهم است به چند مورد از اساسی ترین و اصلی ترین مفاد قانونی در این حوزه می پردازیم. به شما توصیه می کنیم که قبل از مراجعه به وکیل اثبات زوجیت با این موارد آشنا شوید:

همین که نکاح بطور صحت واقع شد رابطه زوجیت بین طرفین موجود و حقوق و تکالیف زوجین در مقابل همدیگر برقرار می‌شود زن و شوهر مکلف به حسن معاشرت با یکدیگرند زوجین باید در تشیید مبانی خانواده و تربیت اولاد خود به یکدیگر معاضدت نمایند.

در روابط زوجین ریاست خانواده از خصایص شوهر است. در عقد دائم نفقه زن بعهده شوهر است نفقه عبارت است از همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن، البسه، غذا، اثاث منزل و هزینه های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج به واسطه نقصان یا مرض.

هرگاه زن بدون مانع مشروع از ادای وظایف زوجیت امتناع کند مستحق نفقه نخواهد بود. نفقه مطلقه رجعیه در زمان عده بر عهده شوهر است مگر اینکه طلاق در حال نشوز واقع شده باشد لیکن اگر عده از چه فسخ نکاح‌ یا طلاق بائن باشد زن حق نفقه ندارد مگر در صورت حمل از شوهر خود که در اینصورت تا زمان وضع حمل حق نفقه خواهد داشت.

در ایام عده وفات، مخارج زندگی زوجه عندالمطالبه از اموال اقاربی که پرداخت نفقه به عهده آنان است ( در صورت عدم پرداخت) تأمین می گردد. زن می‌تواند در صورت استنکاف شوهر از دادن نفقه بمحکمه رجوع کند در این صورت محکمه میزان نفقه را معین و شوهر را ب دادن آن محکوم خواهد کرد.

زن باید در منزلی که شوهر تعیین میکند سکنی نماید مگر آن که اختیار تعیین منزل بزن داده شده باشد. اگر بودن زن با شوهر در یک منزل متضمن خوف ضرر بدنی و یا مالی یا شرافتی برای زن باشد زن می‌تواند مسکن علیحده اختیار کند‌ و در صورت ثبوت مظنه ضرر مزبور محکمه حکم بازگشت به منزل شوهر نخواهد داد و مادام که زن در بازگشتن به منزل مزبور مذکور است نفقه بر‌عهده شوهر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×