خیانت در امانت پول

خیانت در امانت پول (3)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

خیانت در امانت پول

 خیانت در امانت پول

خیانت در امانت پول در قانون دارای چه ارکانی است و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟ آیا تاکنون برای شما هم پیش آمده است که بخواهید اطلاعات نستا جامع و دقیقی در مورد خیانت در امانت پول بدست آورید و ندانید که باید از چه کسی در این حوزه کمک بگیرید؟ خیانت در امانت پول دارای چه مجازاتی است و متخلفان چگونه می توانند جرمی که مرتکب شده اند را جبران کنند؟ آیا شما نیز تاکنون با جرم خیانت در امانت پول مواجه شده اید؟

خیانت در امانت پول یکی از مهم ترین جرایمی است که امروزه در میان مردم جوامع مختلف بسیار رایج شده است و افراد بسیار زیادی درگیر چنین پرونده هایی هستند. حقیقت آن است که بسیاری از افرادی که با خیانت در امانت پول روبرو می شوند یا حتی تهمت این جرم به آنها نسبت داده می شود به صورت کلی نمی دانند که چگونه می توانند از تضییع حقوق خود جلوگیری کنند؛ چرا که دارای اطلاعات دقیق قانونی نیستند.

افراد باید این موضوع را بدانند که برای کسب اطلاعات جامع و دقیق در مورد خیانت در امانت پول باید از افراد آگاه و متخصص در این حوزه استفاده کنند. برای مبحث خیانت در امانت پول نیز بهتر است از وکلای متخصص و حرفه ای کمک گرفت تا بتوان در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین نتایج را بدست آورد.

خیانت در امانت پول چیست؟

خیانت در امانت پول یکی از انواع جرایمی است که در قانون برای ان مجازات تعیین شده است و تمامی متخلفان باید علاوه بر جبران خسارت، مجازات معین شده در قانون را نیز بپذیرند. خیانت در امانت پول دارای آثار بسیار مخرب در جامعه است و باعث می شود تا افراد اسیب های بسیار زیادی در جامعه ببینند و اختلالات بسیار زیادی در جریان های تجاری و مادی برای آنها پیش می آید.

خیانت در امانت پول دارای ابعاد گسترده ای است که باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد و با دقت تمامی جوانب آن تحلیل شود تا در روند دادرسی تسریع یابد. جرم خیانت در امانت پول در حالت کلی به اعمالی مانند سو استفاده کردن، تصاحب کردن یا استعمال و تلف کردن مال مفقود یا امانت داده شده می گویند. دقت داشته باشید هنگامی که مالی به فردی امانت داده می شود و قرار است تا این مال مسترد شود، هرگونه عدم عمل به تعهد باعث می شود تا جرم خیانت در امانت اتفاق بیفتد.

در مورد موضوعات مربوط به این جرم در حالت عادی به موارد متعددی می توان اشاره کرد اما اصلی ترین و رایج ترین اموالی که معمولا در جامعه مورد خیانت در امانت قرار می گیرند مواردی مانند: سفته ، چک و پول است.

اگر شما جز کسانی هستید که جرم خیانت در امانت پول برایتان پیش آمده است به شما پیشنهاد می کنیم که از یک موسسه حقوقی متخصص و حرفه ای مانند گروه پارسا کمک بگیرید تا شما را در این زمینه همراهی کنند و کمتر با مشکلات و چالش هایی مانند اطاله دادرسی روبرو شوید.

خیانت در امانت پول و شکایت در مراجع قضایی

دعوای خیانت در امانت پول نیز همانند دیگر دعاوی حقوقی نیاز به ارائه شکواییه دارد و فرد شاکی باید با کمک یک فرد متخصص و حرفه ای متن شکواییه را آماده و ارائه دهد. امروزه با راه اندازی دفاتر قضایی دیگر کار افراد بسیار آسانتر شده است و آنان می توانند بدون به هدر رفتن زمان و هزینه خود به این دفتر مراجعه کنند و بدون آن که در دادگاه حضور یابند جریان پرونده را پیگیری کنند.

وکیل خیانت در امانت کسی است که می تواند تمامی اسناد قانونی و شکواییه های لازم را تهیه و آماده کند و به محضر قانون ارائه دهد. خیانت در امانت پول مسئله ای است که در مراجع قضایی دارای مراحل مختلفی است و ممکن است حتی در برخی از مواقع دچار اطاله دادرسی شود.

برای جلوگیری از اطناب پرونده معمولا بهترین راهکار آن است که از افراد متخصص کمک گرفت و از تجربیات آنان استفاده کرد. وکیل خیانت در امانت دارای اطلاعات کافی در زمینه قوانین مختلف است و می تواند در جلسات مشاوره ای تمامی اگاهی های لازم را به موکلان خود نیز انتقال دهد.

یک وکیل متخصص می تواند هم از جانب خواهان و خوانده در جریان پرونده حضور یابد و از حقوق موکل خود دفاع کند. بنابراین حتی ممکن است در برخی از مواقع اتهام خیانت در امانت پول به یک فرد به صورت نابجا نسبت داده شود، در این حالت وکیل خیانت در امانت می تواند در اثبات بی گناهی او نقش موثری را ایفا کند.

بررسی قانون مجازات در مورد خیانت در امانت پول

خیانت در امانت پول جز مصادیق اصلی است که برای این جرم در نظر گرفته شده است و قانون در مورد  آن به موارد مختلفی اشاره کرده است. افراد می تواننند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خیانت در امانت پول از جلسات مشاوره حقوقی استفاده کنند. بر اساس مفاد 673 الی 674 قانون مجازات اسلامی،  هرکس از سفید مُهر یا سفید امضایی که به او سپرده شده است یا به هر طریق به دست آو‌رده سوء استفاده نماید به شش ماه تا یک سال و شش ماه حبس محکوم خواهد شد. هرگاه اموال منقول یا غیرمنقول یا نوشته‌هایی از قبیل سفته و چک و قبض و نظایر آن به عنوان اجاره یا امانت یا رهن یا برای و‌کالت یا هر کار با اجرت یا بی اجرت به کسی داده شده و بنابراین بوده است که اشیاء مذکور مسترد شود یا به مصرف معینی برسد و شخصی که آن اشیاء نزد او بوده آنها را به ضرر مالکین و متصرفین آنها استعمال یا تصاحب یا تلف یا مفقود نماید به حبس از سه ماه تا یک سال و شش ماه محکوم خواهد شد.

 هرکس سایر اشیاء منقول متعلق به دیگری را آتش بزند به حبس از سه ماه تا یک سال و شش ماه محکوم خواهد شد. هرکس عمداً اشیاء منقول یا غیرمنقول متعلق به دیگری را تخریب نماید یا به هر نحو کلاً یا بعضاً تلف نماید و یا از کار اندازد به حبس از سه ماه تا یک سال و شش ماه و به جزای نقدی تا دو برابر معادل خسارت ‌وارده ‌محکوم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×