دادخواست ابطال عملیات اجرایی

دادخواست ابطال عملیات اجرایی (1)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

دادخواست ابطال عملیات اجرایی

دادخواست ابطال عملیات اجرایی مدنی است و در هدف اعمال فشار مانند ممنوع الخروج کردن متهمین است. البته اعمال فشار از سوی خواهان و درخواست ایشان و با حکم دادگاه صورت می گیرد تا خوانده بدهی خود را پرداخت نماید. یکی از این اختلافات کشیدن چک بی محل و بدهکاری می باشد. همچنین از عوامل دیگر نیز می شود از عدم اجرای  تعهدات در قراردادها  نیز نام برد.

دادخواست ابطال عملیات اجرایی چیست؟ و در تدلیس چه کاربردی دارد؟

از جمله دیگر که باعث دادخواست ابطال عملیات اجرایی می شود تدلیس است. تدلیس در تحویل کالا ها و از نواقص کالاها یا به شکل فیزیکی بوجود می آید یعنی زمانی که شما در مورد یک کالا قرارداد منعقد می کنید و پس از تحویل کالا متوجه می شوید در کالا نواقصی است که طبق قرارداد نبوده دادخواست ابطال  عملیات اجرایی درخواست می کنید. این قانون یک اصطلاح حقوقی است و ربطی به توقف عملیات عمرانی ندارد مگر اینکه قوانین مناقصه رعایت نشده باشد یا در آن تخلف صورت گرفته باشد.

دادخواست ابطال عملیات اجرایی چیست؟  ودر چک  چه کاربردی دارد؟

 اختلاف چک و کشیدن چک بی محل از سوی طرف مقابل این حق را به شما می دهد تا از دادگاه  این قانون را درخواست کنید. البته بیشتر وکلا و قضات ممکن است از این قانون بی اطلاع باشند و این بخاطر درگیری با کارهای بزرگ است و ممکن است این قانون در دادگاه ها به شکل روزانه و مستمر  نباشد و برای همین است که ممکن است کم کم به فراموشی گذاشته شود اما وکلای با سواد و قوی می توانند از این قانون جهت دفاع از موکلین خود استفاده کنند و دادخواست  ابطال عملیات اجرایی صادر نمایند.

دادخواست ابطال عملیات اجرایی چیست؟ و در امرآیین دادرسی چه کاربردی دارد؟ :

 دادخواست ابطال عملیات اجرایی در حقیقت توقف عملیات آیین دادرسی پرونده است. و طبق قانون با توجه به حقیقت ورود ثالث و براساس ذینفعان پرونده عملیات اجرایی آن متوقف می شود.  البته توقف عملیات اجرایی با موافقت دادگاه صورت می گیرد و وکیل باید دادگاه را قانع کند که توقف عملیات اجرایی طبق چه ماده قانونی است و چه نتایجی دارد. در الزام به تنظیم سند نیز می توانید  از این ماده قانون آیین دادرسی استفاده کنید وقتی که طبق قرارداد فروشنده در انتقال سند همکاری نمی کند دادگاه می تواند سند را به خریدار انتقال دهد در صورت عدم همکاری از سوی فروشنده دادگاه می تواند به او فشار بیاورد. بستن حساب های خوانده یکی از عملیات قضایی دادخواست ابطال  عملیات اجرایی است .

دادخواست ابطال عملیات اجرایی چیست؟ ودر  در مناقصه ها و مزایده ها  چه کاربردی دارد؟

در زمان رقابت بین پیمانکاران  جهت گرفتن و برنده شدن در کمیسیون های حقوقی ادارات اگر شرکتی ثابت کند که در مزایده و مناقصه برنده شده است و قوانین در مزایده و مناقصه رعایت نشده است و یا شرکت خودش برنده شده و امور حقوقی سازمان مربوطه با فرد یا شرکت دیگری قرار داد منعقد کرده است یا اینکه در حین کار قرارداد دیگری منعقد شده و کار را به دیگری واگذار کرده باشند شرکت مذکور می تواند دادخواست ابطال عملیات اجرایی  را از دادگاه درخواست نماید. دادگاه می تواند به منظور اعمال فشار مزایده و یا مناقصه را متوقف نماید. و قرارداد و عملیات مناقصه و مزایده را مورد بررسی قرار دهد و  جبران خسارت وارده را از سازمان مذکور بخواهد. در صورت اتلاف مال سازمان برگزار کننده باید جبران خسارت نماید.

 انواع دادخواست ابطال عملیات اجرایی چیست؟:

در امور حقوق مدنی و امور جزایی دادخواست ابطال عملیات اجرایی وجود دارد اما بیشتر دادخواست عملیات اجرایی مدنی است و در کیفری شبیه تجدید نظر است در همه امور مالی و غیر مالی می توانید  دادخواست  ابطال عملیات اجرایی را از دادگاه بخواهید. مرجع رسیدگی به این قانون دادگاه صالح است.

دادخواست ابطال عملیات اجرایی چیست؟  ودر شورای حل اختلاف چه کاربردی دارد؟

دادخواست ابطال عملیات اجرایی شورای حل اختلاف قانونی است  و قاضی دادگاه به منظور فشار و حل اختلاف اگر لازم بداند که روش مذکور باعث سرعت دادن به حل اختلاف می شود، می تواند آن را اجرا نماید. مواردی مانند مهریه و تمکین و الزام به تمکین شوهر و ازدواج مجدد در صورت عدم تمکین زوجه و نفقه از موارد دادخواست ابطال  عملیات اجرایی است که قاضی  شورای حل اختلاف آن را اعمال نماید.

هزینه دادخواست ابطال عملیات اجرایی چیست؟ :

هزینه این قانون بستگی به نوع پرونده و شکل پرونده دارد و از آنجا که دادخواست ابطال عملیات اجرایی  مدنی و مالی است بستگی به نوع مال و مقدار کیفیت و کمیت پرونده دارد لذا ممکن است کاملا متفاوت از هم باشد. همچنین دادخواست ابطال عملیات اجرایی ثبتی و مزایده یا چک و سفته با هم متفاوت باشد به هر حال دادگاه در مورد هزینه دادخواست عملیات اجرائی تصمیم می گیرد.

 دادخواست ابطال عملیات اجرایی: و مدت زمان آن چگونه است؟ 

زمان این قانون  کاملا موقت است و صرفا به منظور حل مشکل و پایان دادن به دعوا و سرعت دادن به اتمام  دعوا صادر می شود اگر شما وکیل خوب و قوی داشته باشید می توانید از این روش با سرعت بیشتری برای پایان دادن به دعوا کمک بگیرید برای همین است که نقش وکیل در آیین دادرسی مدنی بسیار تأثیر گذار است و می تواند با پیروزی بر طرف مقابل به دعوا پایان دهد.

فوریت دادخواست ابطال عملیات اجرایی چیست؟ :

فوریت دادخواست ابطال عملیات اجرایی قانونی است و دادگاه می تواند طبق قانون آیین دادرسی مدنی ماده  310 در مواردی که فوریت وجود داشته باشد آن را به اجرا بگذارد . در صورتی که دادگاه شکایت و اسناد لازم را قوی  بداند می تواند فوریت دادخواست ابطال عملیات اجرایی را با حکم قضائی به اجرا بگذارد و دستور موقت صادر نماید. وکیل باید بصورت مستدل و مستند دادخواست ابطال عملیات اجرایی از دادگاه را بخواهد البته شما موکل عزیز نیز باید به وکیل خود کمک نمائید و در جمع آوری مستندات با وکیل همکاری نمائید  تا پرونده شما به شکل قوی به پیروزی برسد. در واقع در اجرای عملیات آیین دادرسی این مستندات هستند که دادگاه را قانع می کند تا با هیچ گونه تردید حکم قضائی صادر نماید مستندات می تواند کتبی و مجازی و اسناد رسمی باشد در حقوق مدنی شاهد نیز به عنوان مستند و مستدل  مسیر آیین دادرسی مدنی را متحول می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×