وکیل ملکی در رشت

وکیل ملکی در رشت (6)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

وکیل ملکی در رشت

وکیل ملکی در رشت

وکیل ملکی در رشت را تا چه اندازه می شناسید و با اناشنایی دارید؟ وکیل ملکی در رشت می تواند وکالت تمامی پرونده هایی را که مرجع حل اختلاف و دعاوی قضایی انها در رشت قرار دارد را بر عهده گیرد و آنها را در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برساند. وکیل ملکی در رشت را باید چگونه پیدا کنیم؟ بهترین و متخصص ترین وکیل در رشت دارای چه خصوصیات و ویژگی هایی است و چه توانایی هایی دارد؟

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که جریان پرونده شما در رشت باید مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد به شما توصیه می کنیم که از یک وکیل ملکی در رشت کمک بگیرید و با کمک او جریان پرونده های خود را مورد بررسی و پیگیری قرار دهید. وکیل ملکی در رشت را می توان از طریق راه های مختلفی مورد شناسایی قرار داد برای مثال شما می توانید وکیل ملکی در رشت را از طریق رزومه کاری که دارد شناسایی کنید و برای جریان پرونده خود او را انتخاب کنید.

اگر شما جزو کسانی هستید که می خواهید با وکیل ملکی در رشت اشنا شوید و از میزان توانایی ها و تخصص های او اطلاع پیدا کنید و یکی از بهترین و متخصص ترین وکلا را برای جریان پرونده خود انتخاب کنید به شما توصیه می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا در مورد آن صحبت کنیم و این موضوع را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

وکیل ملکی در رشت و کارکرد های او

وکیل ملکی در رشت می تواند در جریان تمامی پرونده ها و دعاوی مختلفی که در مورد املاک مختلف پیش می اید فعالیت کند و جریان دادرسی آنها را به بهترین نحو ممکن مورد بررسی  پیگیری قرار دهد. اکنون ممکن است با خود فکر کنید که آیا از وکیل ملکی در رشت دیگر وکلای پایه یک دادگستری نمی توانند جریان دادرسی پرونده های مختلف مربوط به این حوزه را برعهده گیرند و انها را به نتبجه برسانند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تنها برخی از وکلای پایه یک دادگستری که دارای تحصیلات و دانش حقوقی هستند و تجربیات کاری متعددی در زمینه پرونده های ملکی هستند می توانند جریان دادرسی این پرونده را بر عهده بگیرد و آنها را به نتیجه برسند.

وکیل ملکی در رشت به دلیل توانایی ها و تجربیاتی که دارد به خوبی می تواند در جریان این پرونده ها بهترین و تخصصی ترین مهارت های خود را به کار گیرد و از ادله و مدارکی برای به نتیجه رساندن جریان پرونده استفاده کند که این پرونده ها در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسند و بتوان موضوعات آنها را به بهترین نحو ممکن در دادگاه را پیگیری کرد.

از آنجایی که رشت و توابع آن و شهرستانهای اطرافش دارای زمین های زراعی و غیر زراعی و املاک مختلفی است، افراد بسیار زیادی برای سرمایه گذاری و خرید ملک به این ناحیه می آیند. همین موضوع باعث میشود تا احتمال بوجود آمدن دعاوی مختلف و مشکلات متعدد در جریان این خرید ها بسیار بیشتر از پیش باشد و مشکلات متعددی را برای افراد بوجود آورد.

بر اساس این مسائل مختلف که به انها اشاره کردیم به راحتی می توانیم اینگونه نتیجه گیری کنیم که شهر رشت جز ان دسته از شهرهای پرجمعیتی است که احتمال بروز مشکلات متعدد حقوقی مربوط به املاک در آن بسیار زیاد است و نمی توان از بوجود آمدن جنین چالش هایی جلوگیری کرد و تنها راه درست آن است که به دنبال یک روش مناسب برای حل این مشکلات حقوقی مربوط به املاک باشیم.

مسئله مهمی که وجود دارد آن است که بسیاری از کسانی که درگیر پرونده های املاکی می شوند اصلا در رشت ساکن نیستند و نمی توانند به راحتی برای آغاز جریان یک پرونده حقوقی و پیگیری آن به راحتی در این شهر حضور یابند. این افراد معمولا باید به دنبال آن باشد که یک وکیل ملکی در رشت را پیدا کنید که علاوه بر داشتن مهارت، تخصص و توانایی های مختلفی هم داشته باشد. چنین وکیلی می تواند جریان دادرسی این پرونده ها را بدون حضور موکل خود به بهترین نحو ممکن پیگیری کند و به نتیجه برساند.

وکیل ملکی در رشت بهتر از هرکس دیگری با پرونده های مربوط به املاک آشنایی دارد و میتواند آنها را مورد بررسی و تحلیل قرار دهید و از طریق مشاوره حقوقی اطلاعات مربوط به مسائل پرونده را به موکلان خود ارائه دهد و با استفاده از روش های مختلف از تضییع حقوق آنها جلوگیری کند.

وکیل ملکی در رشت و توانایی های او

وکیل ملکی در رشت دارای توانایی های مختلفی دارد. مسلما کسانی که قصد دارند پرونده خود را به وکیل ملکی در رشت بسپارند علاقه مند به آن هستند که در مورد توانایی های های او اطلاع کسب کنند . به طور خلاصه به چند مورد از اساسی ترین و مهم ترین توانایی های وکیل ملکی در رشت اشاره می کنیم تا با انها اشنا شوید و اطلاعات لازم را در مورد او بدست آورید:

وکیل ملکی در رشت می تواند بهتر از هر شخص دیگری جریان دادرسی پرونده های مختلف را مورد بررسی و پیگیری قرارداد  و برای آغاز و اقامه دعوی اقدام کند. این وکیل حرفه ای بهتر از هرکس دیگری از جریان مختلف پرونده های مربوط به ملک و اراضی آشنایی دارد و میتواند بهترین اسناد حقوقی را رد رابطه با این موضوعات تهیه و تنظیم کند.

وکیل ملکی در رشت کسی است که می تواند از اطاله دادرسی جلوگیری کند. معمولا پرونده های مربوط به املاک ممکن است دارای اشتباهات و مشکلات فراوانی باشند که نمی توان به راحتی از کنار آنها گذشت؛ چرا که ممکن است پرونده دچار اطاله دادرسی شود و همین موضوع باعث شود تا افراد هزینه و زمان بسیار زیادی را صرف کنند. بنابراین بهتر است برای رسیدگی به جریان این پرونده ها از یک وکیل حرفه ای و متخصص استفاده کرد تا کمتر پرونده ها دچار اطاله شوند.

تا چه اندازه با قوانین ملکی آشنایی دارید؟

آیا تاکنون شده به مسائل و چالش های قانون ملکی برخورد کرده باشید؟ آیا تاکنون به این سوال فکر کرده اید که شما به عنوان مالک از چه حق و حقوق هایی برخوردار هستید؟ آیا به این نکته توجه داشته اید که مستاجر شما می تواند از چه طریق های قانونی حقوق خودش را زنده کند؟ آیا با مفاهیمی مانند تصرف عدوانی، خلع ید،‌ تخلیه ید و … آشنایی دارید؟ آیا قوانین ساختمانی را می دانید؟‌ آیا می دانید برای گرفتن قانونی پایان کار چه مراحلی را باید طی کنید؟

‌تمامی این ها مواردی است که می توانیم از یک وکیل ملکی در رشت انتظار داشته باشیم. البته این ها بخشی از این انتظارات است. به طور کلی هر چیزی که به مسائل ملکی و مالی مربوط باشد را می توان از یک وکیل ملکی در رشت یا تهران انتظار داشت. در ادامه بیشتر از این موضوع صحبت خواهیم کرد.

قوانین ملکی دارای شرایط و قواعد مختلفی هستند که تنه یک فرد متخصص در این زمینه با انها اشنایی دارد و میتواند آنها را به دیگران نیز انتقال دهد. اگر شما جز کسانی هستید که می خواهید با قوانین و قواعد مختلف آشنا شوید به شما پیشنهاد می دهیم که به وکیل ملکی در رشت مراجعه کنید و از خدمات مشاوره ای او استفاده کنید.

خدمات مشاوره ای وکیل ملکی در رشت به صورت انلاین و حضوری امکان پذیر است و همین موضوع باعث شده است تا افراد بتوانند از راه هایی مانند اینترنت و تلفن از مشورت های وکیل ملکی در رشت استفاده کنند. وکیل ملکی در رشت انلاین سوالات تمامی افراد را به صورت مجازی پاسخ می دهد.

مسائل قانونی که در حوزه ملک وجود دارد.

برای شناخت کارکرد وکیل ملکی در رشت بهتر است با موارد قانونی مورد بحث در قانون ملک صحبت کنیم. این موارد قانونی می تواند ما را ساده و سریع به کارکرد و اهمیت وکیل ملکی در رشت و تهران برساند. با ما همراه باشید.

احتمالا اولین مسئله قانونی در مورد مسائل ملکی که به ذهن همه ما خطور می کند مفهوم خرید و فروش یا همان نقل و انتقال ملکی است.

بسیاری از دعواها و پرونده های مربوط به قوانین ملکی مربوط به خرید و فروش ها و قراردادهایی از این دست است که به هر دلیل به سرانجام نرسیده است. در این مورد معمولا سند مورد توجه قانون قرار دارد.

به طور کلی در قوانین ایران دو نوع سند وجود. این اسناد عبارتند از سند رسمی و سند غیر رسمی. سند رسمی از دید قانون و دادگاه سندی است که به واسطه نماینده قضایی مورد تایید و ثبت قرار بگیرد. سند تک برگ منزل یا ملک از جمله اسناد رسمی محسوب می شود. اما هر سندی که به صورت رسمی و در حضور نماینده قضایی ثبت شود عملا سند غیر رسمی محسوب می شود. قولنامه، مبایعه نامه، انواع سند خطی و … همه و همه در حوزه اسناد غیر رسمی است.

برای وکیل ملکی در رشت یا تهران بسیار مهم است که موکل او بتواند یک سند رسمی در مورد ادعای خود ارائه بدهد. یادتان باشد ارزش قانون یک سند رسمی چند برابر ارزش قانونی یک سند غیر رسمی است. به بیان ساده تر اگر هر دو طرف دعوی سند به دادگاه ارائه بدهند دادگاه سندی را اولویت و ارجحیت قرار می دهد که رسمی باشد. از این رو یادتان باشد یک سند رسمی ملک می تواند در برابر تمامی اسناد غیر رسمی قرار بگیرد.این نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

مسئله قانونی مهم دیگری که غالبا در حوزه ملکی وجود دارد را می توان مسئله ارث دانست. در واقع در مسئله ارث و میراث نوع ملک، تعداد وراث و نحوه انحصار وراثت اهمیت دارد. وکیل ملکی در رشت یا تهران در این حوزه به خوبی می داند که دادگاه تنها مرجعی نیست که باید به آن مراجعه کند.

چالش قانونی دیگر در حوزه ملکی می توان به رابطه بین موجر و مستاجر اشاره کرد. نوع قراردادی که در این چالش وجود دارد و نحوه اجرایی آن چیزی است که در جامعه بسیار مورد تعرض قرار گرفته است.

ساخت و ساز ملک، مسائل مربوط به زمین های زراعی – مانند حق آب و … و ده ها مورد دیگر را می توان از نمونه های مختلف در حوزه قانون ملک دانست. از این رو اساسا کار وکیل ملکی در رشت یا تهران یک کار متمرکز و مختص به یک حوزه نیست. این وکیل باید اشرافیت بالایی به کلیت موضوع ملکی داشته باشد تا بتواند رای را به نفع شما بگیرد. در ادامه بیشتر از این مفهوم صحبت خواهیم کرد. 

نگاهی تخصصی تر به قوانین ملکی و اهمیت وکیل ملکی در رشت

اما بیایید کمی تخصصی تر به مسئله مربوط به قوانین ملکی نگاه کنیم. در واقع بیایید کمی با مفاهیم و قوانین قانونی در این حوزه آشنا شویم. برخی از این موارد عبارتند از:

منقول و غیر منقول، عین و منفعت، عرصه و اعیان، بایع، مبیع، اقاله یا تفاسخ، مشارکت در ساخت، مشاع و مفروز، حق انتفاع، حق ارتفاق، سند اوقافی و …

چند مورد از مفاهیم بالا که مثالی از تمامی مفاهیم قانون در حوزه ملک محسوب می شود را می دانید؟ در واقع چند مورد از مفاهیم بالا را می توانید درک کنید و اطلاعاتی از آنها دارید. متاسفانه قانون به اندازه ای گسترده و پیچیده شده است که اساسا نمی توان انتظار داشت که یک فرد عادی در جامعه بتواند این چنین مفاهیمی را درک کرد. در حالی که هر کدام از این منافع خارج از زندگی عادی اجتماعی نیست. یعنی شما این گونه تصور نکنید که با یک مفهوم کاملا جدا از جامعه یا یک مفهوم خاص طرف هستید. هر کدام از این موارد می تواند تک به تک برای شما ایجاد شود. این ها دسته از مفاهیمی است که وکیل ملکی در رشت و تهران به خوبی با آن ها آشنایی دارد. اما برای درک نزدیک بودن این مفاهیم به دنیا و زندگی روزمره ما بهتر است کمی با این مفاهیم آشنا شویم.

اموال منقول یا غیر منقول در واقع به امکان نقل و انتقال یک مال اشاره می کند. اموال منقول قابل جابه جایی و اموال غیر منقول غیر قابل جابجایی هستند. بنابراین می توان گفت که ملک در حوزه اموال غیر منقول قرار دارد.

عین مالی است که ماهیت مستقل دارد. در مورد مسائل ملکی خانه یا زمین و … را عین و مفاهیم مفهومی وابسته به آن مانند سکونت یا اجاره یا محصول حاصل از آن را منفعت می مامند.

همانطور که می بینید هر کدام از این مفاهیم می تواند شرایط و ویژگی های گسترده و مختلفی دارد. بنابراین کاملا مشخص است که استفاده از وکیل ملکی در رشت یا تهران کاملا ضروری و مهم است. چرا که عدم درک این مفاهیم در مواردی مانند عقد قرارداد یا مواردی این چنین می تواند دردسرهای بسیاری ایجاد کند.

انتخاب بهترین وکیل ملکی در رشت

اما سوال مهم دیگری که باید پاسخ دهیم این است که چگونه می توانیم بهترین وکیل ملکی در رشت را پیدا کنیم؟ پاسخ به این سوال چندان ساده و روشن نیست. شما در اولین قدم باید بدانید که در کدام حوزه ملکی نیاز به وکیل دارید. همانطور که تا به این جا مشخص شد اساسا بسیاری از افراد عادی جامعه توانایی فهم و درک مسائل مربوط به قانون را ندارند. این موضوع مربوط به پیچیدگی و گستردگی بیش از اندازه قوانین است. اما از طرف دیگر لازم از هر فرد نسبت به حقوق خود آگاه باشد. این پارادوکس است که به واسطه وجود مشاوران و وکلای حقوقی قابل حل است. یعنی شما برای آگاهی از حقوق خود و نیاز قانونی که پیدا کرده اید می توانید به یک مشاور مراجعه کنید. این مشاوره می تواند به شما راه قانونی مورد نظر را نشان دهد و  شما می توانید بر اساس آن سراغ انتخاب بهترین وکیل ملکی در رشت بروید.

نکته مهم دیگر بحث تخصص و دانش وکیل شماست. همانطور که بیان کردیم قوانین ملکی حوزه گسترده ای محسوب می شود و نمی توان به سادگی بر تمامی آن اشرافیت داشت. از این رو داشتن تخصص کافی و کامل از ویژگی های مهم یک وکیل خوب است. بنابراین شما بر اساس نیاز خود باید دقیقا سراغ وکیل متخصص در آن حوزه بروید. یادتان باشد شما بر اساس قانون می توانید از هر وکیلی در هر حوزه ای استفاده کنید. به طور مثال شما در حوزه ملکی می توانید از یک وکیل قتل استفاده کنید. اما آیا این کار منطقی است؟

ویژگی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید مسئله تجربه وکیل است. یادتان باشد که قانون به اندازه ای پیچیده است که حتی مردان و زنان قانون هم دچار مشکل و سردرگمی می شوند. در واقع تجربه در حوزه وکالت و قانون به اندازه ای اهمیت دارد که می تواند سایر ویژگی ها را تحت الشعاع خود قرار دهد. به بیان ساده تر می توان به این نتیجه رسید که اساسا این تجربه است که راه رسیدن به مقصد را روشن می کند و نشان می دهد که و کیل در هر موقعیت زمانی و مکانی باید از چه موارد و ابزاری استفاده کند و از چه مسیرهایی باید عبور کند. استفاده از یک وکیل با تجربه می تواند به عنوان یک صرفه جویی زمانی و هزینه ای محسوب شود. این نکته ای است که هیچگاه نباید از خاطر ببرید.

وکیل ملکی در رشت و قانون ثبت اسناد و املاک

وکیل ملکی در رشت کسی است که بر تمامی قوانین و مباحث قانونی مربوط به قانون ثبت اسناد و املاک مسلط است و به خوبی می داند که از کدام قوانین باید برای به نتیجه رساندن پرونده ها استفاده کند. به چند مورد از این قوانین اشاره می کنیم:

در مورد اراضي و املاكي كه آثار تصرف مالكانه فعلي كسي نسبت بانها موجود نباشد درخواست ثبت از كسي پذيرفته ميشود كه بر مالكيت ‌يا بر تصرف سابق خود بعنوان مالكيت يا بر تصرف خود بعنوان تلقي از مالك يا قائم ‌مقام قانوني مداركي داشته باشد ‌چنانچه تقاضای ثبت نسبت باين قبيل املاك بيكي از عناوين مذكور در دو ماده 27 و 32 باشد در صورتي تقاضاي ثبت پذيرفته ميشود كه‌ تقاضا كننده مداركي بر عنوان مذكور يا بر تصرف سابق خود بان عنوان و يا بر تصرف كسي كه تقاضا كننده قائم‌ مقام قانوني او محسوب مي ‌شود داشته‌ باشد.

 اگر تقاضا كننده در موقع تحديد حدود خود يا نماينده ‌اش حاضر نباشد ملك مورد تقاضا با حدود اظهار شده از طرف مجاورين تحديد‌ خواهد شد.هرگاه مجاورين نيز در موقع تحديد حدود حاضر نشوند و باين جهت حدود ملك تعيين نگردد اعلان تحديد حدود نسبت به آن املاك تجديد‌ مي‌ شود و اگر براي مرتبه دوم نيز تقاضا كننده و مجاورين هيچ يك حاضر نشده و تحديد حدود بعمل نیاید حق ‌الثبت ملك دو برابر اخذ خواهد شد.

هرگاه حدود مجاورين از لحاظ عمليات ثبتي تثبيت و معين باشد تحديد حدود بدون انتشار آگهي با تبعيت از حدود مجاورين بعمل خواهد‌ آمد و در اين مورد در صورتي كه يك يا چند حد ملك مورد تحديد از اموال عمومي مربوط بدولت و شهردارﻯ و يا حريم قانوني آنها باشد تحديد‌ حدود با حضور نمايندگان سازمانهاﻯ ذيربط بعمل خواهد آمد و عدم حضور نماينده مزبور مانع انجام تحديد حدود نخواهد بود.

 هر كس نسبت به ملك مورد ثبت اعتراضي داشته باشد بايد از تاريخ نشر اولين اعلان نوبتي تا 90 روز اقامه دعوي نمايد عرض حال مزبور ‌مستقيما باداره يا دايره يا شعبه ثبتي كه در ضمن اعلان نوبتي معين شده است تسليم مي ‌شود در مقابل عرض حال بايد رسيد داده شود در صورتي كه‌ عرضحال در مدت قانوني داده شده باشد اداره ثبت آن را نزد محقق ثبت و يا دفتر محكمة كه مرجع رسيدگي است ارسال مي ‌دارد اگر اداره ثبت‌ تشخيص دهد كه عرض حال خارج از مدت داده شده كتبا نظر خود را اظهار خواهد كرد و حكم محكمه ابتداي محل اطلاع مي‌ دهد تا حاكم مزبور در ‌جلسه اداري موافق نظامنامه وزارت عدليه رسيدگي كرده راي دهد راي حاكم محكمه ابتداي در اين موضوع قاطع است

هرگاه راجع به ملك مورد تقاضاي ثبت بين تقاضا كننده و ديگري قبل از انتشار اولين اعلان نوبتی دعوای اقامه شده و در جريان باشد ‌كسيكه طرف دعوي يا تقاضا كننده است بايد از تاريخ نشر اولين اعلان نوبتي تا 90 روز تصديق محكمه را مشعر بجريان دعوي باداره ثبت تسليم‌ نمايد و الا حق او ساقط خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×