وکیل املاک وقفی

وکیل املاک وقفی (4)

گروه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد

وکیل املاک وقفی

 وکیل املاک وقفی را چگونه باید پیدا کنیم و در جلسات مشاوره حقوقی او شرکت کنیم؟ وکیل املاک وقفی دقیقا چه خدمات حقوقی را به ما ارائه می دهند؟ وکیل املاک وقفی تا چه حد در جریان پرونده های حقوقی مربوط به پرونده های وقف موثر هستند؟ بهترین وکیل املاک وقفی چگونه پیدا کنیم و وکالت پرونده های خود را به او منتقل کنیم؟

 وکیل املاک وقفی دارای توانایی مختلفی است و می تواند برای احقاق حقوق موکلان خود اعمال مختلفی انجام دهد. املاک وقفی به ان دسته از اعمالی گفته می شود که توسط خیرین و افراد نیکوکار برای استفاده در جامعه به عنوان خدمات عمومی مورد استفاده قرار می گیرند. املاک وقفی همانند بسیاری از اموال دیگر در قانون کشور ما دارای شرایط حقوقی خاصی هستند که باید به آنها توجه داشت. وکیل املاک وقفی یکی از متخصص ترین و حرفه ای ترین کسانی است که از تمامی قوانین مربوط به این املاک آگاهی دارد و جزییات جریان دادرسی آنها را نیز می شناسد.

از آنجایی که ورود سودجویان و فرصت طلبان در جریان بسیاری از مسائل جامعه وجود دارد، به همین علت نمی توان گفت که درجریان املاک وقفی هیچگونه مشکلی وجود ندارد و به هیچ عنوان جریان پرونده های حقوقی پیش نمی آید. چیزی که مسلم است آن است که در جریان آیین اموال نیز احتمال بوجود آمدن هرگونه مشکل قانونی بسیار زیاد است. همین موضوع باعث می شود که نیاز به حضور یک وکیل املاک وقفی بسیار زیاد باشد.

 وکیل املاک وقفی با هدف جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل و چالش برای جریان وقف و مال موقوفه در دادگاه حاضر می شود و تمامی مدارک و اسناد معتبر مربوط به آن را نیز تهیه می نماید. از آنجایی که اموال موقوفه تاثیر بسیار زیادی در جریان رفاه اجتماعی و ایجاد عدالت در یک جامعه انسانی دارد، به همین دلیل نیز کمک گرفتم از وکیل املاک وقفی می تواند برای احقاق حقوق افراد بسیار موثر و مهم باشد.

 وکیل املاک وقفی و شناسایی او

 وکیل املاک وقفی را از طریق روش های مختلفی می توان شناسایی کرد. مسئله بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت آن است که در هر جامعه انسانی تعداد وکیل املاک وقفی خیلی زیاد نیست. البته بسیاری از افراد ممکن است اشتباهی با خود فکر کنند که تمامی وکلای پایه یک دادگستری می توانند به راحتی جریان پرونده های وقفی را بر عهده گیرند اما هیچ وقت نباید این موضوع را نادیده گرفت که افراد متخصص در هر زمینه همیشه می توانند بسیار بهتر از دیگران عمل کنند. بنابراین هر وکیل دادگستری نمی تواند آن گونه که یک وکیل املاک وقفی می تواند در جریان پرونده های مربوط به این حوزه، عملکرد خوبی داشته باشد.

حساسیت پرونده های وقفی و اموال موقوفه بسیار زیاد است، چرا که در جریان این پرونده ها موضوع اصلی مربوط به یک مالی است که قرار است در خدمت عمومی قرار گیرد و در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل برای این مال، تنها یک نفر یا چندین نفر متضرر نمی شوند بلکه تعداد زیادی از افراد دچار آسیب میشوند و متضرر می گردند. وکیل املاک وقفی برای دفاع از حقوق عموم مردم جامعه در دادگاه ها و مراجع قضایی حضور می یابد.

 وکیل املاک وقفی دارای تخصص ها و مهارت های گوناگونی است که در بسیاری از موارد ممکن است افراد نسبت به آنها بی توجه باشند. هرگونه بی توجهی و نادیده انگاشتن تخصص ها و مهارت های وکیل املاک وقفی می تواند  باعث بوجود آمدن خسارت ها و آسیب های جبران ناپذیری شود.

بنابراین اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به تازگی با پرونده های مربوط به اموال موقوفه برخورد کرده اید و نمی دانید باید چه عملکردی در جریان آنها داشته باشید، بهتر است جریان پرونده خود را به وکیل املاک وقفی متخصص و با تجربه بسپارید. برای آشنایی بیشتر با وکیل املاک وقفی به شما توصیه می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 وکیل املاک وقفی و عملکرد حرفه ای او در جریان پرونده های حقوقی

جریان پرونده های وقفی همیشه با ارائه دادخواست به محاکم قضایی آغاز می گردد. تنظیم دادخواست توسط وکیل املاک وقفی باعث می شود تا از همان ابتدا جریان پرونده شما کاملا حقوقی و قانونی باشد. بسیاری از افرادی که ادعا می کنند می توانند بدون داشتن اطلاعات و دانش حقوقی اقدام به تنظیم دادخواست کنند معمولا پرونده شان دچار اطاله دادرسی می گردد. آیا تاکنون اصطلاح حقوقی اطاله دادرسی به گوشتان خورده است و با معنای آن آشنایی دارید؟

اگر بخواهیم معنای کلمه اطاله دادرسی را پیدا کنیم و در مورد آن صحبت کنیم باید بگوییم که اطاله دادرسی در واقع به نوعی اطناب و طولانی شدن گفته می شود. وقتی یک دادخواست حقوقی در چارچوب قوانین کشور تنظیم شود و نکات قانونی مربوط به آن رعایت شود، معمولا دادگاه این دادخواست را رد می کند و برای رفع نقص مجددا به فرد ارسال می کند. همین موضوع باعث می شود تا علاوه بر طولانی شدن مراحل دادرسی پرونده، هزینه و زمان افراد  نیز از دست برود و در چنین حالتی معمولا می گوییم که پرونده دچار اطاله دادرسی شده است.

 وکیل املاک وقفی انواع دادخواست حقوقی را در کوتاهترین زمان ممکن تهیه و تنظیم می نماید و بدون انکه دادخواست ها دارای نقص باشند، سریعا در جریان دادرسی پرونده مورد استفاده قرار میگیرند و سرعت بالایی به روند دادرسی می بخشد. وکیل املاک وقفی علاوه بر تهیه دادخواست، تمامی اسناد و مدارک حقوقی مورد نیازی که در جریان دادرسی یک پرونده مورد نیاز است را می تواند آماده کند و به بهترین نحو ممکن آنها را تنظیم کند به گونه ای که این مدارک دارای اعتبار باشند و قابلیت استناد داشته باشند.

 وکیل املاک وقفی در تمامی جلسات دادگاه حضور می یابد و از مال موقوفه و موکل خود به دفاع می پردازد و از ادله اثبات دعوی استفاده می نماید. هنگامی که وکیل املاک وقفی از جانب موکل خود دارای وکالت باشد، دیگر نیازی نیست تا موکل در تمامی جلسات دادگاه حضور یابد و مجبور شود از زمان و هزینه خود بگذرد و راهی طولانی را بپیماید.

 وکیل املاک وقفی امروزه می تواند بهتر از هر شخص دیگری به کسانی که درگیر پرونده های مال موقوفه شده اند کمک کند و از تضییع حقوق آنان جلوگیری کند. وکیل املاک وقفی یکی از بهترین و حرفه ای ترین افرادی است که در جامعه امروز حضور دارد و خدمات او باعث نفع بردن تمامی مردم جامعه است.

وکیل املاک وقفی و خصوصیات او

 وکیل املاک وقفی باید دارای خصلت ها و ویژگی های مختلفی باشد تا بتوان به او اطمینان کرد و وکالت پرونده خود را به او سپرد. مسلما اکنون این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که وکیل املاک وقفی باید دارای چه خصوصیات  توانایی هایی باشد؟ به طور خلاصه به چند مورد از اساسی ترین و مهم ترین خصوصیات و ویژگی هایی که یک وکیل املاک وقفی باید داشته باشد اشاره می کنیم:

 وکیل املاک وقفی باید از تمامی مهارت های حقوقی آگاهی داشته باشد  بتواند عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد. فراموش نکنید که وکیلی که هیچگونه دانش و مهارت حقوقی داشته باشد احتمال موفقیت او در عرصه جامعه بسیار کمتر از دیگر وکلای دادگستری است. هر وکیلی باید دارای توانایی های خاصی باشد و بتواند از آنها به نفع موکل خود استفاده کند.

 وکیل املاک وقفی باید توانایی حفظ منافع و اسرار موکل خود را داشته باشد. وکیلی که نتواند از منافع موکل خود دفاع کند و اسرار او را به دیگران اطلاع دهد به هیچ عنوان نمی تواند وکیل قابل اطمینانی باشد و نباید وکالت پرونده های خود را به او بسپارید؛ چراکه اولین و مهم ترین ویژگی که یک وکیل حرفه ای باید داشته باشد رازداری است.

از دیگر ویژگی ها و خصوصیات وکیل املاک وقفی آن است که باید احساس ارامش خاطر و راحتی را به موکل خود القا کند. معمولا هنگامی که افراد به طور خواسته یا ناخواسته در جریان یک پرونده حقوقی قرار می گیرند، دقیقا نمی دانند که باید چه کنند و چه رفتاری را از خود نشان دهند. در چنین حالتی با حضور یک فرد متخصص و حرفه ای، بسیاری از ابهامات ذهنی افراد برطرف می شود و نهایتا احساس آرامش خاطر به آنها دست می دهد.

 وکیل املاک وقفی برای موکل خود وقت می گذارد با دقت و حوصله به صحبت های او گوش می دهد و تمامی جوانب پرونده های مختلف وقفی را با توجه کامل مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. وقتی که یک وکیل دارای دقت نظر و توجه کامل باشد، مسلما می تواند عملکرد بسیار مناسبی را در محاکم قضایی داشته باشد و از استنادات قابل قبولی در جریان دادرسی استفاده نماید.

 وکیل املاک وقفی نسبت به موکل و پرونده ای که وکالت آن را می پذیرد دارای احساس تعهد است و به همین خاطر در جلسات دادگاه به موقع حضور می یابد و تمامی اسناد و مدارک را به طور دقیق و صحیحی اماده می کند تا پرونده در نهایت به نتیجه مطلوبی برسد.

با تجربه ترین و متخصص ترین وکیل املاک وقفی در تهران

در مورد وکیل املاک وقفی به نکات بسیار زیادی اشاره کردیم و مطالب مختلفی را در مورد نحوه انتخاب او بیان کردیم. همین موضوع منجر می گردد تا سوالات مختلفی در ذهن افراد نقش ببندد. یکی از اساسی ترین و مهمترین سوالاتی که ممکن است ذهن این افراد را به خود مشغول کند آن است که اصلا بهترین وکیل املاک وقفی را باید چگونه پیدا کنیم و جریان دادرسی پرونده خود را به او بسپاریم؟ آیا اصلا می توان چنین وکیل متعهد و وقت شناسی را در تهران پیدا کرد؟

حقیقت آن است که برای پیدا کردن یک وکیل املاک وقفی متخصص و حرفه ای بهترین کار آن است که شما از افراد کارکشته و مجرب در این زمینه کمک بگیرید. گروه وکلای پارسا با داشتن سال ها سابقه کاری در زمینه پرونده های مربوط به املاک موقوفه و نتایج حقوقی مطلوب مربوط به آنها می تواند شما را در این زمینه کمک کند.

بررسی موضوع وقف در قانون مدنی

 وکیل املاک وقفی به طور کامل از قوانین و مفاد حقوقی مربوط به وقف آگاهی دارد و میتواند بهترین عملکرد را رد جریان پرونده های مختلف داشته باشد. به چند مورد از مهم ترین نکات و مفادی که در مورد وکیل املاک وقفی باید بدانید، اشاره می کنیم:

هر چیزی که طبعاً یا بر حسب عرف و عادت، جز یا از توابع و متعلقات عین موقوفه محسوب می‌شود، داخل در وقف است مگر این که واقف، آن را استثنا کند به نحوی که در فصل بیع مذکور است‌.

وقف بر معدوم صحیح نیست مگر به تبع موجود. اگر وقف بر موجود و معدوم معاً واقع شود، نسبت به سهم ‌موجود، صحیح و نسبت به سهم معدوم، باطل است‌.وقف بر مجهول صحیح نیست‌.

وقف بر نفس، به این معنی که واقف خود را موقوف‌علیه یا جز موقوف‌علیهم نماید یا پرداخت دیون یا سایر مخارج خود را از منافع موقوفه قرار دهد، باطل است اعم از این که راجع به حال حیات باشد یا بعد از فوت‌.

وقف بر اولاد و اقوام و خدمه و واردین و امثال آن‌ها صحیح ‌است‌. در وقف بر مصالح عامه، اگر خود واقف نیز مصداق موقوف‌علیهم واقع شود، می‌تواند منتفع گردد.

واقف می‌تواند تولیت یعنی اداره کردن امور موقوفه را مادام‌الحیاه یا در مدت معینی برای خود قرار دهد و نیز می‌تواند متولی دیگری معین کند که مستقلاً یا مجتمعاً با خود واقف اداره کند. تولیت اموال موقوفه ممکن است به یک یا چند نفر دیگر، غیر از خود واقف واگذار شود که هر یک مستقلاً یا منضماً اداره کنند و همچنین واقف می‌تواند شرط کند که خود او یا متولی که معین شده ‌است نصب متولی کند و یا در این موضوع هر ترتیبی را که مقتضی بداند قرار دهد.

کسی که واقف او را متولی قرار داده می‌تواند بدواً تولیت را قبول یا رد کند و اگر قبول کرد دیگر نمی‌تواند رد نماید و اگر رد کرد مثل صورتی است که از اصل، متولی قرار داده نشده باشد.

هر گاه واقف برای دو نفر یا بیشتر به طور استقلال تولیت قرار داده باشد هر یک از آن‌ها فوت کند، دیگری یا دیگران مستقلاً تصرف ‌می‌کنند و اگر به نحو اجتماع قرار داده باشد تصرف هر یک بدون تصویب دیگری یا دیگران نافذ نیست و بعد از فوت یکی از آن‌ها، حاکم شخصی را ضمیمه‌ی آن که باقی مانده است می‌نماید که مجتمعاً تصرف کنند. واقف می‌تواند بر متولی، ناظر قرار دهد که اعمال متولی به‌ تصویب یا اطلاع او باشد.

واقف یا حاکم نمی‌تواند کسی را که در ضمن عقد وقف، متولی قرار داده شده است، عزل کند مگر در صورتی که حق عزل شرط شده باشد و اگر خیانت متولی ظاهر شود، حاکم ضم امین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با وکیل پایه یک دادگستری
×